Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Winter

Patrzyłem na ofertę i 3800+ wychodzi po 580 zł.

Sorry, ale za to masz na Allegro A64 3000+, jakiegoś Biostara na GF6100 i 512 MB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, kręcą się tak samo jak te na AM2, poza tym jaki sens pakować tyle kasy w S939, skoro to nie przyszłościowe?

Ale przy przejściu na AM2 trzeba "znowu" wydawać kasę na inną płytę i na DDR2 gdyby to była kwestia tylko płyty byłoby weselej :) Też się zastanawiam nad wymianą mojego CPU z podpisu na X2, ale te ceny na s939 trochę wysokie (allegro oczywiście). Jak przeliczę zamianę s939 => sAM2 na PLN i czas zużyty na poznawanie nowej platformy wybieranie ofert, zakup, transport to nie wiem czy zysk w wydajności mi się opłaci... chociaż zabawa w OC jest bezcenna, a na s939 podkręciłem juz wszystko do końca :) Co mi da x2? obecnie mam SanDiego 3700+ @2970MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc - juz chyba wszystkiego probowalem co mi do glowy przychodzi, moze ktos bedzie pamietal jeszcze cos.

Kupilem X2 3800+ pod 939 i mam problem z podkreceniem go. Wczesniejszy A64 1,8 @ 2,6 v 1,57 a ten udalo mi sie raptem o 100MHz. Co dziwne u goscia od ktorego kupilem procek dzialal 2,6 przy V1,4 oraz 2,8 przy V1,52. Zmniejszam HT, daje dzielnik pamieci 1/2 i jesli choc troche rusze V komp nie przechodzi przez post tylko restartuje sie nawet jesli HTT(fsb) pozostawiam bez zmian. Przy default wszystko chodzi stabilnie - testowane.Reszta konfigu:

Tagan 480

DFI ultra-d

8800GTS 320

4x512 DDR

Po wgraniu najnowszego biosu ze strony producena komp raz wlazl do winzgrozy przy x10 260 i tam sie zrestartowal. Wiecej ta sztuka sie mi nie udala. Jakies pomysły?

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze kontroler pamieci w procku nie wyrabia. Sprobuj wywalic 2 kosci RAMu i wtedy zobacz.

 

Na jakim rdzeniu jest procek?? Manchester czy Toledo??

 

Z tego co pamietam to Manchester mial slabszy kontroler pamieci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koven czy to jest X2 z allegro?

 

W kwestji OC zrob tak:

 

Dzielnik pamięci na najniższy

Pobaw sie z kostkami

HTT na x1

Dla pewności ustaw memom 2T (na 4x512 i tak chyba tylko 2T)

 

Jeżeli to nie pomoże CPU jest padaka.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, to ja jestem tym gościem z allegro (jak się domyślam z nick'a).

Proc na 100% robi 2.6GHz

Przysiegam, że u mnie proc chodził jak opisywałem (z resztą screena zapodałem). Zarówno na Asrocku939 jak i na obecnym Asusie. U mnie wszystko rozbijało się o timingi. Trochę z tym ręcznie rzeźbiłem, ale mam niemarkowe pamiątki kupione pół roku temu za 500zł. Na corsairach kumpla chodziło po SPD.

Proponowałbym ustawienie pamięci na 100Mhz i sprawdzenie jak proc reaguje na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciaganie pamieci nic nie daje, zawsze przy podkrecaniu dzielnik 1/2. Zaczalem od dzielnika, wiec nie w tym problem a nie sadze, zeby moja zasilka juz nie wyrabiala. Wszystko powyzej 210 = zwiecha ew. podczas jakiejkolwiek proby zmiany V. Tak jak pisalem o dziwo raz wszystko wystartowalo przy 260.

@mariusz - ja Ci niczego nie zarzucam staram sie odszukac problem w moim sprzecie

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci juz sobie daruje, bo dostep mam Ciezki i kabli od ... i ciutciut do podpinania/odpinania, ale sa ustawione na 2T i bez znaczenia czy 2x512 czy x4... Myslalem ze tu tyle opcji OC , ze moze o czyms zapomnialem... chyba zaraz zaczne od poczatku czyli najpierw HT pozniej mem i na koncu HTT. Zobacze co blokuje... bo juz mnie to denerwuje.

c'n'q wylaczone

 

edit: Spod win clocgenem dochodze do 220 MHz bez ruszania napiecia i wszytsko smiga, ale z biosu juz nie wystartuje

 

 

pod vista z 8800GTS 500MHz roznicy w procu = 2000pkt'ow w 3DM06

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawa z alph nic nie dala. dalej "siedze" na 220 :(

 

 

edit: Udalo mi sie "uruchomic" procek na 260 przy startup vid i vid ustawionych na 1,4v - przechodzi przez post i zwiecha. z tymi ustawieniami zjechalem do 230 i winda wreszcie wstala (wszystkie posrednie wartosci wywalaly sie zaraz po post'cie. Wlaczenie jakiegokolwiek programu do testowania proca = zgaszenie kompa. Nie mam juz pomyslow co z tym zrobic. Dalej jestem na 220

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do tego doszedłem.

A co do Manchester / Toledo, to nigdzie nie mogę znaleźć 3800+ na Toledo. Chcę niski model, bo chodzi mi o cenę, a i tak sobie go podkręcę. niestety wszystkie jakie widzę są na Manchester, a ludzie raczej mi go nie polecają.

 

Co do 1 rdzeniowego San Diego to też o tym myślałem, ale czy jest sens przesiadać się z Winchestera na San Diego jeśli tego czesterka mogę podkręcić spokojnie teraz do 2.5 a na lepszym coolerze wiem, że idzie 2.7, sprawdzałem na Infinity. Nie lepiej rozejrzeć się za X2 ?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinach walki, pozyczania sprzetu:plyta glowna, zasilka, pamiec; zmianach biosu, uruchomieniu kompa w konfiguracji: proc, zasika, 1 kosc pamieci karta graficzna PCI doszedlem do wniosku, ze to proc sie tak kiepsko kreci... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie we wtorek atakuje 4000+ 65 nnm , nie moge na necie znaleść zbyt wiele o nie informacji jak się kręci , będe miał do niego Abita Abit KN9 i Frezera , cel to przekroczenie 3000 mhz ... tylko taka wartość nada sensu cenie tego procesora.

 

Jak sądzicie są szanse na takie OC czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> E4300 na Foxcconie 945G i próbować na tym kręcić. Od razu mówie że więcej kasy nie ma do dyspozycji a nic tańszego obsługującego DDR 667 od tego Foxxcona nie znalazłem ... na hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wiatrak na xp-120 byl nastawiony na 700 obrotow z ustawieniem, ze gdy powyzej 50 st. to wlacza sie na na max - 1200. Wystarczylo na stale ustawic 1200 i proc ruszyl do 2400 stabilnie, przy 2450 juz jest za cieplo. Planuje wiec zmienic wentylator na ten:

A) http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1587

lub pobawic sie w to:

B) http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1361

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym porządne AC

Tego procka chłodziłem Thermaltake Beetle. Temperaturkę widać na screenie w tray'u (47st przy 1800rpm). Są oczywiście lepsze wynalazki, ale ten był przyzwoity i świetnie wyglądał przez okno :lol2:

Na dłuższą metę bym go odradzał, bo ma niestadartowy wentyl (chociaż z tyłu można zamontować zwykły) i mój na dodatek coś niewyważony był, bo buczał. Zaletę miał taką, że wyciągał ok 4000rpm i niestraszne mu było żadne OC (nawet w lecie) :lol2:

Obecnie zamieniłem na ASUS Silent Square. W idle trzyma jakieś 2-3 stopnie mniej (może pasta Zalman ZM-STG1 pomogła). Pod orthosem dokładnie tyle samo (1800rpm). Tylko ten Ausus trochę drogi (dałem 170).

Może jakieś Scythe byś wziął i po kłopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy max obrotach spokonie może mierzyć się z odkurzaczem :D, ale elegancko radzi sobie przy 1600-2000rpm.

Tylko u mnie miał chyba wadę (bo nie sądzę, żeby ten typ tak miał). Gdy skręciło się go na minimum, nie słychać było szumu powietrza, ale za to buczał sobie (żuczek jeden). Po przyłożeniu ręki, czuć było na nim wibracje. Miał tak od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Kiedys robilem testy dla infohunter.pl zestawow do chlodzenia i ten beetel radzil sobie bardzo dobrze ale naj mniej mi sie podobal ze wzgledu na wyglad i wspomniane drgania. Wentyl ktory mam jest bardzo cichy i ma srednia wydajnosc ale na xp 120 moge zawsze wymienic na bardziej wydajny. Nie ma problemu. Bede jednak zmienial bude i pomyslalem, ze moze przy okazji zmienie chlodzenie na tego bigwatera. Chcialem to zrobic wczesniej, ale nie pasowal do mojej obecnej skrzynki, a z tego co czytalem ta nowa wersja zbiera bardzo pozytywne opinie a i fajnie wyglada chlodniczka 2x120 na nozkach stojaca na biurku :). Musze tylko odszukac w necie cos sensownego do max 49,5cm wysokosci i z portami USB/firewire/audio z przodu. Moj obecny typ to:

http://www.4max.pl/default.asp?produkt=1785

Na obecnym wentylku osiagnalem 2400 stabilne. Przy 2,45 juz sie wiesza bez wzgledu czy zwieksze napiecie czy pozostawie tak jak jest, wiec zakladam, ze juz za slabo wieje.

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego WC Thermaltake to sam o nim myślałem jakiś czas temu... Zrezygnowałem... Poszukaj w dziale WC o nim, jest tego dość mało i treściwie. Ogólnie powiem tyle, że te chłodniczki to nie są takie, jak są inne, firmowe chłodniczki. Gadałem z kolesiem co to testował i powiedział że sobie jest i wydajność jest słaba a za tą kasę idzie dużo wydajniejszych zestawów złożyć. Poczytałem i poszukałem o nim jeszcze troszkę i sobie go darowałem. Ostatecznie staneło na tym, żeby zacząć bawić się w WC to trzeba wydać 200 na pompkę CO albo jakieś firmowe do WC. Reszta się psuje/jest głośna/ więcej problemu niż pożytku. A to ma mieć ręce i nogi. No i jak ma być tani koszt to trzeba szukać jakiś nagrzewnic na allegro itp... Ogólnie zrezygnowałem z WC. Wolę jakiegoś dużego Scythe i cichą 12... Będzie bezgłośnie na pewno, zresztą HDD i tak w razie czego zagłuszy 12 a wydajnośc bardzo dobra, lepsza, niż na tym WC thermaltake. I to tyle OT. Ale ogólnie o WC poszukaj tam gdzie trzeba ale tego TT sobie darój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wc juz sie bawilem i wrocilem do ac, tylko dla tego, ze do wlasnego wc potrzebowalem bigtowera a calosc nie wygladala zbyt ladnie. Stary Bigwater mial kiepska wydajnosc, nowa wersja jest juz bardzo ciekwaw a przy okazji cieszy oko - za 300zl nie zloze lepszego wc (pomijam robienie czesci samemu - mam 2 lewe rece)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...