Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wieki mnie tu nie bylo i zupełnie wypadłem z obiegu i formacji. Prosze napiszcie mi co robie zle. Zakupiłem sobie nowy sprzet Amd 3800 x2 65W płyta ASUS AM2-E i pamieci pqi turbo 533 3.3.3.8 i jest wszystko spoko. A teraz zachciałem sobie to podkrecic i jade samym fsb no i przy 220 mam juz problem. Mam wrazenie ze te nowe procki nie kreci sie juz tak jak te zwykłe athlony wiec penie o czyms nie wiem i chcialem sie dowiedziec. Przeczytałem kilka ostatnich strona i mi sie troche rozjasnilo ale jeszcze dla pewnosci chcialem zapytac. Jak ustawic i co. ? Moze jest ktos kto ma podobna konfiguracja chcodzi mi o płyte głowna i moze mi powiedziec/ napisac jak mam to poustawiac Bede wdzieczny.

przeczytaj sobie ten wątek to Ci się rozjaśni http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199232

tutaj wątek o płycie asusa http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=207565&st=780 jak poszukasz to o swojej też znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak program najbardziej obciąża cały komputer, ram, cpu, wsyzstko, żeby zbadać stabilność.

Na a64 jak miałem to zawsze goldmemory waliłem i jak bez błędów był to było cacy. Ale może tutaj jest różnica z tymi rdzeniami, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY PRZYPADKIEM X2 (CORE DUO ITP. ITD.) TO NIE JEDNA WIELKA ŚCIEMA??? PISZĄ PIERDY O WZROŚCIE WYDAJNOŚCI ITP! A NIE MA PRZECIEŻ PROGRAMÓW, GIER KTÓRE WYKORZYSTUJĄ 2 JAJKA! PEWNIE BĘDĄ KIEDYŚ NO ALE KIEDY? DO TEGO CZASU PEWNIE JUŻ BĘDĄ 4 JAJKA JAK NIE WIĘCEJ....

TYMCZASEM KUPUJEMY 2 JAJKA, JEDNO LEŻY I SIE KURZY, WYDAJEMY NA TO WIĘCEJ KASY A WYDAJNOŚĆ?? TAKA SAMA JAK PRZY JEDNOJAJOWCU!

 

SAM MIAŁEM ZWYKŁEGO ATHLONA AM2 ZMIENIŁEM NA X2. WYDAJNOŚĆ +5% TYLKO ZE WZGLĘDU NA WYŻSZE TAKTOWANIE. MĘCZYŁEM PROCKA TESTAMI NA LEWO I PRAWO ŻEBY SPRAWDZIĆ JAK 2 JAJKA HULAJĄ A TUI D?PA - JENO HULA DRUGIE ŚPI...

 

WNIOSEK: LEPIEJ ZAINWESTOWAĆ W JEDNOJAJOWCA Z WYŻSZYM TAKTOWANIEM I LEPSZĄ GRAFĘ.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukebed - nie pisz z capslockiem, w internecie oznacza to KRZYK. Są programy które wykorzystują dwa rdzenie, cztery a nawet więcej, tylko po prostu są to programy których raczej używa mniejszość ludzi, np. profesjonalne programy do obróbki grafiki. Procesory 4 rdzeniowe juz są tak apropo ;) Masz racje, jeżeli komputer uzywamy do grania, oglądania filmów czyli typowo domowych zastosowań a z aplikacji korzystających z dwoch rdzeni korzystmy rzadko to lepiej kupić tańszy procesor z jednym rdzeniem...Chociaz ostatnio X2 3600+ mozna kupić za 300zł co jest ceną bardzo niską, ogólnie wszystkie procesory AMD są bardzo tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY PRZYPADKIEM X2 (CORE DUO ITP. ITD.) TO NIE JEDNA WIELKA ŚCIEMA??? PISZĄ PIERDY O WZROŚCIE WYDAJNOŚCI ITP! A NIE MA PRZECIEŻ PROGRAMÓW, GIER KTÓRE WYKORZYSTUJĄ 2 JAJKA! PEWNIE BĘDĄ KIEDYŚ NO ALE KIEDY? DO TEGO CZASU PEWNIE JUŻ BĘDĄ 4 JAJKA JAK NIE WIĘCEJ....

TYMCZASEM KUPUJEMY 2 JAJKA, JEDNO LEŻY I SIE KURZY, WYDAJEMY NA TO WIĘCEJ KASY A WYDAJNOŚĆ?? TAKA SAMA JAK PRZY JEDNOJAJOWCU!

 

SAM MIAŁEM ZWYKŁEGO ATHLONA AM2 ZMIENIŁEM NA X2. WYDAJNOŚĆ +5% TYLKO ZE WZGLĘDU NA WYŻSZE TAKTOWANIE. MĘCZYŁEM PROCKA TESTAMI NA LEWO I PRAWO ŻEBY SPRAWDZIĆ JAK 2 JAJKA HULAJĄ A TUI D?PA - JENO HULA DRUGIE ŚPI...

 

WNIOSEK: LEPIEJ ZAINWESTOWAĆ W JEDNOJAJOWCA Z WYŻSZYM TAKTOWANIEM I LEPSZĄ GRAFĘ.....

Po pierwsze primo to nie KRZYCZ!

 

Co do wniosków, jeśli tylko grasz to oczywiście inwestycja zwłaszcza w grafę da Ci więcej niż 2 jajo.

Ale trzeba pamiętać też o tym, że komp nigdy nie robi tylko jednej rzeczy. Jak otworzysz manadżer zadań to masz tam przynajmniej 20 procesów i każdy co jakiś czas chce procka. O 2 jajowcach było już wiele i żeby się nie powtarzać to sam zapewne przyznasz, że jak robisz kilka rzczy na kompie to reaguje on znacznie szybciej (tutaj warunkiem jest zapas RAMu bo jak zacznie mielić dyskiem to i 4 rdzenie nic nie dadzą).

Mój wniosek: nie rób testów w markach tylko ciesz się żwawiej chodzącym kompem:)

Era 2 jaj jest nieuchronna i zbliża się również w grach.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za duże literki - sie zdenerwowałem :wink: już nie będę krzyczał :oops:

 

ano masz rację siom już programy i systemy serwerowe które dobrodziejstwa 2 jajek wykorzystują...

no ale pewnie większość użytkowników forum głównie i tak bombie w gry (jak ja - stary dziad - wstyd wstyd :oops: ) i ogląda filmy itp itd i w żaden sposób dwóch rdzeni nie wykorzystuje a pewnie i są tacy którzy się na X2 grzeją i pewnie kupią w najbliższym czasie...!nie kupujcie!....i sie zdziwią jak ja.

 

apropo X2 3600+ , właśnie mam takie cuś i ani tego dobrze podkręcić ani zmęczyć nie można...nie polecam

osobiście w najbliższym czasie wracam go jednego wypasionego jajka...(części w drodze) - polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo X2 3600+ , właśnie mam takie cuś i ani tego dobrze podkręcić ani zmęczyć nie można...nie polecam

osobiście w najbliższym czasie wracam go jednego wypasionego jajka...(części w drodze) - polecam :wink:

Możliwe że zatęsknisz za 2 jajkiem jak któregoś dnia włączysz sobie MP3 z muzyką i jednocześnie uruchomisz jakiś inne

oprogramowanie intensywnie korzystające z CPU bo dźwięk zacznie przycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwurdzeniowca od 14miesięcy i nigdy nie kupiłbym już jednordzeniowego procka i każdemu komu składam kompa lub polecam zestaw wybieram dwurdzeniowca.

Komfort robienia zwykłych rzeczy w systemie jest dużo wyższy i nie ma co porównywac! Nawet jak grasz to w tle działa wiele procesów które w tym wypadku poprostu nie przeszkadzają! Ja mam zawsze włączone czyli podczas grania też, program pocztowy, dwa komunikatory, p2p jakiś program pogodowy, antywir i antyspyware. W menegerze zadań widac wyraźnie że pracują oba jajca.

Czasem jak gram w B2 mam aktywną rozmowe na skype z innymi graczami.

Jak widac nie robie żadnych wyjątkowych rzeczy i nie odpalam optymalizowanych programów a dwurdzeniowy procek się przydaje! To samo na jednordzeniowym procku powoduje przycinanie podczas gry!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orthosa to już używam, ale dzięki. Po prostu myślałem, że coś jeszcze lepiej "dobija" sprzęt...

 

A co do wypowiedzi o procesorach dwu i wielordzeniowych to dokłądnie tak jak pisze RAFA.

 

Ja do tej pory całe życie na jednordzeniowych działałem i przesiadłem się w sobotę i od razu zauważyłem różnicę, wcale nie trzeba nawet wytężać kompa i umysłu, żeby to zauważyć, wystarczy sam win xp :wink:

 

Jesteś ślepy, to zrób to co napisał RAFA i jak nadal nie zobaczysz różnicy, to ja Ciebie nie przekonam.

 

Ale jeśli ktoś ma mało ramu ( w zależności od systemu ) to faktycznie może to się troszkę bezsensowne robić, ale osobiście tego nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo X2 3600+ , właśnie mam takie cuś i ani tego dobrze podkręcić ani zmęczyć nie można...nie polecam

osobiście w najbliższym czasie wracam go jednego wypasionego jajka...(części w drodze) - polecam :wink:

Ty pewnie masz problem z o/c swojego X2 bo masz słabą mobo [; Nowy X2 3600+ 65nm + DFI daje bardzo dobre wyniki o/c, często 3Ghz na codzień.

 

Możliwe że zatęsknisz za 2 jajkiem jak któregoś dnia włączysz sobie MP3 z muzyką i jednocześnie uruchomisz jakiś inne

oprogramowanie intensywnie korzystające z CPU bo dźwięk zacznie przycinać.

O_O. Podaj przykład takiego programu, bo chciałbym usłyszeć jak mi muzyka przerywa podczas włączenia czegoś 'procożernego'...nigdy mi się to nie zdarzyło :S Co do przesiadki z jednordzeniowca na X2 i 'cudów' w działaniu systemu...u niektórych faktycznie to daje sporo, bo pomimo ze nie korzystaja z pro programów do obróbki grafiki etc, to maja pełno aplikacji w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_O. Podaj przykład takiego programu, bo chciałbym usłyszeć jak mi muzyka przerywa podczas włączenia czegoś 'procożernego'...nigdy mi się to nie zdarzyło :S

A mi się zdażyło, np slucham muzyki/ogladam film i zaczyna mi jakis p2p zaczyna plik przetwarzac po zakonczeniu sciagania, wtedy potrafi się przyciąć, niedlugo bo trwa to sekunde moze dwie, ale jednak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_O. Podaj przykład takiego programu, bo chciałbym usłyszeć jak mi muzyka przerywa podczas włączenia czegoś 'procożernego'...nigdy mi się to nie zdarzyło

...

Włącz WMP uruchom jkąś muzykę w formacie mp3 (mp3 wymaga odrobinę od CPU bo jest dekompresowany, niewiele ale zawsze)

Potem uruchom Firefox na stronie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

Jeśli jeszcze nie przycięło dźwięku to poruszaj intensywnie kilka razy suwakiem w górę i dół .

Jeśli to nie pomoże to zawsze można uruchomić jakikolwiek program (AiBench dla przykładu) z priorytetem wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz WMP uruchom jkąś muzykę w formacie mp3 (mp3 wymaga odrobinę od CPU bo jest dekompresowany, niewiele ale zawsze)

Potem uruchom Firefox na stronie http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

Jeśli jeszcze nie przycięło dźwięku to poruszaj intensywnie kilka razy suwakiem w górę i dół .

Jeśli to nie pomoże to zawsze można uruchomić jakikolwiek program (AiBench dla przykładu) z priorytetem wysoki.

Włączyłem odtwarzanie mp3 przez winampa, orthosa, opere na tej stronie która podałeś i nic się nie działo, moze opera mniej obciąza procka... ;) Swoją drogą, w laptopie mam procka X2 i róznicy w działaniu systemu nie widze pomiędzy PC a lapkiem...wniosek? Nie potrzebuje procesora dwurdzeniowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergo, X2 warto kupić za rok gdy A. spadną sporo ich ceny, B. będzie wreszcie jakiś sensowny soft wspierający X2. Bo jak na razie to do filmów i winrara... fajnie. A do tego gry są jeszcze pod 1 jajo o czym świadczy wyższa wydajność serii FX od X2 w grach. Więc jak na razie nie jestem entuzjastą 2 jajek. Nie powiem, pewnie za jakiś czas sobie sprawie jakiegoś X2, ale to przy jakiejś większej wymianie sprzętu, bo kupno samego X2, żeby tylko go mieć mija się u wielu osób z celem. Już nie raz słyszałem wypowiedzi, "coś to AMD X2 zwalone, bo mi chodzi tak samo jak gdy miałem 1 jajo" ano dlatego, że 2 jajo jak na razie sobie jest bo jest, a prawie nic z niego nie korzysta. No a poza tym to czekam wreszcie na zejście poniżej 90nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No parę gier wykorzystujących 2/4 rdzenie już jest. I w tym roku to chyba już będzie standart.

A jedną z pierwszych było chyba XpandRally :lol2:

W tej chwili przychodzi mi do głowy TDU, SupremeCommander...

 

W stalkera grasz, to zobacz. Tuż po wyłączeniu gry. Żadne tam sztuczne 50/50

Dołączona grafika

 

Tak samo SC. Po wykryciu dodatkowych rdzeni, spawnuje na nie wątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"coś to AMD X2 zwalone, bo mi chodzi tak samo jak gdy miałem 1 jajo" ano dlatego, że 2 jajo jak na razie sobie jest bo jest, a prawie nic z niego nie korzysta...

Ja nie słyszałem nigdy takiej opinii.

Krytykujesz coś czego w reku nie miałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergo, X2 warto kupić za rok gdy A. spadną sporo ich ceny, B. będzie wreszcie jakiś sensowny soft wspierający X2. Bo jak na razie to do filmów i winrara... fajnie. A do tego gry są jeszcze pod 1 jajo o czym świadczy wyższa wydajność serii FX od X2 w grach. Więc jak na razie nie jestem entuzjastą 2 jajek. Nie powiem, pewnie za jakiś czas sobie sprawie jakiegoś X2, ale to przy jakiejś większej wymianie sprzętu, bo kupno samego X2, żeby tylko go mieć mija się u wielu osób z celem. Już nie raz słyszałem wypowiedzi, "coś to AMD X2 zwalone, bo mi chodzi tak samo jak gdy miałem 1 jajo" ano dlatego, że 2 jajo jak na razie sobie jest bo jest, a prawie nic z niego nie korzysta. No a poza tym to czekam wreszcie na zejście poniżej 90nm.

 

Akurat ceny nie są problemem, bo X2 3600 masz za 300zł. Na zejście poniżej 90nm nie musisz czekać, bo pierwsze procki od AMD w 65nm pojawiły się w grudniu 2k6. Sa juz nawet jednordzeniówki 65nm (rdzeń "Lima"). Procesor jednordzeniowy będzie warto zmienic na dwurdzeniowy gdy skok wydajności w grach będzie taki jak w Q4 po zainstalowaniu patcha który dodaje obsługe procesorów X2 i gra faktycznie lepiej działa (30% - 40%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho pod Vistą odczułem przesiadkę (zegar proca pozostał praktycznie ten sam), a przynajmniej odnoszę takie wrażenie ;) - wg. mnie już w samych oknach pracuje się bardziej komfortowo.

 

Ergo, X2 warto kupić za rok

:blink: przy tych cenach bezwzględnie kupując dziś komputer brałbym dwa rdzenie min. dlatego że nie kupuję go na rok :idea: zresztą rok to lekka przesada - już po wakacjach spodziewałbym się wzrostu korzyści z takiego posunięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ergo, X2 warto kupić za rok gdy A. spadną sporo ich ceny, B. będzie wreszcie jakiś sensowny soft wspierający X2.

...

Co do cen to z takim stwierdzeniem trudno się dziś zgodzić bo najtańszy X2 jest za 285 zł a 65 nm X2 4000+ za 370.

(Rok temu kiedy ceny były czterokrotnie większe X2 był rzeczywiście drogi i zakup był opłacalny tylko przy niektórych

zastosowaniach)

http://www.esc.pl/index.php?cPath=116_229&...9066f520b2130b8

 

Dzisiaj to raczej zakup jednordzeniowca jest niezbyt opłacalny.

Co prawda wymiana z jednordzeniowego na X2 też niewiele da jeśli używane oprogramowanie nie wymaga tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

trafilem jakiegos bubla

 

proc amd 64 x2 4200+ na am2 plyta asus m2n na nforce 430 i 2x512 goodram ddr2 667 cl5

 

pierwsze odpalenie - rakieta!!!!

proc na boxowym chlodzeniu jak narazie mial 40 stopni maxymalnie wiec rewelka(proc w wersji 89 watowej - ciekawe jak EE)

 

windows sie zainstalowal i nie przetrwal do nastepnego dnia

 

po wielu kombinacjach w memtescie posypaly sie bledy - zeby bylo pewne robilem dla kazdej kosci na 2 roznych slotach - jedna uwalona - dziwne bo to byl dual a niby to sie dobiera - widac to dobieranie to na pale bez jakiegokolwiek testu........

 

no ale proc jeszcze wtedy mial dwa rdzenie

 

zostalem na jednej kosci instalka win xp jak i visty i zonk - w menadzerze urzadzen dwa rdzenie - w menadzerze zadan tylko jeden...i lipa

 

2 dzien sie chlastam i naprawde sie wkurzylem...w biosie przewalilem wsio...w windowsach tez.....drugi rdzen dziala bo jest wszedzie wykrywany poprawnie no ale nie dziala w windowsie

 

jakies pomysly bo sie pochlastam niedlugo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x2 i wzrost wydajnosci widze :wink:

Konwertuje sobie muzyke do mp3 (po dwa pliki jednoczesnie), konwertuje filmy do rozdzialki 240x320, zeby obejzec na palmtopie i 90%-100% mocy procka zuzywa zazwyczaj, nie wiem czy dysk nie wyrabia(bylo by to dosc dziwne...) czy jaka czesc, ale i tak planuje RAID 0 :).

A jest tak, jak pisze RAFA, przy wielu watkach nie potrzeba aplikacji wielordzeniowych (mimo, ze jest ich duzo ), wystarczy robic duzo rzeczy (P2P, muzyka, 2 komunikatory, antywirus,przegladarka internetowa no i wlaczona gra) i juz sie 2 jajka przydaja. Bo gdybysmy w cos grali i mieli wlaczonego antywirusa to czas procesora bylby zabierany grze, a tak antywirusem zajmuje sie drugi rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gdybysmy w cos grali i mieli wlaczonego antywirusa to czas procesora bylby zabierany grze, a tak antywirusem zajmuje sie drugi rdzen.

Tak, tylko nie można zapominać, że antywirus czy nagrywanie płyty w nero ciągle 'kręci dyskiem' co podczas grania moze nam zaowocować pięknymi zaciachami i wtedy korzyść z dwóch rdzeni idzie na marne :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...