Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie siedze na S939 i sprzet styka.

Jakbym zmienial to juz na c2d jakiegos e4300 i asus p5ne-sli i ze 2GB ramu.

 

Zastanawiam sie nad tym aby hmmm co tu ukrywac chodz odzyskac spora czesc kaski ktora wpakowalem w sprzet z 10 miechow temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obnizki byly na am2 x2 3800 stoja nadal po 600

 

939 to juz smierdzacy trup

 

wiec planowac sobie mozesz ale obnizka ciebie nie dotyczy :damage_wall:

 

jakbys nie zuwazyl pytanie mialo dwie czesci co do samej obnizki to prosze:

2571380[/snapback]

Ja na razie siedze na S939 i sprzet styka.

Jakbym zmienial to juz na c2d jakiegos e4300 i asus p5ne-sli i ze 2GB ramu.

 

Zastanawiam sie nad tym aby hmmm co tu ukrywac chodz odzyskac spora czesc kaski ktora wpakowalem w sprzet z 10 miechow temu.

 

wlasnie jakbym sie mial pakowac w nowa platforme to wziolbym cos z

Core2Duo e6300 chyba najszybciej

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witanko

po tej obnizce cen planuje zmienic Venice z podisu na jakiegos "2 jajowca"

nie jestem w temacie zbytnio wiec pytam na jaki proc zamienic Venice

coby popczuc troche power'a.

rozumiem ze w wiekszosci przypadkow 2 jaja sie nudza dlatego potrzebuje

proc ktory po o/c osiagnie ok 2.7 GHz - jest to mozliwe przy s939 ?

 

thx za odpowiedzi

W rozsądnej cenie jest (ale nie wszędzie) toledo

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819103052

z którym nie powinno być problemów przy OC na ok 2.7 GHz.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Zależy o jaki model chodzi i czy kręcony.

U mnie 3600+ podkręcony na 2.6 GHz przy napięciu 1.4V z Freezerem 64 Pro (min. obroty) ma w stresie koło 48C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelman ZM-STG1 jest o niebo lepszą pastą

 

A w jaki sposób sprawdzasz Strees ??

mam nadzieję że w taki jak ja

 

Czyli 2x otwierasz SP2004 w jednym oknie wybierasz CPU0 a w Drugim CPU1

i Small FFT's strees CPU

 

I min 30minut pracy programu, i dopiero wtedy wychodzi prawdziwe obciążenie CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica miedzy 5600 (2.8 Ghz) za 650 zł i 6000 (3.0 Ghz) za 850 zł jest zbyt duża, 200 pln za 200 mhz to marny przelicznik :| Za cene x2 6000 masz 5600 + Scythe Ninja i krate browara nad programowo :D A zaryzykuje stwierdzenie ze 3 ghz na 5600 kopsnać to nie problem. Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica miedzy 5600 (2.8 Ghz) za 650 zł i 6000 (3.0 Ghz) za 850 zł jest zbyt duża, 200 pln za 200 mhz to marny przelicznik :| Za cene x2 6000 masz 5600 + Scythe Ninja i krate browara nad programowo :D A zaryzykuje stwierdzenie ze 3 ghz na 5600 kopsnać to nie problem.

5% z kazdego proca wycisniesz weicej, bo musisz spread spectrum dzialac dobrze ;], wyalcza sie spread i oc ma sie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że gości tu kilku speców, którzy na sprzęcie zęby zjedli :-)

Z góry przepraszam, jeśli przedstawiam swój problem nie w tym dziale, ale po prostu za żadne skarby nie wiem, w jakim dziale powinienem zadać to pytanie. Szukając odpowiedzi na innych forach sugerowano mi problem z procesorem, więc piszę tutaj :-)

Mój problem jest następujący: podczas grania, grafika "przycina" na kilkanaście sekund, a po chwili wszystko wraca do normy. I tak co chwila.. Zauważyłem ostatnio, że kiedy grafika "tnie", cały system jest również spowolniony. Czyli albo grafika tak obciąża, albo cały komp zamula i po prostu najbardziej jest to zauważalne podczas grania..

 

Moja konfiguracja wg Everest:

http://wklej.org/id/811d5186ee

 

Temperatury:

http://wklej.org/id/8aab025255

 

Testowałem procka Orthosem (ok 15 min), temperatura nie wzrastała jakoś drastycznie (ok 2-3 stopnie).

Zasilacz jest nowy, 400W - 450W, firmy Mercury, model AP-2400.

Karta graficzna to Leadtek WinFast A7600 GT TDH.

NVIDIA MonitorView w logach nie wykazuje żadnych zmian, 3DMark03 w testach daje jakieś 11000 punktów.

Ram testowany za pomocą MemTest nie wykazał uszkodzeń, poza tym przekładałem inne kości do swojego komputera - bez zmian.

Ani grafika, ani procesor nie były kręcone.

Początkowo myślałem, że to jakis program w tle zaczyna pracować i to powoduje spadki wydajności, przeinstalowałem system, zainstalowałem tylko sterowniki do dźwięku (oryginalne z płyty), stery do grafiki (NVidia 93.71) i DirectX 9.0c. Bez zmian. Grafika "tnie" kilkanaście sekund, po chwili znowu wszystko śmiga jak należy. Testowałem kilka gier, wszystkie zachowują się identycznie.. Szperając po forach zauważyłem, że ludzie mają odwrotny problem z 3800+, gry chodzą za szybko..

Log z HJT był sprawdzany - czysty.

 

Pytałem różnych "mądrych głów" i dlatego dodatkowo mam zainstalowane:

- AMD Dual-Core Optimizer,

- VIA Hyperion 5.11A.

- łatkę WindowsXP-KB896256-v4-x86.exe

 

Próbowałem ustawić koligację rdzeni - bez skutku.

 

Męczę się z tym ustrojstwem już 3 tydzień. Wysłałbym to w cholerę z powrotem, gdybym tylko wiedział co! :-) Kupiłem bowiem równocześnie płytę główną, procesor, grafikę i zasilacz..

 

Nie jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt, ale też nie zaliczam się do wybitnych znawców tematu, wieć przepraszam, jeśli coś co jest powyżej nie wyjaśnia do końca problemu.

W Was chyba ostatnia nadzieja, bo na innych forach się już chyba wszyscy poddali :-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez glamos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że gości tu kilku speców, którzy na sprzęcie zęby zjedli :-)

Z góry przepraszam, jeśli przedstawiam swój problem nie w tym dziale, ale po prostu za żadne skarby nie wiem, w jakim dziale powinienem zadać to pytanie. Szukając odpowiedzi na innych forach sugerowano mi problem z procesorem, więc piszę tutaj :-)

Mój problem jest następujący: podczas grania, grafika "przycina" na kilkanaście sekund, a po chwili wszystko wraca do normy. I tak co chwila.. Zauważyłem ostatnio, że kiedy grafika "tnie", cały system jest również spowolniony. Czyli albo grafika tak obciąża, albo cały komp zamula i po prostu najbardziej jest to zauważalne podczas grania..

 

Moja konfiguracja wg Everest:

http://wklej.org/id/811d5186ee

 

Temperatury:

http://wklej.org/id/8aab025255

 

Testowałem procka Orthosem (ok 15 min), temperatura nie wzrastała jakoś drastycznie (ok 2-3 stopnie).

Zasilacz jest nowy, 400W - 450W, firmy Mercury, model AP-2400.

Karta graficzna to Leadtek WinFast A7600 GT TDH.

NVIDIA MonitorView w logach nie wykazuje żadnych zmian, 3DMark03 w testach daje jakieś 11000 punktów.

Ram testowany za pomocą MemTest nie wykazał uszkodzeń, poza tym przekładałem inne kości do swojego komputera - bez zmian.

Ani grafika, ani procesor nie były kręcone.

Początkowo myślałem, że to jakis program w tle zaczyna pracować i to powoduje spadki wydajności, przeinstalowałem system, zainstalowałem tylko sterowniki do dźwięku (oryginalne z płyty), stery do grafiki (NVidia 93.71) i DirectX 9.0c. Bez zmian. Grafika "tnie" kilkanaście sekund, po chwili znowu wszystko śmiga jak należy. Testowałem kilka gier, wszystkie zachowują się identycznie.. Szperając po forach zauważyłem, że ludzie mają odwrotny problem z 3800+, gry chodzą za szybko..

Log z HJT był sprawdzany - czysty.

 

Pytałem różnych "mądrych głów" i dlatego dodatkowo mam zainstalowane:

- AMD Dual-Core Optimizer,

- VIA Hyperion 5.11A.

- łatkę WindowsXP-KB896256-v4-x86.exe

 

Próbowałem ustawić koligację rdzeni - bez skutku.

 

Męczę się z tym ustrojstwem już 3 tydzień. Wysłałbym to w cholerę z powrotem, gdybym tylko wiedział co! :-) Kupiłem bowiem równocześnie płytę główną, procesor, grafikę i zasilacz..

 

Nie jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt, ale też nie zaliczam się do wybitnych znawców tematu, wieć przepraszam, jeśli coś co jest powyżej nie wyjaśnia do końca problemu.

W Was chyba ostatnia nadzieja, bo na innych forach się już chyba wszyscy poddali :-)

Pozdrawiam.

No coz ja na sprzecie zebow nie zjadlem. :>

 

Jak dla mnie to masz "cos" co udaje zasilacza--->

Zasilacz jest nowy, 400W - 450W, firmy Mercury, model AP-2400.

Prawdopodobnie on robi problem.

Sprawdz kompa z inna zasilka jakas firmowa np Tagan, Topower lub nawet Chiftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze w jakich tytułach tnie i z jakimi parametrami grasz.

 

Może byc tu kilku podejżanych :)

(swoją drogą kto ci wcisnął taki zasilacz?)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki zasilacz "nowy"? fajnie, fajnie....

 

Prawdopodobnie on robi problem.

Sprawdz kompa z inna zasilka jakas firmowa np Tagan, Topower lub nawet Chiftec.

Przesadzacie, nie każcie ludziom kupować zasiłek za grubą kasę, chieftec tez jest bardzo dobry, może też być fortron/delta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki zasilacz "nowy"? fajnie, fajnie....

Przesadzacie, nie każcie ludziom kupować zasiłek za grubą kasę, chieftec tez jest bardzo dobry, może też być fortron/delta...

no kurcze a kto tu wciska zasilke za gruba kaske. Przeczytaj sobie dokladnie moja wypowiedz!!!!!! Napisalem zeby SPRAWDZIL kompa na innej markowej zasilce. Dla ulatwienia wypisalem na jakiej.

 

Czytanie ze zrozumieniem sie klania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze w jakich tytułach tnie i z jakimi parametrami grasz.

 

Może byc tu kilku podejżanych :)

(swoją drogą kto ci wcisnął taki zasilacz?)

Próbowałem Speedway Grand Prix 2, Oblivion, Virtua Tennis, Titan Quest.. Zazwyczaj na średnich parametrach. Tnie na każdym.. W sumie na Virtua Tennis to po prostu wygląda, jakby wszystko się działo w bardzo zwolnionym tempie.. I tak ok 30 sek, póżniej wszystko wraca do normy i smiga aż miło..

A zasilacz w sklepie kupiłem :-) Poprosiłem o coś ok 400W i dostałem ten (inna sprawa, że nie mieszkam w Polsce, może cudzoziemcowi po prostu jakies g.. chcieli wcisnąć..)

Ale jeśli "głównym podejrzanym" jest zasilacz, to nie widzę problemu, żeby jutro podjechać do sklepu i kupić inny.. Majątek to to nie jest..

No chyba, że inne sugestie, a za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wypiję piwko za Wasze zdrowie ;-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez glamos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z tym ustrojstwem już 3 tydzień.

...

Zakładając że sprzęt nominalnie wystarcza do grania w daną grę bez przycinek to:

Takie przycinanie może być spowodowane przez brak odpowiednio szybkich zasobów sprzętowych potrzebnych grze.

Pirerwszym podejrzanym jest dysk twardy (lub napęd optyczny jeśli gra wymaga płytki w napędzie.)

bo słaby zasilacz może sprzyjać niewydolności HDD lub napędu.

Dysk powinien być defragmentowany.

Może być za mało RAM i pamięć stronicowania na dysku muli.

Może z jakiegoś powodu spadać częstotliwość GPU lub CPU.

Możliwe że brakuje prądu grafie (lub za gorąco) i zmniejsza taktowanie GPU podczas gry

Błędy RAM też mogą powodować takie spowolnienie ale to raczej mało prawdopodobne.

Sprawdź ile RAM jest wykorzystane podczas grania. Wyłącz opcję zmniejszania mnożnika CPU na wszelki wypadek.

MemTest jest za słaby GoldMemory 6.68 lub nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że sprzęt nominalnie wystarcza do grania w daną grę bez przycinek to:

Takie przycinanie może być spowodowane przez brak odpowiednio szybkich zasobów sprzętowych potrzebnych grze.

Pirerwszym podejrzanym jest dysk twardy (lub napęd optyczny jeśli gra wymaga płytki w napędzie.)

bo słaby zasilacz może sprzyjać niewydolności HDD lub napędu.

Czyli to wina zasilacza, czy HDD?

Dysk powinien być defragmentowany.

Jest.

Może być za mało RAM i pamięć stronicowania na dysku muli.

Na starym sprzęcie, przy takiej samej ilości RAMu, niektóre gry chodziły normalnie i było ok, więc to raczej nie to..

Może z jakiegoś powodu spadać częstotliwość GPU lub CPU.

Możliwe że brakuje prądu grafie (lub za gorąco) i zmniejsza taktowanie GPU podczas gry

Nie wiem, jak z brakiem prądu (nie wiem, jak to zmierzyć) ale karta się nie przegrzewa, temperatury podawałem powyżej.

Błędy RAM też mogą powodować takie spowolnienie ale to raczej mało prawdopodobne.

Sprawdź ile RAM jest wykorzystane podczas grania. Wyłącz opcję zmniejszania mnożnika CPU na wszelki wypadek.

MemTest jest za słaby GoldMemory 6.68 lub nowszy.

RAM wstawiałem kumpla, i zachowuje się wszystko identycznie.. Edytowane przez glamos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi śmierdzi dual core optimizer. Wywal to i zrób wg kolejności:

 

1. amdcpusetup.exe

2. WindowsXP-KB896256-v4-x86-PLK.exe

3. Zmień wpis w rejestrze:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Throttle]

"PerfEnablePackageIdle"=dword:00000001

Zapisz to jako plik *.reg potem prawy klik i scal

 

4. AMD_dual_core_optimizer_Setup.exe

5. Sprawdz plik C:\boot.ini (jest to plik chroniony systemu, włącz żeby takie pokazywał) ostatni wpis w tym pliku powinien wyglądać tak:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...