Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Na starym sprzęcie, przy takiej samej ilości RAMu, niektóre gry chodziły normalnie i było ok, więc to raczej nie to..

HDD może mieć uszkodzone sektory w obszarze pliku stronicowania (wcześniej mogło ich nie być).

Wcześniej mógł być też inny rozmiar pliku stronicowania lub inne jego położenie na dysku..

Najlepiej by było zrobić format całego dysku.

 

Ustalenie przyczyny przycinek wymaga monitorowania pracy całego komputera podczas gry.

Menadżer zadań udostępni wiele z tego (Ilość zajętego RAM , zajętość CPU, ilość operacji Wejścia wyjścia, bez tego

trudno wyciągnąć jednoznaczne wnioski. To trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi śmierdzi dual core optimizer. Wywal to i zrób wg kolejności:

 

1. amdcpusetup.exe

2. WindowsXP-KB896256-v4-x86-PLK.exe

3. Zmień wpis w rejestrze

4. AMD_dual_core_optimizer_Setup.exe

5. Sprawdz plik C:\boot.ini

Zrobiłem dokładnie, tak jak radziłeś. Bez zmian..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że gości tu kilku speców, którzy na sprzęcie zęby zjedli :-)

Z góry przepraszam, jeśli przedstawiam swój problem nie w tym dziale, ale po prostu za żadne skarby nie wiem, w jakim dziale powinienem zadać to pytanie. Szukając odpowiedzi na innych forach sugerowano mi problem z procesorem, więc piszę tutaj :-)

Mój problem jest następujący: podczas grania, grafika "przycina" na kilkanaście sekund, a po chwili wszystko wraca do normy. I tak co chwila.. Zauważyłem ostatnio, że kiedy grafika "tnie", cały system jest również spowolniony. Czyli albo grafika tak obciąża, albo cały komp zamula i po prostu najbardziej jest to zauważalne podczas grania..

 

Moja konfiguracja wg Everest:

http://wklej.org/id/811d5186ee

 

Temperatury:

http://wklej.org/id/8aab025255

 

Testowałem procka Orthosem (ok 15 min), temperatura nie wzrastała jakoś drastycznie (ok 2-3 stopnie).

Zasilacz jest nowy, 400W - 450W, firmy Mercury, model AP-2400.

Karta graficzna to Leadtek WinFast A7600 GT TDH.

NVIDIA MonitorView w logach nie wykazuje żadnych zmian, 3DMark03 w testach daje jakieś 11000 punktów.

Ram testowany za pomocą MemTest nie wykazał uszkodzeń, poza tym przekładałem inne kości do swojego komputera - bez zmian.

Ani grafika, ani procesor nie były kręcone.

Początkowo myślałem, że to jakis program w tle zaczyna pracować i to powoduje spadki wydajności, przeinstalowałem system, zainstalowałem tylko sterowniki do dźwięku (oryginalne z płyty), stery do grafiki (NVidia 93.71) i DirectX 9.0c. Bez zmian. Grafika "tnie" kilkanaście sekund, po chwili znowu wszystko śmiga jak należy. Testowałem kilka gier, wszystkie zachowują się identycznie.. Szperając po forach zauważyłem, że ludzie mają odwrotny problem z 3800+, gry chodzą za szybko..

Log z HJT był sprawdzany - czysty.

 

Pytałem różnych "mądrych głów" i dlatego dodatkowo mam zainstalowane:

- AMD Dual-Core Optimizer,

- VIA Hyperion 5.11A.

- łatkę WindowsXP-KB896256-v4-x86.exe

 

Próbowałem ustawić koligację rdzeni - bez skutku.

 

Męczę się z tym ustrojstwem już 3 tydzień. Wysłałbym to w cholerę z powrotem, gdybym tylko wiedział co! :-) Kupiłem bowiem równocześnie płytę główną, procesor, grafikę i zasilacz..

 

Nie jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt, ale też nie zaliczam się do wybitnych znawców tematu, wieć przepraszam, jeśli coś co jest powyżej nie wyjaśnia do końca problemu.

W Was chyba ostatnia nadzieja, bo na innych forach się już chyba wszyscy poddali :-)

Pozdrawiam.

Ja mam to samo i podejrzewam tez procka a szczegolnie brak laty (hotfixa) ktora olalem. Dzisiaj to sprawdze. U mnie wygladalo to tak ze gta b szybko mi chodzila a po optimazerze bylo juz ok. Tyle ze mam przycinki np w test drive unlimited, stalkerze chyba tez ale to nie scigalka wiec tego tak nie odczuwam.

 

Glamos wejdz tutaj to cie powinno zainteresowac:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...hotfix&st=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo i podejrzewam tez procka a szczegolnie brak laty (hotfixa) ktora olalem. Dzisiaj to sprawdze. U mnie wygladalo to tak ze gta b szybko mi chodzila a po optimazerze bylo juz ok. Tyle ze mam przycinki np w test drive unlimited, stalkerze chyba tez ale to nie scigalka wiec tego tak nie odczuwam.

 

Glamos wejdz tutaj to cie powinno zainteresowac:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...hotfix&st=0

mmmaaarr, dzięki za linka, już z niego korzystałem - niestety bez skutku..

Zauważyłem jednak dziś coś, co może pomóc w znalezieniu winnego. Otóż, jak pisałem, pogrywam teraz w Virtua Tennis (jedyna gra, gdzie zwalnianie może pomóc, a nie zaszkodzić ;-)), grafika zaczyna tam po prostu płynąć bardzo wolno. I co ciekawe, przy każdym kolejnym zacięciu jest coraz wolniej. Po kilkunastym razie wszystko porusza się znacznie wolniej niż na początkowych "ścięciach".

A poza tym, podczas zwalniania grafiki slyszę taki delikatny pisk.. Nie jest to pisk mechaniczny, bardziej, jakby coś chodziło na wysokiej częstotliwości (nie znam się na tych rzeczach, więc piszę najjaśniej jak portafię). Niestety, źródła pisku nie jestem w stanie zlokalizować, tymbardziej, że, wydaje mi się, ginie po kilku sekundach.. Mozę jaśniej. Kiedy grafika zaczyna zwalniać, słyszę pisk, kiedy pochylam się, żeby posłuchać co piszczy - nie słyszę już nic. A kiedy siadam normalnie - wydaje mi się, że nic nie piszczy. Nie sądzę, żebym miał jakieś omamy słuchowe (no chyba, że to mi z nerwów ciśnienie tak skacze, że mi w uszach szumi.. :-))

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinanie tez moze byc spowodowane mala iloscia pamieci na grafice. Na starej grafice (gf 6800 256mb) wymusilem tekstury na high w GRAW. Nic nie doczytywal a jednak byly skoki co jakis czas (nie brakowalo klatek).

Może GeForce 7600 GT to nie jest jakiś Mercedes wśród kart, ale z grami typu Speedway GP2 (w którą grałem notabene na starszej karcie) musi sobie poradzić. Nie sądzę, żeby wina leżała po stronie pamięci.

 

Tak przy okazji, masz włączone Cool'n'Quiet? Zauważyłem u siebie, że w niektórych grach tnie się obraz przez to.

Mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przypadłość:

Na mnożliku 11 cięzko uzyskac stabilne 2700mhz nawet przy 1,55v, na mnożniku 10 właśnie chodzi sobie procek przy 265ghz i 1,45v...

Wie ktoś o co kaman ? Zaznaczam że to na pewno nie wina pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przypadłość:

Na mnożliku 11 cięzko uzyskac stabilne 2700mhz nawet przy 1,55v, na mnożniku 10 właśnie chodzi sobie procek przy 265ghz i 1,45v...

Wie ktoś o co kaman ? Zaznaczam że to na pewno nie wina pamięci.

2650 to nie jest 2700! Może własnie tu się kończy oc proca i finito - więcej może nie pójśc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2650 to nie jest 2700! Może własnie tu się kończy oc proca i finito - więcej może nie pójśc.

Może, w takim razie te 50mhz wolę sobie nadgonić ramami, i latać na 2650 1,42v .

 

http://img15.imagevenue.com/img.php?image=..._122_1061lo.JPG

 

SPI nie jest dobrym wyznacznikiem stabilności ale zawsze coś. Wieczorem puszcze Orthosa.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie,

który byłby lepszy na polski chłopski ROZUM? rozważając dwa przypadki kręcenie, i nie kręcenie?? (ale prawdopodobnie kręcenie)

x2 4200+ czy x2 4600+? Różnica około 50zł

warto brać x2 4600+?

tak przypuszczeniowo oba procki pokręcą sie podobie?

wiem że każdy kręci się inaczej.()

w ogóle kręcił ktoś x2 4600+??

w sumie 4600 ma większy mnożnik, (a mam jeszcze pytanie, czy im większy mnożnik to pamięci mniej podkręcę??)

szybka decyzja co do proca bo jutro kupuję po południu

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie,

który byłby lepszy na polski chłopski ROZUM? rozważając dwa przypadki kręcenie, i nie kręcenie?? (ale prawdopodobnie kręcenie)

x2 4200+ czy x2 4600+? Różnica około 50zł

warto brać x2 4600+?

tak przypuszczeniowo oba procki pokręcą sie podobie?

wiem że każdy kręci się inaczej.()

w ogóle kręcił ktoś x2 4600+??

w sumie 4600 ma większy mnożnik, (a mam jeszcze pytanie, czy im większy mnożnik to pamięci mniej podkręcę??)

szybka decyzja co do proca bo jutro kupuję po południu

939 socket?

Jeśli tak to bierz 4400 lub 4800, oba mają 2mb cache i rdzeń toledo, 4200 i 4600 to manchestery z 2x512KB cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...który byłby lepszy...X2 4200+ czy x2 4600+? Różnica około 50zł

warto brać x2 4600+?...w sumie 4600 ma większy mnożnik, (a mam jeszcze pytanie, czy im większy mnożnik to pamięci mniej podkręcę??)

Różnica tylko 50zł więc nie ma co porównywac. Fabrycznie szybszy model za tą samą kase. Większy mnożnik to lżej dla płyty podczas podkręcania. Teoretycznie od razu dostajesz lepszej jakości rdzeń (praktycznie tego nikt nie wie).

Mnożnik nie ma wpływu na OC pamięci a do tego na każdej płycie i każdym procku mnożnik da się zmniejszyc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica tylko 50zł więc nie ma co porównywac. Fabrycznie szybszy model za tą samą kase. Większy mnożnik to lżej dla płyty podczas podkręcania. Teoretycznie od razu dostajesz lepszej jakości rdzeń (praktycznie tego nikt nie wie).

Mnożnik nie ma wpływu na OC pamięci a do tego na każdej płycie i każdym procku mnożnik da się zmniejszyc!

czyli wnioskując lepszym wyborem byłby x2 4600+??

 

a czy odczuję dużą różnicę między tymi dwoma prockami??

 

 

aaaaa i czy ktoś próbował już kręcić x2 4600+???

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koniecznie s939 -to bierz 3800 na rdzeniu toledo . 4400 4800 niby toledo ale oc slabiutkie i do tego niezle sie grzeja

Bulhsit.4400-4800 gorzej się kręcą bo mają 2MB cache i to jest powodem. Choć źle nie jest 2700 robią na 1,45-1,55v. Nieźle się grzeją znowu bulshit. Grzeją się tak samo jak 3800 nie mówiąc już o wersji ADV o ograniczonym poborze mocy do 89W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeden sklep juz poszedl po rozum do glwoy z cena x2 na 939, ale nada lza wysoko. Jeszcze 100zl mniej i bedize oplacalne ^^. Bo 450zl placic to ja kupie proca na am2 i plyte, sprzsedam co mam i kupie 2 giga ramu. Taka prawda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeden sklep juz poszedl po rozum do glwoy z cena x2 na 939, ale nada lza wysoko. Jeszcze 100zl mniej i bedize oplacalne ^^. Bo 450zl placic to ja kupie proca na am2 i plyte, sprzsedam co mam i kupie 2 giga ramu. Taka prawda :/

Taa 469zł za OEM'a do tego manchester.

Za 4600 manchestera dalej chcą ponad 830zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...