Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli ten windsor pobiera więcej energii i wydziela ciepła to jakie mogą to być różnice? 2*-3* na rdzeniu i jeśli komp by chodził 24/7 przez cały mc to pewnie góra 2zł więcej musiał byś dopłacić, a teraz trafić na lepszą sztukę pod względem OC u windsora chyba łatwiej? w jednym z znanym sklepie mają po 240zł tylko, że jest napisane ADO3800CZBOX/3800CUBOX/3800CSBOX, więc loteria, bo wątpię, że na moją zachciankę specjalnie CZ wyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały błąd chyba im sie wkradł bo wszystko oprócz tego 65W wskazuje na windsora, bris ma DD w oznaczeniu . Zastanawiam się czy nie będzie bardziej opłacalne sprzedać dfi i kupić abit ab9 + e2140, procek po tyle samo co 3800+ chodzi i musiał bym dołożyć jakieś 150zł w zależności ile dostane za dfi. Wydajnościowo żaden amd nie będzie miał polotu. Ale z drugiej strony straciłbym trochę czasu nim bym to dfi sprzedał,a na x2 mam kasę bez sprzedawania semprona.

 

EDIT: jednak ten windsor 65W pobiera, a ktoś wcześniej chyba pisał, że więcej prądu żre.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro F3 to tylko Windsory a to jest 65watowieć więc to Brisbane.

ale 65W nie świadczy o Brisbane, tylko 65nm

 

 

http://twojepc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C6000175 ;) Też sobie kupie :)

 

Chyba że to nie F3 :P

no napisane, że CZ, ale też CU i CS, więc nie wiadomo co dostaniesz...

 

Taa w komputroniku też mają coś takiego w opisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej do biurowych/energooszczednych komputerów brisbany a do komputerów dla gier i oc windsory f3.

Czyli wedlug Ciebie to Brisbane sie do niczego nie nadaje?

Nie przesadzajmy.

Przed ukazaniem sie f3. Kazdy bral Brisa bo sie lepiej kręcił. A Windsor to dno bo byl problem przy 2700mhz.

 

Jasne wyszedl nowy steping 3G na WS jest w zasięgu.

No ale nie rob ze mnie debila ze w tym momencie bris to proc biurowy. A do gier sie nie nadaje.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Macie może jakieś wskazówki co do X2 4800 pod AM2 ? Zastanawiam się nad zmianą proca - obecnie mam ADA3800IAA5CU chodzi mi na 2,5GHz /10x250 w tym memki na 1GHz, w wolnej chwili sprawdzę czy na Reaperach wyżej wycisnę - Ale potrzebuje więcej mocy:)

Mieliście może styczność z wersjami EE 4800? Jak to się kręci? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:) Odpłacę się testami pamięci:)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT daj na 3 i kręć dalej.

ok dalem na 3, zapodalem szyne 261 (2610) ortos na tescie proca idzie, a na pmieci wywala:

 

FATAL ERROR: Rounding was 0.499996186, expected less than 0.4

 

 

Czyli co teraz proponujesz ? Na proca dalem 1.392v nie za duzo moze byc ?

 

Jaka jest bezpieczna granica vcore ?

 

Czy to normalne ze na jednym core mam 48 a na drugim 58 ? :blink:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie memki? Może timingi w górę....

goodramy 667

 

Dzielnik pamieci nizej, bo chyba masz synchronicznie z fsb ustawione.

dzielnik mam na 10 ustawiony

 

 

PS. Co moze byc przyczyna ze na 260x10 wylacza mi sie czasem komp ? Za malo papu ? Wylacza sie rownierz na nie obciazonym procu (~37-39c)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM Z ATHLONEM X2 5000 ?

 

Witam ja posiadam Athlona 64x2 5000 i sa problemy i nie tylko w grach. Szarpanie, mało fps mam w grze Call of duty:UO słyszałem juz nie o jednym przypadku ze ta gra chodzi fatalnie na athlonach 2 rdzeniowych w połączeniu z grafa 8800 ktora tez posiadam.

 

Ja oprocz tych problemow w tej grze mam tez co jakis czas spowolnienia windowsa xp home, np. przy przewijaniu stron www nie idzie to plynnie tylko skokowo. Zauwazułem tez jak otworze menedzer zadan windows i zaczne szybko ruszac kursorem myszki to odrazu procek wskakuje na 50 % -100 % obciazenia podobnie jak przewijam lub przełanczam stronki www lub przełanczam cos co nie powinno zabierac 50-100 % mocy obliczeniowej procka . Troche to dziwne mam zainstalowane AMD optymalizer do prockow 2 rddzeniowych, wszystkie uaktualnienia i najnowsze stery + bios . Był juz robiony reinstal i tez po jakims czasie zamula mi cos kompa.

 

Kompa tego mam 1 tydzien na starym sempronie nie było takich cyrkow i call of duty chodził normalnie.

 

Miał juz ktos podobne problemy a moze wiecie co to moze byc ???

Dodam tylko ze te spowolnienia w windowsie i nagłe skoki procka do 50%-100% uzycia przy przełanczaniu stron www, lub przewijaniu GG pojawiaja sie nei cały czas tylko np co 1 godz , po jakims czasie jest juz ok zeby np za 15 min gdy przewijam stronki znowu zamula.

 

Aktualna konfiguracja to Athon 5000 x2 64, 8800 gts 320, 2x1 GB 800 Geil. zasilacz EVER 480, płyta Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

 

POMOCY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z rozymi ustawieniami instalacji hotfixa i optymalizera. Niektorym dobrze chodzi tylko na hotfixie, innym tylko na optymalizerze a jeszcze innym na obu. Ja jade tylko na optymalizerze i jest spokoj.

 

Własnie z tym ostro kombinuje. Ale ostatnio coraz czesciej slysze ze problemy sa głownie w połaczeniu athlonow dwurdzeniowych x2 64 i grafy z serii 8800. Problemy szczegolnie dotycza niektorych gier gdzie np połoczenie core2duo i 8800 to nie wystepuje.

 

Mysle ze moze troche winy ma windows xp home ktory gorzej sobie radzi z prockami 2 rdzeniowymi lepiej wypada windows pro a najlepiej zoptymalizowany jest juz vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz ku*** :mad:

 

Prosze o pomoc bo szlag mnie trafi...

 

Co bym nie podkrecil procka do 2500/2600 to wywala mi w superpi "no exact in round" ortos na stress cpu & ram tez blad... A na samym stress cpu leci ok.

 

Nawet jak obnize dzielnik na 5x 260 (1300) tez sie wysypuje.

 

 

Dodam jeszcze ze co jakis czas wylacza mi sie komp.

 

 

Poradzcie co zrobic zeby chociasz uzyskac te 2500...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu proc się skończył, za słabe chłodzenie, albo zasilacz.

Zasilka na 100% starcza, 400w a nie mam grafiki tylko sama plyte dysk i proca ;]

 

 

 

czyli nawet 300 dobrej firmy by styklo raczej ;]

 

Chlodzenie to box ale w idle nie przekracza 38 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie może ktoś z czymś takim, że programy do monitorowania temp. procesora powodują wyłączanie się komputera pomimo tego, że temperatury wszystkie są w normie? Bo ja właśnie po prześadce z 4000+ SD na Opterona 180 tak miałem, a ile sie nakombinowałem z ustawieniami biosu i reinstalkami to moje :wink: Konkretnie chodzi o Core Temp teraz używam MBM i jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie może ktoś z czymś takim, że programy do monitorowania temp. procesora powodują wyłączanie się komputera pomimo tego, że temperatury wszystkie są w normie? Bo ja właśnie po prześadce z 4000+ SD na Opterona 180 tak miałem, a ile sie nakombinowałem z ustawieniami biosu i reinstalkami to moje :wink: Konkretnie chodzi o Core Temp teraz używam MBM i jest o.k.

Najnowsza wersja coretempa lubi zawieszac i restartowac kompa. Zmien na starsza wersje i powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy podaje się temperaturę w idle?

Jak dla mnie to po prostu koniec możliwości proca na tym chłodzeniu.

Podalem w idle poniewasz kmputer sie wylacza nie obciazony niczym.

 

 

No dobra, a jak dam 2200 to tez koniec mozliwosci ? tez sie przy tej czestotliwosci wylacza.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...