Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Podalem w idle poniewasz kmputer sie wylacza nie obciazony niczym.

No dobra, a jak dam 2200 to tez koniec mozliwosci ? tez sie przy tej czestotliwosci wylacza.

Kiedyś mi się wieszał w idle jak używałem dual core optimizera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwie lamertariańskie pytanie :lol:

Czy te procki maja jakis czujnik temperatury wbudowany w jądrze? Pytam, bo odpaliłem proca efektywnie bez radiatora. (Tzn po tym jak się komp wyłączył po 2sek to zobaczyłem, że radiator w ogóle nie stykał się z jądrem. Miałem ściągniętą obudowę IHS i dlatego nie dolegał)

Nie teraz radiatorka który by dostał 'głębiej' w socket, więc nie wiem czy spaliłem proca czy nie... Ale dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W socketcie jest dioda termiczna. Pozatym w plyta ma zabezpiecznie, chyba ze bylo wylaczone...

W sockecie... ale czy on zdąży się nagrzać w te 2sek? W tym czasie jadro moze sie niezle nagrzac, ale wszystko wokol jeszcze zimne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie dzisiaj przyszedł do mnie procesor athlon 3800+ X2 manchester, po załozeniu do tego dfi i wszystko hula.

 

Pare godzin pozniej... zaczałem podkrecac procesor na domyslnym napieciu czyli około 1,312V tak jak pisze na cpu-z (bo wiadomo ze dfi oszukuje napiecia) doszedłem do 230 Mhz magistrali czyli prawie 2300Mhz i jest ok. Gdy podkrece powyzej do 2400-2500 zawiesze przy ładowaniu posta biosa (tam gdzie zaczyna info o acpi i cos tam), wiec podnosiłem napiecie 1.4 i znowu dalej podnosze 1.45v i znowu i podnosze 1.47v i laduje i nie ma błedu na memtescie... czyzby trafiłem na wadliwy procek? trzeba cos kombinowac w biosie zeby chodził na nizszym napieciu bo koles powiedzial ze chodzi przy 2.6ghz na domyslnym napieciu ale jeszcze nie pytałem jaka ma plyte głowna i ramy takze zasilacz (za chwile bede znim gadał) aha a poprzedni stary procesor 3000+ venice chodzi dobrze 250mhz magistrali przy domyslnym napieciu (przy 255mhz niestablitnie chodzi nawet przy 1.75v wysokim napieciu i dałem spokoj bo to cienki procek)

 

oznaczenia procka to:

ada 3800 daa 5bv

CDBHE 0533RPMW

1314049 H50158

 

pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę to opiszę OC. Pobór mocy ma chyba 90W a nie 110W. Zasilacz mam Chiefteca 450W.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostanę to opiszę OC. Pobór mocy ma chyba 90W a nie 110W. Zasilacz mam Chiefteca 450W.

90W biora te na rdzeniu Manchester z tego co pamietam ... jak znajde to zacutuje :)

Maksymalne zużycie energii dla układów Toledo wynosi 110 W, a dla układów Manchester 89 W - nieznacznie więcej niż w przypadku procesorów Intel Celeron D i Pentium 4 oraz najszybszych jednordzeniowych Athlonów 64.

pod tabelka na tej stronie http://www.tomshardware.pl/cpu/200508011/a...x2_3800-01.html

 

 

dlatego wlasnie pytam sie czy moja zasilka podola :) puki co daje rade z tym co w podpisie

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie ale nie mam sily czytac tych setek stron :)

mam to co w podpisie ale ze gora płaci musze cos kupic. Chce mojego Venice na jakis dwu rdzeniowy zamienic s939.

 

Brac Manchaster czy Toledo ? 1 czy 2MB cache ?

W zasadzie zalezy mi zeby sie dobrze krecil tak jak ten Venice kupiony od Arche. Wydac moge nawet 400-500zl Ktos cos kupil z allegro i mu chodzi fajnie i moze polecic ? Pamiec tez chce zmienic na 2x1GB

 

Dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugien strony czytalem ze Menchestery maja mniej upakowanych tranzystorow i mniej watow biora wiec powinny sie lepiej krecic przy podobnej wydajnosci i chlodzeniu

 

a jeszcze pytanko czy Opterony to to samo co X2 Toledo czy Manhcester czy nie ? Czy taki Opteron 165 jest szybszy, bardziej krecalny od takiego Toledo?

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugien strony czytalem ze Menchestery maja mniej upakowanych tranzystorow i mniej watow biora wiec powinny sie lepiej krecic przy podobnej wydajnosci i chlodzeniu

Manchestery mają 512 kB cache/rdzeń, pełne Toledo 1 MB cache/rdzeń i faktycznie, grzeją się znacząco mocniej przy kręceniu. Jednakże 3800+ na rdzeniu Toledo ma połowę cache wyłączoną, więc co tu ma się grzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...