Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie sprawuja Toledo z 2007 roku? Podoba mi sie ta aukcja - gosc twierdzi ze posiada ADA3800AA5CD LCBQE 0712SPMW - jest gdzies spis wynikow bardziej aktualny niz ten z pierwszej strony?

google nie gryzie :P

 

 

My LCB9E X2 3800 only did 2.45@1.5v. I was dissapointed.

zrodlo: klik

Lub tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podpalam na te Toledo ale musialbym miec choc cien pewnosci, ze mi pojdzie lepiej niz Manchester z siga. Jeszcze jedna aukcja jest z Toledo. Pytalem sie goscia, napewno jest to seria CD czyli Toledo:

http://www.allegro.pl/item241414626_dwurdz..._1mb_cache.html

 

Tu jest cos po żabojadzku apropos procka z tej serii co ktos wczesniej podawal aukcje:

http://www.octeam.fr/option,com_smf/Itemid...lease+try+later.

Jak ktos zna francuski to niech to rozszyfruje, mi sie wydaje, ze gosc nie moze tym opteronem z 2,3GHz wyjsc czyli masakra, a jak na toledo to armagedon nawet.

 

W ogole czegos tu nie kumam.

Ponoc z koncem 2006 roku zakonczono produkcje pod socket 939 wiec jak to jest, ze te procki sa z biezacego rocznika?

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze nie widzialem waszych postow jakies 2 tygodnie temu ;) Pewnie bym mial ostry dylemat. A tak ktos napisal, ze toledo sie dobrze kreca... kupilem w ciemno i 3 ghz :D

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie podpalam na te Toledo ale musialbym miec choc cien pewnosci, ze mi pojdzie lepiej niz Manchester z siga. Jeszcze jedna aukcja jest z Toledo. Pytalem sie goscia, napewno jest to seria CD czyli Toledo:

http://www.allegro.pl/item241414626_dwurdz..._1mb_cache.html

 

...

 

Daj znac jaki byl odzew. Wszystko jest lepsze niz moj Venice. 2,6 stabilne @1,57; 2,7 nie zrobi za zadne skarby swiata. Musze kupic jakies Toledo bo mnie trafi.

 

 

 

 

google nie gryzie

 

 

 

CYTAT

My LCB9E X2 3800 only did 2.45@1.5v. I was dissapointed.

zrodlo: klik

Lub tu

Dzieki za info wyrwane z kontekstu. Pare postow nizej gosc przyznal ze problem byl w kontrolerze pamieci i dal rade wiecej.

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jezeli to pytanie nie na miejscu /

Co myslicie o ostatnich procach X2 dla S939

Czy takie cos :

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=567

ma szanse na 2.7 -2.8 GHz na mojej podstawce ???

Goscie ktorzy go kupili pisza ze 2.5 GHz chodzi spoko na bylejakim chlodzeniu i nominalnym napieciu

pisza rowniez ze to Toledo Core E6 steping . czy to prawdopodobne ??

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał straszne problemy na te 2,7 :( - musiałem do full stable sciągnąć czapeczkę, bo strasznie się grzał przy 1,425 V i to toledziak teraz kupiony właśnie.

Co do rogera to na banq sprzedaje toledo ,bo od niego właśnie mam ;), ale nie są to jakieś kozaki takie jak kiedyś były i po 3ghz robiły.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno - zmiana z a64 2,3 ghz s754 na x2 4400+ s 939 bedzie w ogole odczuwalna? zarowno w normalnym uzytkowaniu jak i w grach?

Badz laskaw czytac poprzednie posty, bylo o tym wiele postow napisane i to dosc niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monolith

Ale to Manchester;) Jak byla dziura w dostepnosci na rynku prockow Toledo (a byl taki dosc duzy moment) to takie Manchestery jako selekty byly sprzedawane;) Zreszta zastanawiam sie czy go w ogole sprzedawac zwlaszcza, ze te nowe toledo to cos nie bardzo. 2,7GHz to ja mam na swoim (fakt, grzeje sie juz wtedy bo napiecie jest 1,5V).

 

 

Tak w ogole ponawiam pytanie sprzed paru postow. Jak to jest, ze sa toledo rocznik 2007 jesli ponoc z koncem 2006roku zakonczono produkcje pod socket 939. Nie jest to aby jakas sciema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu procka na 2400Mhz, odkręciłem obudowę żeby sprawdzić ręcznie jak tam temperatury na radiatorze mostka północnego i CPU, bo według sensorów to CPU na jałowym biegu ma około 30 stopni, a system 37 stopni.

 

Okazało się że radiator CPU na całej długości jest chłodny ( cieszyć się z tego czy nie?). Natomiast radiator na mostku północnym gorący: nie można potrzymać na nim palucha dłużej niż dwie sekundy. To chyba już nie dobrze?

 

Co o tym sądzicie? Czy to normalne że mostek północny tak się grzeje?

 

post-147416-1189105116_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez izar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze radiator na mostku polnocnym jest goracy swiadczy tylko o tym, ze dobrze odbiera on cieplo z chipsetu. Czy chipset AMD powinien sie tak grzac to nie wiem, dla nForce4 bylo to normalne, ze nie mozna dotknac radiatora jesli byl pasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze radiator na mostku polnocnym jest goracy swiadczy tylko o tym, ze dobrze odbiera on cieplo z chipsetu. Czy chipset AMD powinien sie tak grzac to nie wiem, dla nForce4 bylo to normalne, ze nie mozna dotknac radiatora jesli byl pasywny.

 

No to mnie trochę uspokoiłeś. Ale ten chłodny radiator CPU trochę martwi. Czyżby słabo odbierał ciepło? Ale od czego jest sensor który wskazuje 30 stopni w spoczynku. Przecież chyba sensor jest umieszczony przy procesorze, a nie na radiatorze?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bez stresu, ledwo dwa posty nie na temat;)

 

Konczac OT dodam, ze jesli czujniki wskazuja, ze jest zimno i radiator jest zimny to znaczy, ze jest zimno. Jesli czujnik pokazywalby nie 30 a duzo wiecej stopni a radiator bylby chlodny moznaby sie martwic. Czujnik jest pod procesorem na plycie. Patrz jak sie ksztaltuje temperatura na rdzeniach proca i na samym procesorze (w Everescie czujniki wewnetrzne proca to rdzen1 i rdzen2 a plyty to temperatura procesora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno - zmiana z a64 2,3 ghz s754 na x2 4400+ s 939 bedzie w ogole odczuwalna? zarowno w normalnym uzytkowaniu jak i w grach?

odpowie mi ktos? polowa z was przesiadala sie z a64 wiec na pewno cos wiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że dwurdzeniówka daje przyspieszenie w wielu sytuacjach ale czy nie lepiej AM2 zamiast 939?

pewnie ze lepiej, mialem w ogole brac q6600 jak i Ty, ale ciekawi mnie jak bedzie dzialac barcelona... stwierdzilem wiec ze wyczekam do nowego roku i na poczatku 2008 zmienie wszystkie czesci i zmontuje solidne wc, do tego czasu to wyklaruje sie wszystko i z barcelona, i z penrynem i z nowymi kartami graficznymi... a ze na razie przydalyby sie dwa rdzenie do pracy - zaczalem myslec na 939 z prostej przyczyny - roznica w wydajnosci niewielka a mam juz 2 gb ddr - wiec cala operacja robi sie tansza o jakies 100 euro - a po nowym roku i tak kompa dam dziewczynie a ja wszystko nowe kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepiej, mialem w ogole brac q6600 jak i Ty, ale ciekawi mnie jak bedzie dzialac barcelona... stwierdzilem wiec ze wyczekam do nowego roku i na poczatku 2008 zmienie wszystkie czesci i zmontuje solidne wc, do tego czasu to wyklaruje sie wszystko i z barcelona, i z penrynem i z nowymi kartami graficznymi... a ze na razie przydalyby sie dwa rdzenie do pracy - zaczalem myslec na 939 z prostej przyczyny - roznica w wydajnosci niewielka a mam juz 2 gb ddr - wiec cala operacja robi sie tansza o jakies 100 euro - a po nowym roku i tak kompa dam dziewczynie a ja wszystko nowe kupie :)

Witaj! Ja teraz na dniach kupilem x2 4200+ s939 toledo 2 sztuki na allegro i obydwa poszly bez problemu na 3 Ghz na napieciu 1.375v. Dalej nie probowalem bo moj freezer nie wyrabia :-/.

Ladnie tez skaluja sie z napieciem w dol. Pierwszy poszedl na 2750Mhz na napieciu 1.250 a drugi na 1.275 i tak tez je ustawilem na stale. Taka wydajnosc mi wystarcza i chlodzenie tez daje rade.

Nie wiem jak sie sprawy maja z wersja x2 3800+ ale mam wrażenie po przeczytaniu topiku,ze te obecne toledo 3800+ slabiej sie podkrecaja od wersji 4200+.

Moze tobie tez uda sie trafic na dobra sztuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja teraz na dniach kupilem x2 4200+ s939 toledo 2 sztuki na allegro i obydwa poszly bez problemu na 3 Ghz na napieciu 1.375v. Dalej nie probowalem bo moj freezer nie wyrabia :-/.

Ladnie tez skaluja sie z napieciem w dol. Pierwszy poszedl na 2750Mhz na napieciu 1.250 a drugi na 1.275 i tak tez je ustawilem na stale. Taka wydajnosc mi wystarcza i chlodzenie tez daje rade.

Nie wiem jak sie sprawy maja z wersja x2 3800+ ale mam wrażenie po przeczytaniu topiku,ze te obecne toledo 3800+ slabiej sie podkrecaja od wersji 4200+.

Moze tobie tez uda sie trafic na dobra sztuke.

Witaj w klubie. Mój X2 3800+ Toledo idzie na 2800Mhz 1.275v i 3Mhz 1.350v. Kupiony na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=226782667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, jeżeli PC służy w głównej mierze do gier (max detale, rodzielka od 1280-1024 do 1600-1200) to opłaca się wymieć X2 na S939 który pracuje przy częstotliwości 2.5Ghz na coś od Intela np E2140-2160 czy 6300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde 244zl za toledo :] strasznie mnie to kusi zwlaszcza ze moj venice ledwo robi 2500:[

 

i jeszcze pytanko

 

czy zalman 7000Cu ma jakiekolwiek szanse w konfrontacji z tym toledo? defa pewnie uciagne ale po OC moze byc juz problem:[ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde 244zl za toledo :] strasznie mnie to kusi zwlaszcza ze moj venice ledwo robi 2500:[

 

i jeszcze pytanko

 

czy zalman 7000Cu ma jakiekolwiek szanse w konfrontacji z tym toledo? defa pewnie uciagne ale po OC moze byc juz problem:[ ??

Powinien styknac, moze nie do jakis wysokich napiec ale do srednich tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie maksymalne bezpieczne napiecie moglbym zapodac mojemu Manchesterowi? Wstaje skurczybyk gdzies w okolicach 1,55-1,6V na 2,8GHz i po windzie nawet ladnie mozna chodzic ale o orthosie to zapomnij. Druga sprawa to temperatury, juz na 2,6GHz potrafi podejsc w okolice 60stopni. Dziwna sprawa z tym jest gdyz temperatura proca mi maksymalnie oscyluje w granicach 54-55stopni natomiast rdzenie maja roznie-jeden np. potrafi miec 57-58 a drugi w tym czasie 63stopnie. Nie wiem za bardzo ktorym czujnikiem sie sugerowac. Rewizja procka to BH-E4, pewnie dlatego mozna go na takie takty w ogole puscic, tcase max mam podobno 65stopni z tego co widze.

Chlodzenie mam raczej bardzo dobre wiec nie sadze, ze jest ono niewystarczajace tylko te odczyty z Everesta mnie dziwia tak jak pisalem powyzej.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na takie rzeczy, chwilowym wysokim napięciem go nie zabijesz... na codzień tyle ile teraz masz to lepiej nie przekraczaj, ale do testów możesz polecieć wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...