Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie sie przesiadlem z semp 2600@2500 s754 i roznica jest duza. Tak jak mowiliscie komfort nawet na dwoch rdzeniach zajetych mozna jakies proste rzeczy robic, chociaz nie trzeba miec wcale 2 gb ramu, zeby giercowac i jednoczesnie rippowac filmy. Obecnie mam 2.75 stabilne 1,42v, a wstal na 285 przy 1,57v. Temp w stresie okolo 50 na kazdy rdzen. Jakie mozna dac max vcore na stale? Chcialbym dobic do 3 GHz.

 

Drugie pytanie, to jaki wysoki jest IHS. U mnie proc jest bardzo ciasno zapiety, balem sie ze cos peknie jak zaciskalem Fryzjera, w polozeniu "odpietym" praktycznie nie bylo luzu :| Dlatego mysle, zeby go zdjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. Mój X2 3800+ Toledo idzie na 2800Mhz 1.275v i 3Mhz 1.350v. Kupiony na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=226782667

 

Obydwa procki kupione na tej aukcji

 

http://www.allegro.pl/item239090786_amd_at...wa_rdzenie.html

 

Nie wiem jak bedzie z powtarzalnością wyników na innych prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej plycie byl o wiele wiekszy luz. Zmierzy mi ktos tego IHSa?

Tia - niecałe 3mm.

Dla ludzi co ściągają ihsa i mają takiego pentagrama jak ja z podpisu niech będzie ostrzeżeniem mój post.

Otóż magicy z pentagrama tak skonstruowali to cudo , że odbiera ciepło poprzez heatpipy ale nie wtopione i zalane blokiem miedzi tylko normalnie wystają i je widać, tym samym między nimi są jakies 4 mm- 5mm odstępy . Zamiast zrobić te heatpipy tak jakby w drugą stronę aby chociaż każdy z nich po części dotykałdo rdzenia tak dotyka tylko jeden ;/ .

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wogole sciagnac tego IHSa i jak go potem znow zalozyc ?

2748939[/snapback]

Było w innym wątku, szukaj

Wiesz, że to nieregulaminowy post?

 

Dwaj userzy będący na forum od 4 lat a zachowujecie się jakbyście byli tydzień <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Opterona 165 i pamięci. Obecnie jadę na starym winchesterze +3000 trochę podkręconym, ale niestety posiadam pamięci 2 x 512 jednostronne i 2 x dwóstronne co kończy się ich wadliwą pracą powyżej 370 Mhz. Czy kupienie tego procka uzdrowi sytuację ? Płyta to Msi K8N NEO 4 F s.939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

to teraz ja mam problem. pozyczylem od kumpla X2 4200+ Toledo. i jest taki myk, ze komp po restarcie nie wstaje, black screen i kupa. pomaga dopiero wcisniecie 2 raz przycisku restart. dzieje sie to przy restarcie z windy jak i z przycisku. def. ustawienia biosu nie pomagaja, po o/c tez bez zmian :D nie wiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja mam problem. pozyczylem od kumpla X2 4200+ Toledo. i jest taki myk, ze komp po restarcie nie wstaje, black screen i kupa. pomaga dopiero wcisniecie 2 raz przycisku restart. dzieje sie to przy restarcie z windy jak i z przycisku. def. ustawienia biosu nie pomagaja, po o/c tez bez zmian :D nie wiem co jest grane.

 

Może głupie, ale czy na pewno masz najnowszą wersje biosu? Sprawdź też jakie napięcie jest podane na poszczególne podzespoły i jakie są ich ustawienia. Może gryzie się z pamięciami?? W toledo jest trochę inny kontroler niż w san diego. U mnie gdy włożyłem procka do płyty to poustawiał jakieś kosmiczne napięcia i potrafił sie zrestartować w różnych nieprzewidzianych momentach.

Edytowane przez Foton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos na swoim Toldeo nie mialem takich jaj jakie wy macie.

 

Od momentu ustawiania (troche zabawy bylo, glownie z timingami pamieci ktore sie gryza z DFI), wszystko smiga bez zadnych problemow.

 

Monolith

 

Daj luzne timingi na pamieci, dowoltuje je z 2,9V, na NB daj okolo 1,5V. Pokombinuj z biosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

maks rozsądna temperatura dla x2 (windsor) wg was to...?

w orthosie 2800@1.2v ( w biosie, napewno nieco nizej jest) ma 63 na boksie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenia ma Twój proc ?

 

Niestety nie pamietam. Gdzies mialem to zapisane ale mi ucieklo. Przy najblizszej okazji spisze oznaczenia na cpu.

 

 

maks rozsądna temperatura dla x2 (windsor) wg was to...?

w orthosie 2800@1.2v ( w biosie, napewno nieco nizej jest) ma 63 na boksie

Cos za duzo o wiele za duzo. Napiecie niskie a tu taki odczyt. Zobacz czy dobrze nalozony Box oraz zobacz paluchem czy ciepla jest podstawa boxa.

Podaj tempy z core tempa albo everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ciepła ciepła i to nawet gorąca (sprzęt jest na biurku, bez obudowy :D ), sprawdzałem wczoraj na stand. napięciu i ustawiłem dla picu 3ghz z groszemi wszysto spox, ale z dodatkowym nawiewem 67 stopni pokazywało

musze w ogóle coś sie z mobo pobawic (asus m2n-sli deluxe), bo nie widze w ogóle obrotów w idzie ile ma ten box, a coś mi sie wydaje cichy jak na amdkowskiego boxa (pewnie na wolnych obrotach, wydaje mi sie, że ok 3k nie przekracza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

własnie sprawdziłem dodatkowy nawiew obniża temp o jakies 8-10 stopni ,czyli bez nawiewu podchodziło by przy 3ghz prawie pod 80 stopni.. fajnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

Może głupie, ale czy na pewno masz najnowszą wersje biosu? Sprawdź też jakie napięcie jest podane na poszczególne podzespoły i jakie są ich ustawienia. Może gryzie się z pamięciami?? W toledo jest trochę inny kontroler niż w san diego. U mnie gdy włożyłem procka do płyty to poustawiał jakieś kosmiczne napięcia i potrafił sie zrestartować w różnych nieprzewidzianych momentach.

w momencie wlozenia proca mialem najnowszy, teraz mam jeden z najstarszych, biosy nic nie daja, o/c sie nie poprawia ogolnie kupa. zadnych korzysci z nich.

napiecia, ustawienia mialem poczawszy od auto przy def. biosu do swoich. bez zmian.

zrobilem ostatnio clear cmos i po drobnych korektach w biosie kompa wstal, po wiekszych juz nie. irytujaca sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro mam zamiar zamowic procka o ktorym mowa przez ostatnie kilka stron czyli X2 4200+. Moje pytanie, czy ktos z was instaluje oprogramowanie dostepne na stronie AMD?

Mam na mysli ponizsze dwie rzeczy:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor Driver for Windows XP

AMD Dual-Core Optimizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...