Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

szczepoxx

 

core temp 0.94 i wiesz jaki jest Tcase max (temperatura socketu a nie rdzeni).

 

Co do roznic miedzy rdzeniami to one zawsze beda bo tak sa wykalibrowane czujniki w rdzeniach.

 

 

Procka mozna uznac za stabilnego jak przejdzie co najmnje 3-4godziny orthosa na stress CPU and some RAM.

 

60-65*C w stresie nie ma co przekraczac. Mam na mysli np liczenie czegos tam z obciazeniem 100% na rdzeniach. W grach sprawa wyglada inaczej bo nigdy nie ma sie 100% obciazenia.

Na AC 1,55V to juz calkiem sporo, na WC/LC to w sam raz.

 

PolandMet z tego co wiem to polowkowe mnozniki nie za dobrze dzialaja na X2 na s939. Pokombinuj z 10x i jedz z FSB do gory.

Co masz na mysli jako normlne uzytkowanie??

To wysoka temperatura jak na WC/LC sprawdz ilosc pasty i docisk bloku.

 

 

Musze sobie tego Chefteca 750W zamowic to wloze 7950GX2 i bedzie potwor prądożerca

No bez przesady. Nie potrzebujesz az tak mocnej zasilki. Dobra 500-500W wystarczy spokojnie. Nie ma co przesadzac z watami :D

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ze wstaje to nie znaczy ze jest stabilny :] co sie tak martwisz temp. fakt, ze mozesz miec krzywego IHS cie uspokoi? :P

nie bardzo :D

............

sprawa sie wyglada tak :)

Dołączona grafika

 

chwilowo orthos meczyl przez 2 min zeby rozgrzac go. Temperatura to 70* na jednym rdzeniu ...

proc chodzi na 2915MHz przy 1,425V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wysokie te tempy. Zwlaszcza, ze mowiles, ze masz otwarta bude. U mnie max 65stopni mialem w upaly przy zamknietym pancerzu i wylaczonym nawiewie do budy (czyt. 50stopni w budzie). AS5 olej, jak bedziesz mial 2 stopnie nizej to gora. Ja jechalem na tej pascie rok czasu i rewelacji nie bylo, teraz jade na jakims kulermasterze ceramicznym i jakis zauwazalnych zmian w temperaturze na korzysc AS5 nie zauwazylem. Ja juz teraz bym wyciagnal plyte z budy i zamocowal solidnie tajfuna bo te tempy sa nieciekawe. Szkoda proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że akurat o 20W ?

Bo mam taki miernik, który pokazuje pobór mocy - kumasz? :)

Jest trochę takich wynalazków na Allegro, a niektóre nawet liczą koszt zużytej energi w dowolnej walucie świata.

 

W kilka godzin po zainstalowaniu proca mój system zaczął klękać i co jakiś czas miałem resety.

Łindołs zazwyczaj padał w momencie uruchomienia dowolnej aplikacji, małej, dużej, w zasadzie każdej.

Czarny reset bez ostrzeżenia i już.

Muszę postawić świerzą windę, żeby nie wpaść w głęboką depresję. :(

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest

Odkrecilem proca do poziomu poprzedniego, 9x300 (choc chodzil tez na 310MHz normalnie ale na 1.5V) i w grze po 20min znow sie komp wylaczyl. Nigdy tego nie bylo przy tej czestotliwosci.

Sprawdzalem, wiatrak zasilacza sie kreci i jest zimny.

Bardzo to dziwne i niepokojace.

 

Grafike tez dalem na default

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz TCase max tego proca. Jestes pewien, ze sie nie przegrzewa momentami? Tez mialem pare razy taki przypadek na 2,7GHz w upaly. Potrafil chodzic caly dzien i nagle sie restartnac w jakiejs grze po pol godziny grania powiedzmy. Podejrzewam, ze to temperatury bo napiecie mial raczej wystarczajace, zreszta jakby bylo za malo pradu to predzej bylby zwis a nie restart.

Druga sprawa to pamieci. Jak byly te zwisy to lataly caly czas na 540MHz? Jesli tak to moze one nie sa do konca stabilne. Te special opsy (mam takie same) robia na infineonach, ktore potrafia pieknie przechodzic wszystkie testy a pokazywac, ze nie sa do konca stabilne wlasnie w grach.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest

Odkrecilem proca do poziomu poprzedniego, 9x300 (choc chodzil tez na 310MHz normalnie ale na 1.5V) i w grze po 20min znow sie komp wylaczyl. Nigdy tego nie bylo przy tej czestotliwosci.

Sprawdzalem, wiatrak zasilacza sie kreci i jest zimny.

Bardzo to dziwne i niepokojace.

 

Grafike tez dalem na default

 

jeżeli masz CoreTempa w wersji 0.95 to zmień na 0.95.4, ta pierwsza ma buga co resetuje komputery z amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz teraz bym wyciagnal plyte z budy i zamocowal solidnie tajfuna bo te tempy sa nieciekawe. Szkoda proca.

Ja tez bym juz wyciagnal ale wlasnie pasta mi sie skonczyla :(

Puki co odkrecilem proca na nominalne 2200MHz ... Straszny bol wydajnosciowy gdyz testowalem w nowym MEDALU i QUAKE WARS ... gry bardzo kozystaja z dwoch jajek.

W medalu na Jednym rdzeniu mialem 17-30FPS ... a teraz 28-60 :D - bez porownania

QUAKE WARS znowu lubi wysokie taktowania, na taktach 2,8-2,9GHz na detalach medium bylo w porywach ponad 50FPS nie spadalo nigdy ponizej 40 ... a teraz na nominalnych jest jak tak na jednym rdzeniu ... 30FPS i gra jest niegrywalna w ten sposob. :)

 

Paste mam tylko jakiego zalmanowskiego silikonowego gluta co daja z NIEBIESKIM ZALMANEM na NorthBridge ...

wiec wole poczekac na cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie AMD,5000+ black edition.

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2007/0925/amd.htm

65nm .2x512 ,odblokowany mnożnik.

...

Z tej tabelki http://www.asrock.com.tw/mb/cpu.asp?Model=...-HDready&s=

wynika że jest w nowym steppingu G2.

Równie interesujące jak czarna edycja jest że w G2 będą tańsze wersje X2 takie jak X2 4400+ , BE-2300 i BE-2350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i proszę o szybką poradę. Mam płyte Gigabyte, 2 Gb ramu DDr2, karte GF 8600GTS 256Mb z zasilaczem Chieftec 450W. Chce sobie kupić Athlona X2 5600+ albo Athlona X2 6000+ tylko nie wiem czy mój zasilacz je uciągnie. Wiem że 5600+ ma pobór 89W, a 6000+ 125 W. Czy musze zmieniać zasilacz do nowego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie nacinasz od rogów polsilwerem i powolutku przesuwasz sie od rogu do rogu. Wpierw każdy róg ponacinaj i zagłęboko nie wpuszczaj ostrza tak do 3 mm . Jak dookoła obetniesz bedzie łatwo go odkleic.

a on jest na silikonie jakims przyklejony (cos sztywnego) czy na pascie jakiejsc (cos co sie da przesunac) ?

Na cieplo czy na zimno go zdejmowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a on jest na silikonie jakims przyklejony (cos sztywnego) czy na pascie jakiejsc (cos co sie da przesunac) ?

Na cieplo czy na zimno go zdejmowac ?

jest na ok 2 mm szerokim pasku czarnego silikonu najlepiej to robić nożykiem tzw. "stanleyem" chociaż za pierwszym razem robiłem to żyletką jednak moje paluszki trochę "ucierpiały" i w temperaturze pokojowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Jasny gwint, oglądam sobie filmik na YT, słucham muzyki a tu komp wyłączył, jakby go od zasilania odcięto. Ok, włączam ponownie patrzę na podgląd zdarzeń i coś jest nie tak.

 

RegisterTscDrift()

Node[ 0 ] Core[ 1 ] Cpu[ 1 ] Affinity[ 0x2 ]

Thread registered succesfully: SamplingRate(ms)[ 1000 ]

 

Google mówi że to wina dual core optymizera ?

http://forums.amd.com/forum/messageview.cf...p;enterthread=y

Miał ktoś z was kiedyś coś takiego, serio to teraz nie wiem czy mogę robić pracę na komputerze jeśli on ma się w każdej chwili wyłączyć :unsure:

 

OFC all na def :wink:

Witaj w klubie :)

Ja dla odmiany stawiam na kontroler pamięci, bo co jakiś czas, w chwili uruchomienia np. kalkulatora, pojawia mi się komunikat o błędnym adresowaniu komórki pamięci. A resety występują najczęściej przy próbie uruchomienia kilku procesów w krótkich odstępach czasu. W dzienniku zdarzeń nie mam żadnych błędów, więc jeszcze raz spróbuję postawić windę, a później biorę się za testowanie pamięci i oczywiście kontrolera. Ze smutkiem patrzę, jak inni krecą swoje jaja :), a ja nie mogę utrzymać stabilności na fabrycznych zegarach i na dodatek w 2D. Tego posta piszę już trzeci raz, bo dwie poprzednie próby zapisu zakończyły się resetem.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Jasny gwint, oglądam sobie filmik na YT, słucham muzyki a tu komp wyłączył, jakby go od zasilania odcięto. Ok, włączam ponownie patrzę na podgląd zdarzeń i coś jest nie tak.

 

RegisterTscDrift()

Node[ 0 ] Core[ 1 ] Cpu[ 1 ] Affinity[ 0x2 ]

Thread registered succesfully: SamplingRate(ms)[ 1000 ]

 

Google mówi że to wina dual core optymizera ?

http://forums.amd.com/forum/messageview.cf...p;enterthread=y

Miał ktoś z was kiedyś coś takiego, serio to teraz nie wiem czy mogę robić pracę na komputerze jeśli on ma się w każdej chwili wyłączyć :unsure:

 

OFC all na def :wink:

 

może to głupie ale zobacz na Viscie (jak masz) cz masz te same wałki - nie chodzi o optymalizacje ale wykluczysz w ten sposób winę procka - ("rally" nie ma Visty wiec nie sprawdzi wiec może ty)

ja dodam ze jak instalowałem na swoim Asusie optimalizera z dołaczonej płytki to miałęm BLUE SCREENA (ale na AM2). zrobiłęm wszystko jak z opisu z forum i teraz smiga elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie łapię OCB z tymi zwisami/resetami/BS`ami.

Mam BB 3600+ na KN9 i 2*1 GB Kingston na Elpidach; chodzi to na ustwieniach 9,5*316(1,45V);MemClock 533(2,1V) 4-4-4-12 od jakiegoś miesiąca. Od tego czasu "kupiłem" i przeszedłem MoH:A, Bioshoc oraz WiC bez żadnego RESET`a

poza instalacją AGEIAcośtam. Cały czas siedzę na MX RGB i wszystkich aktualizacjach od Gates`a.

 

Dlaczego mi ..... nic nie nawala?

Dajcie mi coś, co zrobi zwisa - poza Orthos`em, bo tu mi wali błędami po 10/14h, za to na mem 667 chodzi 24h+ oczywiście przy 5-5-5-18@2,2V.

 

Różnicy w wydajności nie zauważyłem (nie chodzi mi o SP... heh, SuperPi Orthos`a) ale jedni lubią czwórki@~800 a inni piątki@~1000. Mi bardziej pasuje to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Jasny gwint, oglądam sobie filmik na YT, słucham muzyki a tu komp wyłączył, jakby go od zasilania odcięto. Ok, włączam ponownie patrzę na podgląd zdarzeń i coś jest nie tak.

 

RegisterTscDrift()

Node[ 0 ] Core[ 1 ] Cpu[ 1 ] Affinity[ 0x2 ]

Thread registered succesfully: SamplingRate(ms)[ 1000 ]

 

Google mówi że to wina dual core optymizera ?

http://forums.amd.com/forum/messageview.cf...p;enterthread=y

Miał ktoś z was kiedyś coś takiego, serio to teraz nie wiem czy mogę robić pracę na komputerze jeśli on ma się w każdej chwili wyłączyć :unsure:

 

OFC all na def :wink:

 

Zamiast dual core optimizera uzyj rmclock. Pisalem o tym kilka stron wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie tez zaczal wylaczac, ale nie po instalowaniu Optimizera tylko ostatnio jak mam puszczone DC++ albo gre i proc podkrecony do 2800 i napiecie 1.45+V. Nie sadze ze to wina softu. Cos mi sie przepala. Optimizera mam ze 2 tygodnie i wszystko dzialalo ok, wylancza sie od 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ten problem tak jak pisalem tylko przy upalach i to sie zdarzylo moze ze 3-4 razy. Wg mnie to zabezpieczenie termiczne proca. Jak sie zrobilo chlodniej to jest wsio ok.

Zrobiłem testa pamięci i jest ok, temperatury w idle 34 i 32. Teraz mogę się tylko przyczepić do płyty, albo do systemu.

Mam dwanaście miesięcy na wyczajenie problemu i jest to jedyna rzecz, która mnie w tej chwili cieszy. :)

Jak przejrzę kilkaset stron topicu o dual sata-vsta, to może czegoś się dowiem, bo na razie głupi jestem.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko chcialem dodac ... ze tez mam resety :D

 

Spojzmy prawdzie w oczy ... toleda nasze sie diabelnie grzeja, i przewaznie tylko jeden rdzen :P Dobrze sie podkrecaja, ale do ich chlodzenia trzeba machine.

 

TCaseTemp. u mnie wynosi 65*C .... to skandal :-] choc to wcale nie jest malo. Nie sadzilem ze nawet chlodzenie dobrej klasy bedzie mialo problemy z odbieraniem ciepla ...

 

A chlodzi to ktos jakims SCYTEm ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetów póki co nie doświadczyłem, chociaż fakt - jajka grzeją się solidnie w porównaniu do Venice'a.

Zakładam, że też masz Toledo 4200? U mnie jest TCase 67C i jak na razie takiej temperatury jeszcze nie osiągnąłem, max to było 57 na jednym z jajek przy dwugodzinnym torturowaniu na zegarach 2800 (280x10) - chłodzenie to Fryzjer64. Może to kwestia poprawnego zamontowania IHS-a i po prostu trafiłem na dobrą sztukę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...