Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko..

Czy wymiana oryginalnego("boxowego") coolera do athlona x2 6000+ na , na przykład, takowy: http://www.cooling.pl/scythe-ninja-plus-re...odukt,1307.html

 

ma sens w kontekście zarówno lepszego chłodzenia jak i przede wszystkim cichszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko..

Czy wymiana oryginalnego("boxowego") coolera do athlona x2 6000+ na , na przykład, takowy: http://www.cooling.pl/scythe-ninja-plus-re...odukt,1307.html

 

ma sens w kontekście zarówno lepszego chłodzenia jak i przede wszystkim cichszego??

wg testów cooler jest niesamowity, mialem go na swoim A64 X2 4200 s939 i jest nieslyszalny ale... CO SIE OKAZAŁO BYŁ GORSZY O 10*C od mojego pentagrama 100Cu+ !! byłem tak zdziwiony ze sie nie da opisac !! myslalem ze zle nalozylem, kombinowalem z pasta i jakbym nie zrobil procek w IDLE @1,3V miał az 38 stopni !! a na moim pentagramie ma 30*C @1600rpm !!! w stresie scythe nie dawal rady temp do 60 stopni i musialem przerywac zeby nie skopcic proca !! buda to chieftec long (testy przy otwartej budzie i wywiewie 120mm@5V)

 

cos musialo byc nie tak bo nie wierze ze scythe jest gorszy od mojego pentagrama !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to w takim razie jakaś alternatywa na takowy procesor biorąc pod uwagę chłodzenie i "niesłyszalność"?

 

A jak jest z ta funkcją "cool"n quiet"?Warto to ruszać?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowac viste... obslga x2 pod tym systemem jest o niebo lepsza niz pod xp... a spadek wydajnosci znikomy jeszcze na sprzecie z twojego siga nie odczujesz roznicy..

Ok dzięki za pomoc może jeszcze dziś zainstaluje vistę sądzisz że to pomoże w moim przypadku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że temat wałkowany kilkakrotnie, ale brak klarownych odpowiedzi ;-). Zamierzam zmienić mojego poczciwego Venice@2500 na x2 3800, bo poczułem mocne braki proca w grach.

Szukałem i wszędzie brak konkretów jakby nikt nie grał, tylko siedział w aplikacjach (w których wiem, że będzie zdecydowana poprawa)

 

Pytanie do tych co przesiedli się z podobnego proca jak mój na X2@ o ile polepszyły się fpsy(procentowo) z właszcza w nowych tytułach, bo w starych wiadomo że tylko jedno jajo chodzi ;-).

Alternatywą teoretycznie jest zakup dual cora od Intela, który po testach co widzę lekko mówiąc deklasuje trochę stajnie AMD, wydatek na intela to dodatkowe 100-150zł czyli nie wiele.

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

aha dla jasnosci grafa to 8600gt@800/1900/2100

Edytowane przez LEON2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przesiadlem pare dni temu i powiem tak:

 

gears of war: venice @2700 low detale 1024x768 7900gs mało grywalne teraz na X2 4200 @ 2900MHz 10280x1024 medium ZERO CIECIA 40-60fps

 

to samo na NFS PS reszty gier nie sprawdzalem jeszcze bo nie mam kiedy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadka z semprona kreconego na 2.5 ghz na x2@2.6Ghz dala mi odczówalną różnie w wydajnosći w markach jakies 20-40% w grach pewnie też coś koło tego a pod vista pewnie koło 50% w szybkości działania systemu tak przynajmniej osobiście odczówam. Praktycznie w każdą nową gre za wyjątkiiem crysisa :P full detale i 1280x1024 plus aniz na x8 plus aa w zależności od tytułu off albo x4

 

Co do instalacji visty na twoim sigu BAMBI nie wim ile masz ramu ale jeśli 2 Gb to luz :P

 

sorry za literowki ale juz 3 kieliszek vodki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2gb 800 4-4-4-12 już zainstalowałem vistę i jest ok trochę mniej punktów w smarku o5 wtedy było 12.5k a teraz 11k ale i tak jest ok :) .

 

W żadne specjalne gry nie grałem żeby powiedzieć czy są wolniejsze ale nie długo będe grał ;). Dodam że już nie mam tego 7900 co w sigu tylko 86GT :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma niekreconego X2 3800+ na rev.F2 i w dodatku ze stockowym coolerem moze mi podac ile ma stopni w idle.

 

Ja na tym coolerze od AMD mam w idle 35 stopni przy obciazeniu potrafi sie rozgrzac do 61 stopni czy takie tempy sa ok? Procek nie krecony ale to wersja co ciagnie 89W wiec dużo.

 

Czekam na info od Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie temp z d...

 

żyletka w łape, IHS off, posmaruj czyms dobrym i wsadz z powrotem(mozesz ihs posadzic z powrotem,jakby nie bylo po cięciu i tak zostanie dosyc silikonu by chronic przed ukruszeniem)

i tempy powinny spasc na stocku o 10 stopni..

 

a w ogole to wymien na np freezera 64 pro czy pentaka jakiegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wymienie ale chcialem miec obeznanie czy moze czujki na plycie zawyzaja ale jak dotkne radiator to jest cieply nie parzy ale jest cieply nawet dosc ciepły :-) kuzka po choinke go szlifowalem na lusterko strata czasu. Moze opyle naiwniakowi na allegro :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, czy timingi pamięci mają wpływ na temperature CPU?

 

Puściłem mojego 4200 na 2.4Ghz i zacząłem konwertować film na DVD, z powodu zbyt dużej temp. wyłączył się. Mam Brisbane'a 1.25V.

 

A, i chłodzenie BOXowe, Core Temp pokazuje mi na nie kręconym ponad 70stopni, radiator - chłodny.

Edytowane przez Brydz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spontanicznym ruchem myszki nabylem dzisiaj procka na tej aukcji:

http://allegro.pl/item280998194_dwurdzenio..._toledo_ss.html

 

Bral ktos kiedys dwurdzeniowca od tego goscia? Jak wyglada OC Toledo nawet jakby mi sie jakas kicha trafila. W sumie nawet jakbym nie dobil do 3GHz to plakac nie bede gdyz moj Manchester mi wystarcza ale chcialem wywalic tego semprona z drugiego kompa i tez go postawic na dwoch jajkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spontanicznym ruchem myszki nabylem dzisiaj procka na tej aukcji:

http://allegro.pl/item280998194_dwurdzenio..._toledo_ss.html

 

Bral ktos kiedys dwurdzeniowca od tego goscia? Jak wyglada OC Toledo nawet jakby mi sie jakas kicha trafila. W sumie nawet jakbym nie dobil do 3GHz to plakac nie bede gdyz moj Manchester mi wystarcza ale chcialem wywalic tego semprona z drugiego kompa i tez go postawic na dwoch jajkach.

hmm kolego na ten socket pod sempronaz twojego siga z tego co wiem nie ma x2..... no chyba ze ta plyta to jakis dual socket ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kolego na ten socket pod sempronaz twojego siga z tego co wiem nie ma x2..... no chyba ze ta plyta to jakis dual socket ;p

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Kolega spontanicznym ruchem ręki kupił X2 Toledo na Socket 754

 

Ciekawe jak się będzie kręcił na tej płycie??. Może pójdzie nawet powyżej 3Ghz.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które się nie zmieszczą niech obetnie. :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A tak na poważnie to może się jakoś dogada ze sprzedającym, no chyba że planuje zakup płyty głównej na 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spontanicznym ruchem myszki nabylem dzisiaj procka na tej aukcji:

http://allegro.pl/item280998194_dwurdzenio..._toledo_ss.html

 

Bral ktos kiedys dwurdzeniowca od tego goscia? Jak wyglada OC Toledo nawet jakby mi sie jakas kicha trafila. W sumie nawet jakbym nie dobil do 3GHz to plakac nie bede gdyz moj Manchester mi wystarcza ale chcialem wywalic tego semprona z drugiego kompa i tez go postawic na dwoch jajkach.

Tez kupilem na tej samej aukcji. 2,8 powinno byc na luza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj zaraz z czlowieka chca zrobic lame. Oczywiscie, ze pozbede sie rowniez plyty glownej pod socket 754. Z uwagi, ze jest to ciekawa konstrukcja (nforce 4, pci ex, dobre oc) nie powinno byc problemu z pogonieniem jej na allegro za jakies normalne pieniadze wraz z sempronem, ktory na niej siedzi. Za pieniadze z odzysku kupie plyte pod socket 939 a pod choinke nabylem juz procka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy C&Q dziala poprawnie? Nie wiem czy u mnie wogole to dziala w biosie mam wlaczone, sterowniki do procka najnowsze ze strony AMD.

 

Jak to obadac albo w razie co jak wymusic w windzie dzialanie C&Q?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: po 6 godzinach wiedźmaka, po 3 AAO komp dzioała i nie wykazuje braku stabilności. W stresie podczas grania po 65*C na jajco.... na inne temp nie patrzę w SpeedFanie bo ręce opadają ( 238*C HDD :lol:) no i mi się nijak nie zgadza bo w orthosie wytryma te 8 godzin stresu ale potem nic...

 

Plan na weekend (jak sie uda) znów wyjąć czujkę abita i podłączyćdo termometra az apteki. Pomoże czy nie to już inna brocha.

 

Btw.: w biosie ustawione mam 60*C jako max gdzie wyłacza się PC'et. Do teraz nie dobiło chyba do tej temperatury.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie cool'n quiet.

Uruchomiłem sobie tą funkcję i powiedzcie mi czy te 994Mhz zamiast 3Ghz, które pokazuje mi sie w systemie po załączeniu c&q ma wpływ chociażby na wykorzystanie procesora podczas gier czy tez cała jego moc jest używana normalnie??

Innymi słowy czy mogę sie cieszyć z ciszy i chłodniejszego procesora czy tez muszę tą funkcje wyłączać lub coś zmieniać kiedy chce wykorzystać moc procesora dajmy na to w grach?

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc reguluje sie dynamicznie przez sterownik procesora w zaleznosci od obciazenia. Wlacz Everesta, zapusc super pi i zobaczysz, ze proc wleci na wyzsza czestotliwosc.

Zapuściłem i faktycznie w Everescie czy chociażby w informacjach o systemie wskaźniki w górę nawet do 3GHz.

 

Czyli, jeśli dobrze rozumuje, od tej pory wartości podawane przez czujniki będą regulowane przez sterownik procesora w zależności od potrzeb???.

 

Póki co jestem zadowolony z tego całego Cool'n Quiet.

Mam nadzieję,ze ta zabawka żadnych szkód dla procesora nie wyrządza.

Edytowane przez pemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie Cool'n Quiet.

 

W XP dział bez problemu a jak jest z Vistą?

Z tego co zdążyłem wygrzebać to sterowniki do procesora są już niby w tym systemie, ale jak to uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o 4000+, jakies rady odnośnie podkręcenia, mnozniki, uwagi itd - jestem w tym zielonka czytam to forum od poczatku do końca i nic nie jaze. Jakby ktos miał chwilke wolna to prosze o podpowiedz. Moja płyta głowna to ASUS M2A-VM, procek jak wspomniałem AMD Athlon 64x2 4000+ ,3GB RAM, grafikaGF 8600 GE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...