Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje jest OK. Ja bym sie sklanial do odpowiedzi, ze ponizej 1,55 jest bezpiecznie.

hej zakupilem wlasnie DFI NF4-D beda ja modowal pod SATA2 i bios NF4LD510T1 ktory jest na techpowerup znikl z serwera !! jakiego biosa uzywasz dla TCCD (ja mam HYPERX) i dla X2 Toledo !! BLAGAM POMOZ !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje jest OK. Ja bym sie sklanial do odpowiedzi, ze ponizej 1,55 jest bezpiecznie.

ja wlasnie podobnie zastanawiam sie. obecnie jeden z moich x2 goni na 2900 przy 1.48.

Wenecjusz jak mial do 1.55 to bylo ok, ale on defa mial w okolicach 1.4, a tu def przy 1.25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co udało mi sie wykrzesać z tego procka to 3100MHz ale na napięciu 1.5V zresztą na 3000MHz tez potrzebuje już 1.5V i tak sie zastanawiam czy to 1.5V nie jest jednak za dużo jak na tego proca temperatura proca max 55-56C rdzenie kolo 38-40C tak przynajmniej pokazują programy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zakupilem wlasnie DFI NF4-D beda ja modowal pod SATA2 i bios NF4LD510T1 ktory jest na techpowerup znikl z serwera !! jakiego biosa uzywasz dla TCCD (ja mam HYPERX) i dla X2 Toledo !! BLAGAM POMOZ !!

Jak to znikł? Przed chwilą ściągałem:

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=2332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to znikł? Przed chwilą ściągałem:

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=2332

http://www.techpowerup.com/articles/114/im.../NF4LD510T1.zip

 

no i [gluteus maximus] zbita, not found !! 404

 

DO POSTA PONIZEJ:

 

no przez twoj link wchodze na liste biosów wybieram:

 

Date: 10/05/2005 Name: N4LD510T1 Download

 

- Recommended to keep your system within previous BIOS except your system is been upgraded with particular spec. below.

 

- Support AMD Dual Core CPU. 2.Support TCCD DDR Module and High CAS# Latency DDR Module.

 

i 404

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co udało mi sie wykrzesać z tego procka to 3100MHz ale na napięciu 1.5V zresztą na 3000MHz tez potrzebuje już 1.5V i tak sie zastanawiam czy to 1.5V nie jest jednak za dużo jak na tego proca temperatura proca max 55-56C rdzenie kolo 38-40C tak przynajmniej pokazują programy

Mam pytanko odnośnie siga? Twój 3600 standardowo to 1900mhz czy 2000mhz?

...i może jeszcze jedno, jako że temperatura u mnie outside kompa to 17C a mam to samo chłodzenie co Ty i trochę mi szczena opadła że masz takie małe temperatury przy 1.5v u mnie przy takim napięciu i ~2700mhz jajka się grzeją grubo powyżej 60C co prowadzi do zwisów przy gotowaniu np: orthosem! Wiec pytanie mam następujące -czy jesteś pewien co do prawidłowości odczytów tempów i napięcia?

 

...pytanie retoryczne! :mur: Czy tylko mnie się zdarzają takie padaki że nie mogę przeskoczyć 2700 nawet na takim złomie jak X2-3600!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie siga? Twój 3600 standardowo to 1900mhz czy 2000mhz?

...i może jeszcze jedno, jako że temperatura u mnie outside kompa to 17C a mam to samo chłodzenie co Ty i trochę mi szczena opadła że masz takie małe temperatury przy 1.5v u mnie przy takim napięciu i ~2700mhz jajka się grzeją grubo powyżej 60C co prowadzi do zwisów przy gotowaniu np: orthosem! Wiec pytanie mam następujące -czy jesteś pewien co do prawidłowości odczytów tempów i napięcia?

 

...pytanie retoryczne! :mur: Czy tylko mnie się zdarzają takie padaki że nie mogę przeskoczyć 2700 nawet na takim złomie jak X2-3600!!! :mur:

Procek to 1900MHz Brisbane

Jeżeli chodzi o temperatury to tak pokazuje mi Core temp i Everest :rolleyes: zero zwisów itd

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie... przyszedł czas że praktycznie za 0 zl moge wymienić to co mam w sigu znaczy sie plyta + proc + ram (lezka sie w oku kreci ) na 2160 plus gigabyte jakis na p35 plus 2 Gb ramcu... i pytanko czy sie wogóle opłaca wzgledem wydajności .. w gierce gram jedynie w cs:s ... no mam nadzieje ze dojdzie do tego starcraft II w tym roku :P proc oczywiscie bedzie krecony mysle ze 2.7-3 ghz.... duża rożnica w speedzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co udało mi sie wykrzesać z tego procka to 3100MHz ale na napięciu 1.5V zresztą na 3000MHz tez potrzebuje już 1.5V i tak sie zastanawiam czy to 1.5V nie jest jednak za dużo jak na tego proca temperatura proca max 55-56C rdzenie kolo 38-40C tak przynajmniej pokazują programy

 

hehe, moja bryza 3600+ zagonila sie na 3000mhz przy 1.5v. tempy na infinity wspomaganej wiatrakiem 120mm to max 48st w orthosie :)

Mysle, ze poszlaby wiecej - ale nie mam kiedy bawic sie.

Zas 2700 robi przy 1.4v i tutaj rowniez widze szanse na zejscie z v, potrenuje jeszcze.

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko posiadam procka X2 6400+Black Edition czytalem ze ma odblokowany mnoznik na mojej plycie jest max 16 czyli tyle co proc czy to wina biosa czy jednak nie ma odblokowanego ?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe jest zeby toledo 3800 syczało w czasie pracy?

 

-moj obecny zasilacz to delta 350w.

-gdy uruchamiam komputer slysze 1 sekundowy pisk z plyty albo proca.

-gdy komputer sobie odpoczywa wydobywa sie z niego taki delikatny pisk.

-podczas spi cos ewidentnie piszczy/syczy. Obstawiam cewki albo proc.

 

pytania:

-czy cewki na dfi sa skopane?

-czy przyczyna moze wydawac sie zbyt słaby zasilacz?

-ja sie zastanawiam, jak w procku moze cokolwiek piszczeć? to jest w ogole możliwe?

 

Na venice 3000+ wszystko jest ok. Nie kreciłem nim za duzo z uwagi na pamieci. 2,2ghz bez podnoszenia napiecia i było cicho.

zacytuje jeszcze raz sam siebie bo problem sie niestety powtorzył i chodzi tu o to, ze juz nie u mnie, a u mojego znajomego któremu sprzedałem ten procesor. Twierdzi on wlasnie, ze procek syczy podczas obciążenia i jest on tego niemal w 100% pewny, poniweaż na jego starym procku (venice 3200+) nic takiego się nie dzieje.

 

Mam pytanie czy ktoś z Was kto nieco głębiej ogarnia budowe procka jest mi w stanie powiedzieć, czy procesor może sam z siebie piszczeć/syczeć?? czy jest to fizycznie możliwe??

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizycznie : bajka!

 

mogą piszczeć cewki w zasilatorni, na płycie ... w skrajnych przypadkach może piszczeć sekcja zasialania płyty głównej tzw. PWM .. spotkałem się z tym raz w życiu więc głowy nie dam.

 

Generalnie wszystkie cewki, które są w blaszaku moga piszczeć ... procek ? nigdy... no chyba że się na nim czajnik z gwizdkiem postawi, ale i to nie zawsze :twisted:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na swoim budżetowym X2 3600+, mam temperatury rdzeni w idle 29/32, a w stresie 49/59 - różnica 10*C. Nie martwi mnie to, że za dużo, ale to, że taka duża różnica.

 

Zastanawiam się, jaki byłby zysk po zdjęciu IHS. Czy bez czapki temperatury się wyrównują - może się ktoś podzielić, kto miał duże różnice i zdjął IHS? Tzn. czy taka różnica wynika tylko z innego skalibrowania czujników czy faktycznie jeden z rdzeni grzeje się tak duuużo bardziej?

 

BTW.

 

Tak sobie przypomnialem w kwestii mojego Toledo. Ciekawe oznaczenia na IHS ma. Poza standardowym Assembled in Malaysia jest jeszcze Diffused in Germany tuz nad tym pierwszym. Wie ktos o co moze w tym chodzic? Google na ten temat milczy.

Diffused in Germany = dyfuzję przeprowadzono w Niemczech. Innymi słowy - samo jądro wyprodukowano w Dreźnie.

Assembled in Malaysia = procesor poskładano w Malezji - zlutowano jądro z podstawką, dołożono IHS, wypalono mostki itd.

 

Zacytuje jeszcze raz sam siebie bo problem sie niestety powtórzył i chodzi tu o to, ze juz nie u mnie, a u mojego znajomego któremu sprzedałem ten procesor. Twierdzi on właśnie, ze procek syczy podczas obciążenia i jest on tego niemal w 100% pewny, ponieważ na jego starym procku (venice 3200+) nic takiego się nie dzieje.

Procesor nie piszczy - piszczą cewki zasilania. X2 pobiera dużo więcej prądu niż jeden rdzeń. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam chyba problem zmieniłem kompa zakupiłem X2 4000+ na AM2 i mam kostkę 1 GB 677. Odpaliłem superpi i 1MB obliczył mi w 47 sekund to coś jest nie tak :( jest jakaś specjalna wersja superpi do 2 rdzeniowych ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja niedawno sprzedałem swojego 3600 Brisbane, który się elegancko kręcił i kupiłem 5000+ black z nadzieją na przynajmniej 3200-3400. Niestety się rozczarowałem ,bo już przy 3100 orthos nie przechodzi (nie ruszając pamięci by rzetelnie sprawdzic ile pójdzie). Może coś doradzicie, bo nie wiem co jeszce zrobić, napięcie dawałem nawet 1,45 i nic z tego.

Założyłem też ninja, ale tem w ortosie 68 przy 3000/1,425 - w idle 38-39 przy zdjetej pokrywie - ale w szafce

 

Czy ta seria Black jest taka słąba, czy ja tak trafiłem ??

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam chyba problem zmieniłem kompa zakupiłem X2 4000+ na AM2 i mam kostkę 1 GB 677. Odpaliłem superpi i 1MB obliczył mi w 47 sekund to coś jest nie tak :( jest jakaś specjalna wersja superpi do 2 rdzeniowych ?.

ja nic nie robiac (non OC) mam 1MB na poziomie 38s (2200MHz ram 400MHz 2-2-2-5-1T) a max jakie wydusilem to 28.281s (3151MHz ram 450MHz 2-2-2-5-1T) ale na tym nie koniec, ponizej 28 na bank bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie robiac (non OC) mam 1MB na poziomie 38s (2200MHz ram 400MHz 2-2-2-5-1T) a max jakie wydusilem to 28.281s (3151MHz ram 450MHz 2-2-2-5-1T) ale na tym nie koniec, ponizej 28 na bank bedzie ;)

Bawiles sie tymi biosami? Ja na razie utknalem... mam na polce jedna A-Date 566 i nie moglem jej zmusic do dzialania @240+ :( ladnie Ci procek poszedl do gory, moj @1,475 ledwo 2900 robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiles sie tymi biosami? Ja na razie utknalem... mam na polce jedna A-Date 566 i nie moglem jej zmusic do dzialania @240+ :( ladnie Ci procek poszedl do gory, moj @1,475 ledwo 2900 robi :)

no wgralem pare wersji - obecnie najnowszy od DFI i moje spostrzezenia:

 

-NF4LD406 - kontra z pod biosa temperatury CPU (-10,-6,-4,-2,0,+2,+4,+6,+10) u mni ebardzo wskazane bo czujnik na dfi zawyza o 6-8st na +, nie ma problemu z pamiatkami w dualu w zoltych gniazdach ale jest w pomaranczowych ;P CHCE WIECEJ VOLTÓW NIZ N4D623-3 !! na NF4LD406 cos szaleje mi czujnik obrotów wentyla CPU (reszta nie wiem bo jest off)

 

moje hyperx tccd cos sie posypaly - nie chca juz robic 600mhz w dualu !! a do 550 masakryczne timingi wymaga !! w singlu smigaja znowu jak szalone kazda z kosci do 640MHz 2,5-4-3-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem modowanego BIOSa przez Merlina, ale on wyglada na to ze jest pisany na podstawie NF4LD406, wiec moze to dlatego... wrzuce sobie z powrotem 623-3 i potestuje, moze zolte sloty pomoga (probowalem pomaranczowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina płyty i biosu u mnie 19 jest max

Hmmm ja nie wiem wgralem najnowszego biosa 1603 i dalej max mnoznik to 16 ??? co to jest o co chodzi z tym czy ktos cos wie na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...