Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki - czy taki wynik - http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=301863 przy napieciu real 1,300 dla cepa z nominałem na poziomie 1,3500V no i tymi timingami to dobry czy też beznadzieja, padaka i w ogóle "idź pan stąd" ?

 

Bo już na prawdę nie wiem co można jeszcze przestawić. Otóz mój cepiszon dzisiaj zapostował na 1,125V przy 2,9 GHz do 3GHz potrzeba mu tylko 1,250 na HT320x10 wstał przy okropnych 1,275~1,3000V ale do windy mnie nie załaduje już .. luzować timingi ? Pamięci ustawione na 400MHz, 2T przy 4-4-4-11. Co dalej?

 

EDIT: od razu edytuję, żeby nie było nieporozumień : cep postuje ale na żadnym z ustawień nie wchodzi do windy ... moze na pierwszym ale nie próbowałem po prostu. Reszta ustawień wykrzacza piękny BSoD.

 

Czy jak puszczę pamiątki na 800 przy default na CR1T przy takich timingach to będa one tak samo wydajne jakbym przyspieszył je do tych 1066 ale na 5-5-5-16 CR2T? Pomożecie ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czy taki wynik - http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=301863 przy napieciu real 1,300 dla cepa z nominałem na poziomie 1,3500V no i tymi timingami to dobry czy też beznadzieja, padaka i w ogóle "idź pan stąd" ?

Jeśli tylko walidacja, to nic specjalnego. Jeśli bryknie choć z 2 godziny Orthosa, to całkiem niezłe G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi.

 

Na 1,250V idzie tylko 10x250 i ni chu chu wyżej. Dla 8x300 robi na 1,2250V i Ortka nie wywala. Ba - nawet się tak bardzo nie grzeje. Martwi mnie natomiast ten pasywny GF8600GT :( Tak grzeje, że cep dostaje temp od niego. Bloczek cepa chłodny, a powietrze wokół niego gorące, że nie wspomnę o radiatorze (patelni - nawet pod względem gabarytów i temperatur - raczej) GF'a. Dzisiaj zdejmę i przesmaruję pastą H ale nie wiem czy to coś dużo pomoże. Jak podepnę wentyl to z kolei się wścieknę od hałasu :(

 

 

EDIT: z przed chwili - czemu robi stabilnie 10x250 @ 1,200V ale już 8X300 nie zrobi na tym to nie wiem :( przecież to to samo taktowanie ... ramy na 400 na timingach 5-5-5-16 i lipa :( podniosłem im papu do 2,1V na mostku o kolejne 0,5V i nic nie daje :( nie mam weny już. Max co na nim zrobiłem (tylko nie pamiętam ustawień) to coś pod 3200MHz przy 1,55V z wieeelkim dropem pod 1,6V czasami na temperaturach jak na boxa przystało czyt.: około 70*C :twisted: ale zyje. A tymczasem żeby HT podnieść wyżej przy niższym mnożniku to cińko.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj X2 potrzebuje 1,36V do 2915MHz a potem zeby utrzymac go w stabilność to gnojek woła nawet 1,5V !! nie mogłem go porzadnie potestowac orthosem na 3190MHz bo temp mi nie pozwalała ;(

 

co do 8600GT to 120x120 i 5V lub 7V i bedzie mu i chłodno i cicho !! a tak to tylko gotować mozna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie czy to prawda że a64 nie zapewni stabilnego frame ratu bo jego architektura nie daje rady z danymi? chcę kupic sprzęt złożony z x2 4000 i GIGABYTE GA-M61P-S3, nie wiem co mam robic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ma mniej wydajną architekture , w zegar w zegar c2d jest szybsze o 20-25%. Następną zaletą c2d jest , że proc nie potrzebuje jakiś super pamięci i oraz ma wspólny cache L2 dla dwóch rdzeni. Ale są gry gdzie c2d nie jest taki dobry , albo prostu x2 dobrze sobie radzi np. nfs prostreet , trackmania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic zestaw pod call of duty 4

198 zł - PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 4000+ BOX (AM2)

160 zł - GIGABYTE GA-M61P-S3 GeForce 6100 Socket AM2 (PCX/DZW/VGA/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

117 zł - GOODRAM DDR2 2048MB PC667

224 zł - PALIT GF 8600GT 256MB DDR3/128b TV/DV PCI-E(WYPRZEDAŻ)

101 zł - ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

 

Razem:

800 zł

czy

217 zł - PROCESOR PENTIUM DUAL-CORE E2140 1.6GHz/1M LGA775 BOX

219 zł - GIGABYTE GA-P31-DS3L Intel P31 Socket 775 (PCX/DZW/GLAN/SATA/DDR2)

117 zł - GOODRAM DDR2 2048MB PC667

101 zł - ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

162 zł - PALIT GF7600GT 256MBDDR3/128bTV/DV PCI-ESonic (WYPRZEDAŻ)

812zł

? co będzie wydajniejsze w cod4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przejmować orthosem , umnie do full stabilności w orthosie przy 2.9ghz potrzebuje 1.36v , a w rzeczywistości wystarczy 1.33v - kilka godzin grania + kompresja filmu i nic się nie dzieje.

Będę Was na każdym kroku piętnował: skąd pewność, że dobrze Ci film skompresował i pannie nagle wąsy nie wyrosną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj X2 potrzebuje 1,36V do 2915MHz a potem zeby utrzymac go w stabilność to gnojek woła nawet 1,5V !! nie mogłem go porzadnie potestowac orthosem na 3190MHz bo temp mi nie pozwalała ;(

 

co do 8600GT to 120x120 i 5V lub 7V i bedzie mu i chłodno i cicho !! a tak to tylko gotować mozna !

moj podobnie, do 2,8 na def v idzie, a potem do 2,9 juz 1,5v trzeba, chociaz trzyma sie nawet niezle (przechodzi spi32m np.) na 3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę Was na każdym kroku piętnował: skąd pewność, że dobrze Ci film skompresował i pannie nagle wąsy nie wyrosną?

A wogóle takie zjawisko występuje :wink: , gdyby były jakieś błędy to by program się wysypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogóle takie zjawisko występuje :wink: , gdyby były jakieś błędy to by program się wysypał.

Czy Orthos wylatuje do Windowsa czy też kulturalnie w swoim okienku pisze, że znalazł błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wam chodzi wiedźmin na waszych x2? Jak wam zyżywa procka 1 rdzeń w 100% czy 2 rdzenie mniej więcej po 50%? Pytam, bo mój cep przy np. 2.7Ghz, tak karte ogranicza, że zużycie GPU wynosi średnio 65%, przy 3Ghz już około 95%, no a przy 3.2Ghz to już karty nie ogranicza praktycznie, bo zużycie GPU już ciągle prawie 99.9%.

 

Lecz jest inna sprawa, jak obracam się Geraltem na boki, gra bardzo często choć nie zawsze poprostu muli, np, klatki spadają z 60 na 20, a potem znowu jak ide prosto to jest ok. Na wykresie GPU w tych miejscach zużycie spada nawet do 20%, albo i do 0% przez ułamek sek, kiedy gra się poprostu zawiesi :huh: nie mam innego wytłumaczenia jak wina procka.

 

Jak to u was wygląda? Mowię o wyzimie klasztornej i handlowej(tu to już wogóle) bo w innych częściahc gry jest to mniej zayważalne.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że trafienie procka który robi tylko 2.4 to niezła sztuka.

I może skończyć się tak, że cpu wymienisz a kręcić się będzie tak samo-bo coś jest źle ustawione :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że trafienie procka który robi tylko 2.4 to niezła sztuka.

I może skończyć się tak, że cpu wymienisz a kręcić się będzie tak samo-bo coś jest źle ustawione :P

i ja tak sadze !! cos musi byc kijowo poustawiane bo X2 ktory nie dobija 2,4 ??!! bez przesady panowie ;) ja bym przestudiował jeszcze biosa i ustawienia pamieci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wszystko bylo sprawdzane, dzielniki pamieci na 400, napiecie na ramy na 2.3 comand rate 2 trfc na 195ns, timingi 5-5-5-15, HT na 3x, naprawde probowalem juz wszystkiego, nawet mnoznika 9. Ja mam pecha zawsze... Co jeszcze moge sprawdzic? Pamiatki posadzone w 1 i 2 slocie. Moge jeszcze sprawdzic ale nie licze na cuda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co mi to da, sprawdzalem maksymalne HTT plyty i przy najnizszym mnozniku wyszlo spokojnie 335 wiec nie wydaje mi sie zeby to byl problem plyty ;) Pisali gdzies ze energy efficent traca stabilnosc przy 2.3ghz a ja mam wlasnie EE, tyle ze niektore sa wyjatki i sie dobrze kreca <_< Dobra, wzialem go, mam nadzieje ze nie bede zalowal bo 20zl doplaty to praktycznie nic hehe. Trzymajcie kciuki :)

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...