Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś:

1) Sprawdź wszystkie dzielniki pamięci (jeśli trzeba, to poluzuj pamięci do 6-6-6).

2) Sprawdź wszystkie mnożniki HT.

3) Pobaw się Max Async Latency, TRFC for Dimm 105/127/195ns. Podobno jeszcze Four Act window czasem coś daje, ale u mnie to się nie sprawdzało.

4) Pobaw się napięciem cpu w zakresie od 1,45 do 1,5V.

5) Popróbuj różnych mnożników CPU (7x, 8x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, TRFC dalem na wszystkie sloty napierw 127 a potem 195, mnoznik dalem na 8 a HT najpierw 4 potem 3 i doszedlem do 310HTT, timingi polecialy na 6-6-6-18 a napiecie dalem nie wieksze niz 1.450 bo sie grzal pieronsko, musze lepsza paste kupic. Niestety nic to nie pomoglo bo maks doszlo do 2400mhz, potem juz bluescreenami walil icon_sad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten Twoj brisek, mi latało z freezerem na 2.9GHz@Vstock jednak teraz zrobiłem z tego serwer, freezer szlag trafił to zmieniłem na Alphine64 z AS5 (swoją drogą kurewsko nietypowe montowanie chlodzenia) i gdy puszczam obciazenie na dwa rdzenie na 100%, to przy 2.5GHz radiator jest ledwo ciepły. wiatrak niestety chodzi na 2k RPM ale jako, że to serwer to niech sobie chodzi głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwny dziwny, strasznie lipna wersja. Ale probowalem wszystkiego i co poradze :/ Procek kupiony, teraz czekac tylko az PP go przywiezie i sie bede bawil z tym hehe, jak za 20zl doplaty to niezla sztuka, przynajmniej tak sadze ;)

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie robi i co ja na to poradze :P Proc juz kupiony, czekam na przesylke teraz ;) Nie robi 2.6. Nie chce go katowac napieciem bo przeciez chce zeby to chodzilo na takich podkreconych taktach caly czas a nie tylko to testu :P Walne screena jak nowy proc dojedzie ;)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki - jaka najlepsza karta do x2 2,6 Ghz na 939, tak zeby proc nie ograniczal grafy? Aktualnie siedzi tam 7300gt galaxy 1,2ns. jest 2 gb ramu @ 500 Mhz cl 2,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki - jaka najlepsza karta do x2 2,6 Ghz na 939, tak zeby proc nie ograniczal grafy? Aktualnie siedzi tam 7300gt galaxy 1,2ns. jest 2 gb ramu @ 500 Mhz cl 2,5.

Każdy procesor ogranicza grafię - musi być odpowiednio niska rozdzielczość ;)

 

X1950pro/8600GT lub HD3850/8800GS... Zależy w jakich detalach i rozdzielczościach grasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... dobre... tak w ogole "second" to barebone i nie bardzo mozna tam grafe dorzucic ;) Komp o którym mowa, to maszyna mojej dziewczyny, ktora lubi czasem pogiercować i choć 73gt jej w zupełności wystarczał, to jednak Wiedźmak potrzebuje lepszej karty...

 

Co do rozdzielczości, to moja luba ma LCD 15", także tylko 1024x768, takze jesli x2+8600gt to dobre polaczenie, pewnie wybor padnie wlasnie na ta karte.

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na swoim budżetowym X2 3600+, mam temperatury rdzeni w idle 29/32, a w stresie 49/59 - różnica 10*C. Nie martwi mnie to, że za dużo, ale to, że taka duża różnica.

 

Zastanawiam się, jaki byłby zysk po zdjęciu IHS. Czy bez czapki temperatury się wyrównują - może się ktoś podzielić, kto miał duże różnice i zdjął IHS? Tzn. czy taka różnica wynika tylko z innego skalibrowania czujników czy faktycznie jeden z rdzeni grzeje się tak duuużo bardziej?

IHS zdjęty, średnie temperatury po zabiegu skalpowania: 48/51. Czyli jednak krzywa czapa była, a nie złe czujniki. Mogłaby być większa różnica, ale Freezer już nie daje rady - emisja ciepła podchodzi pod jego teoretyczne 130W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHS zdjęty, średnie temperatury po zabiegu skalpowania: 48/51. Czyli jednak krzywa czapa była, a nie złe czujniki. Mogłaby być większa różnica, ale Freezer już nie daje rady - emisja ciepła podchodzi pod jego teoretyczne 130W...

to samo u mnie na x2 4200. macie moze jakis fajny i tani wentlatorek, aby go schlodzil i nie uszkodzil rdzenia, czy ac alpine 64 da rade??

A ile masz w idle??Ja w idle i operka w tle ok 22/32 minimalnie bylo 17/26 ale to kompik sobie chodzil i w tle u torrent i miranda:)

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo u mnie na x2 4200. macie moze jakis fajny i tani wentlatorek, aby go schlodzil i nie uszkodzil rdzenia, czy ac alpine 64 da rade??

To zależy jak bardzo go kręcisz. Do 100W (tak ok. 1,3V i 2,2GHz) powinien spokojnie dawać rade, później zaczną się schody.

Osobiście będę się powoli przymierzał do WC - jakiś rozwojowy zestaw postaram się do wakacji złożyć - w upały przy aktualnym chłodzeniu prognozuje sobie 65*C, co jest już odrobinę za dużo...

A ile masz w idle??

~30*C, ale C'n'Q wyłączony, 2.5GHz 1.375V Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy box z intela da się posadzić na AMD'ku ? Chodzi mi o ten box od prescottów. Mam taki na pentiawie mobilnej i to za duzo na niego więc zastanawiam się nad zmianami w ich chłodziwach z AMD poszedłby na pentka a z pentka na AMD. Jak myślicie da się to przysposobić jakoś ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3ghz przy nie wyśrubowanym napięciu spokojnie wystarczy freezer , a te 100wat przy 2.2ghz i 1.3v to chyba z kosmosu :lol2:

Windsor ma faktycznie mniejsze wydzielanie ciepła... Pisałem na postawie doświadczeń z Manchesterem - sorki, mój błąd. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do temperatur rdzeni, na c2d w laptopie mam 1 stopień różnicy podczas gdy na A64 4200+ (idle/stress) wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Różnica jest dość znaczna. Na procek nałożona jest jakaś srebrna pasta, chłodzenie NXC-100 Cu.

Powinienem się czymś martwić czy może to tak zostać? Procesor jest nowy, kupiłem go jakiś czas temu na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledna kalibracja czujnikow w procesorze, everest przeklamuje albo krzywo przyczepiona czapka do proca. Zapusc Orthosa i podnies temperature w budzie, jak sie wysypie to cieplejsze jajko to znaczy, ze rzeczywiscie temperatura jest za wysoka. U mnie w kompie 2 po dluzszym czasie Orthosa cieplejsze jajko dochodzi do 70stopni, chlodniejsze ma 5 stopni mniej a caly procek 10 stopni mniej od wskazania najcieplejszego rdzenia. Chlodzenie to Cooler Master Xdream k640 (kawal aluminium z miedzianym rdzeniem, wiatrak 92mm z regulacja obrotow termisterem). Tempy przy otwartej budzie, radiator cieply ale nie goracy, docisk dobry. W zwiazku z powyzszym nie przejmuje sie, gdyz uwazam, ze to przeklamania, orthos moze chodzic godzinami bez bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzalem kilka stron ale jakos nie moge sie dokopac do tego co mnie interesuje a jakos 165 ston czytac nie kazdemu sie chce, niektozi to widze sa w temacie, dobra koniec wody.

 

Pytanie brzmi czy na obecna chwile idze dostac A64 X2 na s939 z mozliwosciami do krecenia cos w okolicach 2,7-3GHz. Jedyne na allegro widze X2 3600+ jest to okrojona wersja bo L2 cache ma 256KB a nie 512KB, kreca sie te procki ? czy o polowe nizszy cache L2 duzo tu wplywa na krecenie, wydajnosc samego procka?

 

Jeszcze pare dni temu widzialem 3800+ i nie wiem czy dalej sie pojawia :/

 

Chodzi mi glownie zeby do tego co mam obecnie (sign ponizej) da sie wyciagnac na 8800GT 512mb bez krecenia jego normalne wartosci w smarkach, tzn. porownywalnie do testow ogolnych ze tak to wyraze. ~10-11k w 06 ~16-18k w 05

Edytowane przez Tasslehoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podane wlasciwosci OC to w gre wchodzi tylko Toledo. Manchester taki jak moj, latajacy w porywach do 2,7GHz jest raczej nie do dostania. Toledo widze tylko uzywki i to w duzych cenach. Prawde mowiac od okresu swiatecznego, kiedy to kupilem swojego Toledo za 179zl nowke z gwarancja, nie widzialem juz tych prockow. Chyba sie skonczyly, tak czy inaczej byly to zapasy magazynowe z pierwszej polowy 2007 roku, AMD juz ich raczej nie produkuje. Jesli chodzi o te 3600+ to sa na rdzeniu Manchester z zablokowana polowa cachu. Jak to sie kreci to szczerze mowiac nie wiem ale Manchester nie wrozy tu raczej rewelacyjnych wynikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od allegrowicza Trysja 17 stycznia toledo 4200+ na 939 nowe na gwarancji, 2.9GHz na 1.36V, 3GHz wysypywały sie na orthosie na 1.36V, oprócz tej aukcji była chyba jeszcze tylko jedna a od tego czasu nie widziałem już praktycznie żadnych nowych toledo na 939... Ale możesz napisać do tego gościa klik czy może będzie coś miał jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podane wlasciwosci OC to w gre wchodzi tylko Toledo. Manchester taki jak moj, latajacy w porywach do 2,7GHz jest raczej nie do dostania. Toledo widze tylko uzywki i to w duzych cenach. Prawde mowiac od okresu swiatecznego, kiedy to kupilem swojego Toledo za 179zl nowke z gwarancja, nie widzialem juz tych prockow. Chyba sie skonczyly, tak czy inaczej byly to zapasy magazynowe z pierwszej polowy 2007 roku, AMD juz ich raczej nie produkuje. Jesli chodzi o te 3600+ to sa na rdzeniu Manchester z zablokowana polowa cachu. Jak to sie kreci to szczerze mowiac nie wiem ale Manchester nie wrozy tu raczej rewelacyjnych wynikow.

 

czekam wlanie na wyniki co do Manchesterów 3600. Mam je wystawione na allegro teraz (marek_voodoo)

chciałem jeszcze tylko dodać ze rzeczywiście Toledo wspaniale sie kręciły - 3.0 to był standart

Co do Manchesterów 4200 to w 100% chodziły 2,7 a jakieś 40 % które sprzedałem (50 sztuk) chodziły 2,9 GHz. Sa nawet użytkownicy tego forum które takowe zakupili.

Co do tych resztek to sprawa rzeczywiście tak wygląda - to juz koniec - resztki magazynowe stad te ceny wywindowały na 300 złotych. Na cud co do 4200 nie ma juz co liczyc - ceny spadna jak juz nie bedzie zainteresowania - a obstawiam ze juz wtedy większość z braku cierpliosci przejdzie na inne gniazdo. jeszcze 3800 troszke stanieją z racji jeszcze względnie dużej ilości tego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzalem kilka stron ale jakos nie moge sie dokopac do tego co mnie interesuje a jakos 165 ston czytac nie kazdemu sie chce, niektozi to widze sa w temacie, dobra koniec wody.

 

Pytanie brzmi czy na obecna chwile idze dostac A64 X2 na s939 z mozliwosciami do krecenia cos w okolicach 2,7-3GHz. Jedyne na allegro widze X2 3600+ jest to okrojona wersja bo L2 cache ma 256KB a nie 512KB, kreca sie te procki ? czy o polowe nizszy cache L2 duzo tu wplywa na krecenie, wydajnosc samego procka?

Chodzi mi glownie zeby do tego co mam obecnie (sign ponizej) da sie wyciagnac na 8800GT 512mb bez krecenia jego normalne wartosci w smarkach, tzn. porownywalnie do testow ogolnych ze tak to wyraze. ~10-11k w 06 ~16-18k w 05

Mam takiego X2 3600+, kupiony tuż przed świętami. Na dobrej płycie poszedłbym jakieś 2.6 - 2.7GHz przy napięciu ~1.5V, na mojej nie wyrabia już zasilanie i chodzi sobie w granicach 2.4 przy 1.3V.

 

Jak nosisz się z zamiarem upgrade to sprzedałbym 939 i kupił coś nowszego - najpewniej E2140... Nie warto się pakować w stary standard, szczególnie że teraz świetny moment, żeby części sprzedać... Zresztą, X2 nie poprawi wyników w 3dMarkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, dorady itd. Niestety allegrowicz o nazwie Trysja, nie spodziewa się dostaw Toledo ani innych modeli na tym rdzeniu ];

 

Chyba wyjdzie na to, że sie przesiądę na intela i nie mieć zmartwień czy mi proc nie wyrobi.

 

@grogi

mi głównie chodziło o to żeby nie wydawać za dużo i mieć jeszcze maszynę na nowe tytuły. Nie zależy mi na biciu rekordów w 3dmarku [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...