Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 23latek

niektóre moje testy stabilności - orthos przy zegarze 3GHz i 2 godzinach pracy, do tego super pi - próbka 8, 16 i 32mb. A także Fritz Benchmark + wyciąg z cpu-z validation. :lol2: :wink:

 

próbka 32mb

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre moje testy stabilności - orthos przy zegarze 3GHz i 2 godzinach pracy, do tego super pi - próbka 8, 16 i 32mb. A także Fritz Benchmark + wyciąg z cpu-z validation. :lol2: :wink:

 

próbka 32mb

Blend? Zrób @ 3.0ghz Small (stress cpu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrnąłem chyba do w pełnie stabilnej konfiguracji:

 

Proc @ 3143 MHz @ 1,37V

Pamięć @ 786 (wiem, że mało ale więcej nie da rady ustawić, bo HTT już nie zwiększę) @ 5-4-4-12-CR1

 

Może jeszcze pare MHz proca a przede wszystkim pamięci ale jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do was Amd-ków. Chce sprzedać mojego x2 5600+ i kupić jakąś mniejszą grzałkę... Myślę nad 4850E. Stabilne fsb mojej płyty to 290 i licze na 3,2 jak się uda to 3,4ghz.+ Prawdopodobnie pentagram Karakorum. Co myślicie o tym procku? Ma on mnożnik 11,5 to nie problem? Moze polecicie jakieś inne procki? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto chętny na mojego x2? :razz: Ten 4850E jest na rdzeniu Brisbane? Bo nigdzie nie pisze.. I jaka będzie różnica wydajności z obecnym 5600?(zegar w zegar)Bo ma on 2mb L2

 

Teraz mam dylemat:

4850E BOX

lub

4800 + Karakorum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Brisbane.

 

A co do dylematu to 4850E + Karakorum :D Hmm nie wiem jak kręci się ten 4850E ...

 

Twój 5600+ ma w standardzie 2,8 GHz więc Bris 2,5 będzie znacznie wolniejszy na starcie, a zegar w zegar to sobie popatrz na testy, jest w pierwszym poście tematu o Brisbane - Brisbane jest wolniejszy, nawet jeśli aplikacja zadowala się 512 KB Cache L2

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Brisbane.

 

A co do dylematu to 4850E + Karakorum :D Hmm nie wiem jak kręci się ten 4850E ...

 

Twój 5600+ ma w standardzie 2,8 GHz więc Bris 2,5 będzie znacznie wolniejszy na starcie, a zegar w zegar to sobie popatrz na testy, jest w pierwszym poście tematu o Brisbane - Brisbane jest wolniejszy, nawet jeśli aplikacja zadowala się 512 KB Cache L2

 

4850E+Karak? Brak $$$ 4800-144zł+Karakorum = ~220zł Pasi

 

Gdyby nie to że chce chce chce! kręcić to bym mojego 5600 nie zamieniał... A czy odczuje te parę fps mniej? nie wiem

 

Ps. Możesz pokazać mi twój wynik w SuperPi 4mb? :wink:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś różnica jest... A twoje pamiątki nie robią 800?

 

I mam pytanie co do tego półkowego mnożnika... U mnie na połówkowym (11,5) pamięci idą sobie na ponad 1066mhz(ale wydajność bardzo spada} A na pełnym ich max to 920 <_< Nie wiesz ocb?

post-159520-1215878300_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy nie wiem, może masz za wysokie HT?

 

Pamięci robią 800 ale nie miałbym ich jak ustawić, choć może jakbym dał 800 to by było z 780, eh nie pomyślałem. W każdym razie różnica żadna (masz lepsze pamięci), być moze w Cine jest większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT daje 4 3 a nawet 2 i nic nie daje <_< Gdyby spokojnie robiły te 1000mhz to bym proca nie zmieniał... Ale chce właśnie z połówkowym mnożnikiem.

 

 

 

Teraz obserwuję to: http://www.allegro.pl/item396410345_athlon_64x2_5200_.html Mnożnik 13,5 rewizja G2

Z tego co wyczytałem to G2 ma poprawione L2 i nie odstaje tak bardzo od procka równo taktowanego.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja też się pochwalę? Timingi beznadziejne - wiem, ale nic nie moge poradzic na te pamieci - heeelp :D.

 

 

Nam raczej nie chodzi o ramy ale szybkość pamięci L2 Procków :wink: Co ciekawe masz Szybsze L1

 

Ps.Co do pamięci to za moje patrioty dałem 100zł okazja na Allegro :razz:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Sopel, jak chcesz sprzedać procka to wal na PW ;]

 

Sprzedam go jeżeli nie rozwiąże problemu z pamiątkami.

 

Taki Wynik Wyciskam na Połówkowym mnożniku a na pełnym już nie <_<

post-159520-1215942748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszeu bardzo :).

 

@ 2,8GHz masz szybsze L1, bo te ~10mhz robi różnicę, a L2 to chyba od pamiątek zależy trochu, ale nie jestem pewien.

post-156059-1215945404_thumb.jpg

Edytowane przez bociczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...