Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Od pamiątek też i od dzielnika, ale przede wszystkim od tego czy 90nm czy 65nm i rev.

 

Czyli co nie bardzo opłaca się zamieniać Wnidsora na Brisa?

 

Wiesz może czemu przy połówkowych mnożnikach tak bardzo tracę na wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Brisbany tak mają...Ale fajne nawet :wink:

 

 

A to mój rekord [3,3g) oczywiscie na mnożniku połówkowym :angry: Kiedy to bardzo trace wydajność na pamięciach

post-159520-1215957663_thumb.jpg

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

mój rekord na moim brisbane to narazie 3.303MHz - jak wrócę już na stałe z wojska to powalczę z nim bardziej bo i czasu będzie więcej :-)

post-149326-1215959338_thumb.jpg

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@23latek@ Jakie dałeś napięcie na cepa i ile ci pamięci robią? Jak możesz to oblicz dla mnie próbke 1mb :rolleyes: i te 3,3 to masz stabilnie? i jakie chłodzenie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem na DFI takiej jak ma 23latek i jest to v-core 1,525V z biosu ;)

No to tak jak mój :wink:

 

 

 

 

M-Power Podziwiam twojego 3800 :rolleyes:

 

Mam do ciebie pytanie...wałkuje już to ale nikt mi nie odpowiedział... Czemu na mnożnikach połówkowych np. 11,5 moje pamięci robią 1100mhz-strasznie wtedy trace na wydajnosci a na pełnym mnożniku ich max to 920?

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci bios na połówkowych źle dobiera dzielnik a i programy źle go wtedy odczytują, bo tak bywa a w rzeczywistości jest on o 1 mniejszy (ale to już trzeba sobie wywnioskować po prędkościach odczytu/zapisu na przykład w evereście). Poza tym na połówkowych mnożnikach K8 zawsze miało lekko gorszą wydajność, choć ujawniało się to głównie w syntetykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary Ci już odpowiedział ;) Tracić wydajność to względna rzecz. Miałem podobną przygodę z połówkami. Pamiętam gdy na kingstonach KTC, które kończyły się na ok 950mhz przy 2,1 z mnożnikiem 9,5 osiągałem 1100 (dalej nie wiem czemu nie próbowałem :mur:) bez problemu (pomogło przy sprzedaży memek :rolleyes: ), nawet SPI liczył, tylko było jedno ale. Czasy próbki 1M były gorsze o ok 20S!!! Obecne Apogee zachowują się normalnie z połówkami

 

Co do mojego procka to stać go na więcej, ale niestety ta moja nowa mobo po wymianie gwarancyjnej jakaś padaczna no i ogranicza mnie chłodzenie w postaci Fryzjera. Bardzo ubolewam na zaginionej validacji lekko ponad 3,7 na starej mobo i kingmaxach 800, które robiły prawie 1200mhz (na KN9 stabilnie)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary Ci już odpowiedział ;) Tracić wydajność to względna rzecz. Miałem podobną przygodę z połówkami. Pamiętam gdy na kingstonach KTC, które kończyły się na ok 950mhz przy 2,1 z mnożnikiem 9,5 osiągałem 1100 (dalej nie wiem czemu nie próbowałem :mur:) bez problemu (pomogło przy sprzedaży memek :rolleyes: ), nawet SPI liczył, tylko było jedno ale. Czasy próbki 1M były gorsze o ok 20S!!! Obecne Apogee zachowują się normalnie z połówkami

 

Co do mojego procka to stać go na więcej, ale niestety ta moja nowa mobo po wymianie gwarancyjnej jakaś padaczna no i ogranicza mnie chłodzenie w postaci Fryzjera. Bardzo ubolewam na zaginionej validacji lekko ponad 3,7 na starej mobo i kingmaxach 800, które robiły prawie 1200mhz (na KN9 stabilnie)

 

Tracić wydajność względna rzecz? Właśnie ja chce wydajnie... A jak bym kupił procka z połówkowym mnożnikiem to tez takie cyrki bedą?

 

Co do Prcoka to mnie nie dobijaj... Chyba że chcesz się go pozbyć w co wątpię... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś z innymi memkami? u mnie to było problemem. Względna rzecz jednak jest - jeden straci kilka setnych w Spi i rozpacza, a drugi kilka s i nie widzi różnicy ;)

 

Edit:

Co do proca to się jeszcze zobaczy, niewykluczone że zawita na allegro w niedługim czasie.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś z innymi memkami? u mnie to było problemem. Względna rzecz jednak jest - jeden straci kilka setnych w Spi i rozpacza, a drugi kilka s i nie widzi różnicy ;)

 

Edit:

Co do proca to się jeszcze zobaczy, niewykluczone że zawita na allegro w niedługim czasie.

 

Mam tylko te patrioty i Zwykłe kingstony 667 <_< A te twoje APOGEE pewnie krocie kosztują?

U mnie ta różnica jest dość znaczna...

 

Trofix Masz klucz do tego everesta? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trofix

Na 3.14GHz to nawet masz 0.955ns w L1. To wybitnie proste do policzenia jest jako że masz 3 cykle zegarowe opóźnienia w L1 dla każdego K8.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak szybsze L2 masz ;) Ma 2,8 mam 5,0ns

No to nie od dzisiaj wiadomo że brisbane ma sporo wolniejszy L2. Na dużych blokach danych w porywach nawet 50% wolniejszy od windsora (jeśli chodzi o opóźnienia). Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że mają wolniejsze to ja wiem, ale ktoś mówił, że G2 już tak nie odstaje to chciałem to sprawdzić ;)

Ja tak wyczytałem...

PS.ma ktos G1?

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...