Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Hyh, właśnie się zastanawiam czy nie wymienić swojego 3800 na 5200 f3.

Te 2mb kaszy będzie odczuwalne na co dzień, czy lepiej olać i wyeksportować się na intela? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać, sprzedać i kupić intela :wink:

Popieram w 100%, sam sie nad tym zastanawiam bo ten moj komp to poprostu nie wiem, muli sie tak jakbym dzialal na 1000mhz a system niedawno wyczyszczony i dysk zdefragmentowany, czuc ze dziala lepiej ale przy 3ghz a wtedy mam spore napiecie juz takze lipa :P Ciekawe tylko, gdzie ja znajde kupca na athlona x2 i kn9 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%, sam sie nad tym zastanawiam bo ten moj komp to poprostu nie wiem, muli sie tak jakbym dzialal na 1000mhz a system niedawno wyczyszczony i dysk zdefragmentowany, czuc ze dziala lepiej ale przy 3ghz a wtedy mam spore napiecie juz takze lipa :P Ciekawe tylko, gdzie ja znajde kupca na athlona x2 i kn9 :lol2:

 

Ile za KN9? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

moj robni niestabilne 3.3ghz przy napieciu 1.525v :-( ale po 29 lipca bede znow z nim dzialal ale tym razem na lepszym chłodziwie - cooltek auras 92 :-D narazie idzie max na boxie na 3.303 ale na tym chlodziwie powinien pojsc wyzej [ licze na 3.5]

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj robni stabilne 3.1ghz przy napieciu 1.525v :-( ale po 29 lipca bede znow z nim dzialal ale tym razem na lepszym chłodziwie - cooltek auras 92 :-D narazie idzie max na boxie na 3.303 ale na tym chlodziwie powinien pojsc wyzej [ licze na 3.5]

Co to dokładnie za procesor?

 

PS. Ja też liczyłem na 3,5Ghz ale się przeliczyłem :P

 

PS2. Nie probowałem proca puszczać na 1,5V i wyżej, czy takie napięcie pozwoli osiągać dalsze, stabilne taktowania? Po prostu boje się, że proc się uszkodzi ;) A Karakorum chodzi na min obrotach i aktualnie mam 60 stopni w stresie po ponad godzinie w Orthos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie za procesor?

 

PS. Ja też liczyłem na 3,5Ghz ale się przeliczyłem :P

 

PS2. Nie probowałem proca puszczać na 1,5V i wyżej, czy takie napięcie pozwoli osiągać dalsze, stabilne taktowania? Po prostu boje się, że proc się uszkodzi ;) A Karakorum chodzi na min obrotach i aktualnie mam 60 stopni w stresie po ponad godzinie w Orthos.

 

Pfff.Ja daje 1,55 i dał bym więcej ale płyta nie pozwala no i box nie wyrabia a ty na karakorum się boisz?... Do 1,45v jest jeszcze dobrze a pózniej V już tak wiele nie daje... no ale jak chcesz miec te 3,5 to wal mu... ja licze na 3,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,55V na codzień to za dużo

 

Ja mam ciekawy przypadek:

 

3 GHz bez podnoszenia napięć - 1,3V

3,1 GHz - 1,35V

3,14 - 1,37V

3,16 - 1,4V

3,18 - 1,42V

3,19 - 1,47V

3,2 - 1,5V

wyżej już nie da rady, co prawda gry działają do 3,25 GHz (ale krótko testowane) ale Orthos już nie

 

Procek zapowiadał się nieźle (3 GHz na defie) ale już 200 MHz więcej i Vcore aż o 0,2V wyższe (1,3 na 3 GHz i 1,5V na 3,2) szkoda, na codzień nie dam mu więcej jak 1,4V więc 3,16 max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój

3.0 def 1,35v

3,12. 1.45v

3,2 box nie wyrabia

3,3 1,55 box...

3.4 blue skriny

 

Jak masz dobre chłodzenie to 1,55 nie uważam wcale za dużo... co za różnica czy pochodzi mi 6lat z oc czy 10 bez?(teoretycznie}

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

ja narazie 3.3 wycisnąłem i to na boxie :-) zobaczymy co i jak po zmianie chłodziwa.

a procek to athlon x2 44oo+ brisbane G2

post-149326-1216416773_thumb.jpg

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie 3.3 wycisnąłem i to na boxie :-) zobaczymy co i jak po zmianie chłodziwa.

a procek to athlon x2 44oo+ brisbane G2

 

No no ładne temperaturki... Na jakie chłodzenia zmieniasz? :rolleyes:

Mój: (box)

Ps,Identyczne ustawienia :lol2:

post-159520-1216417219_thumb.jpg

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

sam sie dziwie ze na boxie mam takie niskie tempy :-D - wiec potencjał do oc powqinnien byc z tego powodu nadal. a chłodzenie zmieniam na cooltek auras 92

post-149326-1216417364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie dziwie ze na boxie mam takie niskie tempy :-D - wiec potencjał do oc powqinnien byc z tego powodu nadal. a chłodzenie zmieniam na cooltek auras 92

Hmm tanie ale czy skuteczne? Może jednak zostanę przy karakorum dla mojego grzejnika lub rozważę wc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...