Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 23latek

DFI INfinity NF UltraII-M2 [nforce 4 ultra]

GoodRam 667mhz 3x1gb ddr2

 

SPÓJRZ SOBIE NA MOJĄ SYGNATURKĘ - TAM WSZYSTKO JEST NAPISANE.

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki kolor czcionki, że można było przeoczyć.

 

Sopel do X2 nie opłaca się wc dawać, chyba, że zostanie Ci na przyszłość, a Karakorum sprawdza się bardzo dobrze, tylko nie daj całej tubki pasty jak ja :lol2:

 

a ten cooltek auras 92 to taki Fryzjer tylko inaczej wygląda ;)

 

PS. Sopel nadal nie masz klucz do Everesta? :) A te wyniki coś niskie na 3,3 i 1100 MHz pamięci, ja na 800 i 3,2 mam Read 9000 MB/s

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwna sprawa, a inne pamięci też taki cyrki odstawiają? Bo jak tak, to niestety mobo :/ Nie mam zaufania do gigabyte'ów

Przeczytaj sobie pierwszą stronę "wszystko o brisbane" cyt. "-niektórzy twierdzą że lepsze osiągi dają mnożniki całkowite więc możesz zmienić mnożnik z połówkowego na takowy i bawić się od nowa (być może uda się wypracować lepszy wynik)" Nie wiem od czego to zależy... To samo mam na zwykłych kingstonach...Jeżeli ty masz mnożnik 11,5 to na wydajności nie tracisz a ja mam 14 i dam np. 13,5 i trace i to fest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo ja nie widzę żadnej różnicy a sprawdzałem różne konfiguracje, 11, 11.5, 12, 12.5 ...

Może to przez mój głupi chipset <_< Lub procek...

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo ja nie widzę żadnej różnicy a sprawdzałem różne konfiguracje, 11, 11.5, 12, 12.5 ...

Pokaż screeny z everesta i SPI 1M z 11 i 11.5 na identycznych ustawieniach pamięci i identycznej częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie FSB tylko HTT i nie ma ono żadnego wpływu na wydajność w PI ani w evereście, co najwyżej w aplikacja graficznych (typu gry) przy bardzo mocnych kartach graficzny i bardzo mocno wykręconym procu, a i tu to marginalna różnica jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol wiem, że HTT robi Ci to różnice jak to się nazywa? i wiem, że to nie robi różnicy ale nie o to mi chodzi przecież, jak podniosę HTT to i pamięci pójdą w górę, przecież dla 11x trzeba wyższego HTT niż dal 11,5

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ty chyba nie rozumiesz jak działa podsystem pamięci w K8.

 

Mnożnik 11.5, dzielnik 667, HTT 200MHz => otrzymujemy:

Procesor 2300MHz, pamięci 2300MHz/7=329MHz

 

Mnożnik 11, dzielnik 667, HTT 209MHz => otrzymujemy:

Procesor 2300MHz, pamięci 2300MHz/7=329MHz

 

Taktowanie pamięci NIE ZALEŻY od HTT tylko od taktowania procesora.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc:

 

Zrobiłem test na 248 x 12 = 2976 MHz

Potem dałem 259 x 11.5 = 2978.5 MHz ale system nie wstaje, albo BSOD albo zwiszka

 

o co chodzi? Wstaje dopiero na FSB tfu.. HTT (różnica :D) 250 co daje pamięci 410 (na 248 x 12 było poniżej 400)

 

coś źle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniasz dzielnika. Na mnożniku 12 dzielnik 667 to /8 a na mnożniku 11.5 dzielnik 667 to /7.

 

Zrób tak jak ja pisałem w poprzednim poście (czyli 11 i 11.5, dla tych mnożników jest taki sam dzielnik 667).

 

A jak chcesz koniecznie 12 i 11.5 to taki sam powinien być dzielnik 533 ( /9 ) i 400 też będzie taki sam ( /12 ).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie wiem o co kaman

 

Ustawiam tak jak pisałeś 11,5 x 200 a proc mi wstaje na 12.5 x 200 :|

To już nie moja wina, że coś w biosie naknocone. Ale przed chwilą ci chyba działał na 11.5, dziwne.

 

Spróbuj 10.5 i 11 z dzielnikiem 667 (też będzie taki sam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jest naknocone, jak ustawiasz 11.5 a daje 12.5? :lol:

 

Sopel, ty pokazujesz różnice na procku rev.F który ma inny kontroler pamięci i nigdy nie był produkowany z seryjnym połówkowym mnożnikiem, rev.G trochę inna bajka może być.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jest naknocone, jak ustawiasz 11.5 a daje 12.5? :lol:

 

Sopel, ty pokazujesz różnice na procku rev.F który ma inny kontroler pamięci i nigdy nie był produkowany z seryjnym połówkowym mnożnikiem, rev.G trochę inna bajka może być.

Aha dzięki za wyjaśnienie...To co mogę zrobić aby pamięci leciały ponad 920? Wymiana proca? nie opłaca mi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...