Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No cudów nie można sie spodziewać. Sytem powinien troche lepiej pracować , zwłaszcza przy kilku otwartych aplikacjach, ale jakiegoś wielkiego skoku wydajności to gołym okiem nie zobaczysz.

Co do systemu to moim zdaniem teoretycznie każda zmiana procka powinna nieść ze soba reinstalkę ale w praktyce jeśli nic nie krzaczy to można sobie to odpuścić. Ja przynajmniej tak robię. Zresztą jak coś będzie nie tak to format zawsze możesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój procek od pn do pt lata na takich wykręconych zegarach xD

 

http://img46.imageshack.us/img46/82/ax2tu7.jpg

 

Temperatury są takie, albowiem wypiąłem wiatrak z tego EVO i chłodzi pasywnie :), teraz ciężko mi kompa usłyszeć, jak włączę wicher to temperaturki spadają do 15 stopni, tylko wtedy słyszę takie wk*rwiające wibracje z tego ASUS'a, których jeszcze nie zlikwidowałem -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to u mnie jest jeden wielki szum ;],ale już niedługo...

Myślę że Karakorum da radę pasywnie @1v.

 

Może się zmierzymy,kto wyciągnie więcej "stable" na 1v :razz:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę próbować, tyle że już na nowym procu, jutro tego wysyłam.....przyznam służył mi dobrze jak za te pieniądze (jak go kupowałem płaciłem 185zł) :D Będę go dobrze wspominał ^^ A na dniach sprawdzę jak 5k+ BE radzi sobie z "underclockingiem" ^^.

Jak odzyskam maszynkę to dam znać na pm'a :D taki meczyk byłby niezły ^^

 

(na tym procku sie w to nie bawiłem, ale myślę że na 0,85v 1,6Ghz to nie tak źle ^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wymieniłem grafikę na 8800GT i z tego co widzę dławi ją mój poczciwy dwujaj 4k+, niby w 3dmark'u 06 powinna robić coś koło 13000 z zegarami które ma, jednak ja ledwno 9800 wyciągam, co nie jest dla mnie zadowalającym wynikiem -_- (proc obecnie chodzi na 2,86Ghz). Pytanie więc, czy odczułbym jakąś zasadniczą różnicę przesiadając się na 5k+ BE albo na tego 4850 ?? Chciałbym jak najmniejszym kosztem przyspieszyć mojego configa, więc mógłbym sprzedać starego Athlona z Pentagramem i troche dołożyć do nowego cepa. Co o tym sądzicie ?? Pomóżcie w miarę możliwości ;)

 

Aaaa i jeszcze takie pytanko, obecnie mam 1,25v ustawione w BIOSie i tak się zastanawiam czy podbicie do 1,5v przy tym chłodzeniu co mam byłoby bezpieczne ?? (teraz przy takich ustawieniach w stresie mam jakieś 35-40 stopni :))

 

Co do proca mam 4850e i chodzi na 3000MHz pamiątki 1000MHz (5-5-5-15 niestety bo mam max 1.95v na płycie) karta zero o/c miałem 10500, na podkreconej z 11000 będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do proca mam 4850e i chodzi na 3000MHz pamiątki 1000MHz (5-5-5-15 niestety bo mam max 1.95v na płycie) karta zero o/c miałem 10500, na podkreconej z 11000 będziesz miał.

A max ile proc robi? i 3ghz na def?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A max ile proc robi? i 3ghz na def?

Niestety prawdopodobnie nie, nie testował narazie na maxa pod względem najniższego V i max O/C

Ale obecnie ustawiony jest na 1.2875V z 1.25 bo chyba na taki jest def. Moja plytka dziwnie napiecia podaje dlatego podane napięcie to ustawienie z biosa. Mam biede z pamieciami bo nie mam jak dowoltowac max 1.95. W wolnej chwili potestuje ale szczerze wątpie w 3.5 chyba ze jakies smiesznie wysokie napiecie. Tak na szybko 3150 tez poszlo ale nie testowałem (10,5x300).

Edytowane przez ViperGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby teraz bardziej zaszaleć musiałbyś dzwignąć papu na pamiątkach ?? Trudna sprawa, bo w takiej sytuacji to chyba tylko jakis modzik by Cię ratował :)

Dziś postaram się dać papu prockowi i pamiątki puścić na niższy takt, zdam relacje co z tego będzie o ile coś będzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam dylemata :D. Siano na proca w końcu zdobyłem, teraz przychodzi co do czego i mam problem :). Plan był taki, że biorę 5k+ Black Edition, tu kolega napisał wyniki z 4850e i zacząłem się zastanawiać :D który wybrać ? 30zł przemawia na korzyść 4850, zaś na korzyść BE mnożnik ;/. Osobiście składałbym się do mnożnika, a wy^^ ? Szybka rada zanim mi wykupią :D

 

 

Dobra, zdecydowałem się na Black'a :D mam nadzieję, że będzie podatniejszy na katowanie i te 3,3 Ghz zrobi ^^

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na papu 1,45 się zatrzymam :D, chłodzenie da rade :) Tylko tym razem troche się mostkami na pycie głównej pobawię, może też im dam troche papu (na defie płytka wyciągnęła 349mhz więc źle nie było ^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=453133

 

narazie tyle, ale bedzie więcej :D

 

I pytanko: czy system ma jakies znaczenie przy OC?? bo na XP`ku do takich taktów potrzebowałem w biosie 1,375V i było stabilnie. Teraz na viscie musiałem dać 1,4V.

 

 

Potrzebowałbym lepszego mobo, bo mój abit to jest dobry do jednojajowców, na X2 ma juz niezłe skoki napięć.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta jakże ciekawa teoria?

Nie wiem na ile mozna wierzyć wskaźnikowi napięcia w CPU-Z, ale zauważyłem że przy def V wahania są minimalne w granicach 0,01V. Przy ustawieniu napięcia na 1,4V CPU-Z pokazuje od 1,39 do 1,45V.

 

Na 3510 MHz procek wstał, ale nie dało się nawet screena zapisać. Nie wiem czy dawać mu jeszcze więcej voltów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :razz:

Płytka też nieźle wybuliła. A u ciebie Kudłaty@ tylko 349mhz.

 

Zrobiła 349 ale na fefault'owym papu :D. Poza tym ja się szczególnie jeszcze nią nie bawiłem (być może za głupi jestem i za leniwy - zobaczymy na przerwie świątecznej ^^). Wtedy podźwignę napięcia na NB i SB pobawię się zegarami nie tylko przy procu, ale i przy mobasie :D. Poooza tym moje RAM'y teoretycznie do królów O/C mają daleko :D. Może je też dokarmię do 2,2 2,25 :D wszystko w swoim czasie :) Póki co muszę czekać na cepa xD

 

Aaaa i taka sprawa :D u mnie przy 400mhz się skala kończy xD

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez na defaultowym napieciu :) Super pamieci tez nie potrzebujesz, ja jechalem na najnizszym dzielniku.

 

Skala Ci sie konczy? Ja niby tez mam tylko 400MHz na osi ale na szczescie istnieje cos takiego jak clockgen :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...