Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No czyli nie myliłem się sądząc że Vista jest mniej podatna na OC. NA XP 3,4GHz robiłem nawet na def V a na viscie potrzebne było juz 1,4V

Ja na Viście x64 wchodzę do Windy na 3,4 GHz na XP raczej na XP nie było by to raczej możliwe, także nie zawsze jest gorzej z o/c na Viście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę 32 bitową. I chyba wrócę na starego dobrego XP, a potem od razu na W7 przeskoczę.

 

Trofix, a sprawdzałeś czy na XP by to nie było możliwe? Bo słowo "raczej" do mnie nie przemawia. Nie wiem czy mam zmieniać system znowu.....

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje przy Viscie.

1.Szybciej chodzi i na razie sprawnie. Wprawdzie wpieprza 1,2gb ramu. Ale coś za coś.

2.Nie po to kuzynka wydała xxx kasy żebym ją teraz sprzedał.(prezent)

3.No i teraz bez problemów działa CnQ. Po OC już nie...

 

No a OC,zobaczymy przy nowej zasiłce i chłodziwie.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa :D Właśnie wróciłem ze szkoły i co na mnie czekało ^^ - czarnuch :). Zaraz zwijam montować go do mojego pudełka ;). Może zrobię parę fot ze składania xD

 

 

Już miałem pisać posta, że wsadziłem cepa do środka i wszystko hula jak trzeba, a tu bum, Bluescreen....chyba format mnie czeka :D

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa :D Właśnie wróciłem ze szkoły i co na mnie czekało ^^ - czarnuch :). Zaraz zwijam montować go do mojego pudełka ;). Może zrobię parę fot ze składania xD

 

 

Już miałem pisać posta, że wsadziłem cepa do środka i wszystko hula jak trzeba, a tu bum, Bluescreen....chyba format mnie czeka :D

 

Format?? Ja tam włożyłem 4850e po 3000+ i hulało az miło. Zdaj relacje jak tam się kreci zapewne lepiej niz moj 4850e:/ niewdzięczny procek.

Przeglądałem dziś neta i patrze a tam Kuma niby oficjalnie http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...41&Itemid=1

a potem cykk.. http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...64&Itemid=1

Może warto było poczekać puki co poczekamy pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to tak, z tego co wywnioskowałem, bluescreen'y były przez pamięć....musiałem CMOS'a wyczyścić i wszystkie ustawienia się na def zrobiły, to poustawiałem, memki na 3-3-3-8 i to im chyba za dużo -_-. Teraz są 4-4-4-12 i mam spokój, jutro zacznę go kręcić, zobaczy się co i jak :D będę miał więcej czasu ^^

 

 

Co do kum, nie ma co płakać myślę ;) przełomu nie będzie, a cen póki co atrakcyjnymi nazwać nie dałoby rady :D. Ja tam mam póki co nadzieję, że stary nowy Brisbane zrobi te 3,3Ghz+ :|

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no niby ciężko, ale zawsze mniejsze numerki cieszą :D Dam im spokój na 4-4-4-12 za to pomęczę je zegarem ;) planowałbym uzyskać jakoś 960-1kmhz...jednak z Geil'ami to to różnie jest ^^. Dzisiaj niestety skriny z default'a ...(btw drażnią mnie wskazania temperatur w Everescie...jakieś takie mało wiarygodne

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się troszeczke pobawiłem, bez zmian HT, sam mnożnik i papu...takie preludium :D, nie próbowałem wyżej, bo teraz podnosząc mnożnikiem bym zabił kompa :D, jutro popróbuję mobo pokręcić, zobaczymy co z tego będzie ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,2 to nawet moja padaka zrobi... dajesz dalej :wink:

 

Mam takie shizy...

na Viscie 64 wiadomo źle mi się kręci. 300x10 CnQ nie działa. 222x14 cnq działa :blink:

 

3192mhz na 1,55 bsod na def też. teraz 3111 na def. i chodzi.

Na xp 3368 PI liczyłem...

 

Takie jajca,

post-159520-1228510455_thumb.jpg

 

PS. Po zmianie mnożnika CnQ nie działa <_<

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdziwsza prawda.... Jutro podkręcę ponownie procka, zobacze jak śmignie teraz, gdy wróciłem do "normalniejszego" systemu.

Tak? No to podaj mi jakiś, jakikolwiek argument za tym, że "Vista nie nadaje się do podkręcania". Od kiedy to podkręcanie sprzętu zależne jest od oprogramowania na nim użytego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie argumenty, przecież chłopakom "stabilne" procesory nie działają na viście !111 :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mniejsza wina Visty tylko 64bitowej jej wersji. Jakby nie patrzeć proc jest wtedy obciążany w conieco większej części (są wykorzystane całe 64 bity w rejestrach a nie 32bity). Zawsze jak większe obciążenie jest mniejsza stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłacznie dlatego, ze vista jest bardziej rozbudowana i wiecej rzeczy musi się załadować. Jeżeli mowa o pełnej stabilnosci to wyniki powinny byc podobne na XP i Viscie 32b

Ale nie są podobne pomimo że tu i tu 32 bit.

Najlepiej ilustrują sytuację różne wersje GoldMemory dlaczego tak jest.

Każda kolejna była coraz bardziej wymagająca od RAM bo dochodziły nowe algorytmy testujące

podobnie jest z Vistą 32-bit i XP.

Spadła wyraźnie cena X2 5050E z zaporowej do rozsądnej w stosunku do X2 4850E:

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/405311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dobry z teorii ale w praktyce niektóre rzeczy wyglądają nieco inaczej. W trakcie normalnej pracy (idle) system używa bardzo mało zasobów komputera. Co innego przy rozruchu, gdzie następuje uruchamianie wszystkich komponentów systemu. Wtedy też jest najwieksze prawdopodobnieństwo że komputer się zawiesi (a z racji tego że Vista ma wiecej bajerów to na niej prawdopodobnieństwo jest większe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dobry z teorii ale w praktyce niektóre rzeczy wyglądają nieco inaczej. W trakcie normalnej pracy (idle) system używa bardzo mało zasobów komputera. Co innego przy rozruchu, gdzie następuje uruchamianie wszystkich komponentów systemu. Wtedy też jest najwieksze prawdopodobnieństwo że komputer się zawiesi (a z racji tego że Vista ma wiecej bajerów to na niej prawdopodobnieństwo jest większe).

W idle to nie powinno być różnicy nawet pomiędzy 32 i 64 bit.

Po uruchomieniu identycznej aplikacji, przykładowo SPi, obciążane jest jądro systemu

(ładowane są też DLL systemowe)

Jądro systemu intensywnie wykorzystuje RAM do buforowania dysku dla SPi.

Przykładowo jeśli w XP jakiś DLL nie wykorzystuje nawet MMX to w Viście jego odpowiednik

może już MMX (lub jakiś SSE) wykorzystywać.

Niby system 32 bit a w MMX siedzą sobie rozkazy operujące na 64 bitach przykładowo MOVQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle trafiłem z tym moim prockiem :( ....Ciężko z niego cokolwiek wykrzesać, zrobił 3,22Ghz i ciężko mu dać z siebie więcej -_- nakarmiłem go papu na 1,45v i dalej mu mało, jak mnie w końcu zdenerwuje to mu rzucę na ruszt 1,5.....i tak 24/7 z tymi ustawieniami chodził nie będzie....żałuję, że nie kręci się tak jak egzemplarze z począktu serii....3,396 i stabilny jak skałka...a tutaj ? echh... :/

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój robi stabilne 215 x 13.5 :P 2.9GHz. O to problem.

 

Pamięci obniżone mają takty i sztywne Timeing'gi. ( CL 5 ). Napięcie nie podnosiłem - może źle ???

HT zmniejszone na x3. Ustawiam HTT na 215mhz, system startuje, orthosy i Prime95 przechodzą testy ( ok 3 godziny ). Więc zwiększam ustawienia w Biosie. Daje 216Mhz i koniec. Komp nie wstaje.

 

Nie możliwe aby po podniesieniu taktowania o 13.5MHZ Nagle komp nie wstawał. Chyba to jest wina płyty głównej.

 

p.s. A i wtedy w Biosie dostaję jakiś dziwny komunikat.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...