Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Komunikat jest o kwestiach bezpieczeństwa, prosi mnie o restart ustawień BIOSu. To tak w skrócie. Pewnie jakaś opcja blokuje OC, albo ta płyta jest "specjalna edycja pod OC".

 

Biosu nie będę aktualizował, mam F4, najnowszy to F5 i wprowadza obsługę nowych procków.

 

Z ciekawości puściłem go na 220 i ... ruszył. Nie było już stabilnie ( rewizja procka to G2 ). Nie chcę się bawić w podnoszenie napięć, zasilacz raczej nie nadaje się do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi BIOSami to różnie jest.....mi się wydaje, że spróbuję wgrać jakiś starszy BIOS bo O/C tego cepa nie jest dla mnie w jakimkolwiek stopniu satysfakcjonujące....będę probował do skutu -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, no to tak, temperaturki są niskie, patrząc na everesta ogólna to 43 stopnie a osobno to tak, pierwsze jajo ma 29-32 drugie jajo ma 30-36 ? :] A ja się spodziewałem, zrobić jakieś 3,3 3,4Ghz :D

 

Edit:

Macie fotkę ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje temperatury są dziwne, tak mi się zdaje. W Idle 32-33*C przy 1900 obrotach/minutę, w stresie nie przekracza 45-46*C przy 2600 obrotach/minutę. I jądro ma 12*C, a II jądro ma 8*C, ciekawe.

 

Zaraz po wymianie procka było 27-28*C przy 1400 obrotów/minutę.(idle) Teraz System świeży i temperaturki wzrosły, chyba pasta wyparowała podczas instalacji systemu, albo procek się dotarł xD

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-20% clock-per-clock kopa i szału nie ma, dobre :P Szał gdzie się zaczyna? 200% przyrostu wydajności czy gdzie? Cena będzie pewnie adekwatnie do wydajności wyższa niż starych athlonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to ja w styczniu chce zrobic jakis upgrade i mocno zastanawim sie nad Kuma.

Jakas plyta na GX790 plus Kuma, a za pol roku Phenom 2 AM3 i nowa grafa...

Jak widac, jednego naiwnego AMD juz znalazlo :wink:

 

ps. licze na cene max. 220zł :rolleyes:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. licze na cene max. 220zł

 

Abyś się tylko nie przeliczył, moim zdaniem będzie trochę więcej, 260zł ? ( A X2 7750 )

 

No to cena tego modelu( 7750 ) wynosi 79$, a przy obecnym kursie dolara, który wynosi ~~2.95zł daje nam cenę 233.05zł + 22%Vat i prowizje i mamy ponad 250zł. Ale to norma przy premierach. Cieszy fakt, że ceny starych układów powinny spaść.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się pogonić 4850e na 3,2GHz. Napięcie 1,4V ale pewnie jeszcze z niego zejdę, 11x291MHz, HT 4x291, mem 914. W windzie pokazuej 3196MHz. Prime chodził 10 min bez problemu. Potem w NFSa ciołem z 1h i nic nie wywaliło. Jak dopadne zalmana to przepastuje procka i zobaczymy czy coś jeszcze udziabie.

 

Dla zainteresowanych X2 7750BE w Polsce http://qoop.pl/Procesory/Procesor-AMD-Athl...-Black-Edition/

wejdźcie i zobaczcie, nie jest to 250zł

Edytowane przez ViperGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę mam płyte gigabyta na gx dokładnie MA790GP-DS4H procek zamontowany Athlon 64 x2 5000+ nie jest to BE no i rev troche słabsza popatrzcie na fotke czy jeszcze mozna cos z niego wycisnac?

 

 

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=534435437ffe30ba]Dołączona grafika

 

moj konfig

- płyta j.w

-2x2 gb a -data extreme 800+(cl2-4-4-4)

to chyba najważniejsze

coller pentagram

temp różne zależy z czego odczytuje cpucool pokazuje :-) 15-16 st everest 35

no i problem 2 jak plyta startuje pokazuje sie tylko amd athlon x2 5000+

pod spodem powinnien bios pokazac predkosc procka ale w tym miejscu jakies dzine numerki (bios zaktualizowany do wersji F2) moze cos od amd musze wgrac .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nieźle, 3.2GHz , chyba bez zmiany napięcia ? Jeśli nie wstaje wyżej, to daj napięcia trochę, pamięci dają radę ? 464MHz to sporo już jak na 8-setki, jak nie to obniż im takty.

 

p.s. Left 4 dead + kilka ciekawych komend + 2h grania :P = 52*C na procku, do tej pory nie przekraczał 48*C.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi pamieci zostawiam ,chyba jednak faktycznie wiecej sie nie da chociaz kusi troche moze faktycznie memy puszcze troche wolniej myslisz ze 1,4 na proc bedzie w miarre ok ? max na szynie moglem dac 380 przy mnozniku x7 przy 13 250 jak narazie max poczytalem wczesniejsze posty chcialem puscic na 7 x300 ale nie wstal ...trudno narazie bedzie tak chodzil moize pozniej jakis lepszy bios wypuszcza to sie cos pomysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coller pentagram

 

Ten "coller" to jest od procesora ? Jeśli tak, to myślę, że możesz trochę napięcia podnieść. Pamięci obniż, aby Cię nie ograniczały.

 

Pilnuj temperatur/

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...