Jump to content
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Recommended Posts

Masz rację, już to pisałem, ale co tam , Pamięci obniżone takty, podniesione napięcie, HT też obniżone ( ponoć nForce 4 gwarantuje stabilne 800mhz, ) no i zaczynam.

210mhz - wstał, godzinka testów

215Mhz - wstał, godzinka testów

225Mhz - NIE WSTAŁ xD

220Mhz - nie wstaje

216Mhz - nie wstaje <lol2>

I co o tym sądzicie ? Procek ma ścianę już przy 215Mhz ? Śmieszne, a może ja coś źle robię ?

Płyta... miałem styczność z dwoma egzemplarzami - ani jeden ani drugi 220 nie chciał pyknąć. Na forum znajdziesz kilka tematów o tej płycie - ktoś tam chyba zrobił nawet 225 :D. Ogólnie płyta do d...

Płyta do kitu :P Wymęczyłem ją na 218 x 13.5 = 2940MHz. Temperatury się nic nie zmieniły, identyczne jak wcześniej. Potem chciałem dać 219 x 13.5 to komp nie wstawał, płyta piszczała i skończyło się na zworce xD.

Mnożnik zniżałem, kombinowałem nic, kaplica a nie płyta główna.

ALe nie powiem, bo te 240Mhz sporo dały w CS:S, podczas gry z botami ^^

teraz też chętni będą mogli go sprawdzić ? :wink:

tylko dwa zostały a ja mam mały dylemat czy kupić tego czy dozbierać do quada, ekhm zycie trolla :unsure:

No pewnie, wręcz jest to wskazane dla mojej matury :rolleyes: .

Napisaliście, że się opłaca jak nic to biorą, też mi dziwne ;P.

edit: i wyszły :wacko: :blink:

Edited by Kaaban

Ekhm, kto by pomyślał, że się tak nagle rozejdą nagle, chciałem z jutra zamówić :blink:

zamówiłeś jednak, dziś ? :wink:

No pewnie, wręcz jest to wskazane dla mojej matury :rolleyes: .

Napisaliście, że się opłaca jak nic to biorą, też mi dziwne ;P.

edit: i wyszły :wacko: :blink:

heh :razz:

jak ktoś już dostanie to niech pisze co to za zwierze :wink:

Edited by FatAlbert

Ja dzis na szybko pobawilem sie swoim procem, do 3,2 potrzebuje 1,375V w biosie,a myslalem,ze smignie na def. napieciu.Czyli sztuka niezbyt dobra,biorac pod uwage,ze jest to 6000+.Wiecej sie juz nim nie bawie,za tydzien chyba przeskocze na cos nowego,mniej pradozernego.

Edited by grzeg255

A ja się właśnie zorientowałem, że moja płyta to oszust :D wg. tego co wybrałem cep powinien mieć napięcie na poziomie 1,3750 tymczasem, mobas karmi go 1,42...i to nie programy kłamały -_- . Winnym jest pewnie ten BIOS =/

U mnie przy 1,375 z biosu,programy pokazuja 1,285V,wiec nie patrze w ogole na progsy,nawet na temperatury,bo sa z kosmosu. Jedynie Cpu-z zdaje sie podawac prawidlowe V

Dzis zapodalem 3300 przy 1,4V,orthos wywala sie po 10min,wiecej V nie bede dawal,bo to przerost formy nad trescia,wiec zabawy koniec.

Jednak cpu-z tez zle wskazuje, przy 1,45v cpu-z pokazuje 1,365V. Kurde,co moze byc grane,ze przy mocniejszym oc sieciowka wariuje??niby wszystko na sztywno ustawione,a tu taki zonk i kabla nie widzi :damage_wall:

Edited by grzeg255

Z tego co widzę u Ciebie wskazania są odwrotne do moich ^^. Ty ustawisz 1,375, pokażą Ci 1,285 ja ustawię 1,375, to pokażą 1,4v...

Obecnie nie mam za bardzo ochoty na kręcenie cepa, więc zająłem się płytą :) Zdam relację, jak sie skończy ;)

Cholera by wzięła ASUS'a i te jego coraz nowsze rewizje BIOS'ów -_- Na poprzednim płytka robiła 349mhz (więcej nie próbowałem ^^) bez problemów, a na najnowszym (2101, który jest jakąś przykrą pomyłką :/ ) ma wall'a przy 310mhz.....Próbowałem na różne sposoby, przy napięciu 1,2v na NB chodzi stabilnie 310, a 320 nie szło nawet przy 1,32v....Chyba będę musiał wyszperać jakiś inny BIOS :(

Grzeg, z tą Twoją sieciówką dziwna sprawa, ja miałem jeszcze dziwniejszą....moja płyta była w zestawie z anteną Wi-Fi (teraz jadę na kablu, bo tamto mnie wnerwiało...), jak ustawiłem napięcie na cepie poniżej 0,9v to mi zrywało połączenie z netem...wtf :D ?

Edited by Kudl4ty

Panowie a powiedzcie na ile max może pójść 5000+ (rewizja g2 nie BE )na powietrzu ?,kurcze 3.3 GHz nie mogę przekroczyć napięcie na procesor ustawiłem na 1.375 v (w biosie) dalej trochę się obawiam nic nie ruszałem z pamięciami i mostkami chodzi oczywiście o napięcia pamięci raczej nie będą blokowały warto iść w górę z wartościami o 50-100 MHz czy zostawić tak jak jest jak takie OC ma się do tego modelu procesora ?

Edited by jarekkos

To 3,3 masz stabilnie?

Czym to chłodzisz? Jeżeli coś lepszego niż box to wal spokojnie do 1,45v.

300x11,pamięci oczywiście zaniżasz (667) bo na (800) dało by Ci 1100mhz,czego te A-Daty nie potrafią.

HT,zmniejsz.

Na pamiątki możesz dać spokojnie 2,2v.

Widzę że płytka konkret,zasilacz też?

Aha, i BE to też rewizja G2 :wink: