Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A przypadkiem po przełączeniu na "Manual" któryś z tych parametrów nie dostaje "kosmicznej" wartości? Daj fotkę z BIOS (albo napisz) jak wyglądają te ustawienia zaraz po ustawieniu na "Manual".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem po przełączeniu na "Manual" któryś z tych parametrów nie dostaje "kosmicznej" wartości? Daj fotkę z BIOS (albo napisz) jak wyglądają te ustawienia zaraz po ustawieniu na "Manual".

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie czeka wymiana mobo :damage_wall: , zapewne bios nowy juz nie wyjdzie,a ten ktory mam teraz jest poprostu beznadziejny.Przekroczenie bariery 3ghz graniczy z cudem.Oc na obecnym biosie jest na poziomie zerowym, po zmianie mnoznika na 16,5 plyta nie wstaje w ogole,ba nawet sypie sie przy mnozniku x10,czyli d... blada z moich zmagan z tym prockiem,przynajmniej na tej mobo.Echh...a myslalem,ze 6000+ tylko bedzie mial problem na tym biosie :sad: , jego oc tez sie skonczylo po aktualizacji.Jedno co moge wam powiedziec,to to,ze ten procek ma cholerny apetyt na W

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką temperaturę masz w pokoju? 22*C ( jeśli program nie kłamie ) to bardzo "chłodno".

jak mówilem okno otwarte a wtedy było bardzo zimno

w normalnej pokojoweje temperaturze w idle gdzies z 28 w strsie 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiałem, bo nie mogę przeżyć tych '3,15Ghz' przy obecnym cepie :D Myślicie, że downgrade BIOSu w mobasie coś by pomógł ? :] (Z tego co wyczytałem i sam doświadczyłem ten najnowszy 2101 jest chu*owy).

Przy 1701 płytka robiła 325mhz, a na tym nie mogę przekroczyć 300...Doszukałem się też info, że do dwujajek najlepszy jest BIOS 1201. Co o tym myślicie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiałem, bo nie mogę przeżyć tych '3,15Ghz' przy obecnym cepie :D Myślicie, że downgrade BIOSu w mobasie coś by pomógł ? :] (Z tego co wyczytałem i sam doświadczyłem ten najnowszy 2101 jest chu*owy).

Przy 1701 płytka robiła 325mhz, a na tym nie mogę przekroczyć 300...Doszukałem się też info, że do dwujajek najlepszy jest BIOS 1201. Co o tym myślicie :D ?

Nie zawsze nowsze znaczy lepsze... A skoro na poprzednim biosie było lepiej, to pewnie, że "downgraduj" :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiałem, bo nie mogę przeżyć tych '3,15Ghz' przy obecnym cepie :D Myślicie, że downgrade BIOSu w mobasie coś by pomógł ? :] (Z tego co wyczytałem i sam doświadczyłem ten najnowszy 2101 jest chu*owy).

Przy 1701 płytka robiła 325mhz, a na tym nie mogę przekroczyć 300...Doszukałem się też info, że do dwujajek najlepszy jest BIOS 1201. Co o tym myślicie :D ?

Pewnie ze przechodz na starszy bios,te nowe nie nadaja sie do oc.W mojej m2n-sli deluxe na biosie 1701 oc skonczylo sie,a z tego co pamietam to wlasnie 1201 wymiatal najlepiej.

A tak w ogole mam juz nowe mobo i zaczynam sie bawic :D ,tylko musze ogarnac ten bios,w asusie mialem bardziej przyjazny.

Jedno co juz zauwazylem,to trafila mi sie chyba slaba sztuka.Do pelnej stabilnosci na 3Ghz potrzebuje 1,4V,a na 3,1 nawet przy 1,45V orthos sie wywala :mur:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej mobo nie zmienię ;) Gdyby nie ten BIOS to płytka cudo dla mnie, mógłbym się przesiąść na inną jedynie w przypadku nagłego przypływu spoorej gotówki i przesiadki na PII :D

 

Co do downgrade'u jeszcze jedno pytanko, zawsze robiłem aktualizację w górę :D A jak to jest z EZ Flash i 'aktualizacją' na starszy BIOS :) ?? Płytki nie robią żadnych problemów w takim przypadku ? (gdzieś przeczytałem, że koleś nie dawał rady, chociaż do końca nie wiem z czego to wynikało ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem se zapytać czy czasem Brisbane nie prowadzi lepiej pamięci od Windsor'a?

Przesiadłem się z Brisbane G1 4000+ na Windsor F3 5200+ 2mb cache i nie mowy o włączeniu 1T(w ogóle) czy uzyskaniu tego samego taktowania pamięci co na Brisbane.

 

Na poprzednim procu, pamięci chodziły na 1040mhz CL5 1T, a teraz tylko 1000mhz CL5 2T...

Co ciekawe procesor uzyskuje stabilne 3Ghz(10x250) przy napięciu 1,4, natomiast 13x250 nie rebi nawet na 1,55V(prime wywala po kilku minutach)

Generalnie z proca jestem zadowolony, bo zapłaciłem za niego pół ceny allegrowej(box, gwara) oraz udało mi się w końcu wykrzesać w pełni stabilne 3Ghz, ale trochę mnie dziwią w/w przypadłości, szczególnie brak 1T...

Płyta to DFI infinity nf4 sli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja miałem AX2 4k+ rev. G2 i też nie było szansy ustawić go na 1T, dlatego zrezygnowałem z kombinacji z tym związanych (przyrost wydajności byłby na tyle niewielki, że nie widziałem w tym sensu ;)).

 

Edit:

 

Aa przepraszam, G1 :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez się w końcu udało.

Wystarczyło zmniejszyć dzielnik, także wygląda na to, ze procki mają całkiem inne właściwości.

Dla przykładu na G1 miałem problemy ze zmianą dzielnika na jakikolwiek(trzeba było kombinować z ustawieniami pamięci), a tutaj dzielnik wskoczył od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych testach, znalazłem najniższe napięcie, na jakim jest w stanie pracować mój Athlon

 

Dołączona grafika

 

1.0GHz @ 1.0V.

 

Przy niższym mnożniku ( x4 ) i napięciu 0.975V komputer się zawiesza przy byle obciążeniu. Na czas gier, mam ustawienia takie :

 

2.7GHz @ 1.2V

 

Jest cicho, chłodno no i ta satysfakcja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprawa wiatrak na procku zaczol buczec wiec bede zmienial cale chlodzenie.Lepsze Oc bedzie. Mam boxowy wiatrak i i radiator. I chce cos kupic. Co polecacie. Dodam ze na razie jade na 1 jadrze w przyszlosci bede kupowal jakas x2.

Jaka paste polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...