Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, pierwszy problem pojawił się na drodze, mianowicie EZ Flash odmawia posłuszeństwa - karmi mnie komunikatem "The selected ROM was not suitable for your system"....Ma ktoś pomysł, jak to rozwiązać ? Na gorąco przyszedł mi pomysł, żeby zmienić nazwę flash'owanego BIOSu, ale coś mi się wydaje, że to więcej szkody by narobiło :D

 

EDIT:

 

Grzebię i szukam po necie, ale wszelka pomoc mile widziana :P Do tej pory znalazłem sposób z niejakim AFUDOS'em, ale niestety działa tylko pod AMI.

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież wczoraj sprawdzałem :D z AMI moja płyta niewiele ma wspólnego, książeczka i everest mówi Phoenix, a toto z tego co pamiętam to razem z Awardem współpracuje :) Pamiątki przyszły, teraz tylko zrobić BIOS i próbować szczęścia ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chce się przesiąść z x24000+ na coś mocniejszego nie intel, zostaje przy amd jeszcze, pisałem już do foxconn;a w sprawie wypuszczenia nowe biosu pod phenomy narazie żadnego postępu, w każdym razie jaki procek na dzień dzisiejszy polecacie, czy jest wielka różnica w wydajności między cache 1MB a 2MB

myślałem nad 5600+ Windsor 2MB ale ciężko go dostać, nie wiem jak się kręci może ktoś go posiada i sprawdził, jeśli nie ten , to jaki oczywiście do OC

chciałbym zrobić full stable 3,4 - 3,5 GHz sprzęt w sigu, narazie marne 3Ghz robie na 4000+ nawet nie wiem czy stabilne, wole nie sprawdzać;pp doradźcie coś Panowie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymiana dwurdzeniowego na dwurdzeniowy mija się trochę z celem.

 

Ale w twoim przypadku, to nic innego nie da się zrobić, bo nie ma biosu nawet pod am2+ ( wtedy może jakiegoś 7750 BE ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wogóle że nie możesz przebić 3 GHz na brisbane, ja 3GHz osiągnąłem przy napięciu 1.230v, a na 1.456 stabilne 3250 MHz, a wydajność porównywałem z Athlonem 6400+ BE i żeby go przewyższać/dorównywać potrzebowałem 3250 MHz a żeby go zdominować 3312.5MHz dalej nie próbowałem ponieważ było gorąco box-owe chłodzenie

 

parę screen-ów

normalnieDołączona grafika

o.c 3250 MHz Dołączona grafika

o.c 3312MHz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de80800f50a63157.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę!! mi coś blokuje, może to że graficzna zintegrowana? jadę na starym biosie, chociaż po testach widać że najbardziej wydajny.

Ten procek defaultowo ma 21000MHz wiec prawie 3GHz to nie jest myśle zły wynik.. jak na integre jeszcze..

 

co do zakupu nowego to stachuu ma racje, to mija sie z celem, na bios czekam może się zlitują i wypuszczą w co wątpię..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zmieniać x2 na x2, uwierz mi że nie zauważysz różnicy poza spi itp.Lepiej sprzedaj to co masz póki jest coś warte jeszcze i kup mobo które obsługuje Phenomy i do tego Phenoma x3.Jak nie masz tyle kasy to zmień tylko mobo,a później procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie temperatury to ja mam przy pierwszym uruchomieniu z rana jak okno jest otwarte a co do ujemnych temp to program zle odczytuje temp z poszczególnych rdzeni bardziej wiarygodna jest "temp procesora"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak najbardziej.

A moim nie, nigdy tego nie instalowałem i problemów nie mam. Jedynie bodaj Bioshock nie chciałsię bez tego nawet odpalić to podziękowałem takie grze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie bodaj Bioshock nie chciałsię bez tego nawet odpalić to podziękowałem takie grze

 

Ciekawe, zamiast zainstalować stery i zagrać w gierkę, to sobie odpuściłeś? :) Czy te sterowniki przeszkadzają w czymś :) ?

Tak więc, moim zdaniem jak najbardziej warto, aby nie mieć potem problemów :P

 

Bez sterownika nie zadziała poprawnie coolnquiet

C'n'Q to też niezła papka :P Trofix mi podpowiedział jak zrobić "dobre cnq" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tygodniu mam wymuszone własne Cn'Q, profile w BIOS to naprawdę udany pomysł :P

 

Dołączona grafika

 

 

 

A co do tych sterowników, przy konkretnych tytułach czasami dostawałem białej gorączki -_- przykład...Ax2 4k+ Evga 7900GS i za żadne skarby nie mogłem uruchomić Gears of War....każdorazowo wyłaził komunikat, że mam za stare drivery do grafiki i cepa (przy czym instalowałem najnowesze jakie były)

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę CPUID'a i porobić sobie ustawienia CPU od 1250 do 3000 MHz w zależności czego mi potrzeba:

 

Dołączona grafika

 

Na czas siedzenie w necie daje 1625, do gier 2500 lub 3000 MHz, do ściągania 1250.

 

Właściwe TDP jest w nawiasie

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedziałeś, takty normalnie przez zmianę mnożnika, a na pięcie porostu zmienia :]

Również jestem wielce przywiązany do CPUID, ale ja wole na auto żeby sobie zmieniał sam:]

To jest wielka przewaga nad intelem, mimo o/c w spoczynku mam cicho i oszczędnie a gdy trzeba więcej mocy w ułamek sekundy mam tyle ile wykręciłem

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz File>Multipiler management settings>

 

Tam masz różne ustawienia dla mnożnika/napięcia.

 

Potem Functation > Multipiler management zaznaczasz.

 

Albo jak to trofix fajne zrobił - skróty :D

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...