Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

w newegg nie zamowisz z eu, nawet chyka kanada nei mzoe tam kupowac... ale...zawsze mozna przez kogos kupic.

Druga sprawa to w usa wszystko jest tansze...wiec anomalia jest na poziomie 200 zl zdaje sie...gdy ceny znormalnieja, roznica dalej bedzie, ale okolo 500 zl :)

Dam przyklad z wlasnego podworka...:

Zasilacz ANTEC TP 550W 24 PIN

w Polsce nieosiagalny kiedys, teraz zdaje sie 700 zl chca za neigo

USA + transport + piwo koledze - 520 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa topic'i przeczytałem w całości ten o DFI :) jest o tyle dla mnie aktualny, ze planuje zmienić na tą płyte, o Venice tez jak nie "uciagnę" na X2(chociaż bardzo bym chciał uciagnąć oczywiście) pamieci GSkill PC4400LE.Może do końca roku uda mi się to zamknąć(w pierwszej kolejności pamięci to na S754 coś powalczę). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze topic bedzie mial taka forme przez dluzszy czas, bo jeleni co kupia X2 bedzie malo...

 

Jakby co:

SZUKAM SPONSORA, KTORY UFUNDUJE MI X2 !!

Moge nosic w pracy koszulke z logo firmy, lub inne przemyslne sprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

tu mozna kupic;) http://www.computer.istore.pl

 

ale ceny sa poprostu;)...... zaporowe

 

AMD Athlon64 X2 4200 BOX 1MB/2.2GHz/S-939

cena: 2490.00 zł

 

Procesor AMD Athlon64 X2 4400 BOX 2MB/2.2GHz/S-939

cena: 2690.00 zł

 

Procesor AMD Athlon64 X2 4600 BOX 1MB/2.4GHz/S-939

cena: 3690.00 zł

 

Procesor AMD Athlon64 X2 4800 BOX 2MB/2.4GHz/S-939

cena: 4580.00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to te X2 sie nedznie kreca...osobiscie nawet nie widzialem zadnego co zrobil >3.2 Ghz na dowolnym chodzeniu :? ...

 

Juz lepiej (jak szalec :razz: ) to FX-57 Sandiego chyba kupic...na AC lataja po 3.3 Ghz nawet, na suchym-lodzie lekko >3.7 Ghz widzialem ...

 

Wiec raczej lepsze od X2 sa .

 

No tyle ze sprawa wyglda tak ze w Londynie (Ebay) FX57 kosztuje 720 funtow, a X2 4800+ tylko 165 funtow ... :blink:

 

 

pozdro

piotres

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wollabym 2 jajka krecic dobrze niz 1 na max....

zreszta..wolalbym miec oba procki :P

niee, w zasadzie to chcialbym miec maszyne 2xFX57...ooo i 10 GB ram.. ;P

 

X2 to taka maszynka posredno do zabawy a posrednio do profesjonalnych zastosowan...Aplikacje z mozliwoscia wykorzystania 2 jajek dostna naprawde kopa....teoretycznie x2 :P

 

Teraz to napewno mamy kolejny topic dla ludzi z grona ;)

if u know what i mean :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego wynika ?

1528199[/snapback]

1. 2x więcej ciepła.

2. max MHz równa się max „najsłabszego” jajka.

3. Pobór mocy.

4. Cena.

 

Wystarczy ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry nie jestem w temacie może mi ktoś wyjaśnić skąd to okreslenie "jajka"(wiem że chodzi o rdzenie procesora :) )

 

@Zulusman

To ja do tego klubu z X2+ koszulka + dodatki też sie zapisuje hahaha dobry pomysł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci:

 

rdzeń > jądro > jajko = 2 rdzenie > 2 jajka ;)

1528926[/snapback]

Nie no samo równanie jest dla mnie jasne(2x1=2) :blink: ,chodziło mi o genezę określenia "jajko" na rdzeń procka( nie liczbe pojedyncza "jajko" czy mnogą "jajka"),większego znaczena to nie ma rozumiem że tak ktos powiedział i się "utarło" :D .

 

Edit Sry Mardok teraz załapałem jajko od jądra :D

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem będzie kupienie X2 4400+ bo ma 2x1MB L2. I można pokręcić...Na allegro jest jeden koleś w Wawy, który sprowadza sprzęt za Stanów w dobrej cenie,bo praktycznie w takiej za ile mozna go kupić w sklepie www.newegg.com.Tylko ja bym się trochę bał, bo po pierwsze nie znam typa a po drugie wrazie jak coś się zwali ze sprzętem to tzreba go wysłać za ocean.Musi dojść i jeszcze wrócić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m@rcinpl

 

Sprzet masz baardzo mocny możesz powalczyć w rankingu SPi16M,no chyba że Cię to nie bawi. Z FX55 San Diego nieprędko jest sens przesiadać się na X2.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie prędko bo kupiłem 5 dni temu :lol: Zastanawiałem sie czy X2 4400+ nie kupić i wybór padł na FXa. Jeszcze go nie kręciłem, trafiłem chyba na perełkę bo oficjalnie ten procek ma 1.5v a mnie trafił sie 1.4v.Temperatura w idle 35-37 w stresie 45-47 na takim sobie chłodzeniu wodnym bo Big Water. Super Pi hmmm zobaczymy na ile pozwoli mi moją płytka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem sobie kupic X2 4400+ ale nie spodziewałem sie ceny na poziomie 2700 wlasnie za ten model :? poczekam az potanieje tak do 2k i wtedy kupie. 2,7K za procka napewno nie dam, jak i tak bede musial kupic mobo do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to nigdzie nie ma x2 4400+. Juz dobrych kilkanascie dni usiluje dorwac jeden egzemplarz. Nawet terminow dostawy nie znaja ;[

Dlaczego niby cena zaporowa?

Przeciez te proce maja specyficzny target. Do gier sa inne proce (choc x2 calkiem niezle sobie radzi :D )

Wreszcie mozna miec w domu sprzecik, ktory naprawde sprawdza sie np. w renderowaniu grafy.

Jak patrze na ceny opteronow z dwoma rdzeniami to cena x2 jest wrecz smiesznie niska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne za X2-sprzet dla grafika,projektanta itp. :)

Ceny w USA są nizsze patrz na wczesniejsze posty jezeli ktoś ma układ to może prywatny import?,a jezeli ktoś ma kasę to brać .Tez uważam, że X2"popedzi kota" wieloprocesorowym maszynom do profesjonalnych zastosowań,ale jako sprzet domowy tez znajdzie zastosowanie. :)

 

Edit:

X2 i druga strona? :blink: to nie przystoi temu prockowi.

Zapraszam do dyskusji i wymiany pogladów :) :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operon to zupełnie inna „bajka” póki co trzeba czekać aż AMD w końcu zacznie robić „porządnie” X2 to ceny spadną, bo wychodzi z tego że ceny są takie wysokie ponieważ AMD ma zbyt mały uzysk tych procesorów i aby w ogóle były dostępne dają ceny zaporowe aby nadążyć z produkcją no przynajmniej takie plotki krążą po sieci. Ile w tym prawdy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...