Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A kurde, ja przy 3500rpm mam dość.

 

Poprzednio miałeś 4800+ ( nie wiem, czy miałeś podkręconego ), czy po zmianie na 7750+ odczułeś jakiś przyrost wydajności? Podejrzewam, że HD4850 może teraz trochę więcej rozwinąć skrzydeł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh co do temperatur bezpiecznych dla X2, to swego czasu mialem problem z plyta glowna i przy obciazeniu temperatura dochodzila do 110*C i sie wylaczal PC (tak jak domyslnie bylo w biosie ustawione) i procesor sie nie uszkodzil, raz zrobilem taka glupote ze testowalem i wyciagnelem przy Crysisie (w oknie odpalonym) przy ok 100*C procesor na zywca z plyty glownej, myslalem ze procesor do smieci ale dalej dziala ;).

P.S. Choc nie polecam probowac tego co mi sie przydażyło zrobic :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to że te 75*C zabije procka.

Po prostu procek może (ale nie musi) być nie stabilny.

U mnie przy 76 albo się wiesza, albo restartuje.

 

Chociaż w te 110*C nie chce mi się wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh co do temperatur bezpiecznych dla X2, to swego czasu mialem problem z plyta glowna i przy obciazeniu temperatura dochodzila do 110*C i sie wylaczal PC (tak jak domyslnie bylo w biosie ustawione) i procesor sie nie uszkodzil, raz zrobilem taka glupote ze testowalem i wyciagnelem przy Crysisie (w oknie odpalonym) przy ok 100*C procesor na zywca z plyty glownej, myslalem ze procesor do smieci ale dalej dziala ;).

P.S. Choc nie polecam probowac tego co mi sie przydażyło zrobic :P.

Wiesz co Ty mówisz? Przy 80*C na grafie nie mogę 1s utrzymać palca a Ty przy 100 wyciągnąłeś procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów jest może posiadaczem 9600GT i miał do czynienia z X2 5000+ i 7750+? Zastanawiam się na różnicą w wydajności tego procesora w grach na tej karcie graficznej. Tak latam po necie i już prawdziwe cuda czytałem, jedni piszą o super skoku wydajności, a inni o żadnym... jak to jest w rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej :)

Miałem 4800+@2.9ghz. W gta 4 wcześniej się bardzo często cięło. Teraz jest już o wiele lepiej, a proc jest na 2.7ghz. Wczoraj dałem go na 3250MHz i było jeszcze lepiej.

Mowa o przesiadce z 4800+ @ 2.9ghz na 7750+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów jest może posiadaczem 9600GT i miał do czynienia z X2 5000+ i 7750+? Zastanawiam się na różnicą w wydajności tego procesora w grach na tej karcie graficznej. Tak latam po necie i już prawdziwe cuda czytałem, jedni piszą o super skoku wydajności, a inni o żadnym... jak to jest w rzeczywistości?

Posiadalem 9600Gt 770/2200 w prawdzie nie mialem x2 5000,a x2 6000 2MB,dla mnie skok wydajnosci byl zauwazalny,po przesiadce na 7750+,oczywiscie po oc,bo na def taktach byly porownywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Na 3250MHz 1.375V max miałem 76-80c i był stabilny. Teraz jest na 2.7GHz i temp. nie dochodzi do 70c.

 

Może kupię jakieś używane Karakorum albo coś na ten styl, jeszcze zobaczę.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na esc.pl jest już Athlon II 250 - 359zł. Trochę drogo, ciekawe jak z wydajnością i podkręcaniem. ( wiem, że już jakiś tam test jest, ale nie chce się na jednym opierać. )

 

Gdybym wiedział, że będzie działać na mojej płycie, to bym może go kupił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta obsługuje PII więc raczej on tez będzie działał.

 

A tak poza tym:

 

 

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr :P Ale jakiś teścik, bo ten tekst cytowali mi tysiąc razy na kilku forach. Na zagranicznych serwisach zrozumiałem, że wydajność ani trochę nie spada, albo minimalnie ( niezauważalnie )

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-252851_10_0.html

http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-259434_12_0.html

 

Google mało mówi, w ogóle ta kwestia jest mało poruszana, nigdzie nie można znaleźć porównania, alba ja nie umiem szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

na box.

nieraz dochodzi do 6000rpm.

Pozwolę sobie odpowiedzieć na te posty sprzed tygodnia: kto trzyma x2 na boxie? Jak się ma dobrego proca to inwestuje się w dobre chłodzenie :rolleyes:

 

heh co do temperatur bezpiecznych dla X2, to swego czasu mialem problem z plyta glowna i przy obciazeniu temperatura dochodzila do 110*C i sie wylaczal PC (tak jak domyslnie bylo w biosie ustawione) i procesor sie nie uszkodzil, raz zrobilem taka glupote ze testowalem i wyciagnelem przy Crysisie (w oknie odpalonym) przy ok 100*C procesor na zywca z plyty glownej, myslalem ze procesor do smieci ale dalej dziala ;).

P.S. Choc nie polecam probowac tego co mi sie przydażyło zrobic :P.

W jakiś rękawiczkach izolujących od temperatury? I chyba powinien "wybuchnąć" przy takiej temp bez chłodzenia... No raczej i płyta i proc powinny się uszkodzić, nie wierzę w tą historię :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis wycisnałem juz max z swojego X2 4600+

3768MHZ !!!!!!!!! Vcore 1,x5V ;) Oczywiscie o stabilnosci nie ma co mowic. Tylko Bios, wykorzystalem max vcore jakie plyta moze dac. A ostatnie stabilne to 3540Mhz 1,525V, chlodzenie Karakorum120 +AS5

Dołączona grafika

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Very nice :wink:

 

Jakie masz temp na tym 1.525v?

w spoczynku 45C w stres 65C(3540). Cieplejsza jest sekcja zasilania :)

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem chłodno :razz:

 

Też się chyba nastawie na Karakorum, i zobaczę czy moja padaka zrobi choć te 3,3ghz stable.

Pewnie tez to zauwazyles... F3 są wyjatkowo chlodne w spoczynku.

Bede wymienial proca niedlugo na PII X2 550BE. Czytalem testy ostatnio ktore serie idą na X4

 

Moj do 3,3Ghz do stabilnej pracy (8h orthos) chce 1,375V. Temp. w stresie 58C (orthos)

Twoj ile chce papu na 3-3,2?. Moj na 3,0 def. czyli 1,2V

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze później dostań tą serię.

A ktory sklep pozwala na wybranie serii? bedą, bedą. Ja wykorzystam znajomosci w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj do 3,3Ghz do stabilnej pracy (8h orthos) chce 1,40V. Temp. w stresie 58C (orthos)

Twoj ile chce papu na 3-3,2?. Moj na 3,0 def. czyli 1,2V

Mój 3,0 robi na 1,35(def).

3.2ghz 1,4v sypie,

3.2 1.425 i 1,45 sypie- ale sądzę że za gorąco.

3.3 na 1.55 i jedyne co zrobie to policze Pi 1mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3,0 robi na 1,35(def).

3.2ghz 1,4v sypie,

3.2 1.425 i 1,45 sypie- ale sądzę że za gorąco.

3.3 na 1.55 i jedyne co zrobie to policze Pi 1mb.

faktycznie. padaka straszna :/

Moze na innej, lepszej mobo było by lepiej.

 

EDIT: jakie masz chlodzenie?

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...