Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Więc wchodzę do biosu daje te 3GHz i na próbę włączyłem sobie acc.

Komp się włączyłem i go wyłączyłem.

Następnie włączyłem windę i było ok.

Więc znowu do biosu i dałem 3.25GHz chyba na 1.4V.

15min orthosa zero błędów i włączył się wygaszacz ekranu i przerwałem test.

Później jeszcze go będę testował.

To nie podkręcałeś wcześniej przy włączonym ACC...? Przecież ACC dużo daje przy OC Phenomów I, jakieś 100-20MHz więcej.

 

Kręć dalej, na pewno uda Ci się osiągnąć te 3.2GHz, jeśli nie troszkę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.25GHz już mam.

3.3GHz już nie zrobi.

 

Na box miałem acc włączone, ale później wczytałem domyślne ustawienia biosu.

Jak dawałem taktowanie nb na ~2000MHz i włączałem acc to nie startował

Może jednak da się tak odblokować rdzenie.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Matko Boska

Gdybyś wiedział, ile to ja poradników przeczytałem, o kręceniu X2, athlona 64, nawet same podstawy OC.

 

wez wszystkie banki pamieci na 195. timingi ustaw na sztywno 5-5-5-15 i voltage na 2,0V?

To już zrobiłem, oprócz napięć. Pamięci cały czas są na 1.89V.

 

HTx4(ale sprobuj tez x5), memclock 667 lub 533, PCI-E na 100Mhz, wylacz zarządzanie energią tzn C&Q.

Wszystko się zgadza.

 

Wgrywales nowy bios by zwalczyc te 217HTT?

Tak, na starym F2 podniesienie HTT o np 5( 205 ) kończyło się tym komunikatem o bezpieczeństwie. F3A rozwiązał przynajmniej ten problem.

 

Ja myślę, że to max płyty.

 

EDIT: Zdjęcia z BIOS'u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że coś widać.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie identycznie jak w mojej drugiej mobo GA-MA69G-S3H tylko ze max HTT na tej mobo uzyskalem 430Mhz

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchyjastrząb - przestawiłem na 2T co dało mi HTT218 ( wcześniej max to 217 :P ), jednak przy 219HTT dalej wywala komunikat o bezpieczeństwie. Może coś jeszcze płytę blokuje? Gdyby osiągnęła 222HTT :)

 

Na razie bawiłem się pamięciami ( nie mogę patrzeć sie na te 645mhz ) i o to wynik :

Dołączona grafika HT x5, pamięci 800 CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchyjastrząb - przestawiłem na 2T co dało mi HTT218 ( wcześniej max to 217 :P ), jednak przy 219HTT dalej wywala komunikat o bezpieczeństwie. Może coś jeszcze płytę blokuje? Gdyby osiągnęła 222HTT :)

 

Na razie bawiłem się pamięciami ( nie mogę patrzeć sie na te 645mhz ) i o to wynik :

Dołączona grafika HT x5, pamięci 800 CL5.

Jeżeli chcesz kręcić to zmień płytę. W obecnej sytuacji, gdzie asrock okazuje się wątpliwy mogę polecić biostara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już słyszałem, abym zmienił płytę - przykre ale prawdziwe xD

Dzięki za pomoc.

Nie polatasz bez skrzydeł ;)

Twoja płyta na allegro jest warta do 130zł. Choć za dużo chętnych nie ma więc lepiej puścić od 1pln i poczekać na kupca.

270 możesz już mieć porządną płytę asrocka a 380 biostara z chipsetem 790GX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stronę wcześniej pisałem dlaczego aktualnie nie stać mnie na wymianę płyty. Zresztą zobaczę co będzie w sierpniu- jeśli brat nie będzie wymieniał karty graficznej, to ja wymienię płytę główną.

 

P.s. ja mam talent/szczęściu w sprzedawaniu - 7300GT ddr2 poszedł za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stronę wcześniej pisałem dlaczego aktualnie nie stać mnie na wymianę płyty. Zresztą zobaczę co będzie w sierpniu- jeśli brat nie będzie wymieniał karty graficznej, to ja wymienię płytę główną.

 

P.s. ja mam talent/szczęściu w sprzedawaniu - 7300GT ddr2 poszedł za 50zł.

Wiesz co? Wez sprzedaj swoją mobo i kup jakąs uzywke do OC.

 

(z podanymi nizej plytami mialem doczynienia i moge spokojnie polecic do OC, mają wszystko w biosie)

np to:

http://allegro.pl/item652187276_a690gm2ma_...na_foxconn.html

http://allegro.pl/item658899553_abit_kn9_polecam.html

http://allegro.pl/item661006258_gigabyte_ga_m69g_s3h.html (max HTT 430MHz, Suport dla PII )

http://allegro.pl/item659572237_asus_m3a_a...rancja_box.html (tą mam obecnie, dojechalem na tej mobo do 3,8Ghz, na dzien dzisiejszy brak supportu dla PII :( )

http://allegro.pl/item662797214_gigabyte_ga_ma74gm_s2.html (Support PII )

http://allegro.pl/item651756187_asus_m3a78_pro.html (support PII )

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiajcie mnie, bo w końcu kupie! xD

 

Z tych podanych przez Ciebie, ostatni Asus fajnie wygląda ( nie tylko pod względem estetycznym ). Resztę omijaj, bo jeśli już kupie to raz, a dobrze- tak abym bez problemów mógł Phenom'a II kupić. Bez martwienia się o HT itp.

 

Tak jak mówiłem, czekam do wakacji.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiajcie mnie, bo w końcu kupie! xD

 

Z tych podanych przez Ciebie, ostatni Asus fajnie wygląda ( nie tylko pod względem estetycznym ). Resztę omijaj, bo jeśli już kupie to raz, a dobrze- tak abym bez problemów mógł Phenom'a II kupić. Bez martwienia się o HT itp.

 

Tak jak mówiłem, czekam do wakacji.

 

chodzilo mi o to ze swoja sprzedajesz za jakies 130zł, dokladasz roznice (chyba nie wielka) i masz lepszą mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Biostarek to by był super.

 

Wolałbym kupić płytę i dopiero sprzedać aktualną - dlatego myślę, czy aby nie poczekać.

 

No ale dobra, to nie jest temat typu

Life is brutal and full of zasadzkas - problemy stachaaa x), tylko AthlonX2 - wsio o dwurdzeniach amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że twoje wymagania spełni asrock 780GXH. Biostar może bardziej atrakcyjny, ale nie da Ci wiele więcej niż asrock poza podobno drobnymi zastrzeżeniami do odblokowywania PII x2 na asrocku. Jendak cenowo asrock nowy wychodzi 270zł i myślę, że to ideał w tej sytuacji a biostar z aukcji raczej pójdzie drożej niż 400 bo są jeszcze ramy i to niezłe.

 

A780GXE - 276pln

A780GXH - 269pln

A780GMH - 252pln

no i droższy, nie wiem czy warto bo już niewiele drożej są biostary z tym samym chipsetem:

A790GX - 344pln

Nie znam się na asrockach ale ktoś ci zapewne powie, który ma najlepszą sekcję i możliwość acc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie polatasz bez skrzydeł ;)

Twoja płyta na allegro jest warta do 130zł. Choć za dużo chętnych nie ma więc lepiej puścić od 1pln i poczekać na kupca.

270 możesz już mieć porządną płytę asrocka a 380 biostara z chipsetem 790GX.

Ciekawe gdzie? Chętnie zobaczę?

 

Myślę, że twoje wymagania spełni asrock 780GXH. Biostar może bardziej atrakcyjny, ale nie da Ci wiele więcej niż asrock poza podobno drobnymi zastrzeżeniami do odblokowywania PII x2 na asrocku. Jendak cenowo asrock nowy wychodzi 270zł i myślę, że to ideał w tej sytuacji a biostar z aukcji raczej pójdzie drożej niż 400 bo są jeszcze ramy i to niezłe.

 

A780GXE - 276pln

A780GXH - 269pln

A780GMH - 252pln

no i droższy, nie wiem czy warto bo już niewiele drożej są biostary z tym samym chipsetem:

A790GX - 344pln

Nie znam się na asrockach ale ktoś ci zapewne powie, który ma najlepszą sekcję i możliwość acc.

Weź się zastanów albo sprawdź zanim coś napiszesz. Asrocki w tej cenie są już praktycznie nie do kupienia. Padła mi mobo 2 tyg temu i w poszukiwaniu asrocka obdzwoniłem/przeszukałem wszystkie sklepy i nigdzie nie ma za tą cenę. W końcu na allegro kupiłem za 350 bo i tak to było taniej niż biostar. Co do sklepów to tylko w jednym powiedzieli, że płyta będzie dostępna po którymś tam czerwca. Sytuacja zupełnie jak z dual sata2 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź się zastanów albo sprawdź zanim coś napiszesz. Asrocki w tej cenie są już praktycznie nie do kupienia. Padła mi mobo 2 tyg temu i w poszukiwaniu asrocka obdzwoniłem/przeszukałem wszystkie sklepy i nigdzie nie ma za tą cenę. W końcu na allegro kupiłem za 350 bo i tak to było taniej niż biostar. Co do sklepów to tylko w jednym powiedzieli, że płyta będzie dostępna po którymś tam czerwca. Sytuacja zupełnie jak z dual sata2 <_<

A780GXH jest już od wczoraj szeroko dostępna. Cena już nawet zeszła poniżej 270 zł. Ja jutro odbieram swojego - dobrze, że się wstrzymałem. ;) Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę, powoli nie opłaca się brać AM2+.

M3A780GHX kosztuje 315zł. Ma praktycznie wszystko.

Tylko DDR3, jednak ceny są już przystępne.

 

Zrobił się OT o płytach... także na moim poście zakończmy. Od tego są inne tematy.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik (X2 4000+ Brisbane):

 

Dołączona grafika

 

3003MHz (286x10.5) stabilne na 1.35V (w Orthosie stabilne przy niższym napięciu). Temp. w stresie 57 stopni.

 

Max: 3108MHz (296x10.5) na 1.45V (sprawdzane przy 3 pętlach w LinX) - 67 stopni. Przy 1.5V nie ma stabilności nawet przy 297x10.5, więc zwiększanie napięcia już pewnie niewiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jakos tak mi sie wzieło :) A czemu nie na prio1 ? hehe. To znaczy ze komputer po 8h w orthosie jest niestabilny mimo to? hehe. Wez przestan.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memel, możesz jeszcze w LinX sprawdzić czy sie nie wywali po 8h. U mnie często tam, gdzie Orthos był stabilny LinX wyrzucał error lub występował restart dużo wcześniej. A co do 3GHz na 1.2V, to po 1 masz 300MHz więcej na starcie, a po 2 to Windsor. ;)

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...