Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o jakis sprzet ktory mi na mniej wiecej 1-1,5r pod wzgledem mocy obliczeniowej procka by wystarczyl, nie wiem czy SD selekt z 3GHz bedzie tutaj dobrym wyborem, !choc teraz wiekszosc gier i programow nie wspiera multi taskingu.jeszcze do tego moge miec A64Sandiego 4000+, ale o tym ostatnim nie wiem nic jak sie kreci, jaka seria. mam Abita An8 Ultra czeka na procka jest nieruszana wiec nie jestem pewien czy nie bede musial oddac jej do serwisu po Bios update na jakas wersje ktora obsluguje X2,Chlodzenie tez mam juz kupione, wybralem TT tower 112 pure CU, do tego jeszcze mam Fandera ale zmienie na Silentcata!

jak tu nie oszalec przy takim wyborze!!!!!

Procesor odpalil mi sie na A8v na najstarszym biosie wiec sam bedziesz mogl sobie update zrobic bo procek bedzie chodzi...

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twierdzisz ze te 1,7kg miedzi maja słabą wydajność odprowadzania ciepła??przy 3 ciepłowodach i 59 finów przy zastosowaniu 2 wentylatorow 1 jako wdmuciach!acego a 2 jako wyciagajacego??nie sadze zeby to moglo slabo chlodzic!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z twoim miedziakiem z 3 "Cieplowodami" ale Scythe Ninja i tak wymiata :) a po 2 czy to troche nie za Welkie?? 1.8kg wedlug producenta to jednak kawal miedzi... W ostatecznosci na zlomie moze nawet na Miodo-lipe starczy :P

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze scythe ninja wymiata ale poczytalem na zachodnich forach ze sa problemy z zapinka ninja na abicie ktorego mam, a za takie pieniadze jakie zaplacilem(czyt grosze) na pewn nei kupilbym ninji!zobaczymy jak sie spisze TT Tower przy athlonie x2, jak nie bedzie wyrabial to wrzuce cos innego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy cos moze wiecie w temacie "umierania termicznego" procy x2 po OC? chodzi o nagly skok temp. przy tych samych warunkach pracy (hard, soft) z powiedzmy <50 na blizsza 60 st. bez znaczenia czy to z WC czy AC.

mam podobny efekt na venice i nie biore do bani.Po właczeniu SP2004 small FFTs temp. skacze z 33C na 48-50C tak w 1 sekundzie i utrzymuje si ę stale.(WC sparawne ,odpowietrzone, pasta na jajku gudi)Wcześniej tego nie było.Wypytywałem parę osób z forum o to ale nikt nic nie wie na ten temat.Stawiam na rozkalibrowanie sie czujnika temp. i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna procesora X2, nie ukrywam że chciałbym go trochę "pogonić".

Posiadam teraz Abita AN8 i 4x 512MB Kingmax Hardcore 500 (Hynix D5 PCB BrainPower) oraz Venice 3500+ który maxymalnie podkręca się na 2450Mhz ;(.

Z procesorem zamierzam zmienić płytę głowną na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D która pozwoliła na osiągnięcie odpowiednich wyników z nowym procesorema - ale który wybrać? Mam do wyboru 2 wersje:

 

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800 Socket 939 Toledo BOX

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200 Socket 939 Manchester BOX

 

Nie mam możliwości "selekcji" procesora. Co byście wybrali, nie patrząc na różnicę w cenie?

 

Ja się skłaniam ku X2 4200 Manchaster bo na X2 4400 narazie mnie nie stać ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama:

Proponuje poczekac jeszcze troche az Lancer bedzie mial Opterony 165 z bardzo dobrze rokujacej serii.

Tylko szkopuł w tym że mogę tylko kupić w jednym miejscu (pewne rozliczenia ;) i mam do wyboru x2 3800 i 4200 i mam czas na podjęcie decyzji do tej środy - max do piątku. Wstępnie zarezerwowałem X2 4200.

 

A z ciekawości ile taki Opteron 165 by kosztował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny efekt na venice i nie biore do bani.Po właczeniu SP2004 small FFTs temp. skacze z 33C na 48-50C tak w 1 sekundzie i utrzymuje si ę stale.(WC sparawne ,odpowietrzone, pasta na jajku gudi)Wcześniej tego nie było.Wypytywałem parę osób z forum o to ale nikt nic nie wie na ten temat.Stawiam na rozkalibrowanie sie czujnika temp. i tyle.

 

A to przypadkiem to nie jest przez to, że tempo jest z diody w procesorze a nie z socketu tak jak było w większości płyt na sA?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Jesli potwierdzi sie dobry o/c to z 1,5k (2,7-2,8@1,4V).

Za tyle można netto kupić X2 4400 z 2x 1mb cache

 

Wszyscy "gloryfikują" płyty DFI - a ABIT?

Czym ustępuje DFI?

 

We czwartek opisze swoje boje z x2 4200 na Abit AN8!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...