Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

ZASILACZ MAM TAKI JAK TY TYLKO O MOCY 480W

a co z tym operationem na soklet 939

no prawie jestem bo mam okazje

a wy jesteście zaowoleni ?????????????????????? czy średnio na jeża :wink:

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o zasilacz bo dobrze wykręcony X2 potrzebuje dużo mocy (pewnie ponad 150W przy pełnym obciążeniu). Ja z jedną kartą grafiki przy obciążeniu procesora na 100% czuję dość ciepłe powietrze z zasilacza. Przy twoim configu z SLI to zasilacz 480 W wcale nie jest mocny jeżeli mocno podkręcisz procka.

 

Jestem bardzo zadowolony z mego X2. Miałem Venice 2900MHz przy tej samej karcie grafiki więc po przesiadce widzę różnicę ale nie tak dużą szczególnie przy grach wymagających takich jak Q4 lub FarCry. Przede wszystkim nie ma przycięć w wyniku działania innych procesów tle. W tym samym czasie zmieniłem pamięci z 2x512 na 2x1GB, które też dodały swoje.

Praca z innymi programami na systemie z X2 ogólnie jest przyjemniejsza. Można odpalać kilka programów jednocześnie bez obawy, że coś się przytnie na przykład wypalanie płytki :lol:

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to sprawa BIOSu. Szukaj na stronach Gigabyte może w FAQ. I pytaj dalej w temacie na tweak o swojej płycie.

Niemniej BIOS płyty musi rozpoznawać X2 jeżeli zmienisz procesor. Dotyczy to każdej płyty i każdego użytkownika, który chce to zrobić.

Część wcześniejszych płyt z fabrycznymi biosami musi przejść aktualizację biosu. Dotyczyło to też mojej DFI.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 3800+ z 512 cache na rdzen sa duzo wolniejsze niz np4400+ z 1024 cache

NIE -RÓZNICA WYNIKA Z PRACY ZEGARA - POSZUKAJ SOBIE TESTÓW

 

i czy przy grach mozna to zauwazyc??

 

NIE

 

 

i jak sie kreca te 3800+??

DOBRZE

 

ps.ciekawym ile razy mozna zadać pytanie na które wszedzie jest odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 3800+ z 512 cache na rdzen sa duzo wolniejsze niz np4400+ z 1024 cache i czy przy grach mozna to zauwazyc?? i jak sie kreca te 3800+??

A ja uważam że w minimalnym stopniu można zauważyć wpływ cashu na gry.

A kręcą się podobnie i zależy od egzemplarza.

A jakbyś przeczytał ten wątek od początku to byś znał dpowiedzi na te i wiele innych pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przeczytawszy watek cos sie wyjasnilo ale widze ze co do krecenia to bywa roznie a czesto kulawo. Chyba jednak zostane przy moim Opteronku i jeszcze troche go podkrece. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie wczoraj dostałem Opterona165. Narazie puki co biega na 2800mhz 1.5v sp32mb, sp2004 stabilnie.Będę walczył wyżej ale ograniczeniem jest temperatura! która przekracza 50C na 2800mhz 1.5v. Muszę otworzyć obudowę to wtedy max. jest 50-51C i sp2004 leci 2-3h. Na 2906mhz 1.55v pi32mb przechodzi ale o sp2k4 puszczonego 2razy naraz nie ma mowy bo juz temperatury sa za bardzo wysokiei otwarcie obudowy nie pomaga. ale zobaczymy ,narazie jest nieźle jak na proca bez selekcji ,pierwszy lepszy z półki.Proc z usa

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zamierzam przejsc na WC];

procek biega 2808mhz 1.52v , ograniczeniem jest temperatura[;

jakie macie TCASE na waszych procach, ja mam 49 :? wczesniej na innym procu venice3000+ mialem 59C , troszkem mało teraz mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny procek. Wygląda na to, że jest to najszybszy dwujajowiec AMD na tweaku w Polsce, na razie :razz:

Raczej nie. Moj robi 2,8G@1,44V. Wiecej nie chcialo mi sie sprawdzac, bo na codzien i tak latam 2,7G@1,36V :P

Proc Pitera tez cos podobnego robi.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam go i trochę słabo sie kręci może że mam problę z płytą jak wcześniej opisywałem

za dużej różnicy nie widzę

no jak dam 2400 to temperatura osiąga 65C czyli dużo i rosnie dalej czyli problę te procki mają z temperaturą

będę zmieniał na Wc mam już wszystko tylko bloków na karty jeszcze nie mam więc czekam i zastanawiam bo nie wiem jakie dać

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Moj robi 2,8G@1,44V. Wiecej nie chcialo mi sie sprawdzac, bo na codzien i tak latam 2,7G@1,36V :P

Proc Pitera tez cos podobnego robi.

moj lata 2.7@1,37v , i wtedy max. umnie to 43C dualprime (buda zamknieta) i cieplo w pokoju ,ponad 25C ];

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale przeciesz dzielnik zmienie pamieci i nadal bedą pracować 200mhz????? teraz mam 2/1,83

 

blue>>

 

Widze że kupiłeś operka cholera u mnie w sklepie nie było z sokletam 939 i dzwonili do dystrybutora Amd i gadali że w Polsce nie ma narazie z takim sokletem939

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...