Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

SP2004 uruchamiany z dwóch oddzielnych katalogów? Czy dwa razy z tego samego katalogu?

Obciażenie 100% i temp ok 10-12* w górę. Może czujnik uwalony jakiś. Edytowane przez tomall0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co może być jeśli rano włańczam kompa to bios nie trzyma mi ustawień tylko wszystko jest na defult

Bateria na płycie która podtrzymuje pamięć biosu do wymiany.

Popytaj użytkowników takiej samej płyty głównej, bo może twoje problemy są znane i np coś nie tak z kalibracją czujnika jest, wada biosu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opanowałem , za duze V dawałem do 2800mhz i proc sie wywalał :D

w rzeczywistości dzis tak sprobowalem jeszcze raz 2800mhz i działa!!

9*311 z 1.47v :))

jakby ktos chciał opteronki albo pamieci dobre to mam wystawione na alegro , do forumowiczow mały rabacik B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go 4 more :P

Zamowilem sobie juz chlodzenie na okolice PWMic wiec w przyszlym tygodniu moze cos wykrece jeszcze, jak juz ochlodze mobo. 60*C w okolicach socketu, to nieciekawa perspektywa na 24/7. Tymbardziej, ze zamierzam niebawem dawac prockowi wieksze Vcore i wieksze MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dziś znów odpalam kompa a tu defult w ustawieniach ???/? a godzina została jaka powinna być czyli nie bateryjka

 

no i zmieniłem pastę i lepiej dokręciłem radiator i dalej sie grzeje 2 x sp2004 10min 2700mhz 1,4V temp. 65C 1x sp2004 temp 1h 55Cmax :mur:

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

temat widze troche sbyczyl z kursu

moze wracajac do tematu zbliza sie premiera conroe

 

E4200 1,60 GHz 2 MB 800 MHz ?

E6300 1,86 GHz 2 MB 1066 MHz $209

E6400 2,13 GHz 2 MB 1066 MHz $241

E6600 2,40 GHz 4 MB 1066 MHz $316

E6700 2,67 GHz 4 MB 1066 MHz $530

 

wszystkie modele to 2rdzeniowce

zapowiada sie niezla oferta o cenach sporo nizszych niz u amd

a e6300 raczej bedzie zblizony do amd x2 4600 (2x mniej cachu od testowanego E6700 )

 

obecne ceny u amd

 

4800+ $643

4600+ $556

4400+ $467

4200+ $362

3800+ $301

 

wiec u amd jest co ciac bo ceny wysokie

nie jestem pewien czy z 3800 nie poradzi sobie nawet e4200 a jego cena moze oscylowac kolo 170$

 

nie wiedze opcji ze amd w lato nie obetnie cen o 40% tymbardziej ze 6 6 6 premiera am2

 

taki x2 od amd za 600zeta bedzie bardzo atrakcyjnym prockiem

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się ostatnio zastanawiać:

 

* jednordzeniowce powoli odejdą w cień. AM2 przynajmniej na razie nie jest mocno atrakcyjne a z resztą przesiadka na nią to duże koszta (mobo, proc, pamięci). Zacząłem zastanawiać się nad jakimś dobrze kręcącym się dwurdzeniowcem. Na ile musiałby się kręcić żeby być znacząco wydajniejszy niż mój Venice 2,8GHz? Głównie w grach potrzebuję tej wydajności, reszta moich zastosowań nie potrzebuję tyle mocy.

 

* Ktoś w PL sprzedaje selekcjonowane x2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie, X2 jest obecnie zbyt drogie by ktos moglby pozwolic sobie na selekcje. Duze i bogate firmy nie zajmuja sie selekcja.

 

Po cichu licze jednak ze Arche podejmie sie tego wyzwania moze niedlugo jak zacznemy do nich pisac maile z chcecia kupna selekcjonowanego dwujajowca zaczna to robic :)

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3505076

 

Sam szukam opteronka 165 o podobnych taktach do mojego Venoce :)

 

Edit: napisalem do arche z pytaniem czy beda selekcjonowali dwujajowce.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN

 

Mam ten sam dylemat. Miałem poczekać na AM2, ale jak widać niewiele (o ile w ogóle) będzie wydajniejszy od s.939.

Sam szukam na Allegro jakiejś dobrej sztuki, ale raczej wolałbym Opka 165, aniżeli Manchestera 3800.

 

Myślę, że 2800MHz @ 1.4 - 1.45v (BIOS) by mnie satysfakcjonowało :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier jak na razie idealnym rozwiązaniem jest jedno jajowy dobrze kręcący się AMD, X2 póki co nie ma za wiele do powiedzenia w grach no chyba że ktoś chce puścić Prime i grać ale to się chyba mija z celem. Może i 2 jajka poprawiają komfort pracy w Windows-ie z kilkoma aplikacjami ale jak ktoś głownie gra czy benciach!e to ta możliwość raczej średnio mu się przyda. Podsumowując trzeba było by mieć tyle samo MHz na X2 co na powiedzmy Venice aby wydajność w grach byłą podobna, skoro i tak gra korzysta z jednego jajka.

 

*X2 = ogólnie 2 jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację, ale w praktyce się mylisz ;)

 

Faktycznie, na dzień dzisiejszy nie ma tytułu z pierwszoligowych gier, który czyniłby użytek z dwujajców. Ale są już od jakiegoś czasu dostępne sterowniki ati oraz nV, które dają (lub mają wkrótce dawać, vide c6.4 u ati) dodatkowego "boost'a" kartom vga (x1800/1900, 7800/7900) pracującym w duecie z dwujajcami.

 

W rezultacie otrzymuje się ok. 5-10%fps więcej (aktualnie głównie marki i nie TYLKO 3dm06, gdzie jak wiadomo, różnica między dual a single core jest większa). Podsumowując, można mieć niżej taktowanego X2, który przegoni szybszego o ok 10% a64...

 

 

... o ile zapowiedzi ati/nV się w pełni potwierdzą ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak:

 

Ja pisałem o tym co jest a o ty o tym co będzie więc wiesz… Zresztą patrząc na ceny, za kasę X2 2,45GHz masz 3GHz+ jednordzeniowaca, w takim wypadku już bym osobiście wolał jedno jajko bo różnica w MHz jest spora…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roadmapy producentów procesorów jednoznacznie pokazują, że przyszłość procesorów highendowych należy do procesorów wielordzeniowych. Dokładanie kolejnych rdzeni a nie windowanie taktowań będzie metodą zwiększania wydajności. W chwili obecnej po prostu brak jest oprogramowania wykorzystującego atuty wielordzeniowości .... Ale za jakiś czas sytuacja się zmieni ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie mówię że należy unikać procesorów 2/4/8 (czy tam ile tego będzie) jajowych, tylko że na razie nie widzę sensu zmiany DOBRZE kręcącego się jednordzeniowego procesora na 2 rdzeniowego (zazwyczaj dużo gorzej się kręcącego i dużo cieplejszego) zwłaszcza przy tych cenach. Tylko tyle miałem na myśli bo że przyszłość na leży do „kilku jajek” to chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie mówię że należy unikać procesorów 2/4/8 (czy tam ile tego będzie) jajowych, tylko że na razie nie widzę sensu zmiany DOBRZE kręcącego się jednordzeniowego procesora na 2 rdzeniowego (zazwyczaj dużo gorzej się kręcącego i dużo cieplejszego) zwłaszcza przy tych cenach. Tylko tyle miałem na myśli bo że przyszłość na leży do „kilku jajek” to chyba oczywiste.

A ja Ci tego wcale nie imputuję. Peace and respect

 

Ale wymiana mojego jednordzeniowca 2,8GHz na dwurdzeniowca 2,8GHz mogłaby mieć sens ... Mam WC więc z chłodzeniem pewnie nie byłoby problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci tego wcale nie imputuję. Peace and respect

 

Ale wymiana mojego jednordzeniowca 2,8GHz na dwurdzeniowca 2,8GHz mogłaby mieć sens ... Mam WC więc z chłodzeniem pewnie nie byłoby problemu

Jak najbardziej ale przy obecnych cenach selektów X2 toż to kosmiczne pieniądze. Co do temp na X2 zawsze będą dużo* większe nawet na WC.

 

*pojęcie względne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 sa jescze za droge i nei sa wykozystywane dziisiaj tak bardzo (nie widac na dzisiejszym oprogramowaniu znacznych roznic) wiec cenowo sie nie oplaca ale jak jest okazja to dlaczego nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...