Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seraf

Ciekawe jak długo pociągnie...

Sledze ten watek i jedna sprawa zasmuca.

Cena podana w topicu (1200) praktycznie sie nie zmienila

od roku.

Szkoda :( bo procek swietny.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze ten watek i jedna sprawa zasmuca.

Cena podana w topicu (1200) praktycznie sie nie zmienila

od roku.

Szkoda :( bo procek swietny.

Pzdr

Ceny pewnie spadną jak AM2 wejdzie. Ale dla już posiadających to bardzo dobrze bo sprzęt nie traci na wartości :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Ceny pewnie spadną jak AM2 wejdzie. Ale dla już posiadających to bardzo dobrze bo sprzęt nie traci na wartości :-|

eee teraz spadki zawdzieczamy oslabieniu dolara

ceny moga poleciec dopiero po premierze conroe

ale ponizej 1000 za x2 3800+ tak predko nie ujrzymy

ja czekam az bedzie za 600zl :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee teraz spadki zawdzieczamy oslabieniu dolara

ceny moga poleciec dopiero po premierze conroe

ale ponizej 1000 za x2 3800+ tak predko nie ujrzymy

ja czekam az bedzie za 600zl :lol2:

Za rok może dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecilem u kumpla x2 3800+ i zawsze powyzej 2850mhz reset na poczatku testu w spi 16M, na 2.85ghz idzie przy 1.65V a na 2.9ghz nie pojdzie nawet przy 1.75 bo zawsze te resety :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecilem u kumpla x2 3800+ i zawsze powyzej 2850mhz reset na poczatku testu w spi 16M, na 2.85ghz idzie przy 1.65V a na 2.9ghz nie pojdzie nawet przy 1.75 bo zawsze te resety :mur:

I powiedz jeszcze że na AC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecilem u kumpla x2 3800+ i zawsze powyzej 2850mhz reset na poczatku testu w spi 16M, na 2.85ghz idzie przy 1.65V a na 2.9ghz nie pojdzie nawet przy 1.75 bo zawsze te resety :mur:

Te 1.65V, to ustawienie w biosie, czy realne? Właśnie jakie chłodzenie i jaka temperatura w stress/idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedz jeszcze że na AC...

Tak na AC i wlasnie tu mysle ze tkwi problem :-( z temperatura, komp był wystawiony do okna w nocy nie stresowałem go zbytnio wiec:

44 stopnie przy 1,75V w lekkim stresie na Freezerze 64 pro.

 

Napiecie cos około 1.75 wg. biosu DFI.

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na AC i wlasnie tu mysle ze tkwi problem :-( z temperatura, komp był wystawiony do okna w nocy nie stresowałem go zbytnio wiec:

44 stopnie przy 1,75V w lekkim stresie na Freezerze 64 pro.

 

Napiecie cos około 1.75 wg. biosu DFI.

Powiem tak VCore ogromne do tego 2jajaka na co tu dużo mówić zwykłym AC, sojową drogą ze ja takiego napięcia nawet na FC nie dawałem, ale jak planujesz pokręcić dla wyników (bo innego powodu dawania 1.75v nie widzę) to radzę zmienić chłodzenie na coś bardziej wydajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak VCore ogromne do tego 2jajaka na co tu dużo mówić zwykłym AC, sojową drogą ze ja takiego napięcia nawet na FC nie dawałem, ale jak planujesz pokręcić dla wyników (bo innego powodu dawania 1.75v nie widzę) to radzę zmienić chłodzenie na coś bardziej wydajnego.

No wiem ze vcore duzy gdy u kumpla odpalalismy spi caly czas sprawdzalem temperature reka :lol: kiedys cos moze u niego pokombinuje jeszcze zeby wiecej mhz odpalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Za rok może dwa ;)

oj odpowiednik x2 3800+ intela conroe 1.86ghz juz w wakacje ma byc za 209$ na samym poczatku ( kwestia miesiecy i moze staniec ponizej 200$)

 

kwestia co na to amd

 

x2 3800+ napewno nie jest wart 300$

 

a zdanie zmienilem i x2 3800+ moge kupic conajwyzej za tyle ile dalem za mojego venica

czyli 500zl

z obecnymi cenami ten chlam to amd moze wciskac murzynom z kotliny kongo

 

ja dojna krowa dla amd nie bede a wyniki finansowe amd mowia same za siebie

 

w du*ach im sie poprzewracalo :)

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj odpowiednik x2 3800+ intela conroe 1.86ghz juz w wakacje ma byc za 209$ na samym poczatku ( kwestia miesiecy i moze staniec ponizej 200$)

 

kwestia co na to amd

 

x2 3800+ napewno nie jest wart 300$

 

a zdanie zmienilem i x2 3800+ moge kupic conajwyzej za tyle ile dalem za mojego venica

czyli 500zl

z obecnymi cenami ten chlam to amd moze wciskac murzynom z kotliny kongo

Tyle że z s939 powoli się już żegnamy a na AM2 najwolniejszy X2 to 4200+ więc wątpię aby cena X2 3800+ s939 zdążyła spaść do 600zł zanim zostanie wycofany z produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Tyle że z s939 powoli się już żegnamy a na AM2 najwolniejszy X2 to 4200+ więc wątpię aby cena X2 3800+ s939 zdążyła spaść do 600zł zanim zostanie wycofany z produkcji.

opertony 939 beda produkowane do h2 2008

 

zapewne tez opki 165 wlacznie a nikt takim opkiem nie pogardzi

 

am2 i ddr2 napewno nie zagoszcza u mnie w domu

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opertony 939 beda produkowane do h2 2008

 

zapewne tez opki 165 wlacznie a nikt takim opkiem nie pogardzi

 

am2 i ddr2 napewno nie zagoszcza u mnie w domu

No tak ale wyżej cały czas pisałeś o X2 3800+ a Opek 165 to już zupełnie inny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

No tak ale wyżej cały czas pisałeś o X2 3800+ a Opek 165 to już zupełnie inny procesor.

2 JAJA TO 2 JAJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość helmut

Ta i 2x512KB a 2x1MB to też żadna różnica… Weź ty czasem zastanów się co piszesz…

ale jestes upierdliwy w niektorych zastosowaniach 1mb cachu daje troche w innych mniej albo nic

 

zreszta opek 165 ma 1.8 ghz i czesto w testach od x2 3800 dostaje w du*e

 

zreszta patrzac na obecna dostepnosc opkow 165 w zapchajdzurze polsce to w h2 2008 moze byc jeszcze ggorzej

 

na allegro najwyzej cos mreko kupi i tyle tak jak dzisaj wyrwac xp 1700+ nie jest problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestes upierdliwy w niektorych zastosowaniach 1mb cachu daje troche w innych mniej albo nic

 

zreszta opek 165 ma 1.8 ghz i czesto w testach od x2 3800 dostaje w du*e

 

zreszta patrzac na obecna dostepnosc opkow 165 w zapchajdzurze polsce to w h2 2008 moze byc jeszcze ggorzej

 

na allegro najwyzej cos mreko kupi i tyle tak jak dzisaj wyrwac xp 1700+ nie jest problemem

Pisał cały czas o X2 3800+ potem o Opku 165 i stwierdził ze „to samo”, teraz ty piszesz ze na def Opek dostaje w „du*e” zapominając o tym że 165 zazwyczaj lepiej się kręci od X2 3800+ a i na tych samych MHz co X2 3800+ jest wydajniejszy, a na koniec wyskakujesz z CPU z poprzedniej epoki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość x_EP

Na swoim 3800+ dzisiaj w ciemno ustawiłem 417x6 = 2500Mhz, żadnych napięć nie podnosiłem, tylko pamięci dałem na dzielnik 100 by ominąc puki co kwestie timingów.

 

Na procesorze pod Prime95 + Super Pi mam 42 stopnie, na chipsecie mam 40, pwm 51 stopni. Wszystko pozamykane na amen, najszybszy wentylator robi 1450obr.

 

Jak sądzicie czy warto do oporu podnosić magistralę, czy lepiej "dać troche luzu" i podnosić mnożnikiem. Jak nie spojrzeć to ten procesor ma standardowo 200x10, więc magistrala 417 to już niemało.

 

 

 

Moze ktoś spotkał się już z takim procesorem rewizja BH-E4 i ma doświadczenia z o/c

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość x_EP

Po cholere magistrala 417? :lol: :? :huh: Lepiej daj 300x9 :D

A po co ci 468 które masz w sigu :lol:

 

Czyżby magistrala 300mhz była wydajniejszym rozwiązaniem? (bo wydaje mi się że to jeden pies :]) Teraz przy dzielniku 120 mam 278mhz na pamięciach i jakoś wszystko ładnie się zaokrągla :] Ale oczywiście jestem otwarty na propozycje i uwagi, dlatego byłbym wdzięczny gdybyś uzasadnił te 300mhz :)

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość x_EP

przeczytaj co napisałem - 300x9 = 2700 MHz na procu... a to jest wydajniejsze :D

A skąd wiesz że mój procesor poleci na 2700mhz? To już każdy procesor kręci się tak samo? :P (oczywiście z wyższym napięciem pewnie pójdzie i wyżej, ale ja jestem zwolennikiem ustawień 24/7 i nie katowania wysokim napięciem sprzętu :)) Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...