Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość #Mreko

A64 X2 wspaniala rzecz. Np. kompresujesz sobie filmik do divx, i nie ma żadnych zacięć komputer chodzi jak gdyby nic nie robił jednym słowem super. Można robić wiele rzeczy, a system działa bez przyciec,zaciec itp.

predzej xvid zreszta po obejrzeniu kilka filmow hdtv 720p kompresowane x264 to xvida traktuje jako zlo konieczne

 

z drugej strony jezeli ma sie material dvd film to sie go kopiuje przy obecnych cenach nosnikow a nie sie bawi w divx xvidy, ktore z racji mniejszego rozmiaru sa raczej przeznaczone do latwiejszego przesylania w internecie

pomijam przypadki gdy ktos ma kamere i jakies na bzdurne akty filmowe skodza mu calego dvd w postaci mgp2

 

tak wiec jesli chcesz sie bawic w kompresowanie to polecam x264 obecnie chyba najlepszy kodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój raczej na takim napięciu tyle nie zrobi, bo ostatnio odkryłem, że, mimo iż SP2004 śmiga, przez 24h, bez żadnych błędów na zegarze 2650MHz-1.525V-bios, to żeby zaliczyć dodatkowo 3DM2003, muszę ustawić napięcie tak naprawdę w biosie 1.582V, aż dziw bierze, że 3DM2003 może być tak wymagający.

Podałeś mi temperaturę PWMIC, czy aż tak ważna jest, nie wiem jaką mam, ale przy okazji sprawdzę?

Jeżeli chodzi o OC, to interesuje mnie taki na codzień i taki do chwilowych testów, z tym, że raczej na chłodzeniu powietrzem.

Pozdrawiam, THX za odpowiedź

2k3 jest wymagający dla kontrolera/ramu a SP2k4 nie meczy go za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predzej xvid zreszta po obejrzeniu kilka filmow hdtv 720p kompresowane x264 to xvida traktuje jako zlo konieczne

 

z drugej strony jezeli ma sie material dvd film to sie go kopiuje przy obecnych cenach nosnikow a nie sie bawi w divx xvidy, ktore z racji mniejszego rozmiaru sa raczej przeznaczone do latwiejszego przesylania w internecie

pomijam przypadki gdy ktos ma kamere i jakies na bzdurne akty filmowe skodza mu calego dvd w postaci mgp2

 

tak wiec jesli chcesz sie bawic w kompresowanie to polecam x264 obecnie chyba najlepszy kodek

bubaa powiedział "np. do divx" a zresztą tu jest mowa o procku dwurdzeniowym a nie metodach kodowania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój raczej na takim napięciu tyle nie zrobi, bo ostatnio odkryłem, że, mimo iż SP2004 śmiga, przez 24h, bez żadnych błędów na zegarze 2650MHz-1.525V-bios, to żeby zaliczyć dodatkowo 3DM2003, muszę ustawić napięcie tak naprawdę w biosie 1.582V, aż dziw bierze, że 3DM2003 może być tak wymagający.

Podałeś mi temperaturę PWMIC, czy aż tak ważna jest, nie wiem jaką mam, ale przy okazji sprawdzę?

Jeżeli chodzi o OC, to interesuje mnie taki na codzień i taki do chwilowych testów, z tym, że raczej na chłodzeniu powietrzem.

Pozdrawiam, THX za odpowiedź

chcesz naprawde goracego procka ?

http://www.distributed.net/download/clients.php

polecam to 2 godzinki i prawde powie o tem i stabilnosci systemu.

od 2 lat tym testuje swoje procki temp i stabilnosc.

Nic nigdy nie pobilo tego jezeli chodzi o temp. procka.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz naprawde goracego procka ?

http://www.distributed.net/download/clients.php

polecam to 2 godzinki i prawde powie o tem i stabilnosci systemu.

od 2 lat tym testuje swoje procki temp i stabilnosc.

Nic nigdy nie pobilo tego jezeli chodzi o temp. procka.

Pzdr

 

Zapusciłem u mnie, SnM wygrzewa mocniej... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

bubaa powiedział "np. do divx" a zresztą tu jest mowa o procku dwurdzeniowym a nie metodach kodowania :wink:

takie texty o szybszej kompresji filmow to jawne propagowanie piractwa

no bo ripa z wlasnego filmu dvd robic :mur: szybciej bedzie dvdcopy i tyle a panowie marketingowcy traca najczesciej uzywany argument na kozysc wiecej niz 1 rdzen

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie texty o szybszej kompresji filmow to jawne propagowanie piractwa

no bo ripa z wlasnego filmu dvd robic :mur: szybciej bedzie dvdcopy i tyle a panowie marketingowcy traca najczesciej uzywany argument na kozysc wiecej niz 1 rdzen

1.Nie zauważyłem, żw ktoś tu wspominał o robieniu nie legalnej kopii swojego filmu a ty? To pokaż w którym miejscu.

 

2.A ty pewnie nigdy 2 rdzeniowego procka nie miałeś i nie widziałeś w działaniu? Tak myślałem - gawędziasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz naprawde goracego procka ?

http://www.distributed.net/download/clients.php

polecam to 2 godzinki i prawde powie o tem i stabilnosci systemu.

od 2 lat tym testuje swoje procki temp i stabilnosc.

Nic nigdy nie pobilo tego jezeli chodzi o temp. procka.

Pzdr

Pewnie masz racje, jednak wydaje mi się, że i tak bardziej niż Sp2004 to procka w normalnym użytkowaniu nigdy nie obciążam i w zupełności wystarczy.

Chciałem się dowiedzieć, jakie maxymalne temperatury mają tutaj osoby przy normalnym użytkowaniu procków na codzień( po OC przy jakim V), oraz Extymalnym OC do benchamrków.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, jednak wydaje mi się, że i tak bardziej niż Sp2004 to procka w normalnym użytkowaniu nigdy nie obciążam i w zupełności wystarczy.

Chciałem się dowiedzieć, jakie maxymalne temperatury mają tutaj osoby przy normalnym użytkowaniu procków na codzień( po OC przy jakim V), oraz Extymalnym OC do benchamrków.

Pozdro

SP2k4 męczy głownie rdzeń procesora, S&M sprawdza pamięci L1 i L2 dodatkowo wygrzewa CPU i można sprawdzić czy proc nie traci gwałtownie stabilności po skoku temperatury. Ale żaden z tych programów nie sprawdza dokładnie kontrolera ramu, który może być powodem wielu problemów, o czym miałem (nie)przyjemność się już przekonać.

 

 

Co do kompresji, u mnie głownie ALL > (S)VCD sprzęt stacjonarny nie najwyższych lotów a i widzowie (czytaj: rodzinka) nie zbyt wybredni więc w zupełności wystarcza, do tego na jednej płytce 3 do 5 filmów się mieści ;) I to bez problemu się robi na jednym jajku co dopiero na dwóch ;] A nasz szacowny kolega #Mreko nie byłby sobą jak by zaraz nie wyciągnął jakiejś swoje torii tym razem na temat piractwa...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie texty o szybszej kompresji filmow to jawne propagowanie piractwa

no bo ripa z wlasnego filmu dvd robic :mur: szybciej bedzie dvdcopy i tyle a panowie marketingowcy traca najczesciej uzywany argument na kozysc wiecej niz 1 rdzen

Tu nie chodzi tylko o szybszą kompresję. Ja na swoim kompie przegrałem jeden film z kasety wideo i bawiłem się w kompresję. Ale nie dlatego kupiłem dwujajowca. Znakomicie się sprawdza przy używaniu wszelkiej maści kompilatorów. Co nieco programuję pod linuksem, poza tym mam gentoo (w którym każdy instalowany pakiet jest kompilowany) i wtedy widać jaka to jest rakieta - prawie dwukrotne przyspieszenie kompilacji w porównaniu z jednym jajkiem. Poza tym normalna praca też jest bardziej komfortowa. Co by nie mówić to dzisiejsze systemy operacyjne (nieważne czy Linux czy Win) wykonują wiele zadań jednocześnie, a tu dwa jajka zdecydowanie poprawiają komfort pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie cały czas śmiga 9*302 1,4V i temp. max 2 sp 2004 włączone 54C na wodzie to dziwne że na AC mają mniej?????

Ja bym nie porównywał odczytów z mobo różnych producentów i z różnych biosów. Nie porównywałbym Gigabyte z np. DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zeby bylo smieszniej

O planowanej obniżce cen przez firmę AMD informowaliśmy już wcześniej. Z informacji podanych przez serwis Dailytech wynika, że obniżek można się spodziewać już 24 lipca, czyli jeden dzień po premierze procesorów Intel Core 2 Duo. Cięcia wyniosą:

 

# AMD Athlon 64 obniżka do 30%

# AMD Athlon 64 X2 obniżka do 50% ( ale to pewnie te drozsze modole o astronomicznych cenach)

# AMD Sempron obniżka do 15%

 

http://www.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=9977

 

twoj komfort pracy poleci 500- zeta w dol heh czy bylo warto ? zwykly a64 jest az tak slaby ze dales sie zindoktrynowac przez marketingowcow

wiecej sie za cos buli to sie pozniej wiecej traci

A ja na to sikiem prostym koherentnym.... bo czy kiedyś było inaczej i czy myślisz, że jak kupowałem procka parę miesięcy temu, to się tego nie spodziewałem? Bardzo dobrze, że obniżają ceny - teraz X2 będzie dostępny dla większej liczby użytkowników. Wiesz, pamiętam czasy, gdy 486DX 33MHz kosztował 850zł (ups, przepraszam - 8,5 miliona), i jakoś kupujących nie brakowało. Czy według Ciebie to znaczy, że przepłacili i powinni czekać 15 lat, żeby za tą kasę kupić sobie Conroe???

 

 

a tak w ogole to nawet taki a64 krecony 2600mhz badz nawet nie krecony w zupelnosci starcza do kompilacji czy kompresji

No pewnie, że wystarczy. Wiesz, mam porównanie z kilkoma kompami w pracy (m.in. P4 3.2, Opteron 142 1.6GHz) i o ile nie zauważysz różnicy przy jakichś małych projektach, to np. przy większych kompilacjach różnica godzina czy dwie ma znaczenie, zwłaszcza, gdy się coś wysypie i trzeba debuggować, poprawiać, kompilować i tak w kółko. Do przyjemności na wolnych maszynach to nie należy. A 64 bity+dwa jajka dają potężnego kopniaka. I nie wiem, czy zauważyłeś, mój X2 też jest kręcony (2500).

 

i tak jak jak juz wielokrotnie pisalem a64 x2 3800+ 1200zl wart nie byl i nie bedzie i w sierpniu dzieki konkurencji ceny w koncu beda normalne

Dla Ciebie nie był, dla mnie był. Mój czas kosztuje, a 2xOpteron serii 2xx + płyta Socket 940 + RAM ECC Registered to był kosmiczny wydatek o porównywalnej wydajności do X2 (w programach, z których korzystam).

 

a ceny innych modeli to jawna kpina

Gdy kupowałem maszynkę to kpiną była wydajność dwujajowych Inteli. Teraz, jeśli plotki o wydajności Conroe okażą się prawdą i AMD niczym pozytywnym mnie nie zaskoczy (X4??), to sprzedam X2 i kupię Intela. Ja nie jestem przywiązany do marki, a X2 już na siebie zarobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Po tym jak poslalem X2 3800+ i A8N32-SLI w kraine wiecznych MHz, mialem zamiar sie poddac i olac to wszystko. Ale jakos mnie pokusilo ostatni raz i postanowilem cos zdzialac raz jeszcze ( hmmm dla potomnych ;) )

 

Tym razem na ogien poszedl Toledo, czyli 4400+ niestety, albo i stety ( lepiej dla niego ) mobo jest na VIA, wiec nie zaszaleje bardzo. Proc jak wiadomo ma juz na powitanie 2200MHz i niezla wydajnosc, na chwile obecna 2400MHz; 1.35V.

 

Windows 64 bit & Cinebench 2003 64 bit = 31s. Chlodzenie to narazie box, w sumie calkiem wydajny i ladnie wygldajacy. Heat pipe robie wrazenie jak na cooler boxowy. Narazie tyle w sumie.

Moze zamienie mobo z VIA na nForce 4 Ultra i wtedy to ciemno widze wyniki PD w Cinebench.

 

 

Ogolnie to pozostal duzy niesmak po stracie 3800+ bez wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies opisane co zrobiles temy 3800 ?

Ja sie bardzo staralem wykonczyc takiego procka ale mi sie nie udalo...

 

Moim zdaniem 2.2@1.35 to nic ciekawego, nawet jak na box, bo box jest wielce cool (nie taki sam jak z 3800 ;))

A wydajnosc to tez taka sobie...

Moj opek robil 32 sekundy w 32bit :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies opisane co zrobiles temy 3800 ?

Ja sie bardzo staralem wykonczyc takiego procka ale mi sie nie udalo...

 

Moim zdaniem 2.2@1.35 to nic ciekawego, nawet jak na box, bo box jest wielce cool (nie taki sam jak z 3800 ;))

A wydajnosc to tez taka sobie...

Moj opek robil 32 sekundy w 32bit :P

Co tu duzo opisywac. Polegl juz na starcie, nawet jednego Cine nie przezyl i tyle.

 

Heh jak widac zostalem pionierem w dziedzinie zabijania sprzetu, bo niezla kupa juz sie tego nazbierala.

 

Na ilu MHz robil ten Opteron 32s ?

 

Co do wydajnosci to bardzo mi sie podoba, wsio ladnie chodzi tak jak lubie.

 

Dobra koniec bo troche OT sie tu porobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te obniżki miałyby odnieść zamierzony skutek, to AMD nie może zwlekać z nimi aż do premiery core 2 duo. CPU intela jest nie tylko tańsze (to ruch cenowy AMD zniweluje) ale i wydajniejsze (i to zdecydowanie)- w tej sytuacji i tak zdecydowanie lepszym wyborem będzie conroe.

 

Coraz mniej zrozumiała jest polityka AMD. Ale widocznie tak to w tej branży jest, raz na wozie, raz pod nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te obniżki miałyby odnieść zamierzony skutek, to AMD nie może zwlekać z nimi aż do premiery core 2 duo. CPU intela jest nie tylko tańsze (to ruch cenowy AMD zniweluje) ale i wydajniejsze (i to zdecydowanie)- w tej sytuacji i tak zdecydowanie lepszym wyborem będzie conroe.

 

Coraz mniej zrozumiała jest polityka AMD. Ale widocznie tak to w tej branży jest, raz na wozie, raz pod nim ;)

AMD nie moze obnizyc cen X2 bo jak dotad ma za male moce produkcyjne i wszystko co wyprodukuje sprzedaje.

Conroe bedzie prawdopodobnie wydajniejsze o okolo 15% przy tym samym taktowaniu ale pamietac trzeba ze

najtansze X2 zaczyna sie od 2000 MHz i jesli jego cena spadnie o polowe to bedzie bardzo atrakcyjnym sposobem

na modernizacje komputera z podstawka 939 zwlaszcza jesli bedzie to wersja 65 W lub 35 W.

W przypadku conroe modernizacja wymaga dodatkowo zakupu plyty oraz czesto RAM i karty graficznej a czasami i

HDD bo plyty pod conroe maja zazwyczaj jeden kanal PATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brac teraz X2, mysle o 3800+, jak z oc tego procesora jest?

Po przesiadce z 3200+ [chodzi na 2550 teraz] na tego X2 3800+ [zakladajac, ze sie troszke da podkrecic] zauwaze jakas roznice?

 

Jak sie mniejwiecej te X2 kreca?

 

 

Bo mam akurat na taki procek mam odlozone.

 

W conore/am2 sie nie bede bawil narazie, bo jeszcze nie wyszly porzadne plyty glowne pod to, nie sa ze tak powiem przetestowane przez userow forum, wiec duzo znakow zapytania o wydajnosc, wadliwosc itepe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do userów mających x2 na pokładzie:

 

Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości x2 przez oprogramowanie, gry?

 

Pytam gdyż zaczynam zastanawiać się czy za jakiś czas nie wymienić swój procek na jakiegoś selekta x2. Ze względu na koszta nie chcę zmieniać płyty, pamięci i kupować Conroe

 

Warto robić taką przekładkę na x2 z OC rzędu 2,7-2,8GHz? Mam WC więc z chłodzeniem nie powinno być problemu ...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nawyżej chłodnicę się wymieni na jakąś w rodzaju BIX3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do userów mających x2 na pokładzie:

 

Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości x2 przez oprogramowanie, gry?

 

Pytam gdyż zaczynam zastanawiać się czy za jakiś czas nie wymienić swój procek na jakiegoś selekta x2. Ze względu na koszta nie chcę zmieniać płyty, pamięci i kupować Conroe

 

Warto robić taką przekładkę na x2 z OC rzędu 2,7-2,8GHz? Mam WC więc z chłodzeniem nie powinno być problemu ...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nawyżej chłodnicę się wymieni na jakąś w rodzaju BIX3 ;)
Oprogramowania optymalizowanego to za wiele nie ma ale jeśli zawsze w kompie masz odpalony antywir,p2p,klienta poczty, komunikator itp a potem jeszcze odpalasz gierke lub przeglądając neta słuchasz mp3 to odczujesz wyraźną różnice w swobodzie działania systemu.

Pamiętam, że miałeś karte DVB-S w kompie - jeśli ją jeszcze używasz to dodam że odpalając TV na jednym rdzeniu wyraźnie system przymula a z dwoma rdzeniami jest zupełnie inaczej. Jeśli jeszcze mówisz o takim dobrym selekcie to tylko miód malina :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma X2 3200+, jezeli chcesz porownywać oznaczenia z 1 rdzeniowca do 2 rdzeniowca to nie rob tego ;)

 

W aplikacjach wykorzystujacych jeden rdzen oba procki beda tak samo wydajne, jednak juz praca w windowskie jest przyjemniejsza bo masz 2 rdzenie. Jak dorwiesz program z obsluga 2 rdzeni to juz malina ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...