Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszy X2 :rolleyes:

 

A64 X2 3800 Manchester za 1583130[/snapback]

No super tylko narazie to jeszcze nie w Polsce :wink:

 

PS: tez sie zastanawiam nad darowaniem sobie venica i odrazy X2, jak bedzie kosztowal jakies ( wersja 3800+ ofkorz ) 1400-1600zl to kupuje, przeciez to tylko 1K wiecej on Venica :D

 

PS: czy jest duza roznica miedzy X2 z 512kb cachu a 1mb cachu ?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super tylko narazie to jeszcze nie w Polsce  :wink:

 

PS: tez sie zastanawiam nad darowaniem sobie venica i odrazy X2, jak bedzie kosztowal jakies ( wersja 3800+ ofkorz ) 1400-1600zl to kupuje, przeciez to tylko 1K wiecej on Venica  :D

 

PS: czy jest duza roznica miedzy X2 z 512kb cachu a 1mb cachu ?

1583354[/snapback]

 

tylko 1k PLN

No to gratuluje portfela :D

a Twój podpis co właściwie ozncza - masz i socket A i S939 czy S939 to marzenia ??

za 1000 to można całkiem fajnego kompika do netu i filmów złożyć ...

ciekawe jak się to kilkset % więcej w cenie przełoży na wydajność (kilkanaście będzie ??)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 1k PLN

No to gratuluje portfela  :D

dzieki ;)

a Twój podpis co właściwie ozncza - masz i socket A i S939 czy S939 to marzenia ??

mam obie jednak A64 jeszcze nie zlozone do konca :D

na zdjeci to "cos" lezace po prawo od samsunga to wlasnie A64

 

1583384[/snapback]

No własnie o to chodzi, jednak gdy wyjda aplikacje wykorzystujace 2 rdzeniowki to taki cpu da naprawde przyjemne odczucia podczas pracy i dodatkowo ( mam taka nadzieje ) nie zestarzeje sie tak szybko :wink:

 

yotomeczek twoj komp do ciekich tez nie nalezy :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

dzisiaj o 4 w nocy skonczylem instalowac cale badziewie :)

Pozostalo mi jeszcze troche softu do zainstalowania i bedzie the end.

pozniej postaram sie zrobic kilka testow bo sam jestem ciekaw jak to chodzi :)

Na oko calkiem znosnie :D

 

pozdro

1581090[/snapback]

Badziewie mowisz....... No taaaaaaa, jasne ze badziewie....... :mur: ja tez chce takiego kompa.... :mur:

 

Przyznaj sie ile za to dałes... ten proc..... ta grafa..... te pamieci.......... ehhhhhhh...... :cry:

 

Dobra! Rozmarzyłem sie! Ja sie nia zgadzam!! To jest nie sprawiedliwe! Tez chce! yyyy :mur: :mur: :mur: :mur:

 

nien io długo mnienie bedzie na niego stac, ale jak juz kupie x2 to tylko 4400 bo nizej sienie ołaca.

 

wez sie pochwal ile ta znosna maszyna ma w cinebenchu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie mam troche malo czasu zeby sie wiecej pobawic .

Ustawilem proca na 2400Mhz czyli odpowiednik 4800+, pamieci zostaly na 200Mhz. Proc poszedl bez zajakniecia na standardowym vcore :) Jak nie wytrzymam to pomecze go troche bardziej. Tutaj macie screena z cinebench'a : cinebench x2 4400+@4800+

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pobawilem sie troche :) Doszedlem jak narazie do 2615Mhz przy vcore 1.42.

Wszystko fajnie tylko powiedzcie mi czy da rade ustawic taka predkosc (lub cos kolo tego) razem z pamieciami na 200Mhz? Teraz pamieci mam 185Mhz. Moze jakies propozycje, bo ja zielony jestem jesli chodzi o podkrecanie A64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pobawilem sie troche :) Doszedlem jak narazie do 2615Mhz przy vcore 1.42.

Wszystko fajnie tylko powiedzcie mi czy da rade ustawic taka predkosc (lub cos kolo tego) razem z pamieciami na 200Mhz? Teraz pamieci mam 185Mhz. Moze jakies propozycje, bo ja zielony jestem jesli chodzi o podkrecanie A64 :)

1585989[/snapback]

Jeżeli nie czytałeś na początek przeczytaj to, szczególnie zwróć uwage na tabelę dzielników pamięci pokazaną w p.3.

Właśnie zgodnie z tą tabelą dla ustawienia:

CPU 11 x 238=2618Mhz jeżeli dla RAMu ma być ok 200 wybierasz dzielnik 13 czyli div183 i RAM taktuje 201,4 MHz

Założyłem ,że stosujesz def mnożnik dla swojego procka tzn 11.

Generalnie to jest tak,że dany dzielnik określa stałą relację częstotliwości RAM/CPU i zmieniając płynnie taktowanie CPU zmienia się w takiej samej relacji taktowanie RAM.

Wracając do mnoznika CPU nim też możesz manewrować(oczywiście w dół w tym przypadku od 11)zmieniając go możesz bardziej "dopasować " ustawienia do swojego sprzętu.

Musisz też empirycznie zbadać max możliwości taktowania swojego mobo,CPU,RAM aby móc wybrać max wydajne ustawienie (to też znajdziesz w poradniku do którego Cię odesłałem na wstępie).

Napisz też jakie masz temperatury przy kręceniu np na 2600MHz bo w tym zakresie brak doświadczeń wiadomo to jest pierwsze X2

Pozdr :)

 

Edit

Zakładam,że Twoja mobo obsługuje pełną gamę dzielników,natomiast może się tak zdarzyć,że któregoś dzielnika nie będzie.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem juz troche o dzielnikach :) Jesli dobrze to zrozumialem to ustawienie 248, 10,5 mnoznik i pamieci na 166 da mi 2604Mhz i pamieci na 200Mhz. zgadza sie?

Nie ma problemu z dzielnikami polowkowymi?

 

Temperaturke na 2600 mam 38,5 idle i 44 stress.

 

Zastanawiam sie czy jest sens go tak meczyc, ustawiony na 2400Mhz to jak dla mnie i tak sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, procek chodzi teraz na 2604Mhz przy 1,48v i pamieciach na 200Mhz. Temp w idle 36,5C w stress 44C. Jak zamienie miejscami wiatraki to temperatura jeszcze spadnie bo w tej chwili akasa kreci sie naprawde wolno.

Jaka jest bezpieczna granica temperatur i vcore na A64?

Edytowane przez qical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem juz troche o dzielnikach :) Jesli dobrze to zrozumialem to ustawienie 248, 10,5 mnoznik i pamieci na 166 da mi 2604Mhz i pamieci na 200Mhz. zgadza sie?

Nie ma problemu z dzielnikami polowkowymi?

 

Temperaturke na 2600 mam 38,5 idle i 44 stress.

 

Zastanawiam sie czy jest sens go tak meczyc, ustawiony na 2400Mhz to jak dla mnie i tak sporo :)

1586205[/snapback]

1.Tak dokładnie 200.3MHz powinno być zgodnie z tabelą,sprawdzisz w praktyce czy jest dzielnik 13 ( bo może być14 gdyż na niższych mnożnikack połówkowychzaokrągla w górę)

2.Z mnożnikami CPU połowkowymi problemów u siebie nie zauważyłem,zresztą najkorzystniejsze ustawienie(SPi16M sygn) osiągam na mnożniku połówkowym CPU(trochę mobo mnie ogranicza brak div183).

3.Temperatury super.

4.Sprzęt jest bardzo mocny nawet na def,2400 tym bardziej(X2 4800)oc można potraktować jako "zabawę "jeżeli ktoś ma czas i checi,ale tutaj to decyzja należy do Ciebie.

Pozdr :)

 

Edit

Nie ma sztywnej granicy temp i Vcore można powiedzieć tak im niższą temp potrafisz utrzymać na procu tym większe nap można podać na procka,dużo zależy tez od konkretnego egz.

Można przyjąć że 50 stC i 1,6V wydają się być bezpieczne ,ale z napięciem to bym uważał na takim procku tym bardziej,że z X2 nikt nie miał do czynienia

Przy danym ustawieniu staraj się zapodać możliwie najniższe stabilne napięcie.

 

Edit 2

W sprawie testowanie stabilności:

SP-2004 inna wersja Prime 95 tak z 8 godzin,jak ma być bardzo stabilnie to do tego mozna jeszcze kilka razy zapuścić 3dMark 03,05 i generalnie pracować.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to teraz potestowac zeby byc pewnym stabilnosci - Prime?

Jak narazie odpalilem cinebench'a i battlefielda2 ale to chyba nie jest najlepszy sposob na sprawdzanie stabilnosci :) Musze byc pewny w 100% ze jest stabilnie bo jak mi sie XSI wykrzaczy po kilku godzinach renderowania to sie lekko zdenerwuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] battlefielda2 ale to chyba nie jest najlepszy sposob na sprawdzanie stabilnosci :)

1586269[/snapback]

BF2 akurat jest bardzo wybredy co do sprzetu i jego stabilnosci.

 

NP: u mnie jeszcze na starym kompie ( czytaj na Barotnie ) musialem zmniejszyc fsb o 5mhz bo BF sie wykrzaczal, o dziwo wszystko inne chodzilo idealnie, SuperPI Prime 3dmraki itp, tylko BF2 sie wieszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp2004 juz chodzi 2,5h i jak narazie wszystko ok.

Temperaturka srednio 44C ale sa momenty gdy dochodzi do 48C. (przy otwartej budzie jest 40C)

Na xp120 siedzi akasa, moze ja pozniej zamienie na inny szybszy wiatrak zeby troche zejsc z tych 48C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp2004 juz chodzi 2,5h i jak narazie wszystko ok.

Temperaturka  srednio 44C ale sa momenty gdy dochodzi do 48C. (przy otwartej budzie jest 40C)

Na xp120 siedzi akasa, moze ja pozniej zamienie na inny szybszy wiatrak zeby troche zejsc z tych 48C.

1586537[/snapback]

Tak sie zastanawiam liczy SP-2004 pewnie liczy jednym "jajkiem" mógłbyś sprawdzić w Menedżer zadań Windows jak obciążone sa rdzenie(jajka),jeżeli jeden jest obc na 100% a drugi prawie zero(myslę że tak może być) to możnaby SP-2004 otworzyc w drugim oknie i odpalić tak aby obciązyć drugie "jajko".

W ten sposób zasymulujesz pełne obciązenie procesora dwurdzeniowego, co przy renderowaniu może mieć miejsce,sprawdzisz przy okazji co z temperaturami i stabilnością . :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze dwie kopie odpalilem. Sp2004 wywalil bledy na 1 jadrze po prawie 6h. Podnioslem mu napiecie do 1.5v i potestuje pozniej znowu.Martwia mnie jednak napiecia na mostku.Temperetury dochodza do 59C dla mostka i 50C dla proca przy pelnym obciazeniu. Jakie moga byc temperatury na nf4? Jesli temperatura na mostku jest za wysoka sprobuje dac jakis nawiew na heatpipe'a.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem akase na szybszego thermaltake'a i temperaturki troche spadly :)

Przy max obciazeniu mam teraz 49C dla mostka i 43C dla proca. Zapodalem juz 2x sp2004 i czekam jak teraz bedzie ze stabilnoscia.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie jedna rzecz zastanawia. Mianowicie odczyt temperatury. Odpalilem pcprobe i pokazuje zupelnie inaczej temperatury niz hardcano.

 

Pcprobbe pokazuje 55C procesor i 44C mobo a hardcano 43C i 50C mobo.

Dodam ze czujki sa umieszczone prawidlowo (jedna bezposrednio na mostku a druga od spodu na xp120). Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcprobbe pokazuje 55C procesor i 44C mobo a hardcano 43C i 50C mobo.

Dodam ze czujki sa umieszczone prawidlowo (jedna bezposrednio na mostku a druga od spodu na xp120). Co o tym sadzicie?

1587832[/snapback]

To normalne że są różnice.

 

Temperatura procka w Probe zczytywana jest z diody termicznej wewnątrz procesora a Hardcano pokazuje temperaturę pod radiatorem.

 

Temperatura mobo w Probe brana jest z czujnika gdzieś na płycie a Hardcano wiadomo.

 

Czyli należy kierować się temperaturą procka z Probe (trochę wysoka u ciebie) i temperaturą mostka z Hardcano (w normie jak na tą płytkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzylem sie troche dluzej na temperature proca podawana przez pcprobe i w zasadzie utrzymuje sie caly czas na poziomie 50C, tylko czasami na krotki moment dochodzi do 55C. Oczywiscie w tle ida dwie kopie sp2004. Myslicie ze to naprawde jest za duzo? Bo w sumie juz raczej nie mam pola manewru zeby zmniejszyc temperature. Pozostanie tylko poscic go na 2400 zamiast na 2600 :(

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

przy 2600 mhz i max obciążeniu 55C to nie jest tak wiele, choć nie jest to też mało

 

Prescott grzeje się znacznie bardziej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musi -różnica bedzie jeszcze bardziej na +

1588883[/snapback]

Na logike biorąc - napewno (dwa fizyczne jajka vs 1 fiz i 1 log), ale wiadomo niezawsze się to sprawdza w rzeczywistości :/ (kwestia os'u, softu itp) Myśle nad tym prockiem ze względu wyżej wymienionego, bo w innym wypadku wole już zgrzeszyć dla intela :( (sad but true :<). Czy osoba wyżej która zakupiła procka (o ile go zakupiła i nie robi sobie jaj ;]) może wypowiedzieć się w tej sprawie :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupila i nie robi sobie jaj.

 

Tutaj macie screena z sp2004: 24h sp2004. Jak widac procek jest stabilny na 2.6Ghz i 1.488v :)

 

Sprobuje mu dac troche mniejsze napiecie i potestuje znowu sp2004.

 

Jesli chodzi o komfort pracy to naprawde nie ma sie do czego przyczepic. Wszystko biega znakomicie. Nie czuc zadnego zmulenie itp. Nie jestem w stanie porownac z P4 bo nigdy takiego nie mialem :)

Ze swojej strony moge dodac ze XSI biega cudnie na x2 :D 3D Maxa potestuje jak bede miec ochote :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nexer:

Co dwa jajka to nie jedno nawet durny XP sobie z tym radzi wiec nie wiem gdzie ty widzisz ewentualne problemy z OS’em.

 

@qica:

Stabilne 2,6GHz nawet mała temp jak na 24h prime jeśli chodzi o mnie to super proc ;] pokaż jeszcze wyniki z Cinebench na 2,6GHz powinno być ciekawie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...