Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

@Mardok :)

 

Wiem że jesteś zwolennkiem X2 Toledo 4,0 (jeszcze ich nie ma nie wiadomo jaka cena),jak myślisz X2 Manchester 3,8(wiadomo dwa razy mniejszy cache) będzie dużo gorszym rozwiązaniem?(kurde podrożał z 405$ na 419$ :cry: )

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie pewnie taka sama jak z Venice i SanDiego czyli póki syntetyk do akcji nie wkroczy nikt różnicy nie zauważy, mowa oczywiście o codziennym użytku. Osobiście prędzej czy później przesiądę się na X2 i raczej na pewno to będzie X2 3800+ powód chyba oczywisty > CENA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, caly czas sie zastanawiam nad tymi 55C w stress'ie. Max co procek moze chodzic to 65C wiec troche mala granica :(

 

Na 2.4Ghz chodzi bez podnoszenia napiecia i ma w stress jakies 45C, wiec roznica spora .

Nie wiem czy roznica w predkosci jest warta tych dodatkowych stopni.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dla mnie problemem temp 55C. Problemem jest dla mnie bezpieczna granica temperatury z jaka moze pracowac x2. Nie chcialbym przesadzic i puscic z dymem x2 :)

Na innych forach czytalem ze ludziska z xp120 i x2 z napieciem 1.5v (a nawet z 1.55v) puszczonym na 2.6Ghz maja max temp 50/51C. To mnie wlasnie zastanawia.

Moj dziala z 1.488v a na xp120 siedzi teraz thermaltake krecacy sie 2000 obr/m a temperaturki o jakies 4-5C wieksze.

 

I badz tu czlowieku madry :(

 

ps. zapuscilem jeszcze raz sp2004 na 2.4Ghz i 1.325v i max temperaturka jest 48C.

Wydaje mi sie ze jest to troche za duzo. Moze problemem jest tu pcprobe?

Znacie jakis inny dobry program do odczytu temperatur?

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukalem w necie troche informacji o napieciu z jakim powinien pracowac x2.

Wszystkie x2 maja nominalne napiecie 1.35-1.4v. Wychodzi na to, ze dajac mu 1.475v wcale o duzo nie podnosze napiecia. Na 2.2Ghz i dopuszczalnym przez AMD 1.4v procek spokojnie w stressie dochodzi do 51-52C.

Roznica jest wiec mala w porownaniu z 2.6Ghz, 1.475v i 55C. (widac xp120 daje rade :] )

 

Inna ciekawa sprawa jest temperatura tego proca na boxowym coolerze. Nikt mi nie powie, ze temperatury na tym boxie beda chocby zblizone do xp120+arcticsilver5+szybki wiatrak 120mm. Wiec co jest grane?

 

Jak narazie zostawiam go na 2.6Ghz i 1.475v. Odpalilem sp2004 (small FFts) i zobacze co bedzie. Jak przejdzie 24h test to pewnie juz go tak zostawie na stale :)

W koncu jesli AMD dopuszcza prawidlowe dzialanie tego proca do 65C to mam jescze zapas 10C ;)

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że jesteś długodystansowcem;24 godz small FFts to próba tylko dla njwytrwalszych :).Procek widze po wygrzaniu zaczyna sie rozkrecać,solidna sztuka. Z tą rezerwa temeratury to lepiej nie próbuj testowac podanych przez AMD 65st,walcz o obniżenie tych 55st nawet o kilka do 50-52 to powinno być ok.(może jakiś dodatkowy wiatrak wyciągający lub dodatkowy nadmuch)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem mocniejszy wiatrak wyciagajacy powietrze z budy ale w zasadzie nic sie nie poprawilo. Na 2.6 temperatura max 54C czyli nadal duzo. Musze cos pokombinowac zeby zejsc do 50C. Na 2.4 max temperatura 45C. Chyba narazie tak zostanie.

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54stC to jednak trochę dużo a procka szkoda katować, to albo pokombinuj jeszcze z 2,5GHz albo zostaw sobie na 2,4GHz i tak w końcu to jest 2x 2,4GHz ;)

1591297[/snapback]

Wlasnie kwestia jak to jest bo nigdzie nie pisza o tym.

Czy rdzenie sa osobno taktowane np. 2,4GHz czy ich sumarczne taktowanie wynosi np. 2,4GHz. To samo dotcz PIV D. Przeciez jakby rdzenie byly osobno takotwane np. zegarem xMHz i na pudle jest napisane xMHz to:

Po pierwsze producent zaznaczylby to(marketing)

Po drugie jest podawana czestotliwosc taktowania procesora a nie jadra(core) a procesor sklada sie z 2 jader( ;) ).

Po trzecie wydajnosc naepwno by skoczla i to znaczaco w gore a przy takim PIV D roznica miedzy PIV HT a PIV D nie jest taka duza wiec jakb ten drugi mial podawane taktowanie na jadro to powinno to byc chyba zauwazalne w wydajnosci, szczegolnie wielowatkowej.

 

Prosilbym o wyjasnienie mi jak to jest z tm taktowaniem. Mnie osobiscie wydaje sie ze jest to taktowanie calego procka a nie kazdego rdzenia osobno ale nie mam na to dowodow, to sa moje wlasne rozmyslenia <_<

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to taktowanie każdego rdzenia z osobna, ba inaczej jak uzasadnić 2x więcej wydzielanego ciepłą na procesorze X2 2400MHz w porównaniu do A64 2400MHz.

 

Zresztą nawet w CPU-Z podaje ci taktowanie 2,4GHz dla każdego rdzenia z osobna.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. tym ze latwiej jest rozproszyc cieplo na takiej samej powierzchni z jednego jadra niz z 2 nawet mniej taktowanych ktore musza byc zasilane z osobna.

 

I dlaczego nigdzie nie jest napisane jak to jest w rzeczwistosci. Na stronie AMD nie znalazlem nic o tym a napewno producenci zaznaczyli by to w swoich reklamach itp. ze jest to 2*xMHz bo to lepiej dziala na klienta i taki 2,4GHz bylby opisywany jako 4,8GHz. Jest to poprostu dodatkoy sposob na reklame i to darmowa.

 

 

EDIT:

Prosze o linka do jakiego artykulu itp. bo chce wiedziec naprawde jak to jest a nie przekonuje mnie odpowiedz "dla kazdego z osobna" lub "sumaryczna".

Jak pisalem nie mam o tym pojecia a interesuje mnie to. Dziekuje za linki itp. :)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajność, „skacze” ona i to bardziej niż znacznie ale tylko i wyłącznie w aplikacjach zdalnych do wykorzystywania więcej niż jednego „jajka”, a ze takich aplikacji jest bardzo mało tak więc taki procesor ma raczej wąskie pole do popisu. Ale wszystko się już powoli zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca :wink:

 

juz zamówiłem x2 3800+ w pl Boxa - powienien byc w przyszlym tygodniu (kolo 1400zł)

1592941[/snapback]

powiedz chociaz gdzie sa po tyle :D Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznac ale poprostu dalem du.... z nalozeniem pasty ;[

Strasznie mnie denerwowaly te wysokie temperatury i kombinowalem co moze byc nie tak. Postanowilem zdjac ze spodu xp120 czujnik temperatury ( i tak nic nie dawal) i przy okazji nalozylem jeszcze raz paste. I to byl strzal w dziesiatke :)

Juz teraz widze, ze temperatury spadly ok 3C. Mam nadzieje ze po pewnym czasie jak pasta juz sie 'ulezy' spadna jeszcze troche. Wtedy realne stanie sie 2.6Ghz :D

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznac ale poprostu dalem du.... z nalozeniem pasty ;[

Strasznie mnie denerwowaly te wysokie temperatury i kombinowalem co moze byc nie tak. Postanowilem zdjac ze spodu xp120 czujnik temperatury ( i tak nic nie dawal) i przy okazji nalozylem jeszcze raz paste. I to byl strzal w dziesiatke :)

Juz teraz widze, ze temperatury spadly ok 3C. Mam nadzieje ze po pewnym czasie jak pasta juz sie 'ulezy' spadna jeszcze troche. Wtedy realne stanie sie 2.6Ghz :D

pozdro

1593401[/snapback]

wszystko zalezy od tego jaka pasta, jezeli ceramiq to moze jeszzce troche spasc, jezeli silver to nie liczylbym na to zabardzo.

 

Ps: ahh x2, x2, x2 fajna sprawa miec x2 :wink: , swoja droga ciekawe kiedy bedzie "dogorywal" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...