Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

katoda, Oxygen-, Megabyte, Saimek inne osoby mające CD możecie podać oznaczenia ze swoich proców?

 

No i osiągi wraz z vcore

Niestety, w ferworze montażu procka nie zrobiłem zdjątka przed jego włożeniem w socket :mur: Wiem tylko, że jest to 18 tydzień 2006 r.

Jeżeli jest to naprawdę ważne to mogę się poświęcić i sprawdzić dokładnie, wolałbym jednak z tym poczekać do okazji gdy i tak będę przesmarowywał proca.

Co do osiągów to dopiero powolutku (z braku czasu) zaczynam z niego wyciskać soczek :wink: W każdym razie system wstaje na 2,7 Ghz i domyślnym napięciu, 2xSP2004 też nie wykazuje błędów, ale temperatura bije do 52 st. C (przy 30parę st. C. w otoczeniu) co jest dla mnie ciut za dużo. Poczekam aż będzie chłodniej i może wtedy zobaczę czy i o ile wyjdzie mi ponad 2,7 Ghz na domyślnym napięciu - z definicji nie voltuję procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanka.

Czy platforma na A64 X2 moze wspolpracowac z jedna koscia pamieci?

A jezeli moze(wydaje mi sie ze tak) to czy roznica w wydajnosci bedzie duza pomiedzy single a dualem?

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

katoda, Oxygen-, Megabyte, Saimek inne osoby mające CD możecie podać oznaczenia ze swoich proców?

 

No i osiągi wraz z vcore

no i jeszcze MaxTcase bym prosił

 

BTW: to gdzie w tej chwili są CD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Panowie bo nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie czy taki X2 3800 65 w bedzie lepszy do kręcenia czy to raczej nie ma znaczenia?

I może to:

 

AMD’s Response to Intel Conroe: Energy Efficient Athlon 64 X2 CPU: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...-efficient.html

 

-----------------------

 

Jaki defaultowy vcore mają x2 3800+ s939 Toledo? Manchester?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki defaultowy vcore mają x2 3800+ s939 Toledo? Manchester?

Na stronie AMD pisze że zarówno Toledo i Manchester 3800+ są w wersjach 1.3V i 1.35V. Tylko czy trafił się komuś egzemplarz z 1.3V?

 

majkel84:

Mój Toledo ma maxTCase 65C

 

Ostatnio troche myślałem nad sprzedażą swojego Toledo i jeżeli ktoś chciałby kupić ode mnie w komplecie X2 Toledo + DFI LanParty nf4 Ultra-D + 4*512MB DDR400 A-Data to moglibyśmy się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę:

 

katoda, Oxygen-, Megabyte, Saimek inne osoby mające CD możecie podać oznaczenia ze swoich proców?

No i osiągi wraz z vcore

Oraz Tcase

Co do osiągów to dopiero powolutku (z braku czasu) zaczynam z niego wyciskać soczek :wink: W każdym razie system wstaje na 2,7 Ghz i domyślnym napięciu, 2xSP2004 też nie wykazuje błędów, ale temperatura bije do 52 st. C (przy 30parę st. C. w otoczeniu) co jest dla mnie ciut za dużo. Poczekam aż będzie chłodniej i może wtedy zobaczę czy i o ile wyjdzie mi ponad 2,7 Ghz na domyślnym napięciu - z definicji nie voltuję procków.

W moim przypadku Maximum Case Temperature = 65C

-----------------------------

 

Jaki wentylator jest w boxie x2 3800+ s939? Jakiś sensowny? Z heatpipe'ami?

 

Na niekręconym x2 działa C&C?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie AMD pisze że zarówno Toledo i Manchester 3800+ są w wersjach 1.3V i 1.35V. Tylko czy trafił się komuś egzemplarz z 1.3V?

 

majkel84:

Mój Toledo ma maxTCase 65C

 

Ostatnio troche myślałem nad sprzedażą swojego Toledo i jeżeli ktoś chciałby kupić ode mnie w komplecie X2 Toledo + DFI LanParty nf4 Ultra-D + 4*512MB DDR400 A-Data to moglibyśmy się dogadać.

Moj na auto ma 1.28V, na codzien lata na 1.23V

 

A co to za ver prockow o obnizonym napieciu :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Dołączona grafika

Edytowane przez Oxygen-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj na auto ma 1.28V, na codzien lata na 1.23V

 

A co to za ver prockow o obnizonym napieciu :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

To jest wlasnie "Energy Efficient" napiecie 1.025-1.075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za ver prockow o obnizonym napieciu :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

A koło screena pisze:

Further Vcore increase to 1.5V allowed us to raise the CPU core frequency even higher. However, once again we have to admit that the overclocking potential of our Athlon 64 X2 3800+ Energy Efficient processor appeared far below our expectations. The maximum frequency we managed to get it working stably at – was only 2.55GHz.

i dalej

And this is the result we managed to obtain with 40% core voltage! Despite all our efforts, the clock frequency got only 27.5% higher.

Te 2.55GHZ jest na 1.5V. Czemu CPU-Z błędnie wskazało nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że już baardzo trudno dostac toledo 3800+ ;)

Do prolainiu i apollo dzwoni dosc duzo ludzi i pyta sie o CD ;) W prolainie nie maja juz CD 3800+ a w apollo to nawet nie wiem.

U mnie dzisiaj zagosci BV ;) jaki bedzie taki bedzie.

Buu i jak BV? W Proline nie ma juz CD, wczoraj byl jeszcze ostatni i nie wiadomo czy beda, czy nie. :( I teraz nie wiem, czy brac co popadnie, czy czekac na CD, a we Wrocku nie ma mnie za czesto niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytane zadam, co się bardziej opłaca od strony wydajności

kupić nowego kompa z prockiem intela core2 duo e6300( biorąc pood uwage oc) czy też może w moim mobo zmienić tanim kosztem athlona 3200 na 3800x2. No i w końcu czy się one dobrze kręcą bo nie bardzo moege obadać. a najlepirj to o jaki konkretnie się starać. w jakim przedziale numerowym patrzeć( z którego dnia są najleprze) .tp :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Takie pytane zadam, co się bardziej opłaca od strony wydajności

kupić nowego kompa z prockiem intela core2 duo e6300( biorąc pood uwage oc) czy też może w moim mobo zmienić tanim kosztem athlona 3200 na 3800x2. No i w końcu czy się one dobrze kręcą bo nie bardzo moege obadać. a najlepirj to o jaki konkretnie się starać. w jakim przedziale numerowym patrzeć( z którego dnia są najleprze) .tp :blink:

 

Jak znajdziesz to bierz Athlona X2 3800+ z końcówką CD, czyli Toledo. W twoim przypadku to jest najlepsze rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie podoba mi się bardzo temperatura procka.

 

Dziewiczy test.

 

Vcore: Auto (BIOS)

 

Dołączona grafika

 

Update

 

2h Dual Prime stabilne.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, 41C przy 2,7Ghz, na A64 2,7Ghz mam wiecej w stresie :| WC to WC ;)

Vcore 1,3V czy 1,35V ?

 

Ehhh ciekawe jak bedzie sie krecil moj BV :]

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko skromniutko chciałbym zaznaczyć, że mój Toledo odmówił pracy przy napięciu w BIOSie ustawionym na 1,2 V i FSB równym 245 Mhz. System się załadował, ale SP2004 wywalało się po kilku sekundach.

Na razie jadę sobie na FSB 245 i napięciu w BIOSie 1,225 V, procek chłodniutki, no rewelacja. Godzina 2xSP2004 podniosła mu temperaturki na 47 st, w normalnym trybie pracy przy obciążeniu klientem United Devices 37-38 st., temperatury w pokoju w okolicach 27-28 stopni o ile wierzyć termometrowi - w każdym razie nie jest gorąco.

To na razie tyle...

Jak dojdę do stabilnego maximum bez voltowania proca to zrobię porządne testy i ewentualnie zarzucę zrzutami ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytane zadam, co się bardziej opłaca od strony wydajności

kupić nowego kompa z prockiem intela core2 duo e6300( biorąc pood uwage oc) czy też może w moim mobo zmienić tanim kosztem athlona 3200 na 3800x2. No i w końcu czy się one dobrze kręcą bo nie bardzo moege obadać. a najlepirj to o jaki konkretnie się starać. w jakim przedziale numerowym patrzeć( z którego dnia są najleprze) .tp :blink:

A co masz na mysli "wydajnosc" ?

Bo z ta karta graficzna w sigu to szczerze - obojetnie co wsadzisz

czy bartona 2500 czy core2 roznicy za duzej nie odczujesz :-)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są osoby, które mają Athlona64 X2 na AM2 i chciałyby się pobawić technologią wirtualizacji i zdać relacje jak to chodzi? Bo nie wiem czy zmieniać s939 na AM2. W ogóle to jestem cholernie zły że AMD nie dotrzymało obietnicy i nie ma proców na s939 z Pacifica :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...