Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd założenie, że DFI pokazuje prawdę?: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=135875&st=70

AndyN, spokojnie, tamte 1200MHz @ 0.96v na jednym jajku potrafił chłodzić pasywnie freezer64 i był ledwie letni, tak więc nie ma paniki.

Ale porównując, mój Venice @ 2700Mhz przy standardowym V (1,360v) miał około 39stopni (proc bez czapy), a ten X2 @ 2700Mhz przy standardowym V (1,312v) ma 41-42 stopnie z beretka na czole, więc nie ma co płakać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dem

 

Nie chcę żebyście traktowali to osobiście. Jestem zdania, że czujniki na mobo przekłamują. Nie ma sensu porównywać temperatur szczególnie uzyskanych na płytach głównych różnych producentów

 

--------------------

 

Pytanie laika: czy po instalacji na mobo proca X2 trzeba w systemie coś instalować? Jakąś łatkę albo coś? Oprócz tego Optimizera?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że nie ma sensu porównywać temperatur z czujników na różnych płytach. Ale ja wyraźnie w poprzednim poście napisałem, jak sprawa wyglądała u mnie przy Venice 2700 (bez czapy) versus Toledo 2700 (z czapą). Płyta ta sama, temperatura w pokoju ta sama, bios ten sam. Róznicę 2-3 stopni, uważam za wyśmienity wynik, biorąc pod uwagę czynniki wymienione powyżej.

 

Odpowiadając na drugą część Twojego posta. Ja zainstalowałem tylko Optimizera, aczkolwiek niedługo zrobię format C, gdyż mam taką zasadę, że jak zmieniam coś z ważnych komponentów w komputerze, to zawsze potem funduję sobię nowy system.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana: :banana: :banana: :banana:

ADA3800DAA5CD

LCBIE 0618EPMW

Z93757XXXXXXX

:banana: :banana: :banana: :banana:

 

Mam nadzieję, że się wykaże :twisted2: :twisted:

 

Źródło: Apollo - podziękowania dla jednego z Forumowiczów ;)

 

---------------

 

Dal zainteresowanych:

 

CPU-Z pokazuje a poza tym mozna z procka odczytać

ADA3800DAA5BV- e4

ADA3800DAA5CD- e6

końcówka BV = rewizja E4 = Manchester

końcówka CD = rewizja E6 = Toledo

 

Co do cache, o jego wielkości mówi cyfra przed oznaczeniami BV/CD - 5 oznacza 1 MB cache, 6 oznacza 2 MB cache. Manchester ma łącznie 1 MB cache, Toledo nominalnie ma łącznie 2 MB cache, lecz w wersji która na X2 3800 "udaje" jądro Manchestera cache ma 1 MB.

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana: :banana: :banana: :banana:

ADA3800DAA5CD

LCBIE 0618EPMW

Z93757XXXXXXX

:banana: :banana: :banana: :banana:

 

Mam nadzieję, że się wykaże :twisted2: :twisted:

proline?? czy inne zródełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi.

 

Vcore wciąż na Auto (BIOS).

 

Temperatura jest naprawdę imponujaca ( w pozytywnym znaczeniu), ale trzeba przyznać, że dziś jest o wiele chłodniej, niż wczoraj.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi.

 

Vcore wciąż na Auto (BIOS).

 

Temperatura jest naprawdę imponujaca ( w pozytywnym znaczeniu), ale trzeba przyznać, że dziś jest o wiele chłodniej, niż wczoraj.

ładne sztuki te Toledo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 rdzenie ( X2 3800+) pracuja nierownomiernie, jeden pracuje ciezej niz drugi. Jest na to jakas rada ? Chcialbym zeby pracowaly porowno. Dane pochodza z obserwacji Task Manager/Performace

W jakich aplikacjach? Probówałeś to?: AMD Athlon 64/FX Dual-Core Optimizer http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1443

 

Edit: najnowsza wersja: http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...71_9706,00.html

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich aplikacjach? Probówałeś to?: AMD Athlon 64/FX Dual-Core Optimizer http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1443

Z tego co czytalem to on dziala wlasnie odwrotnie czyli obciaza jeden rdzen a dokladnie to dziala tak ze jezeli program nie potrafi korzstac z wielowatkowosci to nie rozdziela czasu na dwa rdzenia bo to strata czasu(i pamieci cache) ale obciaza tylko jeden rdzen co powoduje przyspieszenie w aplikacjach nie potrafiacych korzystac z wielowatkowosci :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem swojego X2 :]

Narazie nie testowany, jak wroce z pracy to go pomecze. Z tego co pamietam jest z 0916.

Nie może być 09 :P Jak już to 06 ;) Zdawaj relacje z o/c :D

Zależy czy CD czy BV ....

 

Jak swój będę montował jutro, ta pogoda mnie uśpiła ...

 

09 nie może być, niezależnie czy BV, czy CD, gdyż ta liczba określa rok produkcji.

Masz rację. Chyba że procek z przyszłości (2009 r.) ;) Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero z pracy wrocilem :|

 

Co do daty, walalem sie jest 0619 i cos BP....

 

Narazie lezy w duzym pudle obok A64 3200+ mobo, pamieci i innych rzeczy.

 

Zmienilem rowniez w kompie pamieci z 4x512 na 2x1Gb CL2,5 (kingmax) ktore powinny isc wiecej niz obecne kingstony.

 

Btw: Wymiana proca wyniosla mnie 300zl. Za pewien czas powinienem dac pierwszego screan-a ;) tylko cos zjem.

 

EDIT:

Pełne oznaczenia CPU:

ADA3800DAA5BV

LDBFE 0619WPBW

 

Pierwszy raz widze taka serie :blink: Miał ktoś z nią kontakt?

 

EDIT2:

Padaka mi sie trafila :(

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej.

 

Na defoult voltage doszedlem do 2,3Ghz, czyli niewiele.

Obecnie chodzi na 2,55Ghz przy 1,48V.

 

Powiem szczerze, że liczyłem na wiecej na defoult voltage (tak do 2,5Ghz myslalem że dojde).

 

Nie powiedziałem jeszcze ostatniego slowa ;) Docelowo na codzien ma byc ponad 2,6Ghz :wink2: starczylo by mi 2,65ghz :]

 

EDIT:

Cieplejszy rdzen w stresie (Seti na oba rdzenie oraz SP rowniez na oba rdzenie) ma 48C (dla porownania A64 2,7Ghz 1,42V mial w takich samych warunkach rowniez 48C).

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wrazenia :

Na X2 pracuje sie znacznie i odczuwalnie przyjemniej w Windzie niz na single-core, wszystkie programy laduja sie szybciej i plynniej, mimo mniejszego zegara (2Ghz vs 2,7Ghz) ogolne odczucie wydajnosci jest wieksze na X2. Nie wiem jak z grami bo nie gralem jeszcze ;)

 

Po wczoorajszych kilku godzinach testow doszedłem do stabilnych 2,55ghz

post-102058-1154760459_thumb.jpg

 

Niby nie jest to duzo ale jestem zadowolony ze zmiany, wiadomo jest pewien niedosyt że nie dorwałem CD ale imo ~2,6ghz na dual-core to jest cos i wydajnosc takiego zestawu w codziennej pracy _net, mp3, kodowanie filmow, seti ;) jest wyraznie wieksza.

 

Btw: Mimo odpalenia 2x seti, 2x Sp2004 i SuperPi komp szybciej reagowal na polecenia niz na venicie i 1xseti 1xSP2004 i 1xSuperPi

 

EDIT:

Ja bym nie bral proca bez gwary.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<zazdrosny>

<bardzo_zazdrosny>

 

:| a u mnie zegar wynosi 2560mhz przy rozsadnym V (1,48V - mierzone miernikiem)......

 

EDIT:

hmmm u ciebie dem TcaseMax wynosi 65C a u mnie 63C, TDP u ciebie 71,9 W a u mnie 65,6 W.

 

@AndyN a jak to u ciebie wyglada?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI a na MSI sa punkty do mierzenia vcore ;) nie wiem jak na DFI

 

Dzieki miernikowi doszedlem do "magicznej" wlasciwosci mojej plyty. Mianowicie plyta pozwala podniesc napiecie o 0,05V powyzej domyslnego napiecia cpu, czyli dla Venica dawalo to 1,45V a dla X2 daje 1,4V, dalsze zwiekszanie napiecia nic nie daje. Tzn nie daje gdy wybiera sie "na sztywno" napiecie.

Ustawiam w BIOS-ie 1,425 a on daje 1,4V, moge ustawic 1,5V a on i tak da 1,4V. Na szczescie da sie te wartosci podbic % zwiekszeniem napiecia (+3,3% ; +5% ; +8,3% ; +10% ) czyli maksymalnie dla X2 moge dac (teoretycznie) 1,54V, jednak mobo to i tak podbija i wychodzi 1,6V.

 

Takie mobo :|

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...