Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

elo,

 

procki sprowadziłem na próbę, zeszły wszystkie po 600pln.. i były to TOLEDO na 100000%.. i raczej już ich nie będe miał, skoro mają być niedługo nowe dostawy w PL. pozatym dość kłopotliwe wysyłanie do Niemiec na gware:(

 

jakby ktoś był zainteresowany, to mogę podesłać PM z adresem sklepu z Niemiec, gdzie za procek z przesyłką do Polski będzie ~580pln. i bedzie to Toledo:] bo mają go w katalogu.. u nas też by się mogli tego nauczyć :mellow:

Tylko czy nowe dostawy to będą Toledo? :?

 

A link do sklepu się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że swoim Toledo narobiłem duży ruch :-P Zamierzam go jednać wymienić na Windsor i mam prośbe do osób, które kupiły X2 na AM2 żeby chwalili się swoimi wynikami.

Jakos właśnie straszna bieda dotycząca am2. Też proszę o zamieszczanie wyników na am2 . Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie Boxów. Byłem w sklepie pokazałem kartke z tym co chce (x2 3800 + arctic cooling 64 pro) i babka w sklepie mówi, że lepiej kupować BOXy bo wtedy jest gwara na 3 lata.

Czy jeżeli kupie OEM to nie ma gwary?

Jeżeli kupie BOX i zdejme wentyl i założe inny trace gware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie odnośnie Boxów. Byłem w sklepie pokazałem kartke z tym co chce (x2 3800 + arctic cooling 64 pro) i babka w sklepie mówi, że lepiej kupować BOXy bo wtedy jest gwara na 3 lata.

Czy jeżeli kupie OEM to nie ma gwary?

Jeżeli kupie BOX i zdejme wentyl i założe inny trace gware?

BOX ma gwarancje na 3 lata, OEM ma na rok. Jeżeli kupisz inny wentyl i załozysz na boxowego procka to nie tracisz gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak najlepiej zrobić kupując procka? BOX + nowy wentyl? ;>

Jezeli zalezy ci na gwarancji to tak. Ja proponuje dolozyc te pare zl. do box'a w przyszlosci latwiej bedzie mozna sprzedac procka bo moze jeszcze miec gwarancje. Jednak i tak procki dlugo zyja i czesto przezywaja cala reszte kompa ;). Do tej pory posiadam jeszcze 386 ktore dzialaja :). Jednak jak wspomnialem ja doplacilbm do boxa. Czesto to nie duzo kasy a psychiczny spokuj troche wiekszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w proline sa Athlon 64 x2 3800+ s.939 Manches BOX za 585,00 zł. Obecnie mam rocznego dobrze wysluzonego juz selekta od PITera, a64 3000@2700mhz (1.36v mial na dfi u pitera, u mnie chodzi na default vcore na epoxie) seria 0517dpaw. Powiedzcie mi czy warto sprzedac go (jak mysliscie za ile by poszedl?), dolozyc kasy i kupic w ciemno takiego x2 (manches)? (czy np w 4speed.pl liczyc na selekcje). Jesli nawet krecilby sie na 2,5ghz to byloby mysle dobrze? ;o Cooling mam caly czas Freezera 64 (starsza wersja).

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu - Ja sądze ze to mogą być cewki z układu zasilającego cpu...Wcześniej miałes mniejszy pobór prądu bo proc miał jeden rdzeń, teraz dual core - większy pobór prądu więc i większe obciązenie co skutkuje piszczeniem cewek.

Myśle, że to nie to. Przy pełnym stresie (seti) cpu nie piszczy, jednak gdy musi cos zrobic z pamieciami (sprawdzanie pamieci w poscie, wypakowywanie rarow) to wtedy piszczy.

 

Kurcze w proline sa Athlon 64 x2 3800+ s.939 Manches BOX za 585,00 zł. Obecnie mam rocznego dobrze wysluzonego juz selekta od PITera, a64 3000@2700mhz (1.36v mial na dfi u pitera, u mnie chodzi na default vcore na epoxie) seria 0517dpaw. Powiedzcie mi czy warto sprzedac go (jak mysliscie za ile by poszedl?), dolozyc kasy i kupic w ciemno takiego x2 (manches)? (czy np w 4speed.pl liczyc na selekcje). Jesli nawet krecilby sie na 2,5ghz to byloby mysle dobrze? ;o Cooling mam caly czas Freezera 64 (starsza wersja).

Miałem podobny dylemat jak ty, A64@2,7ghz na malym Vcore i zmieniłem na menchestera @2,5Ghz na wiekszym Vcore (1,4V+5%).

Z jednej strony jestem zadowolony bo komfort pracy jest o wiele wiekszy (działenia systemu, wielowatkowy winrar ;) )

 

Jednak mam pewien niedosyt....... reasumujac radze ci szukac CD bo osiagniesz 2,7ghz na stockowym napieciu a nie 2,5Ghz na ~1,48V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w proline sa Athlon 64 x2 3800+ s.939 Manches BOX za 585,00 zł. Obecnie mam rocznego dobrze wysluzonego juz selekta od PITera, a64 3000@2700mhz (1.36v mial na dfi u pitera, u mnie chodzi na default vcore na epoxie) seria 0517dpaw. Powiedzcie mi czy warto sprzedac go (jak mysliscie za ile by poszedl?), dolozyc kasy i kupic w ciemno takiego x2 (manches)? (czy np w 4speed.pl liczyc na selekcje). Jesli nawet krecilby sie na 2,5ghz to byloby mysle dobrze? ;o Cooling mam caly czas Freezera 64 (starsza wersja).

Co dwa rdzenie to nie jeden - IMHO zmiana warta świeczki. Kto raz poznał jak pracuje się na dwóch jajkach ten do jednego już nie będzie chciał wrócić. Zresztą nie sądzę by nawet obecnie kupowany Manchester był tak lipny by do 2,5 GHz nie dojechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem sobie Battlefielda 2 i moim ocza ukazał sie slide show.

Nie zakumałem o co chodzi wiec pozmieniałem ustawienia graficzne ale nadal to samo. Nie wiem czemu ale zminimalizowałem Bf-a i wlaczyłem task managera i co? Uzycie 50% i BF podzielony na oba rdzeni :? Przelaczyłem aby leciał na cpu1 wrociłem do gry i juz bylo o wiele lepiej ale nadal przycinało.

 

Cos mnie tknelo i ustawiłem BF-a na cpu0 i problem zaciachow zniknal :blink:

 

Nie kumam 2 rdzenie i na cpu0 gra chodzi lepiej niz na cpu1, imo powinna chodzic tak samo a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem sobie Battlefielda 2 i moim ocza ukazał sie slide show.

Nie zakumałem o co chodzi wiec pozmieniałem ustawienia graficzne ale nadal to samo. Nie wiem czemu ale zminimalizowałem Bf-a i wlaczyłem task managera i co? Uzycie 50% i BF podzielony na oba rdzeni :? Przelaczyłem aby leciał na cpu1 wrociłem do gry i juz bylo o wiele lepiej ale nadal przycinało.

 

Cos mnie tknelo i ustawiłem BF-a na cpu0 i problem zaciachow zniknal :blink:

 

Nie kumam 2 rdzenie i na cpu0 gra chodzi lepiej niz na cpu1, imo powinna chodzic tak samo a nie inaczej.

 

Jest na to patch :) zobacz gdzies w topicu tutaj optimizera i jakies inne bzdety byly podawane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84
Odpalilem sobie Battlefielda 2 i moim ocza ukazał sie slide show.

Nie zakumałem o co chodzi wiec pozmieniałem ustawienia graficzne ale nadal to samo. Nie wiem czemu ale zminimalizowałem Bf-a i wlaczyłem task managera i co? Uzycie 50% i BF podzielony na oba rdzeni :? Przelaczyłem aby leciał na cpu1 wrociłem do gry i juz bylo o wiele lepiej ale nadal przycinało.

 

Cos mnie tknelo i ustawiłem BF-a na cpu0 i problem zaciachow zniknal :blink:

 

Nie kumam 2 rdzenie i na cpu0 gra chodzi lepiej niz na cpu1, imo powinna chodzic tak samo a nie inaczej.

 

polecam lekture

1500507[/snapback]

AMD Dual-Core Optimizer - program optymalizujący pracę procesorów dwurdzeniowych AMD X2. Zalecana instalacja.
Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem ten patch jedno optymalizuje inne pasuje , np po instalacji tego q4 nie chcial chodzic itp -oglonie te 2 jajka w x2 to do gier nie za bardzo sie nadaja obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze w proline sa Athlon 64 x2 3800+ s.939 Manches BOX za 585,00 zł.

To równie dobrze mogą być Toledo - oni tam specjalnie nie oznaczają rdzenia. Jeżeli będziesz kupował w którymś z ich oddziałów to możesz zadzwonić, poprosić o sprawdzenie i ewentualnie zarezerwować jakąś sztukę (ja tak zrobiłem i cieszę się prockiem z końcówką CD :-P). Sklep internetowy Proline nie sprawdza i tam faktycznie możesz dostać albo Manchester, albo Toledo :mur:

Powiedzcie mi czy warto sprzedac go (jak mysliscie za ile by poszedl?), dolozyc kasy i kupic w ciemno takiego x2 (manches)? (czy np w 4speed.pl liczyc na selekcje). Jesli nawet krecilby sie na 2,5ghz to byloby mysle dobrze? ;o Cooling mam caly czas Freezera 64 (starsza wersja).

IMHO warto. Oczywiście wszystko zależy od grafiki, ale przy mojej 6800GT różnice w 3DM03 i 3DM06 pomiędzy Venice@2,7Ghz a niekręconym Toledo X2 3800 były na poziomie kilkudziesięciu punktów - czyli karta blokuje, procek z mocą zdecydowanie wyrabia. Komfort pracy w systemie wzrósł zdecydowanie, wszystko tak jakoś sprawniej chodzi, nic się nie muli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...