Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym 3GHz to lekko przesadziłeś ;) Na tym forum jak na razie jest tylko jeden Venice który daje radę na 3GHz na AC więc raczej bardziej niż mało możliwe że 2jajkowy X2 bez np. FC dobije do granicy 3GHz, 2,8GHz jest już bardziej możliwe ale dalej będzie za ciepło na AC nawet pod zdjęciu czapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 3GHz to lekko przesadziłeś ;) Na tym forum jak na razie jest tylko jeden Venice który daje radę na 3GHz na AC więc raczej bardziej niż mało możliwe że 2jajkowy X2 bez np. FC dobije do granicy 3GHz, 2,8GHz jest już bardziej możliwe ale dalej będzie za ciepło na AC nawet pod zdjęciu czapki.

1593819[/snapback]

Troche mało jestem obeznany w X2 , ale wydaje mi się że te procki powinny chyba wyżej latać niż te 3GHz :blink:

 

Tylko nie jeździjcie po mnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3800+ OEM za ~1000 bedize do lykniecia od zaraz w zasadzie....

Wystarczy przekalkulowac.... Dostajesz 2 procki w cenie poltora

Dodatkowo jesli pojdize z 1.8 na 2.6 przypuscmy

Raven robi FC pod mocno grzejace sie X2....wiec moze to 3ghz kiedys bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2 x 3 GHz to duża moc i pewnie też dużo ciepła ,ale jak na FC to na pewno będzie OK. :)

 

1000zł/300$ to na razie tez bariera dla mnie jaką sobie wyznaczyłem.

 

Edit

Wiem że 2x3GHz to baardzo dużo ale może perełki się trafią? :D

 

Edit 2

@Zulusman :)

 

X2 3800 jest taktowany 2GHz,mnożnik 10 może sie przydać :D

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO!!

To bardzo fajnie !!

Mozna pomazyc o 3500+ z 1.8 :)

Mnoznik 10 mi osobiscie nic nie daje....Plyta smiga do 400HTT a moze u wiecej, a jesli chodzi o pamieci to zawsze sie cos dopasuje :D

Jesli chodzi o ciepelko, to szykujemy ukladzik na nieco po nad 200W ciepla... Zreszta, zobaczymy....przedewszsytkim ma byc cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym X2 3800+ to jak dla mnie idealne rozwiązanie tanie (w porównaniu do innych X2) i 10x się przyda na pewno to jedyna rzecz której brakuje mi w moim Venice (nie licząc braku drugiego jajka ;) ) bo im więcej mnożników tym więcej możliwości a w końcu ram też trzeba opanować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie orientuje jak chodza 4x512 z 2jajowcami ???

tzn czy rozwiazane sa znane problemy ;)

 

gical moze ty masz mozliwosc zapodac 4x512 ;)

1595658[/snapback]

W tym topicu user kompletował sprzet do X2 proponował 2x1Gb Patriot,dosyc stanowczo odradzałem ten zakup proponując lepsze pamięci i w wersji 4x512 jezeli posłucha i kupi sprzet to będzie można przetestowac jak chodzi 4x512 1T na X2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jesli sie myle ale na A64 (czyli na x2 tez) nadal nie dziala 4x512MB 1T.

Nie mam mozliwosci osobiscie sprawdzic ale jest o tym kilka topicow na zachodnich forach.

 

Jesli chodzi o przewage 4x512MB nad 2x1GB to zalezy co komu jest potrzebne. Moglem spokojnie kupic 4x512MB ale wole miec mozliwosc za pewien czas dokupienia kolejnych 2x1GB. Kupilem x2 nie bez przypadku. Komp ma byc do pracy przy grafice 3D. W takich zastosowaniach wieksza ilosc ramu jest nie do przecenienia. Jesli widzial ktos testy XSI chodzacego na 4GB ramu to wie o czym mowie. To samo sie tyczy 7800gtx. Jesli tylko nvidia dopracuje wsparcie sli w programach 3d druga taka karta zagosci w moim kompie :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakies tabelki z E4 i E6

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/Si...n=ADA3800DAA5CD

 

http://www.amdcompare.com/us-en/desktop/Si...n=ADA3800DAA5BV

 

z tego zestawienia wynika,ze optymalny jest 4400+ E6 i 2MB cache ;)

ale dobrze ,ze sa tez 3800+ na E6

Edytowane przez mars77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekaw jestem czy poleci 4x1GB z 1t na E6. Trzeba bedzie sprawdzic ;)

 

pozdro

1595842[/snapback]

Ty używasz komputera do specjalistycznych zastosowań i jeżeli ma być 4GB RAM to no comments. :)

 

Ale pamietajmy także:

1.Komputer pracuje tak szybko jak jego najwolniejsza część.

2.Na nic duże podkręcanie procka jeżeli nie idzie za nim podkrecanie RAM.

3.Jeżeli chodzi o wydajność 2Gb RAM i 4Gb o takim samym taktowaniu i timingach to sprawa jest oczywista na korzyść tych drugich.

4.Powstaje pytanie co będzie jeżeli 4x512Mb będzie taktowane 270-290MHz z dobrymi timingami a 4x1Gb 200MHz z takimi samymi timingami ;nie zawsze bufor przepełnia się w całości natomiast szybkość działania tych pierwszych bedzie miała decydujące znaczenie.

5.Przykładem niech będą kości(pamięci :) ) Mardoka(sry Mardok że wywołuję je do tablicy,ale w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu) 2x256 i nikt ich nie może dogonić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o XSI( i inne progsy 3D) i RAM to nie chodzi mi tylko o szybkosc pamieci. Tutaj liczy sie przede wszystkim ilosc. O ile 4x1GB przy nizszym taktowaniu bedzie wolniejsze od 4x512 przy wyzszym taktowaniu o tyle nie wszystko da sie zrobic przy 2GB pamieci :) i to jest wlasnie sedno sprawy ;)

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

5.Przykładem niech będą kości(pamięci :) ) Mardoka(sry Mardok że  wywołuję je do tablicy,ale w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu) 2x256 i nikt ich nie może dogonić. :)

1595905[/snapback]

Szybkie może i są ale ilości, prędkością niestety nie nadrobię…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz z innej beczki :)

Co sadzicie o tym wc : bigwater ?

 

Jesli wierzyc testom to powinien mi dac jakies 6/7C mniej niz xp120. To by mi pozwolilo spokojnie puscic proca na 2.6Ghz :)

Pasuje fajnie do mojej budy no i cena nie jest duza bo na allegro jakies 300zl.

 

Chyba ze znacie jakis lepszy zestaw w rozsadnej cenie :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuja mnie dyskusje o skladaniu wc. Nie mam czasu ani ochoty bawic sie w skladanie zestawu wc. Znacie moj przypadek, temperatury itp.

Szukam czegos co w latwy sposob pozwoli mi obnizyc temperature z 54C o jakies 4/5C przy x2 puszczonym na 2.6 i 1.5v. Simple

Starajcie sie mowic konkretnie bo takie posty raczej nie pomoga :)

Lepsza odpowiedzia bedzie np. da rade, nie da rady, zapomnij, do du... itp ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 2000zl jak na x2 w polsce nie jest zla ale porownaj to z cena w usa, za 3800+ placisz 1300zl, za tyle samo mozesz miec teraz 7800GT + MOBO SLI od EVGA, super promocja

1597529[/snapback]

No i właśnie ceny X2 mocno spadły

4200+ jest już za około 2100

 

Być może 3800+ będzie miał cene do przełknięcia.

Zresztą Intel mocno spuszcza ceny, może jakaś mała wojna cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...