Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie lipa za 1-2 tygodnie moim zdaniem. Już w 1 i 2 kwartale nie nadążali z produkcją (może w polsce nie było tego widać tak szczególnie), wiec skoro resellerzy narzekają, to strach się bać co będzie w polsce. Dojdzie ostatnia dostawa i pustki w sklepach. Zresztą w sumie jak komuś nie zależy to może poczekać na 65nm które już pewno teraz produkują. Co do obecnych problemów - możliwe że w ciągu 2 miesięcy pojawia sie kolejne serie, masówki, na kiepskich waflach... coś jak początkowe E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie lipa za 1-2 tygodnie moim zdaniem. Już w 1 i 2 kwartale nie nadążali z produkcją (może w polsce nie było tego widać tak szczególnie), wiec skoro resellerzy narzekają, to strach się bać co będzie w polsce. Dojdzie ostatnia dostawa i pustki w sklepach. Zresztą w sumie jak komuś nie zależy to może poczekać na 65nm które już pewno teraz produkują. Co do obecnych problemów - możliwe że w ciągu 2 miesięcy pojawia sie kolejne serie, masówki, na kiepskich waflach... coś jak początkowe E6.

 

Pisząc 65nm masz na myśli S939? Myślałem że 65nm będzie tylko na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki... Czy mój AMD X2 +3800 podkręcony na 2200MHz osiągnie takie same wyniki jak AMD X2 4200?

Nie licząc mniejszego L1 i L2... Czy w OC chodzi właśnie o to by mieć za mniejszą cenę po podkręceniu tańszego odpowiednika podzespołu droższego?

AFAIK 3800 i 4200 to ten sam rdzeń, z tą samą wielkością L1 i L2. Różnią się tylko taktowaniem. Więc .....

 

3800: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21631

4200: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki... Czy mój AMD X2 +3800 podkręcony na 2200MHz osiągnie takie same wyniki jak AMD X2 4200?

Nie licząc mniejszego L1 i L2... Czy w OC chodzi właśnie o to by mieć za mniejszą cenę po podkręceniu tańszego odpowiednika podzespołu droższego?

 

Pozdrawiam

Sa 4200+ na Toledo ale sa i na Menchesterach. Cpu taktowany tym samym zegarem i posiadajace taka sama ilosc pamieci beda mialy taka sama wydajnosc, obojetne jest czy ich fabryczne oznaczenie to 3800+ czy 4200+.

 

Tak, w oc chodzi o wycisniecie z tanszego proca "rezerwy" mocy ktora w nim drzemie o w taki sposob osiagniecie wydajnosc o wiele drozszego modelu (swego czasu podkrecanie Bartona 2500+@ 3200+).

 

@Sarkazz niektorzy pozbyli sie juz singlecore i nie moga czekac ;) (gdybyscie widzieli ile czasu wgrywa sie forum na P200MMX :) ......)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkuje jeszcze z rok tylko chyba do końca roku przyjmuja zamówienia.

SiemQa!

AMD juz nie produkuje procesorów na s.939 wysprzedają teraz te które im zostały, a to dlatego, że socket AM3 juz nie długo a oni jeszcze s.939 mają. Za niedługo ma się pojawić A64 X2 3600+ na socket AM2 oczywiście :) A "odświeżona" wersja A64 (Revision G)ma się pojawić do konca tego roku :wink: i w dodatku ma, jeśli nie dorównać to nawet przegonić Core2Duo :?

Edytowane przez MateuszStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości są z innej stronki której nie chcę tutaj reklamować. A64 Rev G to nie tylko 65nm ale także nowe technologie...

Z tego co słyszałem maximum to będzie 3.5 GHz co przy dzisiejszym FX 62 (2.8 GHz) Pozwoli bez problemu doścignąć C2D :)

Wszystko to narazie nie jest potwierdzone ponieważ AMD sie nie chce chwalić :wink:

 

Wiadomości z oto tej strony.

Edytowane przez MateuszStar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości są z innej stronki której nie chcę tutaj reklamować. A64 Rev G to nie tylko 65nm ale także nowe technologie...

Z tego co słyszałem maximum to będzie 3.5 GHz co przy dzisiejszym FX 62 (2.8 GHz) Pozwoli bez problemu doścignąć C2D :)

Wszystko to narazie nie jest potwierdzone ponieważ AMD sie nie chce chwalić :wink:

Na tym forum można podawać linki do innych stron ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy w OC chodzi właśnie o to by mieć za mniejszą cenę po podkręceniu tańszego odpowiednika podzespołu droższego...

W OC chodzi o to że cokolwiek masz to chcesz z tego wycisnąć co się da. Nie ważne czy masz wolniejszy model czy szybszy czy nawet najszybszy na rynku to i tak wykręcasz go jeszcze bardziej. I to jest cały "fun" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z watku pytal o zdjecia mojego x2 no to sie zlitowalem :-P

 

tutaj mozemy zobaczyc pierwsze oznaki uszkodzenia i serie CPU

 

post-131671-1155229820_thumb.jpg

 

zdjecie uszkodzonego rogu i braku jednej nozki

 

post-131671-1155229934_thumb.jpg

 

a to jak by ktos watpil ze to box

 

post-131671-1155229880_thumb.jpg

 

A najgorsze jest to ze ma jeszcze na dodatek jak wszystkie kszywa czape... 1- 37C 2- 49C :(

 

Pytajcie a bedzie wam odpowiedziane...

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te temperatury oznaczają ,że na moim X2 siedzi krzywa czapka ?

Wszyscy którzy mają znaczące różnice temperatury pomiędzy rdzeniami (w tym ja :? ) nie muszą sie martwić. Na forum "xtremesystems" jest założony temat o programie Core Temp i jak narazie tylko 1 użytkownik potwierdził że różnice temp. wynikała z krzywego IHS, a u kilku występuje ten problem przy "gołych" rdzeniach. Najprawdopodobniej wynika to ze źle skalibrowanych czujników w samym procesorze. AMD samo odradza producentom płyt to korzystania z tych czujników, przynajmniej tak twierdzi jeden z forowiczów.

 

post nr 294 (http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=103639&page=12)

 

Mnie to uspokoiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tego newsa: http://www.purepc.pl/node/397

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Athlony X2 jak świeże bułeczki!

 

To chyba bym się spieszył z zamawianiem CD w DE, póki jeszcze są :?

 

Myślę że odpowiedź jest na stronie AMD - brak w oficjalnym cenniku ceny na A64 x2 3800 s939.(pisałem o tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN wyciagnij XT-ka i wrzuc na jego miejsce jakas slabiutka karte( aby brala malo W) i zrob wkoncu te 3Ghz ;)

Po pierwsze nie mam takowej, po drugie musiałbym rozmontować WC.

 

Zawsze mogę dać taktowania 2D XT - wtedy karta nie jest obciążona. A pogoda sprzyja

 

Paczka z miernikiem czeka na odbiór, dziś wieczorem nic innego jak sprawdzenie granicy 3GHz mi nie zostaje

 

Jeśli uda mi się próbę przeprowadzić zdam relację z rezultatów

 

 

Masz już tego proca? Jak wyniki?

 

-------------

 

Czemu inni posiadacze 3800+ CD nie chwalą się wynikami?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mam takowej, po drugie musiałbym rozmontować WC.

Zapomniałem, że masz WC :? Troche by bylo roboty tylko po to aby sprawdzic czy pojdzie na 3Ghz... 2,9Ghz to i tak jest niezle :unsure:

 

Imo juz przy 2Ghz czuc roznice miedzy single a dual core, co dopiero przy 2,9Ghz :rolleyes:

 

Masz już tego proca? Jak wyniki?

Niestety jeszcze nie :( nie mialem kiedy pojechac do kumpla do sklepu, on konczy prace 17.30 -18.00 a ja ~17. tylko, że muszę się jeszcze przebic przez wawe do niego i jakos tak wychodzi.

 

Coraz bardziej sie zastanawiam nad olaniem 3800+CD i braniem 4400+ ale znowu wiecej cachu to wieksza temperatura przez co wieksze opory przy OC (WC dopiero w planach).

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy te temperatury oznaczają ,że na moim X2 siedzi krzywa czapka ?

Dołączona grafika

Nie przesadzajcie z tym syndromem krzywej czapki... najpierw proponuje przeczytac watek na XS a potem wyciagac wnioski. Program jest w wersji beta... Roznice w odczytach wynikaja z tego jak te tempy sa obliczane... (opis na XS) itd...

Nawet przy krzywej czapce nie mozliwa jest roznica 20 *C jadra sa obok siebie, wlasciwie stanowia calość więc niemozliwa jest fizycznie tak duza roznica... Blizsza prawdy jest wyzsza temp. Sam mam roznice 4-6*C w odczytach miedzy jadrami :)

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do kilku sklepów i wszędzie mają BV.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem BV - może trafi mi się cos porządnego bo z tego co widze to zamówienie niemieckie jakoś nie specjalnie zorganizowane.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do kilku sklepów i wszędzie mają BV.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem BV - może trafi mi się cos porządnego bo z tego co widze to zamówienie niemieckie jakoś nie specjalnie zorganizowane.

Pozdr.

Ja tez myslalem, ze trafi mi sie jakies porzadne (BV) i troche sie przejechalem (2,3Ghz na def to juz problem) nie mowie, ze bedziesz mial taki sam model jak ja ;)

 

Zamawianie w DE oemow (tak naprawde zero gwary a nie nawet oemowa gwara) z przesylka przez poczte polska to imo bezsens, ale to imo.

 

Dlatego dzisiaj zmieniam (znaczy oddaje jeden i czekam na drugi) na 4400+.

 

Procek juz swoje kosztuje, za jego cene bym dostal 6400 w oemie w PL ale musialbym zmieniac mobo, ramu i grafe a nie usmiecha mi sie wymiana 7800GS@GT.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...