Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje przywieźć sobie coś z USA i z uwagi na brak gwarancji pomyślałem o procku, bo to raczej mało awaryjny sprzęt. Obecnie siedzę na Venice 3000+@2700MHz. Płytka to DFI NF4 ultra d. Chciałbym oczywiście coś taniego do oc i się zastanawiam czy wyszukać jakiegoś selekta, czy przywieźć coś z USA w ciemno. Zapodam linka to może coś zasugerujecie.

http://www.newegg.com/Product/ProductList....Subcategory=343

Ja wlasnie odnich bralem i leci 2.7@1.475.Jak na BV to jest raczej dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...

mam taki sam proc jak radiergummi ---> 0621WPMW za ~500pln

...

pozdro

dzisiaj do mnie dotarł dokładnie taki sam proc

tylko od innego gościa (507 z wysyłką :lol: )

ale narazie nie mam czasu go katować. zdążyłem tylko wsadzić go na 2200MHz. 38* idle na F64Pro w gorącej budzie. Nawet nie wiem jakie ma napiecie bo nie moge dać auto. Jak znajde chwile czasu to sie nim pobawie i zdam relacje.

 

BTW: jade na Fortronie FSP350-THA-P

już nikt mi nie wmówi że to słaba zasiłka...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj do mnie dotarł dokładnie taki sam proc

tylko od innego gościa (507 z wysyłką :lol: )

ale narazie nie mam czasu go katować. zdążyłem tylko wsadzić go na 2200MHz. 38* idle na F64Pro w gorącej budzie. Nawet nie wiem jakie ma napiecie bo nie moge dać auto. Jak znajde chwile czasu to sie nim pobawie i zdam relacje.

 

BTW: jade na Fortronie FSP350-THA-P

już nikt mi nie wmówi że to słaba zasiłka...

A gdzie kupiles ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W takim razie kupując całkowicie nowy zestaw z X2 3800+ odrazu myśle że powinienem wchodzić w AM2...

Tak.

Choć płyt głównych jest wciąż mało i mają niezbyt dopracowane biosy ale to się zmieni na pewno. AM2 jest przyszłościowym rozwiązaniem chcąc lub nie chcąc.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie odnich bralem i leci 2.7@1.475.Jak na BV to jest raczej dobrze .

Ja chyba wezmę coś na toledo. Czym się różnią te proce:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...82E16819103546R

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103626

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103546

Opłaca się któregoś z nich brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel84 jak taki sam nick masz na allegro B) to mamy z tego samego źródła procki

 

........

 

moje Toledo niestety kończy się na 2700mhz @ 1,35V .. każda próba dovoltowania czy podnisienia htt ... kończy się utratą stabilności.. mam nadzieje, że to moja shit-zasiłka nie daje rady, a nie procek się skończył.. zobaczymy w przyszłym tygodniu jak przyjdzie do mnie nowy zasilacz:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

@majkel84 jak taki sam nick masz na allegro B) to mamy z tego samego źródła procki

podony nick :razz:

też tak długo czekałeś ? :lol:

Mój był zapakowany kolejno w folię aluminiową, ręcznik papierowy, kopertę bombelkową, serwetki, opakowanie po 1kg kaszy gryczanej z biedronki, szary papier :-P

moje Toledo niestety kończy się na 2700mhz @ 1,35V .. każda próba dovoltowania czy podnisienia htt ... kończy się utratą stabilności.. mam nadzieje, że to moja shit-zasiłka nie daje rady, a nie procek się skończył.. zobaczymy w przyszłym tygodniu jak przyjdzie do mnie nowy zasilacz:)

 

pozdro

mam nadzieje, że to zasiłka i nasze proce pójdą więcej. Niestety narazie sam nie mam czasu sprawdzić... :mur:

 

BTW:przy 2200MHz@1,35V tempy mam idle 38* CoreTemp 34,35*

stress 53* CoreTemp 58-60; 55-57

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podony nick :razz:

też tak długo czekałeś ? :lol:

Mój był zapakowany kolejno w folię aluminiową, ręcznik papierowy, kopertę bombelkową, serwetki, opakowanie po 1kg kaszy gryczanej z biedronki, szary papier :-P

czekałem tyle samo co Ty, też wczoraj dopiero doszedł

mój był prawie tak samo zapakowany (w inne pudełko :wink: )

 

 

 

mam nadzieje, że to zasiłka i nasze proce pójdą więcej. Niestety narazie sam nie mam czasu sprawdzić... :mur:

 

BTW:przy 2200MHz@1,35V tempy mam idle 38* CoreTemp 34,35*

stress 53* CoreTemp 58-60; 55-57

też mam nadzieję, że to zasiłka, bo już przy 2,7ghz skaczą napięcia, podniose napięcie o 0,25V i koniec :sad:

narazie wybieram zasilacz, mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu będe się mógł pochwalić jakimś konkretnym wynikiem :rolleyes:

 

ja mam przy 2700Mhz@1,35V 38*C w stresie B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD czyli Toledo rewelacyjnie sie kreca. Uzyskanie 2,9GHz nie jest strasznie trudne a i wiecej mozna(poczytaj ten watek pare stron wstecz).

A dlaczego na s.939 bo duzo ludzie kiedys kupowalo wlasnie ta podstawke z np. A64 3000+ a dzisiaj za w sumie niewielkie pieniadze moga przesiasc sie na cos lepszego. A przejscie na AM2 jest znacznie trudniejsze. Wymiana MOBO i pamieci obowiazkowe.

Dokładnie tak myślałem jak pisze Sucker

 

A gdybym miał już zmieniać proca, RAM i mobo to szukałbym coś pod Conroe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.... i tak w nieskończoność - czekać, czekać i obudzic się w trumnie.

 

Kiedyś nadejdzie taki moment, ze trzeba będzie sie przesiąść na platformę wyżej i konieczne będzie w końcu zakupienie DDR2, nowego Mobo i siłą rzeczy nowego procka ( nie rozrózniam tu xczy AM2 czy C2D). Pytanie zasadnicze - kto więcej straci? Ten co TERAZ zrobi przesiadkę czy ten co zrobi to ZA KILKA miesięcy? Odpowiedź pozostawiam Wam...

 

Oczywiście nie mam na mysli osób zmieniających sprzet raz na 2 lata, dla których tak bardzo nie liczy się maks power, bo dla nich przesiadka powiedzmy z Sempa 3000+ na X2 3800+ CD/BV i tak będzie prawie orgastycznym przeżyciem :)

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poczekać na jakies K8L ...

Sa juz nowe CPU pod AM2 i nazywaja sie od Opteron 1210 do Opteron 1220 ale to dwurdzeniowe grzalki okolo 100 W

wykonane w 90 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wczoraj poszedl ogien z kompa i a64 3000@2700 zakonczyl dzialanie.musze cos kupic dosc tanie sa x2 3800 tylko czy jeszcze beda cde czy trzeba juz brac jak leci i niestekac bo wnet wogole ich nie bedzie??

wsklepie nie ma szans na CD :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj poszedl ogien z kompa

Dobrze, żeś waćpan chałupy z dymem nie puścił.

Na 3800 CD nie masz teraz co liczyć, nie ma ich i nie wiadomo w ogóle czy będą.

 

@maax990

 

Z opisu aukcji wyraźnie wynika, iż są to Manchestery, także loteria co do OC. Poza tym to OEMki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest szansa je kupic??????

co sadzicie o tej seryjce??tu

AMD Athlon 64 x2 3800+(Socket 939) Manchester

 

Pośpiesz się - mamy jeszcze procesory z doskonale znanej wśród overclockerów serii:

 

ADA3800DAA5BV

Gdzie kupić? Nikt tego nie wie. Albo, ze zrozumiałych względów, nie chwali się tym na forum :)

 

No, znana to ona jest..... :lol: :lol2:

 

Bo jak rozumiem w przypadku 3800+ s939 są dwie serie (sic!):

ADA3800DAA5BV - Manchester

i

ADA3800DAA5CD - Toledo

 

Więc oczywiste, że obie serie ( :lol: :lol2: ) są overclockerom znane. Tylko, że nic z tego nie wynika ....

 

Ale jaja ...... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

taki przedsmak na szybko dla forumowiczów :lol:

 

Dołączona grafika

 

przypominam że wszystko na AC Freezer Pro w gorącej budzie i na FSP350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki przedsmak na szybko dla forumowiczów :lol:

 

przypominam że wszystko na AC Freezer Pro w gorącej budzie i na FSP350W

a więcej niż 2,7ghz Ci poszedł? :rolleyes: :rolleyes:

 

jak możesz puść go na 2,75ghz,

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałeś kilka ostatnich stron tego tematu?

loool zmusiles mnie do przeczytania tego temanu jeszcze raz wczoraj czytalem wieczorem ale na szybko bo musialem isc do roboty wiec jak panowie niedostaliscie tej gwary dalej czy jak bpo na aukcji pisze ze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...