Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm u mnie jedno jajo przy 270x10 i 280x10 wywala sie juz na samym początku Sp2004 a drugie ciagnie ... czyzby układy zasilające nie dawały rady?

Sołtys25 daje 95% że to mobo bo tak się składa że moja poprzednia wenecja też potrzebowała spoooro wiecej papu (1.475 - 1.5v) żeby działać tak jak na Dfi (1.4-1.425v) a granicy 2700 to juz przeskoczyć nie dało się nawet na 1.55v o_O

 

EDIT: narazie max to 2600 przy 1.425v :| tempy #1 48C #2 41C, powyżej tego zmiana vcore nawet na 1.45-1.475v nic nie daje i przy 2.7-2.8 prime wywala przynajmniej jedno jajo

 

EDIT2: no i po 52 minutach jedno jajo się wysypało przy 260x10 - hardware failure detected ... ręce opadają :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie jedno jajo przy 270x10 i 280x10 wywala sie juz na samym początku Sp2004 a drugie ciagnie ... czyzby układy zasilające nie dawały rady?

Sołtys25 daje 95% że to mobo bo tak się składa że moja poprzednia wenecja też potrzebowała spoooro wiecej papu (1.475 - 1.5v) żeby działać tak jak na Dfi (1.4-1.425v) a granicy 2700 to juz przeskoczyć nie dało się nawet na 1.55v o_O

Mój Sandiego też potrzebował więcej tak o 0,05v niż dfi ale w najczarniejszych scenariuszach nie przewidywałem takich problemów. Chciałbym się upewnić czy to na pewno mobo - zanim je wymienię. :mur: Nawet 2700 na 1,4v by mnie zadowalało ale takie problemy to już załamka. Najgorsze jest to, że nie mam nikogo u kogo mógłbym przetestować procka dla pewności - zanim rozbebeszę kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mój Sandiego też potrzebował więcej tak o 0,05v niż dfi ale w najczarniejszych scenariuszach nie przewidywałem takich problemów. Chciałbym się upewnić czy to na pewno mobo - zanim je wymienię. :mur: Nawet 2700 na 1,4v by mnie zadowalało ale takie problemy to już załamka. Najgorsze jest to, że nie mam nikogo u kogo mógłbym przetestować procka dla pewności - zanim rozbebeszę kompa.

ja chętnie przyjme i zabacze co potrafi - zarówno od ciebie jak i od Caleba moge przyjąć :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Przebrnąłem przez cały wątek, ale w pewnych momentach patrzyłem już tylko pobierznie, więc jeśli coś przeoczyłem to bardzo przepraszam.

 

Otóż zakupiłem niedawno procka X2 4400+ na rdzeniu Toledo. No i niestety od tamtej pory mam dość często wieszający się komputer. :-|

 

Następuje to w sytuacjach, gdy np. chciałem przeskanować antywirem komputer. Nie od razu, ale po pewnym czasie. Albo czasem przy posługiwaniu się Operą bądź Thunderbirdem - bez jakichś konkretnych poza tym reguł. Przy zgrywaniu z telefonu fotek przez kabel USB komputer się cały restartuje. Restart następuje też przy wypalaniu płyty (płyta ofkors do kosza). Co ciekawe, grałem w HL2 przez dwie godziny i nic się nie działo.

Od razu informuję, że zainstalowałem wszystko jak opisano tutaj. Po odinstalowaniu bez zmian :(

 

Zrobiłem też w końcu reinstalkę Windy po formacie całego dysku i ponownym dzieleniu na partycje. I problem pozostał

Co ważne - Prime95 przechodzi bez problemów, podobnie jak benchmarki.

 

Przy A64 3200+ podkręconym do 2.5GHz nie miałem nigdy podobnych problemów.

 

Wie ktoś ki czort? Jak się z tym uporać?

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury 29 i 30 na rdzeniach, więc chyba nieźle :)

 

Napięcia sprawdzam tylko Everestem - jest ustawione na default, czyli 1.35V - wahania są co 0.015V mniej więcej.

 

BIOS obsługuje dwurdzeniowe procki.

 

Zaraz sprawdzę co da podniesienie napięcia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem co ty Labovsky ale tylko jak chce w cos zagrac np. oblivion ,condemned albo doom ,czasami most wanted.

Objawia sie to zwiecha albo gra podczas ladowania sie wiesza i lipa

moze to wina zasilki chief400w

reszta to: dual vsta ,x2 3800+ ,palit 6800gs pod agp

a w biosie mam wszystko git ustawione (chyba)

ostatnio odkrylem ,ze jak wlacze winampa na 1 rdzen a gre na 2 to problem ustaje ale dzis rano wlaczam obliviona i to samo ,

mam poistalowane stery amd i te fix oba do x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

expoxy nawet z zwyklymi opteronami miewaja problemy niestety , a tymbardziej z x2 . niby dobra marka i do oc tez podobno ok -a jak widac to do dfi duuuzo brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 osoby z Epoxami

3 x2 3800 Toledo

3x problemy z OC

To za dużo zbiegów okoliczności

A mnie taki ch**j strzela że nie wyrobie 260x10 1.45v dopiero stabilne w SP2004!!! cpu od Thomasa IT-Solutions więc wiadomo co potrafią ... no nic trza odłozyć kapuste i na DFi sie przesiąść ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam Asrocka DUAL-SATA2 lub odswiezona VSTA. Mozecie mowic, ze Asrock bee ale ta plyta jest naprawde wydajna i ludzie calkiem spoko na niej procki kreca, x2 3800+ toledo rowniez, a dwurdzeniowce obsluguje bez zajakniecia. U mnie Manchester poszedl na 2,5 bez podniesienia napiecia, na 2,6 z podniesieniem (wyzej nie sprawdzalem), takze toledo tez powinny spoko leciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky

 

Jakie temperatury?

 

Masz możliwość sprawdzenia napięć miernikiem?

 

BIOS płyty obsługuje procesory dwurdzeniowe?

Labovsky

 

U mnie bylo podobnie ale na SanDiego - Prime lecial 8h, Spi na 32M lecial wielokrotnie, a wlaczylem AQQ lub Foobara i zwis. Pomoglo podniesienie napiecia na procku o jeden krok od najnizszego stabilnego.

Niestety. Co prawda po reinstalce systemu w Operze i Thunderbirdzie jeszcze zwiech nie uświadczyłem, a płyty dwie (1xCD i 1xDVD) spaliłem bez problemów, ale antywirus nadal nie chce cały przejść. Prędzej czy później się wiesza. Synchronizować telefonu też nie mogę nadal - restart w trakcie :(

 

Mam BIOS OCWB 8, więc chyba nic lepszego nie wypuszczono.

 

Próbowałem podnosić napięcie - teraz mam nawet 1.5V i żadnej zmiany :(

Zmieniałem 1T na 2T i na odwrót - bez zmian. Wciąż zwiechy w NOD32 i restarty w WellPhone.

 

Jeszcze po reinstalce nie zdołałem sprawdzić gier.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze po reinstalce nie zdołałem sprawdzić gier.

 

Pozdrawiam

Mysle ze to problem sprzetowy ale dla pewnosci warto zainstalowac inna wersja systemu win2000 lub win2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Od wczoraj mam 3800 X2 i niby jest OK !!! Jednak coś nie tak jest z wynikami !!!

 

Dotychczasowy 3000 @ 2,5Gh dawał w 3DMARK-u 14500

a teraz 3800 x2 @ 2,5 Gh daje jedynie 10500 !!!

 

Co z tym zrobić ? Co zainstalować i co wyłączyć.

 

Reszta konfiguracji pozostaje bez zmian. GF7600GS (GALAXY), 2GB RAM DDR400, MOBO ASROCK SLI32 itd...

 

Witam!

 

Mam sprzęt jak w podpisie. Przede wszystkim zainstaluj sterowniki do AMD 64 : http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Techni...71_9706,00.html

 

Hotfixa i optymalizer(z pierwszej części tematu) niekoniecznie.

Ja ciągle się waham.

 

U mnie jest w porządku, bo wyniki podskoczyły.

 

3D MARK 2001 SE - było 20197(Venice 3000+) a jest 22729

 

3DMARK 2003 - było 14505(Venice 3000+) a jest 15025

 

Na razie nie kręcony.

 

No i przeczytaj pierwszą stronę tematu.

Pozdrawiam!

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem na "throttle disable" i potestowałem.

 

Puściłem w tym samym czasie kopiowanie dużych plików z partycji na partycję, uruchomiłem antywira, puściłem muzyczkę z Winampa i jeszcze chciałem go potraktować SuperPI obserwując przy tym użycie obu rdzeni i temperatury.

 

No i użycie rdzeni układało się bardzo nierównomiernie, ale widać było, że pracują oba. Niestety po kilku minutach takiego "stresu" komputer był uprzejmy się klasycznie już dla mnie zwiesić :(

 

Nie wiem już czego to może być wina i co powinienem zrobić hlip hlip :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem na "throttle disable" i potestowałem.

 

Puściłem w tym samym czasie kopiowanie dużych plików z partycji na partycję, uruchomiłem antywira, puściłem muzyczkę z Winampa i jeszcze chciałem go potraktować SuperPI obserwując przy tym użycie obu rdzeni i temperatury.

 

No i użycie rdzeni układało się bardzo nierównomiernie, ale widać było, że pracują oba. Niestety po kilku minutach takiego "stresu" komputer był uprzejmy się klasycznie już dla mnie zwiesić :(

 

Nie wiem już czego to może być wina i co powinienem zrobić hlip hlip :(

Jesli zawsze jest tak ze trzeba czekac na zawieszenie to prawdopodobnie jakis element komputera robi sie za cieply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sołtys25 - pisze tutaj jak by na gg nie doszło, ja zawsze chętny do testów sprzętu :wink: jak ktoś przy okazji chce jakiegoś x2 jeszcze dosłać to nie ma sprawy :D

Liczę że się dogadacie bo jestem szalenie ciekaw waszej ekspertyzy, jeżeli na DFI Toledo Sołtysa25 ruszy jak trzeba to diametralnie zmienie zdanie o Epoxie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę że się dogadacie bo jestem szalenie ciekaw waszej ekspertyzy, jeżeli na DFI Toledo Sołtysa25 ruszy jak trzeba to diametralnie zmienie zdanie o Epoxie :angry:

A nie wzieliście pod uwage, ze może procki takie się trafiły? To przecież nie nowość, ze procki z tej samej serii kręcą się róznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze tu roznice sa spore -pozatym sam mialem przypadek dawno ze na epoxie procek lecial prawie 200mhz mniej niz na dfi . wystarczy zerknac do tematu o opteronach i tam ktos mial podobnie , i teraz tutaj dziwnym trafem ludziom z epoxem akurat nizej lataja te procki -najlepiej jakby ktos wzial na dfi ten sam procesor i albo to sie potwierdzi albo nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze tu roznice sa spore

Mało powiedziane ... na stock vcore 240x10 o_O loool

R.I.P, sołtys25 i ja mieliśmy/mamy Epoxy + Toledo i akurat tylko my mamy problemy z tymi cpu i ich OC :| dziwne ...

Reszta procków z tej serii hula 270 czy 280x10 bez problemu ...

 

Poza tym w necie nie znalazłem ani jednego cpu z tej serii co by nie robił 2800 na stock, więc coś w tym musi być

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na dfi po wsadzeniu toledo wystapily rownie ciekawe objawy - ramy ( patriotki kh ) w pomaranczowych slotach, biosik ofc najnowszy oficjalny bo tylko na nim dzialaja bez problemu .. szczesliwy wlaczylem komputer czekam az zaladuje sie sytem.. reset mysle wtf ?!?! no nic kilka prob polecialo i ciagle to samo.. format, instalator windows - reset - wtf ?!?! wyciagnalem jedna kosc ramu w ogole komp nie wstal - sprawdzilem tez druga to samo - ciemnosc widze ciemnosc.. okazalo sie ze ram jest winowajca.. w dodatku jakies te patrioty podstrzelone bo nawet kolejnosc kostek w slotach sie liczy.. oznaczylem juz ta ktora musi byc blizej proca :lol: :lol: wiec albo patrioty sux albo dfi nie kocha patriotow..

 

edit: w przyszlym tyg dojdzie do mnie topower 480 wiec pomecze jeszcze caly konfig bo jak narzie to mobo i procek leza i szczerza do mnie zeby a ja lece na durniu 1.3 + codeshit :lol:

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky Wpisz w polu uruchom komende eventvwr i sprawdz w systemie co go wiesza.

Jeśli tam nic nie ma to sprawdz pamięci (memtest86) albo podnieś im timingi i lub napięcie.

 

Rózne rdzenie w AMD64 tj (E3/E6/E4) - różnie współpracują z pamięciami.

 

Mam od początku zabawy z AMD64 pamięci GEIL DDR500 (orginalnie producent podaje CL 2.5-4-4-7 napiięcie w zakresie 2,65-2,95V) Na VENICE 3000+ E3 spokojnie pracowały na CL 2,5-3-3-6 przy napięciu 2,6V

Po zmianie na San Diego 3700+ E4 pamięci działały już tylko na CL 2,5-4-4-8 przy napięciu 2,8V-2,85V

Wszystkie próby poniżej tych ustawień kończyły się zawieszniem i błedami w memtest86

Teraz na Toledo X2 4400+ E6 pamięci pracują na CL 2,5-4-4-7 przy napięciu 2,75V (poniżej tych ustawień jest już niestabilny - kilka razy wyłączył się samoczynnie)

 

Widać z tego rozkładu, że najgorzej z pamięciami współpracuje San Diego a najlepiej Venice (przy założeniu ze wszystkie procesory z danej grupy działają tak samo z pamięciami :))

 

Dodam tylko ze testy były przeprowadzone przy 8x250mhz = 2000 mhz na każdym z procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

So far so good...

 

jestem po kolejnym formacie i reinstalce systemu.

Jednym z pierwszych programów jaki zainstalowałem po sterach był NOD32 antywirus i puściłem go. Normalnie najdalej po 10-15 minutach zawieszał mi komputer. Teraz chodzi już półtorej godziny i nic się nie stało.

 

Zainstalowałem tylko sterownik do procka, ale nie zainstalowałem jeszcze łatki do Windy i Optimizera. Znajomy zalecił mi przełożyć pamięci do drugich dimmów, w których pamięci siedziały do czasu wymiany chłodzenia. A że zmieniłem chłodzenie chipsetu na HR-05 od Thermalrighta z wentylatorkiem (a co se będę żałował lol) to trochę mi wszedł nad pierwotnie obstalowane dimmy, więc pamięci powędrowały do dimmów obok. Musiałem więc teraz pogimnastykować trochę paluszki, bo trzeba było obciąć jeden zaczep wentylatora i wepchnąć pod niego pamięci. Ale się udało.

 

To co? Teraz instalować tego Optimizera i łatkę do Windy? Boję się trochę ;)

 

P.S. Dziękuję uprzejmie kolegom za wszelkie próby pomocy. Będę pamiętał o tych timingach i gdyby coś to jeszcze nimi pomajstruję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LABOVSKY

 

Ja bym wrzucil tylko amd dual core optimizer i nie wrzucal narazie latki. Ja jade tylko na tym i nie ma zadnych problemow, latki nie instalowalem, bo wczesniej czytalem, ze potrafi powodowac problemy. Nie czytalem calej historii postow apropos Twojego problemu ale z ta windowsowska latka bym sie wstrzymal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jako ze z Bantim cierpimy na brak czasu i duże odległości do pokonania - doszlismy dzisiaj do pewnego kompromisu i udało nam się przeprowadzic bardzo ekspresowo-skrótowe testy. Wynik odzwierciedla przypuszczenia dotyczące problemów płyty epoxa z OC X2. Na mojej plycie nie był mozliwy boot proca powyżej 2600. Na dfi nie ma z tym problemu, jest o wiele lepiej i to jest podstawowa rzecz jaka nas interesowała. Tak więc epox jest dobry do OC ale procków jednordzeniowych w dowolnym zakresie. W przypadku procesorów dwurdzeniowych oc jest bezproblemowe do wartości 2500mhz - potem bywa bardzo różnie.

To wszystko co udało się nam ustalić - Banti ma kupę sprzetu do testowania a ja się żenię za parę dni :D - pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - jako ze z Bantim cierpimy na brak czasu i duże odległości do pokonania - doszlismy dzisiaj do pewnego kompromisu i udało nam się przeprowadzic bardzo ekspresowo-skrótowe testy. Wynik odzwierciedla przypuszczenia dotyczące problemów płyty epoxa z OC X2. Na mojej plycie nie był mozliwy boot proca powyżej 2600. Na dfi nie ma z tym problemu, jest o wiele lepiej i to jest podstawowa rzecz jaka nas interesowała. Tak więc epox jest dobry do OC ale procków jednordzeniowych w dowolnym zakresie. W przypadku procesorów dwurdzeniowych oc jest bezproblemowe do wartości 2500mhz - potem bywa bardzo różnie.

To wszystko co udało się nam ustalić - Banti ma kupę sprzetu do testowania a ja się żenię za parę dni :D - pozdro.

I oto jest podsumowanie.

Co do czasu to właśnie cięzko się wyrobić, ja się jutro pozbywam sli 7300gt więc jeszcze je dusze ile się da, a na dokładniejsze testy tego procka na dfi będzie jeszcze czas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...