Skocz do zawartości
Slayer

Co wam nie pasuje w ECS :-P

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie. Mi nie pasuje, że mam 1.68 V na procku zamiast 1.75, chyba złe wskazania temperatury CPU i prędkości wiatraczka( na nowszych biosch było ok, ale wydajność do d....y) i im nowszy bios, tym wydajność gorsza. No i overclocking słaby( procka nie karty grafiki). Rada na to mam nadzieję- cheepobios werja przynajmniej BETA :lol: A tak poza tym wszystko łacznie ze stabilnością super. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi to noże to nie pasuje że nie mogę być niczego pewnym, co do tej płyty. Napięcia wsumie wszystkie zaniżone, obroty wentyla też, na starszym biosie były 6x dziennie zwisy i jeszcze teraz sie zastanawiam czy jak wsadzę AXP+SDRAM to czy nie będzie kaszki. ECS=>wszystko to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem strycznosc z dwoma modelami K7S5 kupionymi w roznych miescjach , sa to plyty niestabilne - np. jesli zostana zrestartowane zanim sie wczyta system i nawet wczesniej, np z powodu awarii zasilania, albo tez gdy np padnie cooler na procku i sie zrestaruje to: ustawienia w biosie( setup mam na mysli) wracaja do default! Natomiast z mobo z Intela imialem nieraz takie fikolki z wlacz/wylacz w ciagu 5 sec -awarie sieci energet i zero wplywu na ustwaienia w setupie. Widac co jest stabilne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge powiedziec ze mi nie pasuje ale mi nie pasowalo...

jak robilem w serwisie kompowym to mialem 2-3 razy dziennie goscia pod tytulem "prosze pana, zepsul mi sie komputer", rozkrecalem kompa, i tam zwykle byl ECS w srodku. Dziwne ze choc sprzedawalismy sporo Soltekow, ASUSow i Shuttle tylko ECSy wracaly na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z restartowaniem BIOS'u, żadnych z napięciami i mam bardzo stabilnego kompa. Może to też kwestia tego, że mam Win2k+Sp3, ale od 3 tygodni mam podkręconego proca na 2000+ i nie miałem żadnego zwisu.

Podkręca się niestety <span style="color:red;">[ciach!]</span>owo. FSB133/140/150/166, żadnej zmiany napięć, żadnej zmiany mnożnika :(

No, ale za tą cenę i tak oferuje bardzo dużo. Jest bardzo stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi nie wykrywało GF3 Ti200 Gainwarda oraz dysku 80GB (sprawa dysku została rozwiązana dzięki nowemu biosowi).

 

Kolega chciał sobie także procka podkręcić, niestety blue screeny przy FSB powyżej 148.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopuki nie podkręcasz jest wmiare ok:)

Qrde jeszcze pamietam twoje słowa"ecs jest dobry da sie podkręcac jak sie na dobry bios i nie ma na nim błedow"a jak kupiłeś solteka to diametralnie zmieniłeś opinie na temat ecs na negatywną .Straszne dwu licowy jesteś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narzekacie na słabe oc to kupcie sobie ecs k7s6a jest wszystko co trzba napiecie fsb . mnoznik a przy dobrym biosie to jeszcze fsb co kilka mhz bedzie ;p a moje mabo jest stabilne i ok tylko ten wredny bios nie dziął jak nalezy tz fsb dla durniów nie działa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam k7s5a- niepodoba mi sie w niej to ze

 

niemozna w biosie zmienic zasilania dla proca i pamieci

niestety niema plynnej zmiany fsb-niemozna max wyzyłowac proca

 

Na stabilnosc nienazekam komp czasem po 3 tygodnie niejest resetowany (chodzi 24godziny na dobe jako brama internetowa), a urzywam go przez okolo 7 godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem K7S5A (teraz oddałem Sis) i nie miałem najmniejszych problemów. Moze poza brakiem obsługi zmiany mnożnika (dlatego wzialem MSI 745 Ultra).

 

Dodatkowo złożyłem ponad 20 kompów na niej (około 25 - kafejka, gdzie adminiłem i znajomi).

 

Aha - większość problemów z K7s5a rozwiązuje zmiana zasilacza z codegena na zasilacz :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt do ECS trzeba mocnego zasilacza ale w sumie ja mam 230V noname idziała bez zawisów tylko niczego nie podkręcam i nie instaluje jakiś bet czy niczego takiego co do biosu to mam Chepomana najnowszego. W 3DMarku2001Se mam 3300 +/- wieć nie nażekam i myśle ani na MSI ani Asusie więcej bym nie miał. Wiec po co przepłacać a co do MSI to kumpel miał straszne problemy z tą płytką (KT333) dopiero nowy bios pomóg. Tak że nie ma reguły co do niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mogłbym miec bardzo duzo :wink: i mialem ale...juz nie mam 8) zaraz po kupieniu jeden egzemplarz poszedl do wymiany bo mial spieprzony jeden bank sdram potem z ta nowa wszystko mi sie pieprzylo i nie moglem dojsc do ladu ale po wymianie zasilacza potasowaniu pamieciami i kartami wreszcie doszedlem z nia do stanu uzywalnosci :wink: a teraz jeszcze zmienilem radiator z chipseta na taki z p1 i jest stabilna jak skala :D no ale przyczepic sie mozna do wydajnosci 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja składałem ostatnio 2 kompy na ECS K7S6A i XP1700+ i jestem mile zaskoczony - zero wiech, zero jakiś problemów z konfiguracją, a jak zobaczyłem w biosie cos a'la SOFT MENU to zaczelem sie zastanawiac czy aby sobie nie wrzucic takiego MOB'a bo za takie pieniadze (ok.260 PLN) nie kupie zadnej innej plyty o takich parametrach.

Testowałem oba kompy przez jakiś tydzień i nie spotkałem się z problemami, a wierzcie mi robiłem rzeczy które standardowo wykonuje początkujący użytkownik (wyłączanie kompa w trakcie bootowania, przed zakończeniem zamykania systemu, itp. itd.) i nic się złego nie działo. Komp startował jak należy - po ustawieniu w biosie szyny dla pamieci na 166 (ddr 333) komp wyraznie dostał kopa o jakieś hm, 8-10% lepiej wypadł w 3DMarku2001 SE - więc to też jest pozytywnie dziwne, bo chipsety SIS'a zawsze miały problemy z pracą w trybie asynchronicznym (133/166/33).

 

Ogólnie POLECAM ECS K7S6A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem kilka tanich kompów na ECS K7VTA2 v2.1 Na KT266A/233A

SDR i DDR.

Procesory najczęściej zakładane to XP 1600-1800 i 256-512 MB SDR

 

I 0 problemów nic się nie sypie.

 

Jedyne co mnie wkurza, że Bios widzi obroty wentylatora powyżej 2500 obr/min poniżej widzi 0 obr - wtedy wyłącza płytę... i nie można tego wyłączyć. Można zastosować sztuczkę i po starcie kompa obniżyć obroty wentylatora - wtedy jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurza zaniżanie na mojej VCore (zamiast 1.75 domyślnie mam 1.72-1.74). "Zaołówkowałem" o 0.1v w górę i jest 1.82-1.84 (może jakby było więcej to by poszedł na fsb 140, a tak w 3d jest trochę niestabilnie....). Nie podoba mi się jeszcze wydajność podczas asynchronicznego taktowania pamięci 100/133 (3/4 tego co mam na 133/133). A na synchronicznym jest super - w sandrze 2021/1865 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ECS K7VTA3 od 4 miechów i 0 problemów, nawet systemu nie

reinstalowłem od tego czasu na Asus A7V robilem to co miesiąc.

Faktycznie ciężko pedkręcać na tej płycie, ale jeżeli ktoś szuka

stabilnej podstawy dla swojego kompa za niewygórowaną cenę

to ECS jest najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...