Skocz do zawartości
AndyN

Wc Rev. 3.0 By Andyn (kompletne A64) (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Zmywacz do paznokci pomógł, właściwie nie ma śladu, wszystko zeszło. Jeszcze nie sprawdzałem czy działa

Tzn jak to sie stalo? Przestala ci karta dzialac i zauwazyles wyciek, wyczysciles i chcesz sprawdzic czy dziala? czy

Zauwazyles wyciek, wyczysciles - ale jeszcze nie wiesz czy to mialo w ogole jakis wplyw na dzialanie karty? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz do paznokci pomógł, właściwie nie ma śladu, wszystko zeszło. Jeszcze nie sprawdzałem czy działa

 

Chaos, miałem takie zabezpieczenie, jakaś stara faktura czy papier toaletowy ;) Ale coś mnie podkusiło i wywaliłem :mur:

 

Karta ma dwuletnią gwarancję ale:

* zrobiłem a'la Chaos - żeby wyjąć taśmę łączącą kartę z panelem muszę wyjąć płytę -> rozkręcać całego kompa

* karta kupowana na Allegro w jakimś sklepie z Mazur -> tam wysyłać?

 

Ktoś wie jak wygląda procedura serwisowa w przypadku Creative? Wysyła się do sklepu czy do Creative?

 

jak nie ma sladu to dobrze ;] (ale jak przestalo dzialac to chyba nie zadziala ..odpukac)

 

widzisz .. ja je usuwam ino do zdjeć ;]

 

Moj patent chyba dobry nie? :) Ale nei musisz wyciagac mobo .. ja raz zapomnialem wlozyc i po prostu wypielem dyski zabralem kable ktore ida we frontowej czesci budy zeby miec miejsce.. odkrecilem mobo podnioslem kawalek i włożyłem ..

 

zakrec rez dobrze w eheimi poloz bude na boki dasz rade .. gwarantuje CI ... ;]

 

co do gwarancji ... to z tego co sie orientuje gwarancja w pkt. w ktorym kupiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak to sie stalo? Przestala ci karta dzialac i zauwazyles wyciek, wyczysciles i chcesz sprawdzic czy dziala? czy

Zauwazyles wyciek, wyczysciles - ale jeszcze nie wiesz czy to mialo w ogole jakis wplyw na dzialanie karty? :huh:

Karta działała. Któregoś dnia system system nagle zarządał sterowników do jakiegoś kontrolera audio. Jednocześnie z menedżera urządzeń zniknął X-Fi :blink: Stery do X-Fi z płyty, z netu nie chciały się zainstalować :? Zajrzałem do środka kompa, zacząłem się przyglądać co jest nie tak. I zauważyłem to co na zdjęciach. Kartę wyjąłem, stery od X-Fi wywaliłem, uruchomiłem w biosie i zainstalowałem zintegrowanego SBlive

 

Kartę zmywaczem do paznokci wyczyściłem ale jeszcze nie wkładałem do kompa -> nie wiem jeszcze czy ta "kąpiel" coś pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi pociekło na muzyke tylko że na zwykłą Audigy, a ja to namierzyłem w ten sposób że w głośnikach zaczeło mi trzeszczeć Oo, mieszanka to borygo eko + demineralka (1:1)

zarzuce zdjęcie po wyczyszczeniu- karta działa i ma sie dobrze ale od tam tej pory trzymam husteczke higieniczną na karcie muzycznej ;) pomimotego że wyciek został wykryty i zlikwidowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmywaczem do paznokci wyczyściłem ale jeszcze nie wkładałem do kompa -> nie wiem jeszcze czy ta "kąpiel" coś pomogła

Są szanse ze karta zadziała. Ja kiedys pomazałem starą grafe flamastrem (nie pytajcie po co :mur:) na skutek czego przestała poprawnie działać. Zlałem ją spirytem i hulała jak nowa ;) widocznie jej posmakował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziałała. :? :cry: :mur:

 

Mógłby ktoś w dużej rozdzielczości zrobić zdjęcie tego fragmentu X-Fi, który ja fotografowałem? Z góry dzięki

jak kumpel wroc z aparatem to nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę zmywaczem do paznokci wyczyściłem ale jeszcze nie wkładałem do kompa -> nie wiem jeszcze czy ta "kąpiel" coś pomogła

Nie zadziałała. :? :cry: :mur:

Hmmm ... a czyściłeś obie strony laminatu?

Jeżeli nie będzie działać no to pozostaje mi tylko wyrazić moje współczucie :(

Taka fajna karta. Ciekawe co oni na to w serwisie, ale jeżeli naprawdę nie widać że była kąpana to nie powinno byś problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos

Będę bardzo wdzięczny za te zdjęcia

 

Racuch

Chodzi Ci o to, czy coś pod naklejką się nie działo? Dobry pomysł, nie sprawdzałem tam. Tylko trzeba tak ją odkleić żeby śladu nie było

 

Miazga82

Po co wycierać z drugiej strony? Przecież to nie mogło przesiąknąć na drugą stronę. Po drugiej stronie jest idealna

 

Oby serwis się nie zorientował. Po to potrzebne zdjęcia, chcę wiedzieć jak powinna wyglądać w tych miejscach

 

A jeśli nie uznają gwarancji pozostaje zakup wersji Extreme. I podłączenie do niej panelu, który teraz mam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys moje ŚP MSI 3TI500 pojechalo do serwisu z dolutowywanym SMD i z plamami po wycieku i jedyny problem jaki byl to AS3 na gpu, po zmianie na silikon wymienili karte na nowa. wiec nie martw sie i wysylaj na gwarancje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, poczekaj z 2-3 dni, ja zalałem swojego X800 i też miałem podobną korozje na lutach. Wyszorowałem to porządnie, karta śmieciła cały czas (przed czyszczeniem i po) jakoś tak mnie skusiło po 3 dniach odpalić ją i zaskoczyła ;) Działa do tej pory jak marzenie ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do Eheim z pytaniem jaki jest bezpieczna maksymalna temperatura wody dla Eheima 1048

 

Oto odpowiedź:

The pump 1048 is made for water with a temperature from 5°C up to 35°C.

Hmmm, woda .... Zapytam o borygo .....

 

------------

 

Oto odpowiedź jeśli chodzi o mieszaninę borygo i wody:

 

We are sorry but we unfortunately not know which chemical substances can be used with the eheim pumps. These pumps are made for normal water. We did not test our pumps with different / other substances.

 

We also can not give guarantee if you insert these pumps in chemical substances.

Czyli mieszanki na własne ryzyko. To taki Alphacool oferując w swoich zestawach Eheima wraz ze swoimi chłodziwami oferuję niesprawdzoną kombinację :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Chyba się domyślacie? ;)

 

Już w nowym wątku jej porównanie na moim WC z BIX2. Tylko niech ją dostanę, dorobię mocowanie i kupię trzeci wentylator

 

Zmienił się proc, zmieni się chłodnica. Powstanie temat "Wc Rev. 3.5 By Andyn (kompletne A64) (56k Warning)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowana bedzie takze z tylu na zewnatrz? Ja wlasnie sie zastanawialem nad kupnem 3x120, ale musialaby bys zalozona podomnie jak mam teraz ta 2x120...

Na 99% tak samo. Nie chcę ciąć obudowy. Do testów może nie będzie to potrzebne ale docelowo muszę dorobić podobne mocowanie jak mam teraz. I dokupić trzeci taki sam wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze albo jeden wentyl (gorny) bedzie przyslanial wylot z zasilacza, albo dolny wyjscia z kart rozszezen.

Masz rację

 

Wybrałem karty rozszerzeń. Chłodnica będzie "odsunięta" od obudowy jak do tej pory. DVI nie przysłania a wtyczki do X-Fi i SS2 są na tyle "niskie" że nie będzie z tym problemu, zmieszczą się mimo chłodnicy.

 

A po dorzuceniu do x1900xt kolejnej grzałeczki pod postacią x2@2,9GHz-3,0GHz potrzeba jest wiekszego "rozpraszacza" ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak tam panie kolego sie posuwaja prace? Czekam z niecierpliwoscia na sposob zamontowania chlodnicy i temperaturki ;)

Niewiele się posunęły :( Mam już chłodnicę i złączki, dokupiłem trzeci wentylator. Może w najbliższy weekend zrobie zamianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie procesora na X2 patrząc na odczyty temperatur doszedłem do wniosku, że czas na zmianę chłodnicy

 

Mając jednocześnie obie chłodnice przyszło mi do głowy porównanie ich wydajności

 

Składniki WC (szczegóły konstrukcji w wątku o moim WC):

-CPU - PowerX 2.0

-GPU - Abadon Pro

-chipset - XC-1

-Eheim 1048

 

BIX2 z 2xQoltec 120mm na chłodnicy

vs

Cooltec Maxistream z 3xQoltec 120mm na chłodnicy

 

Konfiguracja:

-MSI K8N SLI Platinum (bios 3A modowany przez MurdoK)

-X2 3800+ Toledo s939

-X1900XT PowerColor

 

 

Sprawdziłem następujące ustawienia:

* X2@2,0GHz C&C on, X1900@2D - idle

* X2@2,0GHz def vcore, X1900@XTX - stress

* X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@2D - idle

* X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@XTX - stress

 

Pobór prądu przez CPU i GPU według xbitlabs.com:

* FX-62@2,8GHz - 130W: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...hootout_11.html

* X1900XTX - 120,7W: http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...er-noise_3.html

 

Czyli co najmniej 250W do rozproszenia. Plus swoje skromne 5 groszy dorzuca chipset :)

 

 

Każde z ustawień przy wszystkich wentylatorach (chłodnica, wnętrze obudowy) ustawionych na min. i na max. (dwa warianty)

 

 

Kilka zastrzeżeń co do testu:

* Nie porównujcie tych temperatur z odczytami z płyt innych producentów - różne płyty, różne biosy - rózne odczyty

* same wskazania czujników z płyt mogą być niemiarodajne

* Jako relatywne ten test jest całkiem sensowny. Zmieniony został jeden element (chłodnica) - reszta pozostała bez zmian. Można więc porównywać relatywny zysk/stratę na wydajności

 

----------------------

 

BIX2

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

X2@2,0GHz C&C on, X1900@2D - idle

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

X2@2,0GHz def vcore, X1900@XTX - stress

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@2D - idle

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@XTX - stress

 

wentyle min. / wentyle max

wentyle min. - po ok. 5 min. temperatura na jajkach sięgnęła 60 st i komputer się zawiesił

Dołączona grafika

 

 

----------------------

 

Cooltec Maxistream

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Oprócz chłodnicy zmieniły się jednak też złączki i węże (z 12/15 na 8/10 Innovateka)

 

X2@2,0GHz C&C on, X1900@2D - idle

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

X2@2,0GHz def vcore, X1900@XTX - stress

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@2D - idle

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@XTX - stress

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

---------------------------

 

PODSUMOWANIE

 

Dołączona grafika

 

----------------------

----------------------

----------------------

Wymieniłem Eheima1048 na pompkę Laing DDC-1plusT: http://www.alphacool.de/product_info.php/p...water-tank.html

 

Zmieniłem kierunek obiegu wody:

* eheim1048: pompka -> cpu -> gpu -> chipset -> chłodnica -> pompka

* laing ddc1+T: pomka -> chipset -> gpu -> cpu -> chłodnica -> pompka (mniej węży, układ łatwiej się samoczynnie odpowietrza)

 

 

X2@2,0GHz C&C on, X1900@2D - idle

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

X2@2,9GHz 1,4 vcore, X1900@XTX - stress

 

wentyle min. / wentyle max

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-------------------------

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN jakbyś mógł przypomnieć gdzie można sie zaopatrzyć w takiego swissflow'a i ile kosztuje

Chyba mnie wyniósł jakieś 200 zł łącznie. Po znajomości przywożony z EU, chyba nie do dostania oficjalnie w Polsce

 

Pytaj na swissflow.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale zamot :D Ale grunt, że temperatury w porządku.

 

Nie szkoda Ci oplotów na wężach? Nie widać zielonego w środku.

Zamot jest celowy, dłuższe węże to łatwiejsze wyciąganie pompki i brak problemów z układaniem czujnika przepływu w środku.

 

A kolor to - bo borygo, które ma zabijać glony i konserwować układ. A że zielone? Podobno "ekologiczne" Borygo najlepiej się sprawdza. Żadnych katod nie mam, obudowa zamknięta cały czas więc wygląd nie ma dużego znaczenia

 

Oplotki? Bardziej chodzi o zapobieganie załamywaniu niż o wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Poniższe zdjęcia pokazują, że mieszanka borygo różowego i wody demineralizowanej powodują korozję ścieżek PCB :mur:

 

Minimalnie nieszczelny był jeden króciec od bloczka na GPU. Wystarczyła mała kropelka .... Te zielonkawe punkciki to korozja :mur: :mad:

 

Rada dla każdego WC-towca: "Dbaj o szczelność układu" :?

 

Zmywacz acetonowy i będę próbował to doczyścić. I serwis .... Qrwa! :cry: (dobrze że ta MSI ma zintegrowaną dźwiękówkę)

A na bloczek jeszcze masz gwarancję?? Coś mi się przypomina że za szkody spowodowane wadliwym blokiem odpowiada sprzedawca - przynajmniej coś takiego Sam mówił - że jak klientowi pocieknie bloczek i spowoduje uszkodzenia - np. na GF8800 GTX to zwraca kasę za uszkodzony sprzęt... a jak to jest w przypadku MCS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...