Skocz do zawartości
_maras

Logitech Z-2300 Thx

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko jest OK nie ma żadnych szumów, ale...

ja przynajmniej mam taki problem, że w nocy (tylko wtedy jak jest naprawde cicho) i jak kompa wyłącze, głośniki są wyłączone, to słychać buczenie subwoofera czy też zasilacza w subwooferze. Nie wiem co to jest, ale lekko go słychać nawet przy wyłączonych głośnikach. Pomaga wyłączenie całego zestawu sięgając po przełącznik na sub'ie. Czy ktoś ma podobnie? Czy to tylko mój egzlemplarz? Nie jest to uciażliwe, bo słychać tylko w nocy jak naprawde się wsłucham, ale jednak słychać.

P.S. a jak z tymi ustawieniami głośności? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a spróbuj listwy nie wyłączać i wsłuchaj się (najlepiej w nocy) :) Ale swoją drogą to chyba normalne... Przecież każdy większy układ zasilający (większy - nie chodzi mi o małe zasilacze czy jakieś ładowarki) muszą wydawać z siebie lekkie dźwięki. Nawet mój Tagan (z podpisu) mimo iż jest bardzo cichy, wydaje buczący dźwięk. Mało kiedy go słychać, ale jednak. Pewnie podobnie jest wZ-2300, bo przecież zasilacz mają wbudowany. Myślałem nawet żeby napisać maila do Logitecha i zapytać o to, przy okazji oblookać jak to jest z optymalnymi ustawieniami na Audigy 2 ZS, przecież ktos musi wiedzieć. Napewno można znaleźć jakiś 'złoty środek' :D w którym zestaw będzie grał optymalnie, zero szumów przy dobrej jakości muzyce, przy tym nie będzie się meczył, a przy max głośności nie bedzie zagrożenia spaleniem, nie mam racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam glosniki LOGITECH Z-2300 i karte Sound Blaster Audigy. Mam problem z ustawieniami equalizera. Jak wylacze calkiem equalizer to bass dudni itp. Pomoze ktos mi z ustawieniami? Coś doradzi?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Przymierzam się właśnie do kupna tych głośników tylko nie wiem jaka kartę dźwiękową wybrać. Zastanawiam się nad Prodigy 7.1 HIFI lub X-fi extreme audio. Karta będzie głownie służyć do słuchania muzyki, czasami jakiś film, w gry nie gram. Proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Prodigy 7.1 HIFI lub X-fi extreme audio. Karta będzie głownie służyć do słuchania muzyki, czasami jakiś film, w gry nie gram.

eXtreme audio sobie odpuść. To jest ten sam hardware, co SB Live! 24, który możesz kupić za 60zł na Allegro.

 

Inna sprawa, że dla Twoich zastosowań Live! 24 w kategorii możliwości/cena jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pakowałbym się w creative ;) sam miałem sb audigy, potem X-fi dopiero po wymianie na Audiophile 2496 głośniki grają na poziomie.

Prodigy 7.1 też powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Logitech Z-2300 delikatne burczenie (satelity i woofer) to normalna przypadłość, czy trafił mi się jakiś bubel? Pytam, bo poprzednio miałem Z-3e i podobny objaw nie występował.

U mnie nic nie burczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiltel

To się wsłuchaj kiedyś wieczorem w dźwięk woofera, bo ten to akurat jest słyszalny na wszystkich zestawach.

Po zrobieniu głośności na maxa przy kompletnej ciszy jest słyszalne bardzo bardzo delikatne burczenie ale to jest nieuniknione bo każdy wzmacniacz generuje szumy własne nawet ten z najwyższej półki. Jest do objaw normalny no chyba ze ten szum jest bardzo wyrażny wtedy należy szukać jego innej przyczyny w usterce sprzętu.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rowniez posiadam te glosniki

Co do ustawien glosnosci w A2 to mam na 75% i bas na pol w glosnikach

Juz od lat na kazdych glosnikach stosuje glosnosc w sterownikach 75% i uwazam ja za bezpieczna i optymalna xD ( kiedys gdzies to wycztalem ;p )

co do reszty to w EQ - audigy mam ustawiony na Techno

i calkiem przyjemnie sie slucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni tez niestety sub tez buczy, dość irytujący dźwięk wieczorem, jak sadze mozliwosci wyeliminowania go nie ma :blink:

 

Przy okazji zapytam sie czy można tez zestaw podłączyć optykiem, nie znam sie, wiec stad to lamerskie pytanie ...

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głośników jestem generalnie zadowolony, zestaw idealny do nagłośnienia domowej imprezki. Problem w tym, że bas przy niektórych utworach jest zdecydowanie za mocny(chociaż gałkę basu mam maksymalnie ściszoną). I nie mówię tylko o kawałkach typu "Say it right" n.furtado(nie do słuchania, bas zagłusza wszystko), ale nawet niektóre utwory Oldfielda trudno słuchać(przestawienie subwoofera choćby na środek pokoju niewiele daje). W jaki sposób można ściszyć jeszcze bas ? Ustawienia equalizera w foobarze zbyt dużo nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw subwoofer nie na podłodze tylko na jakimś podwyższeniu, zejdź także z basem bezpośrednio w sterowniku karty dźwiękowej.

postawiłem, nic nie dało. No więc właśnie jak "zejść" z basem w audigy2zs ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie - a skąd mam to wziąć ?

Całe oprogramowanie zarzadające karta znajduje sie na oryginalnej płycie ze sterownikami dołączonej do karty wystarczy je zainstalowac. No chyba ze nie posiadasz oryginalnej płyty to zapraszam do tego tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...&hl=SOFTMOD opisalem tam jak zainstalowac oprogramowanie od audigy 4 pro do zwyklej audigy2 sam tak mam i polecam.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...