Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

JBL'a nie chce bo to są supermarketowe zabawki co najwyżej do "łupania"

No z tym to przesadziłeś, gdyby w marketach wszystko tak dobrze grało jak JBL to dawno by sklepów nie było innych ;]

 

 

Całkowicie się nie zgadzam z Twoją opinią, bo każdy lubi inną charakterystykę dźwięku dla Ciebie łupaniem jest jedno, dla mnie co innego. Wg mnie JL wcale nie gra tak dobrze jak to przedstawiasz.

 

 

P.S. Co za sens zadawania pytania, jak już miałeś odpowiedź :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też ;) Dla mnie tuba jaka by nie była to gra jak g... Dźwięk ma dudniący, woooooolny. Nie ma to jak zamknięta skrzynia z małym głośnikiem (20, 25cm) :)

 

U mnie na wsi większość osób ma tuby. Najpierw słychać udeżenie basu w przednich głośnikach a 2s później z tuby <lol> Oczywiście ludzie się tym podniecają bo niby głowę urywa (hehehe) a w rzeczywistości wygląda to tak że subwoofer poprostu wyje (buuuuuuuuuuuu buuuuuuuuuuuuu buuuuuuuuuuuu). Ale niektórym się to podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak dynamiczny dzwiek, pomijam fakt ze wiekszosc takich zestawow ma wyciete pewne pasmo przenoszenia albo jest ono slabo wzmacniane, dla normalnej muzy to sie nie nadaje :D only techno ;) bez urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85388679 moze coś takiego?? Według mnie powinno to byc lepsze od boschmana bo w tej cenie to ciężko cos dobrego wyrwać. Mozesz zobaczyc Lanzary jeszcze bo niektorzy polecaja takie wzmacniacze za nieduza cene wiec moze głośniki tez robia takie wmiarę do przełknięcia.Najlepiej to niech sie tu Kwicień wypowie bo on widze ma znaczną wiedze na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtronic kiedys mialem glosnik 30cm vtronica i za ta cene naparwde rewelacja kurcze 69zl dalem i naparwde pieknie gralo tzn pieknie jak na ta cene, kupilem pozniej alpharda cw1202c no i gralo lepiej ale nie tak o niebo wiec uwazam firme vtronic jaka dobra i bardzo tania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie chcialem znac zdanie na temat tych glosnikow vtronic bo mam je na przodzie i tez mi jak najbardziej odpowiadaja - dalem za nie 40zł :) 16,5cm i jakbym spokal uzywane 6x9 to wzialbym je bez wahania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D mam Nissana Primere 1,6 z 96 roku HB i niewiem jaki tem sa glosniki w przednich drzwiach i na tylnej pulce chodzi mi o rozmiary chcialbym je wymienic na jakies lepsze bo te orginalne niegraja zbyt glosno chociaz ze mam radio o mocy 2x15W niemoge podbijac basow bo jak dam glosniej to charcza jak sa standardowe ustawienia to przy 80% max mocy glosniki harcza prosze pomozcie mi jakie glosniki kupic z bdb basikiem no i jaka srednica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podpiolem kolumny z Malucha bombox czy jakos tak te na tylna pulke od malacza to ladnie graly basss byl konkret jak na ta moc 15W ale chcialbym wymienic te glosniki wkoncusz maja juz 10lat wembramy juz sa zapewne podarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak chce zrobic tylko ze chce wiedziec jakie kupic i w jakich wymiarach bo niewiem niechce rozkrecac drzwi wyciagac glosnika i dopiero patrzec na allegro albo leciec do sklepu chce kupic zdemontowac stare i zalozyc nowe i sluchac Muzy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Opla Astre Classic 1.6 rocznik 1997 (wlasciwie starszy ma ale mniejsza o to ;) i zastanawiam sie nad kupnem jakiegos car audio. Jak by nie patrzec to jestem w tym temacie ciemny i nawet nie potrafie sprecyzowac co chce zakupic :D. Interesuje mnie czysty dzwiek i solidny bass. Co jest mi potrzebne? Wzmacniacz, tuba, nowe glosniki?

 

Na razie o budzecie nie bede wspominal bo nie wiem jak bardzo kosztowny jest to sprzet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o takim zestawie do bagaznika??

 

Skrzynia: http://www.allegro.pl/item90093316_blaupun...klep_750w_.html

Wzmak: http://www.allegro.pl/item91172985_wzmacni...kt_gta_470.html

 

Ma to być w seicento.

 

Z przodu mam Blaupunkt GT głosniki dwudrożne 100mm i graja ładnie i czysto. Narazie w bagazniku stara kolumna unitry z glosniikiem sony x-plode 160mm i gra srednie tony bo bass z nigo to niejest :) Lubie mocny bass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat kupił ma Malacza radyjko JVC (mp3, 4x50W) + 2 głosniki Sony Xplode 220W (na tył) + 2 głośniki Sony Xplode 150W (na drzwi). Dał za całość około 800 PLN. Wygląda to całkiem ładnie we wnętrzu obłożonym czarnym i czerwonym skajem. A o tym, że gra niesamowicie to już chyba nie muszę mówić. Gdy się podkręci, to przez oparcia czuje się uderzenia basu. Zapuszczenie na tym sprzęcie początku piosenki "Soil - Redefine" powala na kolana. Nie wyobrażam sobie, aby można chcieć czegoś więcej na tak małej przestrzeni. W większych samochodach można by się pokusić o jeszcze jedną parę głośników. Oczywiście cały zestaw radzi sobie dobrze bez żadnych dodatkowych wzmacniaczy i nie zajmuje połowy i tak małego samochodu.

 

Ja natomiast kupiłem do Una radyjko "Pionier" (4x50, mp3) i pomimo niższej ceny, to raczej gra równie dobrze. Niestety pełnych możliwości obecnie nie mogę wykorzystać, gdyż przy włączonym podbiciu basu proste, małe głośniki blizej nie określonej marki po prostu nie wyrabiają, a na skali jest dopiero 30. Nawet nie wiem, ile jest max na tym radyjku - na pewno ponad 50. Gdy uda mi się zdobyć jakieś lepsze głośniki, to podzielę się opinią na temat tego, czy warto bawić się w firmowe radia, czy lepiej zainwestować w dobre głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kupiłem do Una radyjko "Pionier" (4x50, mp3) i pomimo niższej ceny, to raczej gra równie dobrze. Niestety pełnych możliwości obecnie nie mogę wykorzystać, gdyż przy włączonym podbiciu basu proste, małe głośniki blizej nie określonej marki po prostu nie wyrabiają, a na skali jest dopiero 30. Nawet nie wiem, ile jest max na tym radyjku - na pewno ponad 50. Gdy uda mi się zdobyć jakieś lepsze głośniki, to podzielę się opinią na temat tego, czy warto bawić się w firmowe radia, czy lepiej zainwestować w dobre głośniki.

Mnie tez to zastanawia.. mimo, ze w domu słucham na całkiem znosnym zestawie, to w aucie nie odczuwam potrzeby sluchania w audiofilskiej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jakis fajny(w miarę cichy) zestawik skombinować do VW Transportera Doki(dopelkabina-chyba wiemy o co chcodzi)? Chodzi o to żeby dźwięk byj w miarę czysty i nie zagłośny(jak ktoś jeździ samochodzem typu "doplekabina" to chyba wie że za głośne to nie powinno być(z racji że nie ma tam za wiele miejsca). Fajnie by było jak by ktos miał fotki tak zrobionego sprzętu grającego w takim samochodzie(typu-"dopelkabina"). POZDRO i prosze o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje jakies elo fajne radyjko :D nie konecznie z mp3 tak do 350zl blaupunkt gdzies do 400 (znizke mam :D )

mam kilka propozycji

http://www.allegro.pl/item94961762_kenwood..._gwarancja.html

 

http://www.allegro.pl/item94085239_blaupun...lany_panel.html

z mp3

http://www.allegro.pl/item95023757_nowosc_...rzow_wlkp_.html

 

http://www.allegro.pl/item94064360_kdc_334...a_polecam_.html

 

ktore lepsze? albo jakies inne opcje?

 

edit:

radio musi byc trakie zeby dobrze Mozarta Baha i Vivaldiego odtwarzało :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...