Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

@MAT83- ladna konstrukcja :wink: , ale podziel sie wrazeniami z odsluchu :D

Czy porzadnie terepie autem? Opisz tez jakie brzmienie ma bas.

 

Pozdro

Xan02 oj tak mocno buda chodzi (ciśnienie sakruckie wytwarza), co do bassu jest szybki, mięki i nawet nisko schodzi jak na 46l paczke - gdzieś czytałem (forum car audio niemieckim), że ktoś wrzucił ten głośnik w skrzynie 22l i podobno mu to ładnie grało.

Dziś jedziemy w nocy z kumplem na parking pod kauflandem (kumpel ma dwa powerbassy) bedzie impra zobaczymy jak bedzie sie rozchodził dźwięk bassu hehe

 

@slavOK myśle właśnie nad ładną osłonką (taka siateczka z małym oczkiem w kolorze czarnym)

 

Niedługo kupuje Astre GSI 2.0 16V 150KM i myśle nad zamontowaniem głośnika JL audio w kole zapasowym http://www.allegro.pl/item128682953_jl_aud...kosc_f_vat.html ten głośnik żeby dobrze zagrał potrzebuje zaledwie 20l w skrzyni zamkniętej

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MAT83- troche drogi ten JL, marka wiadomo- ale czy warto bulic tak kase??

Ja proponuje ci JBL'a GTO 1002D, tez jak widomo uznana marka :-P , parametry niemal identyczne jak JL, 2x2Ohm cewki, potrzebuje skrzyni zamknietej 21l :wink: , a co najwazniejsze mozna go wyrwac za 300zl z groszem B-)

Dołączona grafika

 

PDF z danymi technicznymi(prawy/zapisz jako- bo w przegladarce sie nie chce otworzyc! przynajmniej u mnie :wink: ): KLIK

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xan02 ten JBL też niczemu sobie ale zastanawia mnie czy bedzie miał tak samo czysty dźwięk co JL audio (najlepiej by było odsłuchać jak graja i porównać) - ale wiadomo z braku laku będzie też JBL, wszystko zależy ile mnie auto wyniesie.

 

Mam prośbe do wszystkich zwolenników car audio na tym forum - pokażcie co macie w bagażnikach, jakie zabudowy, subwoofery, wzmacniacze, czy nawet jakie macie pomysły (projekty) na zabudowe swojego autka.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie pokaże, ale napisze jakie klocki mam

 

Jednostka: Alpine 7894RB B-)

Przód: Powerbass CK6 Chrome - chyba nie trzeba przedstawiać

Sub: Orion Cobalt 12'' - mocne uderzenie, ciśnienie powala

Wzmak: był Crunch X5005 (5-kanałów), ale sprzedałem i teraz szukam dobrej 4-kanałówki

 

Drzwi wygłuszone matami Boll od wewnątrz, w miejscach trudno dostępnych spray głuszący SinusLive. Zewnętrzna strona drzwi wygłuszona matą dekarską Soundal. Mocowania woofera na MDF, wszystko trzyma się bardzo solidnie. Tweetery w słupkach.

 

Całość gra przepięknie i z mięskiem. Basik kontrolowany, scena bardzo przejrzysta. Wszystko oczywiście po solidnym wygłuszeniu drzwi oraz samej tapicerki (pasta głusząca Autobit daje radę)

 

W planach mam zabudowanie suba oraz wzmaka. Najlepiej widzi mi się podwójna podłoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mnie w samochodzie jak narazie siedzi coś takiego:

Dołączona grafika

ale taka postać zabudowy bedzie jeszcze kilka dni... wkładam ten głosnik w małą zgrabną skrzynkę zamkniętą 32l.... bo denerwuje mnie już totalny brak miejsca w bagażniku a zamknieta malutka krzynka z mdf’u też powinna ładnie zagrać.

 

reszta audio wygląda tak:

jednostka sterujaca: Pioneer DEH-P77oo MP

głośniczki na przodzie: HERTZ ESK 165

no i ta zabudowa to JBL GT4 12" w skrzyni + amp. Toxic 500Watt

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xan02 ten JBL też niczemu sobie ale zastanawia mnie czy bedzie miał tak samo czysty dźwięk co JL audio (najlepiej by było odsłuchać jak graja i porównać) - ale wiadomo z braku laku będzie też JBL, wszystko zależy ile mnie auto wyniesie.

Hm, coz JL audio nie slyszalem bo to wysoka pulka cenowa, i nie zabardzo znam kogo kto to ma :wink:

Rodzj basu zalezy przedewszystkim od parametrow TS glownie Qts, Fs. To JL i JBL maja je bardzo przyblizone, wylapalem nawet zalety tego JBL w stosunku do JL Audio:

- Wiekszy Xmax- JL ma 8,6mm a JBL 12,50mm :-P

-Skutecznos- JL 85,5dB@1W(kiepsko :-| ) , JBL 88dB@1W(standart). Oznacza to nic innego jak to ze JBL zagra 2x glosniej od JL przy tej samej mocy :D

 

Zastanow sie dobrze @MAT83 bo widze tu tylko przyklad placenia poprostu za marke :sad:

 

 

@slavOK- kumpel ma taki sub jak twoj, tylko ze 15", bas glaboki, glosny i miesisty, az by sie chcialo w niego wgryzc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo kupuje Astre GSI 2.0 16V 150KM i myśle nad zamontowaniem głośnika JL audio w kole zapasowym http://www.allegro.pl/item128682953_jl_aud...kosc_f_vat.html ten głośnik żeby dobrze zagrał potrzebuje zaledwie 20l w skrzyni zamkniętej

pozdrawiam

Ten JL gra pięknie, jest bardzo szybki i nie potrzebuje dużo prądu. W zamkniętej 21l gra poprawnie i schodzi bardzo nisko.

Zastanów sie też na CV

 

Jako tańszą alternatywę do 20l polecam Powerbass-a

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...180&pid=946

 

Bardzo zachwalany głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten JL gra pięknie, jest bardzo szybki i nie potrzebuje dużo prądu. W zamkniętej 21l gra poprawnie i schodzi bardzo nisko.

Zastanów sie też na CV

 

Jako tańszą alternatywę do 20l polecam Powerbass-a

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...180&pid=946

 

Bardzo zachwalany głośnik.

PowerBass PB-B1054v.2 Black

Fs=34hz

SPL=86dB!!

 

Wybierajac suba 10" zastanawialem sie miedzy JBL, Soniakiem a PowerBassem.

JBL musial bym kupowac na necie(moze w Essie by byl ale pewnie drogo)

Soniaka milem w Sentrum Sony

No i PowerBass w Essie

 

Od siebie dorzuce jescze ze dla JL, dobra alternatywa sa rowniez Phase Linear i Eartquake :wink:

 

Spor Sony vs PowerBass rozstrzygnely na korzysc Xplod'a Fs i Spl(odpowiednio 26Hz i 88dB), nie mam mocnego wzmacniacza(Carpower HPB-602) dlatego musailem szukac glosnika z dobrym SPL.

 

Proponuje JBL'a bo moze pracowac w malej skrzyni(moj soniak potrzebuje ze 30L) A pozatym ma dobre SPL i FS= 27Hz(troche teraz zaluje, bo wzialbym teraz JBL ze wzgledu na duzy Xmax, Xplod ma tylko 6,2mm)

PowerBass tez jest godny uwagi ale, ale JBL wydaje sie jednak lepsza propozycja.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slavOK bardzo ładna zabudowa - tylko rzeczywiście brak miejsca w bagarzniku :D

 

@turzol cerwin-vega jest badzo dobrym głośnikiem tylko, że bardzo dorogim a taki co by mnie interesuje kosztuje 1000zł http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...=98&pid=320 - tym głośnikiem jeden dziadek na zlocie car audio w rzeszowie wydarł cos koło 140-150dB przy barzdo wysoki strojeniu już niepamiętam jakim.

 

Dołączona grafika

czerowne cc

 

@xan02 chyba mnie przekonałeś do tego JBL, wsumie mniej kosztuje

a nawet może lepiej/mocniej grać (wygląda też nieźle).

 

Co do autka to jeszcze go niemam i pewnie dopiero po zimie kupie, ale w domu jest jeszcze jedna astra wiec w niej będę robił zabudowe a puzniej sie przełoży - jako głośnik na początek posłuży mi GMS 9250.

Jeżeli chodzi o przednie głośiki astry to można je pochwalić -wysokotonówki w niktorych modelach sa to philipsy z jedwabną kopółką (które grają bradzo czysto i mięko), jedynie co można wymieć to średnio niskotonowe w drzwiach na jakiś dobry kick bass i oczywiście w półkę zamontować 2 głośniki 6x9.

Odnośnie głośników 6x9 co byście polecili, żeby wyrównać wszystkie tony (niechce żeby mi tylko grały wysokie i niskie) - myślałem o JBL http://allegro.pl/item128213891_jbl_infini...any_dealer.html - ładnie sie prezentują.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo, zmniejszyłem "troche" rozmairy mojej zabudowy :D w koncu mam miejsce w bakazniku, jutro wrzuce foty :P

Zmnmiejszenie budy zmienilo cos brzmienie bassu, twojego suba(pozytywnie czy negatywnie), czy gra tak jak gral?

 

@MAT83- te 6x9 ktore napisales to jest Infinity a nie JBL.

To jest JBL http://allegro.pl/item128441150_gto_937_94...fan_bonus_.html

Kurde :blink: co te JBL maja taka skutecznosc 94dB WOW!

 

Pozdro

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xan02, zmieniło rodzaj basu, a to z tego względu, że wcześniej miałem budę bass-reflex a teraz zrobiłem zamkniętą wiec siłą rzeczy ten bas jest inny bo inna charakterystyka obudowy, ale dalej rusza całym samochodem przy większym natężeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie znam :] ...ale dla mnie JBL serii GTO to typowa supermarketowa budzetowka i moim zdaniem cieniutko to gra ....bas jakby walic patykiem o karton :]

 

turzol, a jak tam srodek ? ...robilem niedawno Raven'owi CA na deck'u clariona 9175 + PB i o ile basu bylo naprawde sporo to brakowalo srodka, wszystko kwestia gustu ale na moje ucho PB ma tendencje do zaciemniania sceny nadmiernym basem, o ile takie brzmienie sie ludzia sluchajacym umpa-umpa podoba tak mi np. przeszkadza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip weź pod uwagę, że nie każdy chce wydawać milion zylionów na głośniki. nie mowie, że te jbl'e graja poprawnie bo ich nigdy nie słyszałem, ale nazywanie czegos za 300ziko niskobudżetówkami hmmm, dla mnie niskobudrzetówki to buszmany, alphardy czy inne tego typu wynalazki... no sorry ale Hertz'e ESK165 kosztują 330zł i wydaje mi się, że grają bardzo poprawnie... jak na głosniki produkowane wielkoseryjnie... bo nie ma co porównywać takich głosników do systemów typu... np. Proa-systems czy Micro-Precision.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prowda :] ...ale za 300-500zl juz mozna cos sensownego kupic ...chocby rainbow slx, infinity ref.6510cs (te ostatnie posiadam ...moze nie wala tak miechem jak ck6, ale po lekkim modzie zwrotek sa niesamowicie przestrzenne i pieknie buduja scene...aczkolwiek powinny byc uzupelniane sub'em)

 

esk maja milego midbas'a ale za to tweetery sa potwornie ostre :? , CK6 wychodzi lepiej na tym polu

 

fajne sa nowe PB S-6C ...kosztuja w okolicach 300zl i jak dla mnie sa lepszym wyborem niz esk165 (tu minus za tweeter) czy JBL GTO 6506 (wyszly nowe 6507...ale ponoc nadal nic ciekawego) i ich kartonowy bas

 

JBL mial tylko jedna udana serie GTi i ta seria zyskali renome w swiecie CA ...GTO to budzetowka glownie ze wzgledu na brzmienie, a nie na cene...ktora jest nieadekwatnie wysoka wzgledem tego jak te glosniki graja

 

jak ktos ma wiecej sianka to wiadomo ...DLS, Morel, Infinity Kappa, wyzsze modele Ground Zero itd.

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie znam :] ...ale dla mnie JBL serii GTO to typowa supermarketowa budzetowka i moim zdaniem cieniutko to gra ....bas jakby walic patykiem o karton :]

 

turzol, a jak tam srodek ? ...robilem niedawno Raven'owi CA na deck'u clariona 9175 + PB i o ile basu bylo naprawde sporo to brakowalo srodka, wszystko kwestia gustu ale na moje ucho PB ma tendencje do zaciemniania sceny nadmiernym basem, o ile takie brzmienie sie ludzia sluchajacym umpa-umpa podoba tak mi np. przeszkadza :wink:

IMHO Jeżeli JBL to tylko seria GTI

 

Za wiele o PP CK6 nie napisze bo cały czas dłubie przy instalacji i skończyć nie mogę. Najpierw grały pod Alpiną, potem pod wzmakiem, ale w niewygłuszonych drzwiach. Dopiero przez weekend skończę wygłuszanie i podepnę pod nowy nabytek XETEC V200.4 ;] Póki co nie wystawiam im opinii.

 

Ledwo skompletowałem klocki a już po głowie chodzą mi zmiany (nowy Kenio na BB 24bit, IT MDS08), chyba złapałem bakcyla i nie prędko się z tego wywinę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_Vip_- jasne ze kalsa GTO gosci zajmujacych sie CA to budzetowka(o w morde dla mnie buzetowki to ponizej 200zl byly :huh: ), tyle tylko ze wszystko obija sie o kase(niestety :cry: ).

Pewnie ze bym chcial miec w bagazniku suba Focala, a w dzwiach Morele, z jednostka sterujaca Nakamichi..

Dobrze ze za marzenia nie trzeba placic :D

A tej JBL GTO naprawde prezentuja sie dobrze na tle innych popularnych glosnikow tzw. Sony, Pioneer, Magnat etc.

To na tyle w tej sprawie.

 

A teraz mam male pytanko, otorz slyszalem ze wytlumienie poweksza objetosc obudowy, czy jest to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo skompletowałem klocki a już po głowie chodzą mi zmiany (nowy Kenio na BB 24bit, IT MDS08), chyba złapałem bakcyla i nie prędko się z tego wywinę :D

norma :D

 

kenia z BB 24bit odpusc ...bo akurat ten przetwornik sie w tym graju troszke marnuje :( ...predzej bym sie kierowal w klasyczne alpiny 79xx lub jesli chcesz cos milutkiego na BB to Clarion DRX 9255

 

intertechnik MDS08 czy 10 sa miodzio :]

 

Xan02 , zgadzam sie z Toba, ja nadal swojego audio ukonczyc nie moge :( ...ciagle brakuje kasy i czasu

 

tu jest caly topic jakby ktos chcial oblookac : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=200686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd zapytać o takie coś w tym temacie.

ALE

Kupiłem sobie w końcu jakieś 4 kółka z 2.0 TD pod maską. Więc głośne toto jest, ale oszczędne .....

Niestety audio nie nadaje się do niczego, a szczególnie radio.

Chciałbym kupić jakiś prosty, podstawowy sprzęt z cd i mp3. Mam na to max 400zł - nie widzę sensu kupowania czegoś porządniejszego do 7-letniego diesla.

Jakie radio-cd-mp3 z niższej półki byście polecili ??

 

Następnym krokiem będzie wymiana głośników, a jest ich stadardowo 4: 2 przód w drzwiach, 2 po bokach tylnej półki (auto "5-cio drzwiowe"). Woofera nie planuje.

Cenowo łapie się coś takiego:

http://www.mediamarkt.lublin.pl/pics/gazetka/strona4.gif (Blaupunkt London 35) ale nie wiem czy warto.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti jesli lubisz sluchac radia to owszem..blaupunkt git sprawa bo te radyjka maja chyba najlepsze tunery radiowe jakie mozna kupic, ale jesli czesto sluchasz muzy z plyt to ja bym sie za czyms innym rozgladal

 

ma byc noweczka czy moze byc uzywka ?

jakiej muzy sluchasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

 

Raczej wole nowe urządzenia mechaniczne (w końcu jest cd).

W samochodzie to raczej chcę aby coś w tle grało niż konkretne słuchanie.

A muzyka to rock / blues / jazz / pop ale wszystko w odmianach łagodnych, bez extremów.

 

Jak będzie w MM ten blaupunkt to go wezmę.

 

P.S.

Obecnie w samochodzie siedzi "orginalny" wymysł firmowany przez Hondę. Ale badziew nieprzeciętny, szczególnie w obsłudze. Kto to widział, aby gałkę głośności zrobić jednocześnie przyciskiem autoskanu stacji radiowych.

Gałka chodzi lekko i co chcę sciszyć lub zgłośnić to włącza się automatyczny programator - zaczyna szukać stacji radiowych i na nowo się programować. A w dodatku nie ma RDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... mam pytanie czy do Radyjka SONY XR-C6220R podlacze wzmacniacz???

musze dokladnie podlaczyc kabel ktory wychodzi ze wzmacniacza podpisany jako remote.

Tylko gdzie w radyjku mam go podlczyc??. Mam wzmacniacz Blaupunkta GTA 4 SPEZIAL

 

Podlaczylem juz wszystko : glosniki, uziemienie, i kable zasilajacy:> ale wciaz wzmak jak trup to trup!!!

zadnych oznak zycia. zadna kontrolka sie nie pali!

musze tylko podlaczyc to cos remote do radia ale czy to mozliwe do mojego Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... mam pytanie czy do Radyjka SONY XR-C6220R podlacze wzmacniacz???

musze dokladnie podlaczyc kabel ktory wychodzi ze wzmacniacza podpisany jako remote.

Tylko gdzie w radyjku mam go podlczyc??. Mam wzmacniacz Blaupunkta GTA 4 SPEZIAL

 

Podlaczylem juz wszystko : glosniki, uziemienie, i kable zasilajacy:> ale wciaz wzmak jak trup to trup!!!

zadnych oznak zycia. zadna kontrolka sie nie pali!

musze tylko podlaczyc to cos remote do radia ale czy to mozliwe do mojego Sony?

Podlaczyles + na zacisk REM- ten z sybolem wlacznika miedzy + a -?

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...