Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2731607

 

"Alpine 9881R lecz cena jego to 700-800zł

"Godne polecenia ze względu na jakość wykonania, radio sie bardzo dobrze prezentuje, nie jest upstrzone kupą nędznych światełek (jednakże nie wygląda jak przedpotopowe). Dźwięk bardzo czysty i przyjemny. Wysokie nie rażą i nie przeszkadzają, bas miękki i przyjemny. Radyjko ma bardzo przyjemnie rozwiązane sterowanie basem (poziom basu, uwypuklanie konkretnych zakresów - 60Hz, 80 Hz, 120 Hz, 200 Hz, zakres uwypuklenia, wbudowany filtr subwoofera ze zmiennym zakresem cięcia, oczywiście regulacja subwooferem). Istnieje również możliwość, w przypadku używania wzmacniaczy, całkowitego wyłączenia wbudowanego wzmacniacza. Radyjko ma bardzo przyjemnie skonstruowane menu - szybko i bezproblemowo można wszystko odnaleźć i łatwo ustawić.

Wadą jest irytujące montowanie panela - ktoś chyba tego nie przemyślał i sprawa jest trochę denerwująca, bo za każdym razem trzeba się na tym skupić i przymierzać, w przeciwnym razie, w przypadku wkładania na siłę, trochę ściera się kawałek plastiku."

 

Do 600zł mierzył bym model niższy czyli ALPINE CDE-9871 różni się nie wiele, 4x45W zamiast 4x50W, nieruchomy panel i płytkę wkłada się standardowo (wygląd) i mniejszy wyświetlacz. Pozostałość taka sama jak model opisane wyżej. Model CDE-9871 nie posiada wady mocowania panela."

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2731607

 

"Alpine 9881R lecz cena jego to 700-800zł

"Godne polecenia ze względu na jakość wykonania, radio sie bardzo dobrze prezentuje, nie jest upstrzone kupą nędznych światełek (jednakże nie wygląda jak przedpotopowe). Dźwięk bardzo czysty i przyjemny. Wysokie nie rażą i nie przeszkadzają, bas miękki i przyjemny. Radyjko ma bardzo przyjemnie rozwiązane sterowanie basem (poziom basu, uwypuklanie konkretnych zakresów - 60Hz, 80 Hz, 120 Hz, 200 Hz, zakres uwypuklenia, wbudowany filtr subwoofera ze zmiennym zakresem cięcia, oczywiście regulacja subwooferem). Istnieje również możliwość, w przypadku używania wzmacniaczy, całkowitego wyłączenia wbudowanego wzmacniacza. Radyjko ma bardzo przyjemnie skonstruowane menu - szybko i bezproblemowo można wszystko odnaleźć i łatwo ustawić.

Wadą jest irytujące montowanie panela - ktoś chyba tego nie przemyślał i sprawa jest trochę denerwująca, bo za każdym razem trzeba się na tym skupić i przymierzać, w przeciwnym razie, w przypadku wkładania na siłę, trochę ściera się kawałek plastiku."

 

Do 600zł mierzył bym model niższy czyli ALPINE CDE-9871 różni się nie wiele, 4x45W zamiast 4x50W, nieruchomy panel i płytkę wkłada się standardowo (wygląd) i mniejszy wyświetlacz. Pozostałość taka sama jak model opisane wyżej. Model CDE-9871 nie posiada wady mocowania panela."

Dzięki za jakąś opinie znalezioną w sieci, jutro przejadę sie po radio do MM jest w takiej samej cenie jak na Allegro a przynajmniej jak coś sie zwali to mam blisko. Tylko mam nadzieje że tuner MAX TUNE PRO da rade :/. Jest montowany z tego co widzę w dużo wyższych modelach więc lipy raczej nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako, ze niedawno bylem zmuszony sprzedac swoj subwoofer i wzmacniacz to teraz brakuje mi basu i chcialbym mozliwie najtaniej zapelnic ta luke. Obecnie w aucie mam radio sony xplod cdx-gt310 4x52w i do niego podłączone 4 standardowe oplowskie głosniki (kadetowe 16 letnie), ktore jednak graja bardzo sympatycznie. Podobno moje radio ma wyjscie na subwoofer :blink: co przy dosyc duzej mocy radia chyba powinno wystarczyc na podlaczenie dodatkowego glosnika...

 

Na dolozenie basu mam skromne 30-40zł na sam głosnik :lol2:

Zabudowe chcialbym wykonać w skrzyni mojego prodżektu. Zastanawialem sie nad nastepujacymi opcjami:

-2x woofer 13 cm coś takiego: http://www.allegro.pl/item265201047_13cm_p...tanio_lodz.html

-2x niskotonowe 16cm altronic:http://www.allegro.pl/item265897912_niemie..._220w_91db.html

-2x mega bas :lol: http://www.allegro.pl/item266211435__profi...wsza_seria.html

-1 lub 2x 20cm altonic http://www.allegro.pl/item265898020_altron...acja_cewki.html

-1 lub 2x cos takiego: http://www.allegro.pl/item261811651_woofer..._hurtownia.html

 

Najbardziej interesuje mnie opcja z jednym lub dwoma glosnikami altronic 20cm (druga opcja od dolu). Sadze, ze jezeli producent radia przewidzial montaz suba to raczej nie takiego, a wiec chcialbym podłaczyc głosnik do plusa lewego kanalu i minusa prawego kanalu, a w tym samym czasie do plusa i minusa lewego i prawego byly by oplowskie glosniki. Takie podlaczenie 3 glosnikow do 2 wejsc. B-) Dla pelnej jasnosci przedstawie to na prostym rysunku (wiem ze w w aucie jest kostka):

Dołączona grafika

 

Co o tym sadzicie? A moze macie jakies inne propozycje?

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście na subwoofer ma ale w postaci wyjścia RCA pod wzmacniacz. Takiego podłączenia jak narysowałeś nie stosuj bo spalisz radio albo uszkodzisz końcówki mocy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z tylnich głośników i zamiast nich podłączenie 2x http://www.allegro.pl/item266849831_tani_b...ub_do_tuby.html. 4 ohm. Potrzebują mało mocy aby je napędzić tak więc będą bardziej efektowne przy mocy radia. Oprawić je w skrzynie 55\30\25 (szer\wys\gł), gąbką od środka wyłożyć. Bass-Reflex można zastosować ale najpierw zobaczyć jak będzie grało w wersji zamkniętej. Rewelacja to to nie będzie ale możesz walczyć, napewno coś zadudni ;)

 

Ps. Jeśli chodzi o moc tego radia to nie jest to 4x52W

 

Maks moc wyjściowa 1 kHz przy 4 omach (W): 4 x 52W

Moc wyjściowa DIN 45324 przy 4 omach (W): 4 x 26W

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to wolal bym zostawic wszystkie cztery glosniki i dokupic jakis tani wzmacniacz pod te basowe.

Jaki wzmacniacz byl by najlepszy i TANI pod te 2x 20cm glosniki basowe?

I czy jezeli juz bym mial wzmacniacz to czy dalej brac te ktore pokazales, czy wtedy te altronicki (glosniki)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka pytań jako ze zielony jestem w temacie..

Lada dzien bede smigal passatem ojca.. no i tam jest orginalne radyjko ale jest to radyjko tylko na kasety ;/ no i chcialbym do niego wrzucic jakis inne radio ale starszy nie pozwala.. no i tu moje pytanie czy da sie podłączyć drugie radio jako dodatkowe bez wywalania starego? wydaje mi sie ze kiedys juz cos takiego czytalem..

No i jakie radyjko polecacie do 300pln?

kenwood kdc-w3037 bedzie dobre? widzialem wczesniej w topicu ze chyba smol_ar je polecal;p

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie jak najmniej udzielać w tym temacie no ale jak widzę, że nikt nie odpisuje to nie mogę na to patrzeć. Aż mi głupio z tego względu że wypowiedzieć powinno sie więcej osób.

 

Podłączyć możesz, nie ma żadnego problemu tylko pilnuj aby nie działały dwa naraz i dobrze by było jak byś miał wolną kieszeń w panelu żeby to rado tam wsadzić bo wozić je wiszące na przewodach to chyba mało funkcjonalne :D

 

Radyjko wybierasz podłóg swoich potrzeb. Polecałem model W410, ma on wyjście na wzmacniacza ale domyślam się że nie będziesz go podłączał ;) Model jaki podałeś W3037A nie ma wyjścia na wzmacniacz ale posiada wejście AUX co jest przydatne jak masz MP3 o dużej pojemności, zawsze możesz podłączyć.

Na chwile obecną polecił bym Ci model W3041AY, ma wyjście AUX i wyjście RCA na wzmacniacz i do tego korektor EQ3 co przyda sie przy niemarkowych głośnikach. Może i nie skorzystasz z tych wyjść AUX I RCA ale zawsze później łatwiej sprzedać radio no i lepiej jak są niż by miało ich nie być, nigdy nic nie wiadomo ;)

 

Jeśli ojciec nie pozwoli zawsze możesz zastosować adapter do kaseciaka i podłączać MP3 :wink:

 

Inne radia w tej cenie sobie odpuść. Wybierz z tych trzech co podałem.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie :wink:

 

Spokojnie mozesz korzystac z jednostek, tylko jak wsomnial kolega @Smol__ar( thx za foty :) ) musisz uwazac aby nie uzywac je jednoczenie bo mozesz spalic koncowki radia. Ten kenwood 4xx bedzie sensownym roziwazaniem( ma RCA, co nie jest teraz dla inzynierow kenwooda czyms oczywistym w radiu :D )

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie;) tylko teraz musze obmyslec gdzie wstawic drugie radio.. tam nie bardzo jest miejsce.. i to jest problem ;/ siedzialem dzis w samochodzie i nie wiem gdzie to wstawic.. (samochod to passat b5) pod starym radiem jest taki schowek jak w kazdym pasku ale jest on troche za cienki zeby tam radio wstawic..

tego kenwooda zamowie i tak, bo za jakis czas bede mial swoj wlasny samochod to sie przyda na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czy jest wogole sens zeby w samochodzie ojca instalować drugie radio? Jak to wogole bedzie wygladalo? lol :P

Proponuje namowic ojca do zmiany albo kupic kasete adapter za 4zł i podpiac odtwarzacz mp3 lub jakiegos discmana z atiszokiem. Ja przez pweien czas tak jezdziłem i nie bylo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam:

Brat zmienia radio w aucie, seryjne to wiadomo...

 

Ma ~350zł. wymagania: RCA, CD/MP3, wyciągany panel i możliwie dobra jakość dźwięku (co chyba jest zrozumiałe :)).

Aczkolwiek nie jest to osoba o wybitnym słuchu.

 

Polecany tu był Kenwood KDC-W3041 - zdecydować się na niego ? Ewentualnie Kenwood, ale wyższy model: KDC-W4037A ?

A może coś innego ?

 

Niekoniecznie musi być nowe...

 

Grać to będzie domyślnie z jakimś zestawem dwu-drożnym przód (pod radio podpięte - więc coś typu Helix Blue/Dark Blue) + skrzynia na wzmacniaczu w bagażniku.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić nowe radyjko do samochodu oraz jakieś głośniki w przednie drzwi podłączane bezpośrednio pod radio.

Obecnie budżet mam dość skromny. 300 zł za radio to absolutny max. Zastanawiałem się nad którymś z tych:

 

http://www.allegro.pl/item279812001_jvc_kd...ep_kielce_.html

http://www.allegro.pl/item280704768_jvc_kd...008_kielce.html

http://www.allegro.pl/item283545539_pionee...2lataodss_.html

 

Myślałem też by kupić głośniki od razu z dystansem MDF pasującym do mojego lanoska takie jak na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item283041214_daewoo..._ts_g1702i.html

 

150 zeta za głośniki (nie wliczając MDFu) to max jaki mogę wydać.

 

Proszę o pomoc, bo w sprawach car audio jestem raczej zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam:

Brat zmienia radio w aucie, seryjne to wiadomo...

 

Ma ~350zł. wymagania: RCA, CD/MP3, wyciągany panel i możliwie dobra jakość dźwięku (co chyba jest zrozumiałe :)).

Aczkolwiek nie jest to osoba o wybitnym słuchu.

 

Polecany tu był Kenwood KDC-W3041 - zdecydować się na niego ? Ewentualnie Kenwood, ale wyższy model: KDC-W4037A ?

A może coś innego ?

 

Niekoniecznie musi być nowe...

 

Grać to będzie domyślnie z jakimś zestawem dwu-drożnym przód (pod radio podpięte - więc coś typu Helix Blue/Dark Blue) + skrzynia na wzmacniaczu w bagażniku.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

W3041 od W4037 różni się funkcją szybszego przeskakiwania pomiędzy folderami no i wyglądem. Jeśli chodzi o elektronikę to w obu jest to samo.

Co do głośników to zależy jaki to samochód, jaki rozmiar tych głośników, czy drzwi będą wytłumione i czy ten zestaw 2grożny ma być odseparowany.

 

 

Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić nowe radyjko do samochodu oraz jakieś głośniki w przednie drzwi podłączane bezpośrednio pod radio.

Obecnie budżet mam dość skromny. 300 zł za radio to absolutny max. Zastanawiałem się nad którymś z tych:

 

http://www.allegro.pl/item279812001_jvc_kd...ep_kielce_.html

http://www.allegro.pl/item280704768_jvc_kd...008_kielce.html

http://www.allegro.pl/item283545539_pionee...2lataodss_.html

 

Myślałem też by kupić głośniki od razu z dystansem MDF pasującym do mojego lanoska takie jak na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item283041214_daewoo..._ts_g1702i.html

 

150 zeta za głośniki (nie wliczając MDFu) to max jaki mogę wydać.

 

Proszę o pomoc, bo w sprawach car audio jestem raczej zielony...

Co do radyjka to jak wyżej. Model Kenwood W3041 dostaniesz za 289zł +7zł przesyłka.

Sprawa głośników hmmm po zastosowaniu tych dystansów nie jestem pewien czy założysz tapicerkę. Nie wiem jak u ciebie ale znajomy ma lanosa z 99r i nie ma tam w drzwiach zbyt dużo miejsca. Wolał bym nie kombinować i zastosować standardowe 13cm głośniki (jeśli nie mylę się że takie tam są, lepiej jak być sprawdził) ponieważ jeśli drzwi nie będą wygłuszane efekt będzie taki sam niezależnie od tego czy włożysz tam 13 czy 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe głośniki mają 10 cm. Wygłuszenie jest planowane w późniejszym czasie więc chciałbym od razu zamontować 16. Mój znajomy 16 na takim dystansie, tylko mówił, że głośniki nie mogą być zbyt głębokie. Kupił nawet JBL i chciał zamontować, ale były nieco za duże i musiał zamontować inne. Mówi, że z tym dystansem zmieszczą się co najwyżej głośniki z koszem głębokim na 6 cm.

Jakie w takim razie byście polecali (do 150 zł, bezpośrednio podłączane pod radio)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe głośniki mają 10 cm. Wygłuszenie jest planowane w późniejszym czasie więc chciałbym od razu zamontować 16. Mój znajomy 16 na takim dystansie, tylko mówił, że głośniki nie mogą być zbyt głębokie. Kupił nawet JBL i chciał zamontować, ale były nieco za duże i musiał zamontować inne. Mówi, że z tym dystansem zmieszczą się co najwyżej głośniki z koszem głębokim na 6 cm.

Jakie w takim razie byście polecali (do 150 zł, bezpośrednio podłączane pod radio)??

16cm nie głębsze niż 60mm podłączone pod radio :huh: cudów to ty nie wymagaj.

Pierwsze na myśl przyszły mi modele

 

Hertz DCX 165 - głębokość 61mm, sprawdzone i niezawodne. (będą trafnym wyborem)

 

Lanzar VX610 - głębokość 44,5mm, ale radio ich nie zdoła napędzić.

Lanzar HR64 - lecz ich cena przekracza twój budżet, minusem jest brak systemy 2drożnego, są to typowo mini basowe głośniki co nie sprawdziło by się na przedzie auta.

Więcej nie jestem w stanie pomóc.

Dodam jeszcze że odradzam JBL GT5-652

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szukałbym jakiejś alternatywy dla Alpine 9881R / 9871R. ważne żeby miało wyjście USB na przednim panelu, żeby można było mp3 podpiac i wyjście na wzmacniacz. aha i najważniejszcze. żeby nie był to alpine. osobiście nic nie mam do tej firm, baaa, nawet bardzo sobie cenie jej sprzęt, ale osoba dla której ma byc radio niestety jest uprzedzona. czekam na wasze propozycje.

pozdrawiam

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu miałem nie pisać pierwszy ale chce poznać te "uprzedzenie" do sprzętu Alipne :)

Za odpowiednik modeli 9881R / 9871R proponuje:

Clarion DXZ578RUSB

Lub Kenwood KDC-W7537U lecz USB wychodzi na kablu z tyłu radia.

Nie kuś się na nic od BLAUPUNKT, maja fatalne wykonanie (widziałem) ale jak grają nie powiem bo nie słyszałem.

Osobiście w tym przypadku był bym za Clarion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie bardzo rozumiem uprzedzenia do alpina, taki kaprys :-| no cóż poprostu czasem trudno jest mi zrozumieć jeszcze kilkunastoletnią kobietę, a to właśnie dla niej ma być radio. dodam jeszcze że pieniądze jakie można na to przeznaczyć to 600-700zł

i dobrze by było żeby USB było jednak na panelu.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Sony, rozumiem Pioneer (niektóre modele) ale nie rozumiem czemu Alpine :huh: no ale co tu dużo mówić upartość kobiet każdy facet zna ;) Dziwna sprawa bo w tej właśni cenie ja osobiście i zapewne sporo osób brało by model Alpine 9881R.

Skoro nie DXZ578RUSB to model niżej DB568RUSB

Mówię od razu że nie wiem jak się sprawuje te radyjko ale przypuszczam że jest tak samo jak w przypadku różnicy pomiędzy Alpine 9881R / 9871R czyli inny wygląd, mniejszy wyświetlacz a środek ten sam.

Stawiał bym jeszcze na KDC-W4537UA. Nigdy jeszcze nie zawiodłem sie na produktach Kenwood, sam w tej chwili takowe radyjko posiadam jak widać w sigu.

Nic więcej nie jestem w stanie doradzić. Zależy jeszcze jaka jest reszta systemu audio, głośniki, wzmacniacz, subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to uprzedzenie jest wynikiem wielokrotnego odsluchu, i porownania Alpine z jednostakami innych firm :wink:

@R4dziK Kup jej pioneera deh 6800 to sie "po..eprzajacymi" po ekaranie delfinami pochwali przed kolegami( zart) :lol:, niestety brak usb.

 

A tak nasuwa mi sie pytanie po co takiej dziewczynie takie zawansowane radio?

Czy potrzebuje filtorow HP/LP, wysterowania subem, ustawienia opoznienia czasowego dla golosnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xan02 znam dziewczyny które same robią zabudowy pod audio i szaleją z włóknem szklanym, żywicą i akrylem w swoich autach. Coraz częściej kobiece hobby jest takie samo jak facetów. Może też poprostu dziewczyna uznaje teorie "kupujesz tanio kupujesz dwa razy", osobiście też wolę dołożyć do lepszej jakości sprzętu.

Uważam że Clarion DB568RUSB będzie trafnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperci moi kochani ;)

Jako, że moje radio w aucie jest w fazie dogorywania i obrażania się na większość płyt które mu serwuje rozglądam się za czymś nowym.

 

Czy ktoś potrafił by mi coś powiedzieć o Blaupunkcie MP57 Hamburg (http://www.blaupunkt.com/pl/7647633310_main.asp) ?

 

Generalnie zależy mi na:

- złączu USB - wala mi się 40 GB dysk 2,5 cala który by był jak znalazł, żeby zapełnić go muzyką i na trasie przestać wachlować płytkami które umierają szybko z porysowania ;>

- zestawie głośnomówiącym bluetooth bo słuchawka mnie doprowadza do szału bo za każdym razem próbuje sobie przypomnieć w której kieszeni ją upchnąłem. Pomysł zintegrowania tego z radiem podoba mi się o tyle, że mniej kabli do upychania po całym samochodzie, mniej rzeczy widocznych w aucie a kuszących amatorów cudzej własności i raczej prostszy montaż (bo tutaj jak dobrze rozumiem kwestia zainstalowania normalnie radia i poprowadzenia kabelkiem mikrofonu do niego).

- tunerze radiowym o przyzwoitej czułości (PR3 Polskiego Radia w Poznaniu ma jakiś trefny nadajnik ;)

 

Wymagań co do dźwięku specjalnych nie mam - instalacja głośnikowa fabryczna w Fabii której nie mam zamiaru ruszać - do odsłuchu mam sprzęt w domu a w samochodzie radio ma za zadanie mnie budzić na trasie a w mieście pozwolić na słuchanie wiadomości w radiu i nie wymagam tutaj jakiś szaleństw (oczywiście toutes proportions gardees - nie mam najgorszego słuchu ;)

 

Czy ten blaupunkt był by dobrym pomysłem czy może jednak szukać w podobnej cenie (około 650 PLN) osobno radia i osobno zestawu głośnomówiącego bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzebałem i z czystym sumieniem jako nie expert ;) uważam że MP57 będzie trafnym wyborem. Ma wszystkie funkcje jakie potrzebujesz, bardzo funkcjonalne z dużym wyświetlaczem który po podłączeniu dysku się przyda. Nawet po wymianie głośników na nie mocniejszych niż 35W RMS będziesz zadowolony. Ostrzegam tylko że wykonanie radia jest na bardzo niskim poziomie, wygląda bardzo tandetnie (jak każdy Blaupunkt).

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzebałem i z czystym sumieniem jako nie expert ;) uważam że MP57 będzie trafnym wyborem. Ma wszystkie funkcje jakie potrzebujesz, bardzo funkcjonalne z dużym wyświetlaczem który po podłączeniu dysku się przyda. Nawet po wymianie głośników na nie mocniejszych niż 35W RMS będziesz zadowolony. Ostrzegam tylko że wykonanie radia jest na bardzo niskim poziomie, wygląda bardzo tandetnie (jak każdy Blaupunkt).

 

Dlatego kosztuja stosunkowo niedrogo.

Ale design sie porawil i to znacznie w tamtym roku, co na ten wymysla to sie okaze :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafił by mi coś powiedzieć o Blaupunkcie MP57 Hamburg (http://www.blaupunkt.com/pl/7647633310_main.asp) ?

Wiem, że głupio odpowiadać samemu sobie, ale co mi ;)

Wybrałem się do sklepu, żeby obejrzeć ten sprzęt z bliska:

 

jakość wykonania panelu rzeczywiście na poziomie markowego sprzętu typu Medion/Dalco czy innych tego typu hitów Lidlowo-Biedronkowych.

bluetooth ponoć jest. Ponoć dlatego, że za chiny ludowe nie chciał się sparować z telefonem (HTC Wizard z Windows Mobile 6). Ten sam telefon nie miał problemów z podłączeniem się do jakiegoś tam Pioneera za 1,3K PLN więc to nie wina telefonu, ani jego użytkownika. Co ciekawe ten sam Blaupunkt połaczył się bez problemu ze starym SE K700. Wniosek: jak by ktoś chciał to coś kupić niech się upewni czy jego telefon będzie z tym działał i niech sobie odpuści wymienianie telefonu przez kilka lat bo anuż przestanie działać z zestawem głośnomówiącym.

Podsumowując: już wiem czemu jest to jedyne radio w tej cenie o takiej funkcjonalności. Nie jest warte nawet tych 700 PLN biorąc pod uwagę, że jego główna funkcjonalność nie działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałem się na podstawie funkcjonalności i sprzętu jako środka (elektronika), a nie jako czy działa wszytko poprawienie ;) Z doświadczenia wiem i pewnie nie tylko ja że sprzęty typu 10in1 mają zawsze jakąś wadę i nie są dopracowane do końca. Naprawdę nie wiem jakie radio polecić bo akurat w dziedzinie zestawów głośnomówiących nie jestem obeznany. Co innego jak byś chciał dobry system nagłaśniający auto wtedy wal śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...