Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak polecacie te Helixy, to niech mi teraz ktoś wytłumaczy, czemu Helix DB 62.1 mają gorszy bas niż seryjne głośniki (Opel Corsa)? Podobno to głośniki pod radio, a pod radiem ledwo grają i już charczą... Czy niektórzy to w ogóle sprawdzali coś co polecają, czy polecają, bo polecają to inni?

PS. Smol__ar @ nie traktuj czasem tego jako atak na Ciebie, bo ja po prostu ogólnie pytam się wszystkich, bo po raz kolejny zostałem ofiarą porad na forum...

Pozdrawiam :)

Mam spore doświadczenie z systemami CarAudio tak więc polecam sprzęt godny tego. Jak by Ci to wytłumaczyć hmmm, każdy głośnik musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do tego aby zagrał tak jak powinien. Wystarczy zrobić prostu eksperyment obsadzając ten sam głośnik w różnej wielkości obudowach na przykład o konstrukcji zamkniętej i dokonać odsłuchu po czym wyłożyć te obudowy materiałem i powtórzyć odsłuch . Dzięki temu przekonasz się o co w tym wszystkim chodzi.

Prostując:

 

Głośnikowi musisz stworzyć warunki do tego aby grał. Wkłądając ten sam zestaw do dwóch różnych aut zagra on w każdym inaczej dlatego też wspomniałem o dobrym uszczelnieniu bagażnika i gąbce dzięki której możemy praktycznie w jedyny sposób wpłynąć na jakość wydobywania się tonów niskich. Już nie wspomnę o różnicy w dźwięku pomiędzy samochodami Sedan, Hatchback, Kombi czy Van. Nie pitol więc głupot że Helix gra gorzej od seryjnych głośników, poprostu daj im możliwość pokazania co potrafią. Zmień przewody, usztywnij półkę, uszczelnij wszytko, zadbaj o porządek w bagażniku i materiał bitłumiczny.

 

Wspomniałeś że głośniki "charczą" i tym stwierdzeniem odpowiedziałeś sobie sam na swoje pytanie. Charczenie głośnika świadczy o tym że poduszka powietrzna pomiędzy bagażnikiem a membraną jest za duża lub nie ma jej wcale. Bas uzyskujemy poprzez ciśnienie powietrza wytwarzane przez membranę w odgraniczonej przestrzeni (obudowie), gdy tej przestrzeni jest za dużo lub jest nieszczelna, basu nie bezie.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się znasz na car audio, to przeczytaj jeszcze raz co napisałem - to 62.1 czyli głośniki 16.5cm wsadzone w drzwi,a tekturki Opla, które oryginalnie są w drzwiach mają lepszy bas i w ogóle pod radiem tragedia z tymi Helixami. Zresztą już w salonie car-audio mnie uświadomili, że Helixy Dark Blue 62.1 tak właśnie grają i nie mam co od nich oczekiwać dobrego basu. Słyszałeś seryjne głośniki w Astrze/Corsie? Mowa cały czas od drzwiach podkreślam.

A poza tym objaw, który mają jak najbardziej pokazuje to, że nie dają już rady - duży wyhył membrany i charczenie. Oczywiście, wierzę, że po dodaniu wzmacniacza zagrają głośniej, ale na mocny bas nie ma co liczyć, a seria Opla basik ma elegancki (oczywiście jak na serię). No i podobno są to głośniki pod radio. Helixy Blue słyszałem pod radiem, robiły masakrę, ale DB coś niezbyt. A jeśli się mylę, to mnie sprostuj, ale argumenty w stylu zmień kable itp są dla mnie śmieszne w tym przypadku, dlatego, że to taki ratunek... (Żeby nie było wątpliwości - chodzi mi o to, że skoro seria potrafiła całkiem nieźle zagrać, to przy tych samych warunkach te głośniki też powinny, oczywiście że jest sens tłumienia zmiany kabli itp itd).

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W salonie CarAudio jest tak jak w komputerowym gdy idzie do niego rodzina i chce komputer dla syna na komunie, po czym płaci zadowolona 1500zł za cały zestaw, a sprzedawca zaciera rączki bo pozbyli się zalegającego na magazynie towaru jeszcze na tym zyskując.

Słuchaj

 

Jeśli wsadził być w te drzwi głośniki lepszych firm i tak nie usłyszał byś różnicy z tego względu że musisz głośnikowi stworzyć warunki do tego aby zagrał, tym bardziej głośnikowi markowemu. Podstawą jest wytłumienie drzwi. Poczytaj i zapoznaj się z tego typu operacją.

 

 

"skoro seria potrafiła całkiem nieźle zagrać, to przy tych samych warunkach te głośniki też powinny"

 

Mylisz się i to bardzo. Prościej - Helix nie lubi tej przestrzeni jaką są drzwi od środka i musisz ją wypełnić\wytłumić żeby mu pasowało. Możesz to obliczyć korzystając z parametrów Qts, Vas, Fs, Re,Le, Xmax itd. lub robić to metodą prób i błędów.

 

Peace :plum:

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wrócisz do seryjnych głośników, podjedź sobie do kogoś bawiącego się na codzień w CA i niech Ci sprawdzi instalację...

 

Gdyby każdemu tak Helixy grały pod radiem to raczej nie byłyby sprzedawane w takich ilościach...

 

Pozatym do czego zamocowane głośniki?

No i jakie to radio i jak jest ustawione?

 

Bo patrząc przez pryzmat własnego brata, który u siebie w Foce seryjne 5x7" męczy pod JVC KD-341 w sposób następujący:

- tryb loud odpalony

- bass na max (+6)

- głośności sporo powyżej połowy skali

 

To nie dziwić się, że charczy.

Niekoniecznie sam głośnik charczy - końcówki na radiu mogą już mieć duże zniekształcenia z racji głośności...

 

Owszem - Helixy grają już dobrze pod samym radiem - ale jednak mają (jak każdy choć trochę bardziej zaawansowany głośnik) swoje prawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem pytanie to głośniki zamocowanie do drzwi oczywiście tak jak trzeba na dystansach w miejsce oryginalnych 16.5cm tekturek. A jeśli chodzi o instalację to na pewno jest wszystko ok :) Grają pod Alpine IDA-X300, owszem jest ustawione na loudness i bass podbity, ale na defeat (czyli wszystko na zero) również sprawdzałem i specjalnie czadu nie dają. Podpinałem również JVC KD-G721 - tutaj było lepiej, ale również bez rewelacji. Naprawdę tekturki Opla może jakością dźwięku nie grzeszą, ale bass mają ładny i głośno grają stąd trochę moje rozczarowanie. Jakośc dźwięku tych Helixów naprawdę jest bardzo ładna, tylko słychać przesterowanie. Dlatego właśnie wydaje mi się, że jednak potrzebują wzmacniacza... Bo mi te objawy, które mam wyglądają na przesterowanie radia. I stąd właśnie moje oburzenie. Aha słuchałem Helixów Blue u kolegi tylko pod radiem i to był pogrom, ale już spotkałem się z opiniami, że DB potrzebują wzmacniacza.

I zrozumcie kogoś, kto nie chce wydawać nie wiadomo ile kasy na audio (chociaż pewnie i tak to zrobię :) ). Te głośniki były polecane zamiast serii wielu osobom, żeby je ot tak zamontować, a jak widać to się nie do końca sprawdza. A teraz pytanie - co polecacie - tłumienie drzwi będzie zrobione wkrótce i dalej mam trzy koncepcje:

1. Głośniki przednie pod radiem, a wzmacniacz zasilałby subwoofer w bagażniku (nie zależy mi na nie wiadomo jakiej głośności, chcę tylko uzupełnić małą ilość basu z przodu (uzupełnić, a nie robić "umc umc" - lubię ładne brzmienie).

2. Tylko głośniki pod wzmakiem, tylko nie wierzę, że z tych Helixów nagle mnie bas zaskoczy, choć chciałbym się mylić.

3. No i najdroższa opcja - 4 kanałowy wzmacniacz i pod nim przód i subwooferek.

Ja wiem, że opcja 3 najlepsza, ale wydaje mi się, że 1. i 2. też ma sens.

Pozdrawiam :)

Aha i jeszcze jedno, bo jestem trochę zawiedziony swoim radiem - co zamiast niego w cenie 400-500zł, mile widzane usb z tyłu i podwójne wyjście RCA, najlepiej z wyjściem na subwoofer.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Głośniki przednie pod radiem, a wzmacniacz zasilałby subwoofer w bagażniku (nie zależy mi na nie wiadomo jakiej głośności, chcę tylko uzupełnić małą ilość basu z przodu (uzupełnić, a nie robić "umc umc" - lubię ładne brzmienie).

2. Tylko głośniki pod wzmakiem, tylko nie wierzę, że z tych Helixów nagle mnie bas zaskoczy, choć chciałbym się mylić.

3. No i najdroższa opcja - 4 kanałowy wzmacniacz i pod nim przód i subwooferek.

Ja wiem, że opcja 3 najlepsza, ale wydaje mi się, że 1. i 2. też ma sens.

Pozdrawiam :)

Aha i jeszcze jedno, bo jestem trochę zawiedziony swoim radiem - co zamiast niego w cenie 400-500zł, mile widzane usb z tyłu i podwójne wyjście RCA, najlepiej z wyjściem na subwoofer.

'Zasadą' numer jeden przy zaczynaniu przygody z CarAudio z małą ilością funduszy jest zrobienie dobrze przodu. Wytłumienie dobrze drzwi przednich oraz zamontowanie odseparowanego zestawu głośników zasilanego przez radio.

Kolejnym etapem jest dodanie kontrastu basowego poprzez zamontowanie skrzyni w bagażniku (obudowa zamknięta lub bass-reflex w zależności od tego co chcemy uzyskać i wielkości auta) zasilanej przez wzmacniacz (i przez wzmacniacz sterowanej - głośność).

Podana przez ciebie opcja nr.1 jest najlepszym rozwiązaniem.

Proponował bym takie rozwiązanie ->

 

Przód odseparowany zasilany radiem, skrzynia w bagażniku zasilana wzmacniaczem i odpuścić sobie głośniki w tylnych drzwiach, a dać w tylnych słupkach niskotonówki zasilane radiem np. Signat T3 (Ja mam rodzaj takiego zestawu u siebie w aucie)

 

Podane przez ciebie opcje 2i3 odpadają. Aby wszystko było napędzane wzmacniaczem, nie wpadało w przesterowanie, nie było zakłucane przez siebie nawzajem kosztowało by najmniej 4tyś pln.

 

Co do radia przedział cenowy który podałeś jest bardzo niewygodny. Za 570zł masz KDC-W6541U, sam aktualnie posiadam ten model tylko wersje UY i nie zamienię na żadne inne radio. Niżej również stawiał bym na jakość Kenwood i warto by się zastanowić nad KDC-W5534U ale nie słyszałem jak gra, domyślam się jedynie że końcówki mocy są takie same co w modelu wyżej wymienionym, jedynie różnicę cenową może ustalać tu wygląd i wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę, tylko domyślam się, że do zasilania przodów samym radiem by się lepsze radio przydało. A czemu opcja 2 odpada? Bo jak rozumiem opcja 3, to musiałbym dwa wzmacniacze najlepiej mieć itp. A sam przód zasilany wzmacniaczem to czemu zły pomysł? Nie da mi takiego basu, jakiego bym oczekiwał? A jeśli chodzi o tyły, to nie używam ich, fader na maksa do przodu i najchętniej nie robiłbym z tyłu nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód pod wzmacniaczem jest złym pomysłem ze względu na jakość dźwięku jaką uzyskasz. Na upartego aby to dobrze funkcjonowało wydasz w przybliżeniu tyle co za polecaną przezemnie opcje nr1. Chce doradzić najlepiej jak najtańszym kosztem.

Co do radia to faktycznie model Alpine IDA-X300 nie jest zbyt udany, moc muzyczna w granicach 4x21W.

Niskotonówki na tyle gorąco polecam, dają efekt przestrzenny i wspomagają przód przez co nie jest zakłócany przez subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że aby mieć mocno, dobrze grający przód, to potrzebowałbym baaardzo wysoki model głośników i porządny wzmacniacz. To jeszcze ostatnie pytanie - jaki subwoofer i wzmacniacz polecasz. Co do suba myślałem o 3085880[/snapback]

Niskotonówki na tyle gorąco polecam, dają efekt przestrzenny i wspomagają przód przez co nie jest zakłócany przez subwoofer.

edit: Ja już nic nie rozumiem. Signat T3 to tweetery są, a Ty piszesz niskotonówki. To jak w końcu?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że aby mieć mocno, dobrze grający przód, to potrzebowałbym baaardzo wysoki model głośników i porządny wzmacniacz.

Tak

To jeszcze ostatnie pytanie - jaki subwoofer i wzmacniacz polecasz. Co do suba myślałem o http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...81&pid=1491 ze względu na wielkość. Mam Corsę C, bagażnik tam mały, więc nie chciałbym mieć subwoofera, którego bym musiał wyjmować, żeby byle co przewieźć. Natomiast co do wzmacniacza nie mam pojęcia. I niskotonówki na tył zasilane z radia? I gdzie je zamontować? W półkę? Bo z taką koncepcją się jeszcze nie spotkałem. Dziękuję za rady :)

I mógłbyś to rozwinąć, bo nie do końca rozumiem:

 

edit: Ja już nic nie rozumiem. Signat T3 to tweetery są, a Ty piszesz niskotonówki. To jak w końcu?

Subwoofer bardzo dobry i na pewno ten co podałeś. W małym aucie obudowa zamknięta sprawdzi się bardzo dobrze, a nie chcesz agresora tylko kulturę więc strzał w dziesiątkę.

Do tego wzmacniacz, nie będziemy szaleć i wybierzemy Carpower HPB-602. Z droższych μ-Glow 2075v.2

Przewody sygnałowe Sinuslive CH35, oprawka i bezpiecznik 30A. Przewód zasilający 16mm2 i masowy o takim samym przekroju.

 

Co do tych niskotonówek to oczywiście mój błąd, cały czas chodzi o wysokotonówki. Signat T2 będzie nawet bardzo dobrym wyborem. Zamontuj je w tylnych słupkach w połowie ich wysokości lub u samej góry, za głowami pasażerów siedzących z tyłu tak aby były skierowane na przód auta. Mają obrotową obudowę tak więc ułatwia to ustawienie gdzie wydobywający się z nich dźwięk ma wędrować. Wytrzymują 40W mocy muzycznej i są idealnym kandydatem do zasilania przez radio oraz pięknie grają. W zestawie będziesz miał przewody i gadżety potrzebne do montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy ale:

Przód pod wzmacniaczem jest złym pomysłem ze względu na jakość dźwięku jaką uzyskasz.

to już totalne przegięcie.... jak głośnik 50w ma zagrać pod radiem max 18W? oryginalne grały lepiej bo były mniejszej mocy (producent zadbał by moc głośników była dopasowana do radia) a te helixy wypadało by żeby te 50-55w dostały bo inaczej jest lipa a szczególnie bas bo wymaga najwięcej mocy, wygłuszenie pomoże ale cudów się nie spodziewaj, to bardzo przeciętne głośniki które "jeden drugiemu" poleca nie mając pojęcia jak gra konkurencja/nie słysząc ich.

Kolejna sprawa: pomysł z tweeterami z tyłu jest bardzo oryginalny, ale zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i "odsłuchowego" beznadziejny, scena ma być z przodu auta a nie z tyłu.

Na subwoofer też poszukałbym czegoś innego, ten nadaje się bardziej do nawalania, szczególnie w małym autku, wolałbym dołożyć i kupić np. takiego jl znacznie lepiej zagra od pb i jest o połowę słabszy (to akurat plus, po co do jakościowego grania 300w subwoofer skoro przód ma 2x18w). Ewentualnie przy małym budżecie mds08 (160 zł) 120w, jakość niezła (i tu znów na forach piszą że to hi-end, bzdura! jest po prostu niezły w tych pieniążkach, ale do hi-endu to jeszcze mu brakuje)

 

Reasumując: na twoim miejscu zostawiłbym radio (mocniejszego niż 4x~18w i tak nie znajdziesz), wygłuszył drzwi, kupił dobry 4 kanałowy wzmacniacz (przód+sub w mostku)

przy takim systemie myślę że byłbyś zadowolony, bo przód zasilany z radia + tweetery z tyłu też z radia + sub 300W to trochę chory pomysł, na zdrowy rozsądek co najmniej nieproporcjonalny

Edytowane przez Powergad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o koncepcje... przejdź się na jakiś koncert i usiądź plecami do zespołu. Dźwięk po prostu Cię zachwyci :)

Co do wzmacniacza, jeśli chodzi o nowe to bardzo przyzwoitym wyborem będzie taki us ampsmożna go kupić za ok. 600zł a do niego ww. jl audio.

Natomiast tańsza alternatywa czyli ten mds o którym wspomniałem właściwie też mógłby być zasilony tym us ampsem, ale wtedy ostrożnie z głośnością.

Z tańszych wzmacniaczy właściwie nic ciekawego niema, może u-d element (nowa seria) jeszcze nie słuchałem, ale myślę że wart zaryzykowania, jakiś podstawowy g-z (gzta 4120). Chyba że wchodzą w grę używki, wtedy pole do popisu drastycznie się zwiększa ale tu trzeba być ostrożnym (na 3 ostatnie wzmacniacze jakie kupiłem przez allegro 1 był kompletnie rozwalony, a 2 mają "pewne braki")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa: pomysł z tweeterami z tyłu jest bardzo oryginalny, ale zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i "odsłuchowego" beznadziejny, scena ma być z przodu auta a nie z tyłu.

Zamontuj te tweetery na tyle podczas odsłuchu wyłączaj radiem sygnał na tył i włączaj, zobaczymy do jakiego wniosku dojdziesz.

 

Co do Intertechnika zgodzę się że jest świetny jakościowo za te pieniądze lecz jeśli pewnego dnia zapragniesz zaszaleć niskimi tonami rozczarujesz się. PB ma szybki i głęboki bas potrafiący zagrać kulturalnie jak i być agresorem. Pozatym MDS08 musisz zabudować sam.

 

mocniejszego niż 4x~18w i tak nie znajdziesz

Litości

 

Pozatym moc subwoofera ustawimy wzmacniaczem względem sygnału z przednich głośników.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż co do jednej rzeczy się zgodzę, że tweeterów z tyłu nie chcę (Po prostu cokolwiek co mi w aucie gra z tyłu chociaż cichutko mnie irytuje, może i ten pomysł jest niezły, ale to kwestia gustu :)), co do reszty to już mi obydwoje namieszaliście :P Ale dalej nie rozumiem jednej rzeczy. Co zaszkodzi dać wzmacniacz 4 kanałowy, żeby zasilał przody i subwoofer w mostku (wiem, że musiałbym zmienić radio, bo moje ma 1xRCA i było by kiepściutko, ale poza tym co?). Wiem, że są przesłuchy międzykanałowe itp, ale chyba to lekka przesada...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć to twoja decyzja.

 

Najodpowiedniejszy będzie w przyzwoitej cenie US AMPS XT 800.4, do tego bezie trzeba wybrać słabszy subwoofer Rockford Fosgate P1S410

 

To moja ostatnia wypowiedz aż do końca września ponieważ wyjeżdżam tak więc powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj te tweetery na tyle podczas odsłuchu wyłączaj radiem sygnał na tył i włączaj, zobaczymy do jakiego wniosku dojdziesz.

Musisz mieć naprawdę kiepski zestaw z przodu jeśli słyszysz różnicę na+ Człowiek został tak skonstruowany że lepiej "odbiera" dźwięk znajdujący się przed nim, rozmawiając z inną osobą stoisz przodem nie tylko z grzeczności ;) W studiach nagraniowych dźwięk "zbierają" dwa mikrofony rozstawione przed źródłem dźwięku w tych samych odległościach, więc dźwięk musi być w ten sam sposób przekazany. Jak byś usłyszał dobry przód z tweeterem odpowiednio zamontowanym nie byłoby tej dyskusji.

CYTAT(Powergad @ 31 VIII 2008, 00:10) *

mocniejszego niż 4x~18w i tak nie znajdziesz

 

Litości

Widzisz tu jest kilka "szkół" ale jeszcze nikt nie twierdził że jest więcej niż 20w, bez przetwornicy po prostu nie masz szans więcej uzyskać. Można to wyliczyć na wiele sposobów, fizyki nie da się oszukać. Zawsze wychodzi 13 do 18w w zależności od tego jaką sprawność będziemy brać pod uwagę.

Producenci oczywiście sie wycwanili i piszą 4x30w rms co może i jest prawdą ale uzyskaną przy napięciu niespotykanym w samochodzie przy ogromnym poziomie thd.

Tak wiec 4x18w jest to max i to jeszcze myśląc optymistycznie.

 

Pozatym moc subwoofera ustawimy wzmacniaczem względem sygnału z przednich głośników.

Pokrętło "gain" tudzież "level" nie służy do ustawiania mocy...

 

wiem, że musiałbym zmienić radio, bo moje ma 1xRCA i było by kiepściutko

rewelacji z tym by nie było, niektóre wzmacniacze "klonują" sygnał, ewentualnie dać przejściówkę 2xrca-4xrca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć naprawdę kiepski zestaw z przodu jeśli słyszysz różnicę na+ Człowiek został tak skonstruowany że lepiej "odbiera" dźwięk znajdujący się przed nim, rozmawiając z inną osobą stoisz przodem nie tylko z grzeczności ;) W studiach nagraniowych dźwięk "zbierają" dwa mikrofony rozstawione przed źródłem dźwięku w tych samych odległościach, więc dźwięk musi być w ten sam sposób przekazany. Jak byś usłyszał dobry przód z tweeterem odpowiednio zamontowanym nie byłoby tej dyskusji.

Nie wiesz jak mam zrobiony przód, a zapewniam że słyszałem już sporo. Uważam jednak że faktycznie to sprawa gustu.

 

Widzisz tu jest kilka "szkół" ale jeszcze nikt nie twierdził że jest więcej niż 20w, bez przetwornicy po prostu nie masz szans więcej uzyskać. Można to wyliczyć na wiele sposobów, fizyki nie da się oszukać. Zawsze wychodzi 13 do 18w w zależności od tego jaką sprawność będziemy brać pod uwagę.

Producenci oczywiście sie wycwanili i piszą 4x30w rms co może i jest prawdą ale uzyskaną przy napięciu niespotykanym w samochodzie przy ogromnym poziomie thd.

Tak wiec 4x18w jest to max i to jeszcze myśląc optymistycznie.

Tak więc nie pisz że mocniejszego niż 4x~18w i tak nie znajdziesz bo właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. Inna bajka z uzyskaniem tej mocy.

 

Pokrętło "gain" tudzież "level" nie służy do ustawiania mocy...

Mój błąd, głośności.

 

Nie podchodź tak agresywnie do tych wypowiedzi. Żyje nas blisko 6700,00 mln na tej ziemi tak więc mamy prawo do innych poglądów. Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc nie pisz że mocniejszego niż 4x~18w i tak nie znajdziesz bo właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. Inna bajka z uzyskaniem tej mocy.

Mówiłem cały czas o mocy którą da się uzyskać w samochodzie przy rozsądnym poziomie zniekształceń (góra 1% thd) a nie o mocy którą uzyskali w laboratorium, więc absolutnie sobie nie zaprzeczam.

Nie podchodź tak agresywnie do tych wypowiedzi. Żyje nas blisko 6700,00 mln na tej ziemi tak więc mamy prawo do innych poglądów. Peace

I tym optymistycznym akcentem kończymy tą dyskusję :)

Luk@s masz podane 3 subwoofery (intertechnik, rockford i jl, którego byś nie wziął powinieneś być zadowolony, wzmacniacz obaj "wytypowaliśmy" taki sam, nie wdając się w szczegóły gra bardzo ładnie, w swoim autku mam również us ampsa tyle że merlina bardzo ciekawa bestyjka tyle że trochę droższa.

Jak kupisz podłącz przód na próbę i sam zdecyduj :) tylko nie zapomnij o wygłuszeniu niezależnie od wybranej opcji. Tak swoją drogą jak wyglądają drzwi w corsie C, masz może zdjęcie? (tylko rozebrane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Ty licytowałeś tą skrzynię? ;) Czy zbieżność nick'ów?

 

Jak licytowałeś to jako posiadacz tej skrzyni (jak i osoba, która u tego Allegrowicza/w tym sklepie) brała identyczną skrzynię to mogę napisać:

- o allegrowiczu - all w porządku, u mnie tylko w sklepie przygotowaną skrzynię dla mnie sprzedali komuś kto przyszedł (myśleli, że to ja), nic nie uszkodzone itd

- o skrzyni - jeżeli ktoś woli za 400zł zestaw JBL skrzynia + wzmak - jego wybór; jak kogoś kręci skrzynia no-name z Norauto + wzmak Magnata - proszę bardzo.

 

Ale po usłyszeniu tej skrzyni - wiem, że warto było dopłacić - skrzynię brałem w ciemno - i nie żałuję.

Aczkolwiek skrzynia już pod Magnatem Classic 360 (na mostku) mi się spodobała - testowana w aucie brata...

 

Domyślnie będzie grała wzmacniana przez U-Dimension Glow 4075 v2, a sterowana będzie przez Clariona DB288RUSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, juz raz mi ten temat pomógł na tyle że wybrałem do swojej Foki kenwooda kdc-w3041gy. Zauroczony grą moich def głosniczków na tym radiu postanowiłem odpuscic sobie inwestycje przez wakacje. Jednak troche $ wpadło, a bass nie daje mi spokoju. Chcialbym sobie sprawic jakis subwoofer. Z tego co wyczytalem musi miec on wzmacniacz wbudowany. Nie chcialbym kupowac go oddzielnie. Zalezy mi tylko na samej skrzyni/tubie. Przede wszystkim za jaka kwote mozna dostac w miare dobrze grajacy bass? Bo nawet nie potrafie ustalic przedziału cenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co parę postów wcześniej mnie koledzy doradzali, a subwoofery do samochodu z wbudowanym wzmacniaczem to padaka zwykle jest. (tylko niech lepiej zorientowane w tematyce CA osoby mnie nie zjadą, bo być może są jakieś perełki, no ale z reguły kupujemy oddzielnie subwoofer, oddzielnie wzmacniacz).

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty licytowałeś tą skrzynię? icon_wink2.gif Czy zbieżność nick'ów?

Zgadza się :) Po kilku odsłuchach w tym przedziale cenowym nie znalazłem konkurencji (to też rzecz gustu) więc zmieniam, dość długo myślałem też o 20cm w3 ale doszedłem do wniosku że dokładając "po 100-ce" skończy się jak zwykle...

Z tego co się orientuje będzie tylko do małych poprawek wytłumienie, jest tam gąbka, na wełnie owczej można uzyskać trochę lepsze brzmienie. Trzeba będzie pokombinować i dostosować do własnych potrzeb :)

Przede wszystkim za jaka kwote mozna dostac w miare dobrze grajacy bass? Bo nawet nie potrafie ustalic przedziału cenowego.

Zależy czego oczekujesz, jakie autko i reszta systemu. Nie pchał bym się w skrzynię (broń Boże "tube") ze zintegrowanym wzmacniaczem, lepiej kupić oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem noobem w temacie car audio, mam do Was parę pytań:

1) Które głośniki są lepsze (jak najmniejsza cena/największa jakość, lepszy bas itp) - 6x9" czy 'normalne' np 16 cm?

2) Zakładając, że chcę kupić głośniki 6x9" do 55 zł max czy te Voice Krafty będą najlepszym wyborem?

3) Jest to prawda, że głośniki 6x9" są tzw 'free air' czyli nie potrzebują pudła rezonansowego (bagażnika etc) żeby grać fajnie (żeby bas było słychać)?

 

Na koniec dodam, że radio to Pioneer DEH2000MP, a auto to maluch B-) i że tuba odpada.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie z radyjek z BLUETOOTHEM ...

na razie to w sumie w okolicach 550zl wypatrzylem sobie BLAUPUNKT Hamburg MP58

fajnie w sumie ale nie ma audiostreamingu i nie zczytuje ksiazki z telefonu ..

ktos ma doswiadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...