Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie twierdzę, że kupno używki o znacznie lepszej jakości jest gorsze, bo sam to popieram. Ale nie życzę sobie takich komentarzy, gdzie się wyśmiewa osoby, którym brak wiedzy, gustu, czy też czegoś innego!

Nie odpowiadać już na tego posta:> EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ale sobie wstydu narobiełm i rozgrzałem towarzystwo.

Powyjaśniam parę rzeczy:

-radio firstline bo tylko takie używane mogę sobie na szybko załatwić (wiem żę to lipa, ale nie myślałem że aż taka)

- to mój pierwszy samochod i pierwwszy raz zaczynam robić sobie jakieś car audio

-kasy rzeczywiście dużo nie mam.

 

Dlatego moja koncepcja to jakieś firmowe radio nowe, bo to tak jest że każdy łątwi jakieś używane, ale jak przychodzi co do czego to nic nie ma. Chyba już wydam tą kasę i kupię to: (choć dla mnie to bardzo dużo)TO JVC

A jeśli chodzi o głośniki to tylko 2 sztuki na przód bo na więcej nie mam kasy ( jeśli chodzi o firmowe oczywiście i nowe)

 

Także polecanie odrzałować i kupić już to nowe radio i do tego jakieś głośniki za ok 80 zł 2 sztuki, czy może jakoś inaczej?

 

P.S teraz chyba już Was nie rozwścieczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używane radio dobrej klasy i nowe głosniki też dobrej klasy np. jakies hertze dsk 165 lub tez esk... tylko pasowało by jeszcze wytłumić drzwi bo tak to głosniki bedą sie marnowały ... no jak nie masz duzo szamu to kup jakies głosniki pioneera np. TSy też bedą grały...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fipa ja bym wzial ALPINE CDE-9845, patrzac na oferowane funkcje sa podobne, ale '45 porostu bardziej mi sie podoba(sterownaie glosnosci galka :) ) Podswietlanie czerwone :wink:

 

Edit:

Przyszedl mi dzis Resonance CD173, wiem ze pewnie powiecie ze to szajs i trzeba bylo wziazc uzywany markowy, ale ja wole nowy sprzet bo ma gwarancja, szkoda zeby sz..k trafilo 3 stowki. Moze akurat bedzie w miare gralo.

Otuz mam problem, radio jest na kostke ISO, a w moim Mercedesie 190 gniazda sa calkiem inne, zasilalnie radia w ksztalcie molexa i osobno podlaczone glosniki.

Jak proponujecie polaczyc te przewody z radiem? Lutowanie odpada, przeciez nie bede lutowal bolcow na kostce?

Pomozcie

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fipa co do głosników proponuje:

 

Hertz DSK 130

bądź też coś wyższego:

HERTZ ESK 130

 

naprawde ładnie i czysto grają.

 

@Xan02

masz 2 wyjsia pierwsze to szukać przejściówki z mercedesowskiej kostki na ISO, a 2 to upierniczyc kostki w tej 190, kupić normalne kostki iso i połaczyć z kabelkami w samochodzie.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK, własnie o tych glosnikach myslalem - są polecane nie tylko tu, ale takze na forum Audiostereo.pl (w watku na subforum na wzor Oslej, bo to forum raczej audiofilskie). Nie wiem jeszcze tylko którą wersję - DSK, czy ESK, wzmacniacza nie planuje, licze, ze radio sobie poradzi, nie chce dyskoteki tylko chce sluchac muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o głosnikach magnat? warte to to cokolwiek dla nieaudiofila?

albo przedstawie sprawe tak: powiedzmy ze bede mial ok 200 na głosniki - dwie elipsy z tylu i dwie 13cm z przodu. bedzie to napedzane wzmakiem 4x70W homemade. jakies rady potrzebuje bo nie wiem co kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slavOK zrobilem to tak :)

wypialem te bolce z kostki ISO, 2 zasialnia+, masa- i 4 kable na 2 kanaly(mam tylko dwa orginalne glosniki w przodzie :-| ) wsunalem je w wsuwki, docisnalem kombinerkami i zaizolowalem tasma.

 

Musze przyzanc ze jak na radio za 250zl gra calkiem niezle :) , mam porownanie do kumpla, co ma Sony X-ployd. Orginalne przednie glosniki niestety niewyrabiaja, i nie ma basu. Moze jak zgromadze jakies fundusze na wakacjach kupie jakies lepsze na tyl. Tylko tu jest kolejny problem- cala tylnia polka pokryta jest od spodu blacha :? , jedyne niepokryte miejsce najduje sie w... apteczce :-P ma okolo 40-50cm dlugosci i ze 25-30 szerokosci, pewnie tam je zamatuje.

 

Myslalem o glosnikach STX, wydaja sie byc w maire(wole je 100x od ALPHARD'ow :mad: ) Znacie jakies inne w tej cenie?(max 100zl)

Pomocie :)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Muszę teraz kupić radio do samochodu. Co polecacie (tylko z tych dwóch bo na lepsze nie mam kasy)

Powiedzcie mi jakieś ich plusy i minusy i które dłużej wytzrymują JVC czy PIONEER?

- JVC

- PIONEER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Muszę teraz kupić radio do samochodu. Co polecacie (tylko z tych dwóch bo na lepsze nie mam kasy)

Powiedzcie mi jakieś ich plusy i minusy i które dłużej wytzrymują JVC czy PIONEER?

- JVC

- PIONEER

@bajtelo- radze ci wziazc to: BLAUPUNKT BERMUDA

Sam teraz wale lbem w :mur: , ze wzialem Rezonansa(?!), a nie dolozylem 100zl, zeby wziaz ten wypas.

Ma opuszczany panel, no i to jest BLAUPUNKT(to naprawde duzo znaczy)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Muszę teraz kupić radio do samochodu. Co polecacie (tylko z tych dwóch bo na lepsze nie mam kasy)

Powiedzcie mi jakieś ich plusy i minusy i które dłużej wytzrymują JVC czy PIONEER?

- JVC

- PIONEER

 

te 2 radyjka to niska półka wiec oba będą grały podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RDS nie gra wiekszej roli, i tak caly cas slucham plyt.

Wazne jest brzmienie i wyposarzenie- to Blaupunkt ma :-P

Tylko proponowalem :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RDS nie gra wiekszej roli, i tak caly cas slucham plyt.

Wazne jest brzmienie i wyposarzenie- to Blaupunkt ma :-P

Tylko proponowalem :)

Pozdro

Ludzie zaczynają doceniać drobiazgi dopiero kiedy je mają ;]

 

Ciągle najsilniejszy sygnał stacji, automatyczne przełączanie kiedy któraś stacja nadaje interesujący nas sygnał (news, etc), wyłączanie playera kiedy jest jakiś ważny komunikat drogowy... to się przydaje. Mimo że też słucham CD (wcześniej tasiemki, ale też z RDS ;) ).

A jest więcej opcji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w karcie wozu (auto sprowadzone z niemiec w ramach mienia przesiedleńczego) znajdę gdzieś kod do radia?

Rozładował mi się akumulator na max i teraz radio woła o kod (jakiś stary Blaukpunt na kasety). Dziś w nocy jadę nad morze - 400km - i szlag mnie trafi jak będę musiał sluchać przed 6h wycia silnika.

 

PS. Po wpisaniu prawidłowego kodu, co trzeba zrobić? Wystarczy wyłączyć radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zaczynają doceniać drobiazgi dopiero kiedy je mają ;]

 

Ciągle najsilniejszy sygnał stacji, automatyczne przełączanie kiedy któraś stacja nadaje interesujący nas sygnał (news, etc), wyłączanie playera kiedy jest jakiś ważny komunikat drogowy... to się przydaje. Mimo że też słucham CD (wcześniej tasiemki, ale też z RDS ;) ).

A jest więcej opcji :]

A ten Blaupunkt właśnie takie funkcje posiada??

W tedy bym go mógł poważnie rozwarzyć

 

teraz radio jeszcze dla mojego kolegi.

Kupuję TYLKO od tego gościa co podam w linku, ponieważ on przywiezie mi je osobiście.

Dla mojego kolegi cena jest bez znaczenia ( ma chyba na radio 850 zł).

TO SĄ RADIA KTÓRE ON POSIADA

 

PROSZĘ WYBIERZCIE NAJLEPSZE

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym mam stycznosc PIONEER DEH-P 6800MP, kumpel kupil je sobie niedawno. Masa funkcji, filtrow i korektorow, obsluguje pelno formatow muzyki, czytelny organiczny wyswietlacz z animacjami, 4x45 MOSFET bodajze, obuszczny panel, 2 kolory podswietlania(czerwony, zielony)

Super gra- glosniki ma Hertz'a, gleboki klarowny bas(bez suba)

 

Szkoda ze gosc nie ma Blaupunkta- to naprawde super radia :)

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:D Mam pewien problem. Szukam radia najlepiej z mp3 za cene ....hmmm chciałem się zmiescic w 350zł. Radio może byc uzywane ale wolałbym nowe. Najlepiej zeby miało wiecej niz jeden kanał wyjsc na wzmacniacz ponieważ kupuje od kolegi wzmacniacz 6kanałowy magnata po okazyjnej cenie. Zastanawiałem się nad tym BLAUPUNKTEM http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112015628

 

co o nim sądzicie??Pisze tam ze ma "4-kanałowe wyjście na wzmacniacz, 2 V" Czyli ?? Posiada 2 pary czinczy czy 4 pary??

 

Może polecicie jakies inne radio. np. oglądałem jeszcze Sony mp40 ale słyszałem ze są bardzo słabe a i wygląd za ładny nie jest.

Uzywane pionnery model chyba deh-3600 był by w miare ale w tej cenia są strasznie zniszczone. Wogole niebieskie podświetlenie by mi bardzo pasowało.

 

Z gory dziękuje i pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:D Mam pewien problem. Szukam radia najlepiej z mp3 za cene ....hmmm chciałem się zmiescic w 350zł. Radio może byc uzywane ale wolałbym nowe. Najlepiej zeby miało wiecej niz jeden kanał wyjsc na wzmacniacz ponieważ kupuje od kolegi wzmacniacz 6kanałowy magnata po okazyjnej cenie. Zastanawiałem się nad tym BLAUPUNKTEM http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112015628

 

co o nim sądzicie??Pisze tam ze ma "4-kanałowe wyjście na wzmacniacz, 2 V" Czyli ?? Posiada 2 pary czinczy czy 4 pary??

Może polecicie jakies inne radio. np. oglądałem jeszcze Sony mp40 ale słyszałem ze są bardzo słabe a i wygląd za ładny nie jest.

Uzywane pionnery model chyba deh-3600 był by w miare ale w tej cenia są strasznie zniszczone. Wogole niebieskie podświetlenie by mi bardzo pasowało.

 

Z gory dziękuje i pozdrawiam! :)

Chodzi o 2 pary czinczy. U mnie pisalo 2 kanalowe i byla to para czinczy.

 

Ten Blaupunkt jest dobry(nie ma RDS-jedyna wada :) )

Ma opuszczny panel- fajny bajer, i pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Blaupunkt jest dobry(nie ma RDS-jedyna wada :) )

Czyli?? Nie ma radia??;/

 

aaa juz sie dowiedziałem:p nie ma informacji wyswietlanych:p czyli malutka wada:D

Edytowane przez MODY89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest malutka wada... to jest bardzo duza wada, jak sie jezdzi samochodem w trasy to bez rdsu jest ciezko, zreszta pakowanie sie w radio bez rds'u imho bez sensu... 2-ga sprawa, z tego co wiem bajtelo bedzie to radio podpinał pod seryjne głosniki o zawrotnej srednicy 10cm wiec nie odczuje roznic w jakosci dzwieku, co do pilota, mam i uwazam ze jest to zbedny bajer.

za 850 mozna kupić fajnego Alpina lub wysoki model pionka, za czymś innym bym sie raczej nie rozglądał.

jeszcze jedno rds to nie tylko info. na wyświetlaczu.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co najlepiej przypasuje mi w cenie ok. 350zł do Astry II w ktorej bede uzywał przednie głośniki seryjne 165mm w miare ładnie grające (tylko dzwi trzeba wytłumić), do tyłu w drzwi wsadze głośniki inne prawdopodobnie nokie od kumpla za friko dostane bo on zmienia seryjne w bmw e39 (13cm CHYBA) do tego wzmacniacz magnata 6cio kanałowy nie wiem jaki to był model ale podobno jest konkretny i subwoofer z głośnikiem Earthquake 30cm (220rms) ktory juz mam:D

 

Ten blaupunkt?

 

moze jakis pionner deh 2800 nowy?

albo uzywany deh 3700 (totalnie nie pasuje do koloru:( )

albo sony :/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...