Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Obramowanie mocujące głośnika opiera sie na drzwiach więc do wewnątrz wchodzi tylko 61mm. Te 2mm uzyskach poprzez podkładki a szczeliny uzupełnisz silikonem/akrylem/ lub gumową uszczelką (polecam) o średnicy 16cm [możesz ją wyciąć z dużej dętki] często stosowany i skuteczny patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w wroclawskiej firmie Extreme Car Audio i polecili mi tak na sucho:

 

Tyl:

JBL GTO 6427 209pln

 

Przod:

JBL GTO 6507SC (165mm srednio-nisko plus zwrotnica i gwizdek) 500pln

 

Zasilator:

JBL GTO 75.4 4x142W przy 2Ohm. 999,99pln :P

 

No radio to kwestia wlasna :P pewnie wezme cos z AUX i bluetoothem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w wroclawskiej firmie Extreme Car Audio i polecili mi tak na sucho:

 

Tyl:

JBL GTO 6427 209pln

 

Przod:

JBL GTO 6507SC (165mm srednio-nisko plus zwrotnica i gwizdek) 500pln

 

Zasilator:

JBL GTO 75.4 4x142W przy 2Ohm. 999,99pln :P

 

No radio to kwestia wlasna :P pewnie wezme cos z AUX i bluetoothem

zmien ta firme :) ...JBLe serii GTO maja taki bas jakbys patykiem walil o karton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomozcie mi.

chce kupic glosniki 100mm na przod.niestety innych nie moge wlozyc :(

borykam sie co brac tzn

helix,hertz czy tec

glosniki beda graly pod samym radiem (alpine 9871)

 

co mam z tego wziąć ?

 

aha.chce jeszcze wymienic okablowanie na kabelki z miedzy beztlenowej.jakie parametry tzn srednica,grubosci itp musze wziac ?

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien ta firme :) ...JBLe serii GTO maja taki bas jakbys patykiem walil o karton

Dokłądnie, dokładnie dokładnie :) Serie GTO i tego pochodne to zapychanie rynku i ściema dla kupującego. Nie napisy na sprzęcie grają.

 

 

pomozcie mi.

chce kupic glosniki 100mm na przod.niestety innych nie moge wlozyc :(

borykam sie co brac tzn

helix,hertz czy tec

glosniki beda graly pod samym radiem (alpine 9871)

 

co mam z tego wziąć ?

 

aha.chce jeszcze wymienic okablowanie na kabelki z miedzy beztlenowej.jakie parametry tzn srednica,grubosci itp musze wziac ?

Z tego co ma w ofercie Helix z 100mm to z przewagą Hertz.

 

Jeśli przewód do tych 100mm to 1,5. Do 130-160mm 2 w maxie.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem zapytanie na usenecie, dostalem takiego maila:

 

Witam,

jeżeli byłby Pan zainteresowany stworzeniem systemu audio w aucie, myślę że jesteśmy w stanie pomóc. Do dyspozycji jest sprzęt z oferty monacora www.monacor.pl polecałbym

na przód:

http://monacor.pl/catalogue-product.phtml?...amp;SubKtg=1039 wysokotonowy gra już od 2kHz co jest naprawdę rzadkością

w tył raczej bym nie inwestował bo nie wytwarza to sceny dźwiękowej

ze wzmacniaczy jest kilka opcji ale to już zależy od Pana preferencji i tendencji rozwojowych systemu, choć ceny dużo niższe od JBLa przykładowo:

http://monacor.pl/catalogue-product.phtml?...&SubKtg=317 wgmacniacz o 10 W mocniejszy jest za 3/4 tej ceny

no i subwoofer tutaj raczej podobnie,w zalezności czego Pan oczekuje, czy ma być niski, głośny czy może szybki i precyzyjny, jaką część bagażnika jest chce Pan na to poświęcić itp. dobrze że chce Pan na speakonie właśnie jego zawsze stosujemy chociaż niestety jest to droższe rozwiązanie, jednak nie jest on kompatybilny z dużym jackiem :)

pozdrawiam

co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ma w ofercie Helix z 100mm to z przewagą Hertz.

 

Jeśli przewód do tych 100mm to 1,5. Do 130-160mm 2 w maxie.

no wlasnie najbardziej tez na te hertze sie nastawiam,choc na poczatku stawialem na helixy.

wiec chyba wezme te Hertz DCX 100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :)

 

Ostatnio jestem zainteresowany odtwarzaczami mającymi Bluetooth`a :) Jest pare ciekawych propozycji dobrych producentów takich jak Alpine, Pioneer czy Blaupunkt...

 

Alpine

Pioneer

Blaupunkt

JVC

 

Te produkty wydają mi się najbardziej godne uwagi :) Które jest wg Was najbardziej godne polecenia? Wybór jest trudny, gdyż każde z tych radyjek jest znanych i cenionych firm ;) Z góry dzięki za rady, opinie i wszelkie sugestie !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, ale chyba 100zł więcej dołożę i kupie ten model już z cd http://allegro.pl/item222567716_jvc_kd_g33...ska_kielce.html Na pewno będzie lepszy niż jakieś medaliony itp. które padają jak grzyby po deszczu. Sam mam jakiegoś clatricona i głowica w FM-ce padła. Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To jeszcze raz ja :) , jednak kwota została na radioodtwarzacz podwyższona do 300zł z przesyłką, ma to być radio nowe i oto moje pytanie, które z wymienionych 3 radioodtwarzaczy jest w miarę dobre, bo opinii na ten temat lub jakiś testów tak tanich odtwarzaczy nie mogłem znaleźć w sieci.

 

1. Kenwood KDC-W311A

2. JVC KDG 332

3.Pioneer DEH 2900MP/2920MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś to Kenwood KDC-W311A.

 

Za 315zł z przesyłką masz model KDC-W 410 A/GY <--Polecam.

Dobra, dzisiaj jeszcze pójdę do MM trochę poklikać w tego kenwooda i jak coś to go biorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś głośników na prezent, średnica 165mm, głębokość motażowa max 60mm. Miałyby odtwarzać MP3 z płytki więc nie muszą być to audiofilskie głośniczki. Zastanawiałem się nad:

Blaupunkt THx 662

Phonocar Y line

Alpine SXE 1725S

Pioneer TS-G1779

Może macie jakieś inne propozycje? Najlepiej żeby gł. montażowa nie była większa niż 60mm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jednak kupiłem radio Pioneer deh 2900 i mam mały problem, a mianowicie jak jadę autem i mam włączoną którąś ( obojętnie jaką stacje ) to po pewnym czasie przerywa i gra tak na 75% swoich możliwości. Antena jest raczej na 100% dobra bo łapie z częstochowy jakąś nawet stacje automatycznie z Warszawy. Dlaczego tak się dzieje ?, byłem nawet w sklepie car audio i gościu oglądał i mówi ze radio jest podłączone prawidłowo :mur: .

Auto w którym jest radio zamontowane to Seat Toledo r.92

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję drobną inwestycję w nagłośnienie autka. Chciałbym wydać około 600zł na wzmak i tubę basową. Myślałem nad:

2730680[/snapback]

Witajcie, jakie radia byscie mi polecili do 600pln?

Czarne, zielone podswietlanie, nie za ostre. delikatne. CD/Mp3 + wma + USB + AUX + wyjscie liniowe.

Alpine 9881R lecz cena jego to 700-800zł

"Godne polecenia ze względu na jakość wykonania, radio sie bardzo dobrze prezentuje, nie jest upstrzone kupą nędznych światełek (jednakże nie wygląda jak przedpotopowe). Dźwięk bardzo czysty i przyjemny. Wysokie nie rażą i nie przeszkadzają, bas miękki i przyjemny. Radyjko ma bardzo przyjemnie rozwiązane sterowanie basem (poziom basu, uwypuklanie konkretnych zakresów - 60Hz, 80 Hz, 120 Hz, 200 Hz, zakres uwypuklenia, wbudowany filtr subwoofera ze zmiennym zakresem cięcia, oczywiście regulacja subwooferem). Istnieje również możliwość, w przypadku używania wzmacniaczy, całkowitego wyłączenia wbudowanego wzmacniacza. Radyjko ma bardzo przyjemnie skonstruowane menu - szybko i bezproblemowo można wszystko odnaleźć i łatwo ustawić.

Wadą jest irytujące montowanie panela - ktoś chyba tego nie przemyślał i sprawa jest trochę denerwująca, bo za każdym razem trzeba się na tym skupić i przymierzać, w przeciwnym razie, w przypadku wkładania na siłę, trochę ściera się kawałek plastiku."

 

Do 600zł mierzył bym model niższy czyli ALPINE CDE-9871 różni się nie wiele, 4x45W zamiast 4x50W, nieruchomy panel i płytkę wkłada się standardowo (wygląd) i mniejszy wyświetlacz. Pozostałość taka sama jak model opisane wyżej. Model CDE-9871 nie posiada wady mocowania panela.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cp 602 jest dobrym wyborem na pocztek

W tej kasie ( nieco ponad 200zl) zadnego lepszego wzmaka nike znajdziesz.

Kup to co probponuje Smol__ar ewentualnei jako przetwornik mozna sie zastanowic nad gto1202 lub infinity ref 1250, chodz do tego cp-ka lepsze byly by w wersji 10", ze wzgledu na lepsze opanowanie glosnika przez wzmacniacz(wzmak ma tylko ok 200W RMS, ale za ta kase to i tak duzo :D )

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfigurator na stronie blaupunkta ;)

Dzięki ale wcześniej już zdążyłem podjechać do mm i gostek z katalogu mi powiedział jakie wchodzą głośniki do mojego auta.

A teraz mam pytanie jakie głośniki możecie polecić do " samego radia bez wzmaka " pioneer 2900 w rozmiarach deska: 87mm - drzwi przód: 130mm cena to 200zł za komplet.

 

Moje propozycje:

Hertz DSK 130

phonocar i Hertz DT 16 a może coś innego ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JBL, Sinuslive, Helix i Lanzar nie maja nic ciekawego w ofercie z odseparowanych.

Uwagę przykuwają Magnat CLASSIC 213 ale nie słyszałem ich w akcji wiec nawet nie mogę nic o nich powiedzieć, jedynie specyfikacja techniczna zachęca.

 

Hertz DSK 130 jak najbardziej będzie dobrym wyborem.

 

Dodam jeszcze że aktualnie posiadam u siebie Lanzar VX520 i są one godnym konkurentem dla Hertz DCX130, a nawet grają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie na te hertz-e dsk 130 ale nie wiem ile średnio biorą za montaż takich głośników ?. Nie chce się dać wydymać ;) Myślę, że chyba w 100-150 zł powinni się zmieścić ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...