Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupilem niedawno civica 3d 96 rocznik i stwierdziłem ze strsznie ubogie ma wyposarzenie audio. Pierwszym krokiem będzie zamontowanie czegoś na tylniej półce choć słyszałem ze nie jest to dobry pomysł, ktoś może to wyjaśnić? Nie mam pomysłu jakie głosniki miały by tam trafic. Będą zasilane tymczasowo radiem a kiedys tam moze wzmak. Prosze o porade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek proponuje wygluszenie przednich drzwi i jakis zestaw odseparowany.Na tylna polke nic nie wsadzaj!!Najwazniejszy jest przod,tylem nie bedziesz mial odpowiedniej sceny.Napisz lepiej jakie chcesz przeznaczyc na to fundusze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w porzodzie nie mam miejsca na tweetery osobne no chyba ze jakas przeróbka :) a co do kasy to z 250 zł na same głosniki (para) chce przeznaczyć. Dlaczego tą półke odradzacie. Mam teraz tylko w przodzie i prawie ich nie słychać, seryjne rzecz jasna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu mozesz z czasem wlozyc skrzynie,a co glosnikow to proponuje http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...79&pid=1094

Tylko musisz zobaczyc jaki masz rozmiar w drzwiach,bo w razie potrzeby trzeba bedzie dokupic dystanse.A co do civica to wydaje mi sie,ze ma miejsce na tweetery,a jezeli nie,to mozna je zamocowac na slupkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa glosniki zapewnia lepsza scene muzyczna,niz cztery.Na koncercie slyszysz za soba muze,czy przed :razz: Basik bedzie,tylko warunkiem jest wygluszenie drzwi,bo bez tego bedziesz mial brzdakanie blachy;)A co do skrzyni,przeciez nie musisz ladowac od razu niewiadomo jakiego potwora,dla uzupelnienia sceny jakis 8"-10" glosniczek w 17-20L skrzynce i do tego jakis wzmak,ale to z czasem,wpierw zajmij sie przodem,bo to podstawa car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie dotyczy skrzyni do subwoofera Earthquake db-12. Pytałem się w dróch sklepach CA ale oni mi polecają tylko duże skrzynie (65-70litrów) z basreflexem strzelinowym z mdfu 22mm których ceny to 300zł wzwyż.... Podobno ten głośnik gra dobrze w niedużych zamkniętych skrzyniach i chciałem sie zapytać czy dobrze zagra w skrzyni z tej aukcji : https://ssl.allegro.pl/item442460618_mdf_sk...m_32l_frez.html czy może jednak lepiej poczekać i dołożyc? Dodam że głośnik jest zasilany wzmacniaczem magnat rapbull i gra w audi a4 kombi.

 

Dziekuje i pozdrawiam:) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie dotyczy skrzyni do subwoofera Earthquake db-12. Pytałem się w dróch sklepach CA ale oni mi polecają tylko duże skrzynie (65-70litrów) z basreflexem strzelinowym z mdfu 22mm których ceny to 300zł wzwyż.... Podobno ten głośnik gra dobrze w niedużych zamkniętych skrzyniach i chciałem sie zapytać czy dobrze zagra w skrzyni z tej aukcji : https://ssl.allegro.pl/item442460618_mdf_sk...m_32l_frez.html czy może jednak lepiej poczekać i dołożyc? Dodam że głośnik jest zasilany wzmacniaczem magnat rapbull i gra w audi a4 kombi.

 

Dziekuje i pozdrawiam:) :rolleyes:

Zalezy tez do jakiej muzy ma byc ta skrzynia?? W closed bedzie szybciej,a zarazem troche ciszej.Nie pamietam juz wyliczen,ale z tego co pamietam,ten glosnik dobrze sie sprawowal w 30L closed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę się was poradzić, tylko proszę nie wciskajcie mi na siłę wzmacniaczy, tub czy skrzyń gdyż nie mam na to pieniędzy. Otóż w swoim Puncie MK1 mam bardzo ubogie audio, chwilowo radiomagnetofon Sony 4x35 + 2 fabryczne pierdziawki z przodu. Daleko temu do odtwarzania muzyki w sposób akceptowalny. Chcę zmienić głośniki z przodu i wstawić głośniki na tył, wszystko pod Pionnerem DEH-2900MP. Chcę zasięgnąć porady w kilku sprawach:

 

1. Głośniki na przód to wielkoludy o średnicy 87mm, głębokość ok 4,5cm. Możecie doradzić mi co wybrać? Są Magnaty Car Fit 87, Alphardy Car Fit 897, Blaupunkty GTx 352 mk II i BOSCHMANNy G-3032S. Jestem świadom, że głośniczek o takim wymiarze nie zasypie mnie głębokim basem, ale nie chce też kupić byle badziewia. Możecie mi doradzić co wybrać z tych przytoczonych, bądź też jakiś innych, ale nie więcej niż do 100 złotych (Tak wiem, że hertze byłyby fajne, ale nie za 159 złociszy -.-).

 

2. Na tył w oryginalne miejsca mogę wstawić głośniki o średnicy 100mm. Jest także myk na 130cm z dystansami. W które tutaj zainwestować? Wydaje mi się, że 13stki byłyby wskazane bo lepiej odwzorują dźwięk, ale jednak chcialbym się upewnić.

 

3. Chciałbym też poznać wasze propozycję co do głośników do tyłu. Trzynastki jak i dziesiątki, bo tego jest tyle, że osobiście wymiękam. Też myślę, że wypadałoby się zamknąć w kwocie do 120 złotych.

 

Generalnie ma być to zestaw, który na samym radiu pozwoliłby mi głośniej posłuchać muzyki w samochodzie, ale nie muszą mnie słyszeć 3 skrzyżowania wcześniej, że jadę. Chodzi mi o coś na czym da radę dość przyzwoicie posłuchać muzyki, nie wykosztowując się kosmicznie. Musi to grać jak najlepiej w warunkach jakie są dostępne czyli 2x87 + 2x10/13 + wspomniane wcześniej radio.

 

Porady i propozycje mile widziane, z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę kasę olej kompletnie tył, skup się tylko na porządnym przodzie - ani 13cm ani tymbardziej 8.7cm współosiowe nie zagra dobrze...

 

Nie wiem jakie to Punto MK1 ale u brata w Sportingu były 165mm woofery + 2 gwizdki na podszybiu (no + tył) seryjne.

 

A jak nie zmieścisz z przodu 165mm to przynajmniej kombinować z 130mm osobno woofer + osobno gwizdki...

 

Inaczej nie odczujesz na tyle znaczącej różnicy aby w pełni być zadwolonym z wydanych pieniędzy.

 

Jak Helixy za głębokie to coś typu:

http://allegro.pl/item486075651_mac_audio_...ytkie_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie dotyczy skrzyni do subwoofera Earthquake db-12. Pytałem się w dróch sklepach CA ale oni mi polecają tylko duże skrzynie (65-70litrów) z basreflexem strzelinowym z mdfu 22mm których ceny to 300zł wzwyż.... Podobno ten głośnik gra dobrze w niedużych zamkniętych skrzyniach i chciałem sie zapytać czy dobrze zagra w skrzyni z tej aukcji : https://ssl.allegro.pl/item442460618_mdf_sk...m_32l_frez.html czy może jednak lepiej poczekać i dołożyc? Dodam że głośnik jest zasilany wzmacniaczem magnat rapbull i gra w audi a4 kombi.

 

Dziekuje i pozdrawiam:) :rolleyes:

Ja mam Earthquake DB-12R 600W, ale skrzynia to 60tka albo 70tka właśnie i wtedy gra jak należy. Oczywiście do tego mam dwa wzmacniacze Megavox MGX-8000 o mocy 800W - jeden do skrzyni, drugi do głośników.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie rozumiem masz BR,i pytanie na ile strojona?Co wedlug Ciebie znaczy slowo gra jak nalezy?? Sadzac po wzmacniaczach,to nie wydaje mi sie,ze dobrze to gra,raczej buczy.Podepnij ta skrzynke pod jakis ludzki wzmak,to dopiero zagra jak trzeba :razz: Skrzynie dobieramy do muzyki,BR do wolnego bitu,Closed do szybszej muzy,takze dla kazdego co innego znaczy "dobrze gra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę kasę olej kompletnie tył, skup się tylko na porządnym przodzie - ani 13cm ani tymbardziej 8.7cm współosiowe nie zagra dobrze...

 

Nie wiem jakie to Punto MK1 ale u brata w Sportingu były 165mm woofery + 2 gwizdki na podszybiu (no + tył) seryjne.

 

A jak nie zmieścisz z przodu 165mm to przynajmniej kombinować z 130mm osobno woofer + osobno gwizdki...

 

Inaczej nie odczujesz na tyle znaczącej różnicy aby w pełni być zadwolonym z wydanych pieniędzy.

 

Jak Helixy za głębokie to coś typu:

http://allegro.pl/item486075651_mac_audio_...ytkie_w_wa.html

Sporting ma z tego co mi wiadomo miejsce na głośniki w drzwiach, ja nie posiadam owych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy z powodu dużej ilości nowej muzyki wypalanie za każdym razem płytki cd z mp3 specjalnie do auta, coraz bardziej mnie denerwuje. Nie dość że nieporęczne, zajmuje mase miejsca w w schowku, to jeszcze ciągle zapominam kupować nowych płyt...

W moim radyjku Alpine CDE-9871RR mam wyjście dla iPoda, do którego można podłączyć przejściówkę na jack'a. Pozwoliłoby to na podłączenie zewnętrznego playera mp3, najlepiej z wyjściem na karty SD. Wtedy wyciągałbym tylko kartę w domku, tylko podpiął do czytnika i przerzucił to czego chcę aktualnie słuchać. Zasilanie nie byłoby problemem bo znalazłem zasilacze usb podpinane do gniazdka zapalniczki.

 

Interesuje mnie kilka kwestii, na które może znacie odpowiedź:

1) Czy jakość dźwięku będzie gorsza/lepsza/pozostanie bez zmian ?

2) Jak wyjść tym kablem przejściówkowym z radia do samochodu (E46) ? Cudem udało mi się tam wepchnąć radio, a teraz trzeba je wyciągnąć i dodać jeszcze jeden kabelek...

3) Jaki player mp3 polecacie?

4) Koszt takiej zabawy to 70zł za kabel, 5zł za ładowarkę + xxx za odtwarzacz mp3. Może istnieją już radia z wyjściem na kartę SD ? Jakieś inne pomysły?

 

Pzdr

 

edit.

Za takim rozwiązaniem przemawia jeszcze fakt, że wyświetlacz odtwarzacza mp3 będzie znacznie czytelniejszy od tego w radiu gdzie czekanie aż przewinie się cały tytuł utwory czasem zajmuje bardzo długi czas. Czasem nawet gdy tytuł jest długi nie pokazuje całości. Ogólnie nawigacja byłaby łatwiejsza gdyby wybierało się muzkę z poziomu odtwarzacza mp3.

 

edit2.

Znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item510565302_clario...arancja_fv.html

Ma wejście na kartę sd... tylko coś mało o nim piszą. Wyświetlacz jeszcze mniejszy niż w obecnym alpine.

 

edit3.

 

Nie chce ktos moze kupic rocznego Alpine CDE-9871RR ?? ;)

Przesiadam sie prawdopodobnie na Alpine CDE-102Ri:

http://www.alpine.com.pl/home/products/hea...nits/cde-102ri/

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie ;)

 

Do suba z głośnikiem 6Ohm bądź 8Ohm bo taki mi bodaj zbywa.. da rade podłączyć wzmaczniacz samochodowy 4Ohm ?

Da rade przepchać go wzmacniacz itd ? (jestem kiepski z tej dziedziny).

 

 

Proszę Was o odpowiedz

Pozdrawiam , Tomek.

Edytowane przez Syncc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Chciałbym kupić jakieś radyjko, koniecznie z zewnętrznym wyjściem dla mp3, pena albo kart pamięci. Najbardziej by mi pasowało usb, ale jackiem też nie pogardzę ostatecznie.

Cena ok. 300-350zł, max 400 ale to jeśli rzeczywiście będzie warto dopłacić. Bardzo dużych wymagań co do dźwięku nie mam, byleby grało co najmniej tak dobrze jak mój obecny Pioneer DEH-2330R z którego jestem całkiem zadowolony (gdyby nie brak obsługi mp3 i padający napęd to bym go pewnie nie zmieniał). Chętnie wybiorę coś z Alpine czy Kenwooda, mniej chętnie Panasonic czy Sony.

 

W oko wpadł mi Kenwood KDC-W4044 - dobre to? :)

 

Proszę o poradę :) Z góry dzięki!

Edytowane przez qrvich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item602087554_hit_clario...arancja_fv.html

 

ew podany Kenwood też da radę.

 

Clarion oferuje poprostu trochę lepsze wyposażenie (podwójna para RCA)... ale dla kogoś kto nie zasila wzmakiem przodu i, np. skrzyni to akurat żadne plus nie jest.

Kenwood wygląda 'nowocześniej'... i chyba ma bardziej intuicyjne menu itd.

 

I Ken i Clar będą dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie zapytac znawcow tematu odnosnie tematu ilosci wyjsc RCA w radyjku

 

jakie radio z dwoma wyjsciami RCA moglibyscie mi Panowie doradzic w rozsadnej cenie do 500 zlociszy ?

 

 

 

plus mam male pytanko odnosnie skrzyni,

przykladowy link do skrzyni

 

czy mial ktos moze do czynienia z podobnym wyrobem ?

 

chcialbym nadmienic, iz mam suba domowego marki VK i w danej polce cenowej niczego lepszego do dzis nie da sie znalezc .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od skrzyni:

Zalety? Cena, kompaktowość (aktywna).

 

Problemy? Nie wiadomo czy skrzynia dobrze dobrana do głośnika, wzmak wbudowany może być słaby...

Moim zdaniem? Odczekać, dozbierać i wybrać skrzynię + wzmak osobno.

 

Radio:

Siakiś Alpine serii CDA, np:

http://allegro.pl/item605544313_radio_alpi..._bydgoszcz.html

 

ew

http://allegro.pl/item603152316_clarion_dx..._f_vatodss.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralem pod uwage to co wpisales w zaletach, niska cena i kompaktowosc, nie musialbym sie bawic z doborem wzmacniacza oraz jego montazem ...

odnosnie za malej mocy, w pokoju mam sprzet z podpisu, przed zakupem subka domowego gadalem z kumplem od zabudowy car audio, on mi tez zwrocil uwage ze moze byc za slaby wzmacniacz, musze wyznac ze jego obawy byly niesluszne, mozna by rzecz ze koncowka mocy jest wrecz idealnie dobrana do glosnika

 

patrzylem na radyjka, spoko, tylko mam jeszcze pytanko, co by bylo lepszejsze, alpinka czy clarek ?

 

odnosnie skrzyni wyczailem jeszcze inny gotowy zestawik, tez 12", ale juz osobno skrzynia, osobno wzmacniacz kliknij tu

czy moglbys rzucic na to okiem i osadzic ?

 

dodam konfiguracje sprzetu do ktorego chce przyinwestowac:

radyjko blaupunkt kaseciak w drewienkach

wzmacniacz 4-kanalowy tej samej firmy

4 x odseparowane dwu drozne zestawy 165mm tez blaupunkt'a

 

chcialbym wymienic radyjko na cos ze slotem usb czy czytnikiem kart pamieci plus dodac cos do bagaznika w celu wzmocnienia basiku

 

inne propozycje wyboru radyjka czy tez skrzyni mile widziane, narazie chce obadac sprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...